Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (762. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 760761762763764
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: barisx3

quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orijinalden alıntı: barisx3

arkadaşlar facebook uygulaması ve messengerı kaldırdım acayip bellek ve şarj yiyor facebook lite kurdum harika messenger kurmayada gerek yok şarjdan yemiyor gibi birşey tavsiye ederim

Hocam bende Facebook uygulamasından şikayetçi idim; Bellek kullanmasını da geçtim de, durduk yere hem kendisi uyanıyor (Arka Plan işlemlerini sınırladığım halde); kendisi uyandığı gibi başka programları da uyandırıyordu (Instagram, Swarm gibi). Bu sebeple bende Facebook'u kaldırıp Folio kurdum. Kafam rahat şuan

hocam sende ne güzel apklar var yahu folio hemen yükledim litedan daha güzel :) sen kullandığın programları paylaşsan daha neler çıkar kimbilir duymadığımız :)

Merhaba arkadaşlar daha öncede sormuştum ama cevap alamadım tekrar soruyorum bootloader kilidini açmak için siteden bana kod gelmiyor herşeyi anlatıldığı gibi yapıyorum kodu gir sayfası açılıyor ama telefonuma kod gelmiyor.Yardımcı olabilecek birileri var mı?

• Boatloader kilidi açma adımları:

1.

http://www.miui.com/unlock/

Adresine gidelim ve Chrome ile otomatik çeviri ile Türkçe’ye çevirelim.

Kötü bir Türkçe çevirisi ile karşımıza çıkan sayfada “Şimdi Kilidini” olarak çevrilen ortadaki butona basalım.

Kendi Mi hesabınızla giriş yapın unutmayın hesap bilgileri doğru ve telefondaki hesapla aynı olmalı.

Açılan sayfadaki neden Bootloader kilidini açmak istiyorsunuz bölümüne Çince 请批准我的请求开锁 yazarak Lütfen Bootloader kilidini açmak isteğimi kabul edin demiş oluyorsunuz.(İngilizce başka bir şey yazabilirsiniz ya da)

Son olarakta hizmet şartlarını kabul etmek için aşağıdaki kutucuğa tık koyun.

Ve devam edin gelen sayfada sizin telefonunuza SMS aracılığıyla kod gelecek bu kodu boşluğa girin ve devam edin.

2.

Xiaomi'den bir onay SMS'i gelmesi gerekiyor. Bu SMS'in aynı gün geldiğin dei gördüm hiç gelmediğini de. Yani bazen gelmeyebiliyor. Çok takılmamak lazım.

3.

SMS gelince (gelmