Şimdi Ara

Banggood 11.11 İndirimleri Başladı !! -Herşey Dahil Kargo /10.11.2021 (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.380
Cevap
141
Favori
357.584
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de baktım şimdi, aynı şekilde bugün 09:00da gümrüğe giriş yapmış gözüküyor. Adam bisikletle Çinden yola çıksa anca bu tarihte gelirdi.
  • Merhaba,

Bendeki durum da bu şekilde. 1 hafta önce 10 gün gecikecek diye mail atmışlardı.

2019-08-20 17:25:52 IST Customs released, ready for last mile delivery
    2019-08-19 05:30:30 IST Flight Arrive At Destination Airport,under customs clear process
    2019-08-18 22:58:28 HKG Flight Depart From Original Airport (HKG)
    2019-08-15 20:54:49 SHENZHEN Goods Outbound (Location)
    2019-08-15 20:54:49 SHENZHEN Goods Inbound (Location)
    2019-08-14 11:49:01 SHIPMENT INFORMATION SUBMITTED
  • bugün bir güncelleme geldi nihayet.

2019-09-09 09:00:03 IST Flight Arrive At Destination Airport,under customs clear process
    2019-09-08 09:51:45 HongKong Flight Depart From Original Airport (HKG)

2019-08-16 23:38:47 SHENZHEN Goods Outbound (Location)
    2019-08-16 23:38:47 SHENZHEN Goods Inbound (Location)
    2019-08-14 18:43:29 SHIPMENT INFORMATION SUBMITTED
  • quote:

Orijinalden alıntı: fundarella

Merhaba,

Bendeki durum da bu şekilde. 1 hafta önce 10 gün gecikecek diye mail atmışlardı.

2019-08-20 17:25:52 IST Customs released, ready for last mile delivery
    2019-08-19 05:30:30 IST Flight Arrive At Destination Airport,under customs clear process
    2019-08-18 22:58:28 HKG Flight Depart From Original Airport (HKG)
    2019-08-15 20:54:49 SHENZHEN Goods Outbound (Location)
    2019-08-15 20:54:49 SHENZHEN Goods Inbound (Location)
    2019-08-14 11:49:01 SHIPMENT INFORMATION SUBMITTED
    bnm hareketlerde aynı banada bu ayın 2 sınde 10 gun gecıkme maılı atmıslardı sımdı kontrol ettım baska maıl atılmamış ılk hareket edıcek posta bızımkıler sanırım
  • Ben de alacaktım iyiki başlığa bakmışım. Takipteyim umarım teslim edilir erkenden biz de sipariş veriririz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu güne kadar aliexpressten 100 ün üzerinde siparişim oldu vergi olayları netleşsin diye mayıstan bu yana sipariş geçmedim aliexpress beni kırık,eksik,gelmeyen üründe hiç mağdur etmeyince banggood ve gearbest te hiç bakmamıştım bile. vergi dahil kargosuyla banggood dikkatimi çekti ama konudaki yorumlar sevkiyat sıkıntısı epey can sıkıcı gibi 400 tl lik bir alışverişim var ama şuan epey tereddütlüyüm. bu konuda tecrübeli arkadaşlardan fikir almak isterim 60 güne kadar zaten göze alıyoruz da verdiğimiz parayı geri almaya uğraşma söz konusuysa hiç bulaşmayayım.
  • tolgahan22 kullanıcısına yanıt
    Aynı şekilde hep aliexpress i kullanmış biri olarak ilk defa banggood dan alayım dedim fakat burada arkadaşların yazdıklarını geç gördüm. Aliexpress deneyimlerime göre orada dispute çok daha kolay ve muhatap bulunabiliyor.
    Banggood puan verdim, ürün geç gelecek tarzında bildirimler gönderiyor gördüğüm kadarı ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vlkn0888 -- 9 Eylül 2019; 13:57:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vlkn0888

Aynı şekilde hep aliexpress i kullanmış biri olarak ilk defa banggood dan alayım dedim fakat burada arkadaşların yazdıklarını geç gördüm. Aliexpress deneyimlerime göre orada dispute çok daha kolay ve muhatap bulunabiliyor.
    Banggood puan verdim, ürün geç gelecek tarzında bildirimler gönderiyor gördüğüm kadarı ile.
    artık aliexpress de bize karşı dispute larda zorluk çıkarıyor son siparişime 3 kez dispute açtım en sonuncusunda kazandım
  • Kartall_67 K kullanıcısına yanıt
    Son 2 ay içinde Aliexpress den dört ürün aldım. Kablo, usb gibi şeyler. Dördü de gelmedi. (Gümrük kanunu değiştikten sonra)
    Üçü hemen dispute edildi. Bir tanesi satıcı ile yazışma sonucunda dispute reason değiştirdikten sonra iade edildi.
    Bundan sonra sanki hiç bir ürün gelmez artık diye düşünüp oradan vazgeçtim.
    Banggood deneyimlerime göre de yurt dışı küçük hobi alışverişlerime kargo ve süreç iyileştirmeleri gelmediği sürece son vermeyi düşünüyorum.

• Banggood da baya bir ürüne baktım hiçbirinde “Türkiye hızlı kargo vergiler dahil” seçeneği yok yani kaldırmışlar, geçmiş olsun.

Banggood 11.11 İndirimleri Başladı !! -Herşey Dahil Kargo /10.11.2021

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evet turkey direct mail seçeneği çıkmıyor artık, vatana millete hayırlı olsun, bu işte bir iş var hayırlısı.
  • öne çıkaralım
  • Duyuru !

Öncelikle Banggood'u tercih edip alışveriş yapan herkese teşekkür ediyoruz.Bugüne kadar verdiğimiz tüm bilgiler alljoy'un bize ilettiği bilgilerdi.Şuanda Banggood yetkililerinin Alljoy ile yapmış olduğu en son görüşmede kargoların gümrükden çekilmediği ve bekletildiği anlaşılmıştır.Alljoy'un ertelenmelerinin ve bahanelerinin sebebi net olarak belirlenmiştir.Gümrük firması ile yaşadığı problemden ötürü böyle bir durum yaşanılmış ve alljoy'a ihtar çekilmiş ve tüm uyarılar yapılmıştır.Bu hafta içinde kargoların gümrükden çıkıp teslimata başlayacağını kesin olarak ifade etmişler.Lütfen Banggood'un işin takipçisi olduğu ve tüm siparişlerinizin güvence altında olduğunu tahhüt ettiğini unutmayınız.Bunun yanı sıra alljoy tüm kargoların yerel dağıtımını yapana kadar Türkiye hızlı kargoyu askıya aldık daha fazla mağduriyet yaşanmaması adına fakat gümrük tarifesi sigortasını kullanarak vergi iadesi alabilrisiniz.

Burdanda alljoy facebook sayfasına şikatetlerinizi iletebilirsiniz.https://www.facebook.com/alljoyscm/?ref=br_rs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yakup23e -- 9 Eylül 2019; 15:51:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yakup23e

Duyuru !

Öncelikle Banggood'u tercih edip alışveriş yapan herkese teşekkür ediyoruz.Bugüne kadar verdiğimiz tüm bilgiler alljoy'un bize ilettiği bilgilerdi.Şuanda Banggood yetkililerinin Alljoy ile yapmış olduğu en son görüşmede kargoların gümrükden çekilmediği ve bekletildiği anlaşılmıştır.Alljoy'un ertelenmelerinin ve bahanelerinin sebebi net olarak belirlenmiştir.Gümrük firması ile yaşadığı problemden ötürü böyle bir durum yaşanılmış ve alljoy'a ihtar çekilmiş ve tüm uyarılar yapılmıştır.Bu hafta içinde kargoların gümrükden çıkıp teslimata başlayacağını kesin olarak ifade etmişler.Lütfen Banggood'un işin takipçisi olduğu ve tüm siparişlerinizin güvence altında olduğunu tahhüt ettiğini unutmayınız.Bunun yanı sıra alljoy tüm kargoların yerel dağıtımını yapana kadar Türkiye hızlı kargoyu askıya aldık daha fazla mağduriyet yaşanmaması adına fakat gümrük tarifesi sigortasını kullanarak vergi iadesi alabilrisiniz.

Burdanda alljoy facebook sayfasına şikatetlerinizi iletebilirsiniz.https://www.facebook.com/alljoyscm/?ref=br_rs
    Bu durumda alljoy da %100 suçlu değil, banggood da suçlu. 20 gündür insanları habersiz bıraktı. Paraları alırken her şey hoş, ama satış sonrası hizmet olarak cidden sınıfta kaldı banggood, bu tip bir uyarı/ihtarı çok önceden yapmış olması ve insanları bilgilendirmiş olması gerekirdi. Ayrıca gecikmeden dolayı verdikleri 600 puan (30 TL) komik bir sayı, insanlar 30 TL ile bu olayı unutmayacaklar, daha fazlası verilmesi gerekirdi.

Ayrıca böyle bir olay Amazon un başına gelse Amazon bu olayı hemen çözerdi ya da 30 TL gibi saçma bir ücreti iade etmektense ürünlerin paralarını iade ederdi. Bu gibi sorunlar Amazon da da yaşandı, ama Amazon ya aniden aksiyon alıp çözdü ya da ürünlerin en az yarı fiyatını iade etti. İnsanları 30 TL ile susturamayacaklar.

Ben bu robotu anneme ilk maaş hediyesi olarak satın aldım, fakat annem nerde kaldı robot der hale geldi. Kimsenin bunu yapmaya hakkı yok. Banggood Türk müşterilerini ciddi seviyede kaybetmiştir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Geliyor galiba. 40 günün sonunda yurtiçinde.

Banggood 11.11 İndirimleri Başladı !! -Herşey Dahil Kargo /10.11.2021

• quote:

Orijinalden alıntı: can280

Geliyor galiba. 40 günün sonunda yurtiçinde.

aljoy takıp numaranızı yazabılırmısınız acaba sıraylamı cıkarıyorlar yoksa random mu onu araştıracağım da
  • Alljoy ile görüşen bir arkadaşımız da banggoodun ürünlerin gümrük ödemesini yapmadığı için kendilerine gelen ürün olmadığını söyledi. Bugün banggood toplu ödeme yapmış ve ürünler çıkmış. Baştan beri firmalar birbirine atıyor. Madem alljoy çalışmıyor tam 32 gündür ürün gümrükte banggood neyi bekledi. Bizim muhatabımız alljoy değil ki. 7 15 gün diye hızlı posta ücreti ödedik. Bizi madur eden banggood ve olayı yönetememesi.

• Kartall_67 K kullanıcısına yanıt
    Tabi hocam

ALJPK9210000134YQ

• can280 C kullanıcısına yanıt
    Bugün all joy ile görüştüm yarın da 750 adet paket gelecekmiş bu hafta herkes teslim alacak muhtemelen.

Yukarılarda da bir arkadaş 1 hafta öncesinde de tahminde bulunmuştu ; bu iş galiba all joy yetkilisi ali bey tatilden gelünce çözülecek diye. Ve aynen öyle de oldu. Banggood bizi geç bilgilendirdiği için suçlu ama bence ana suçlu gerçekten all joy

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam daha önce bir arkadaş yazmıştı, banggood standart bir gümrük ücreti ile düşük geçiriyor gümrükten ama şimdi kanun değişince normal ücreti ödemeleri gerekecek ve bunun için gecikme yaşanabilir diye. Bence bu oldu. Size de toplu ödendi gibi bilgi verildiğine göre önce ödemek istemediler sonra uzun süre beklemeye dayanamayıp millet iade isteyince ödeyip çıkarttılar. Ben iki kere iade istedim. İlk istediğimde 600 puan verdiler ikinci istediğimde yani bugün kargo yola çıktı. Ne oldu tam öğrenemeyeceğiz ama şükür geliyor artık. Yurtiçinden teyit ettim alljoy gönderisiymiş. Ama bence bize karşı kusur banggood da. Alljoyun kusuru bangooda olduğu için o ayrı konu. Sonuçta onlar banggooda karşı banggood da bize karşı sorumlu.

• 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.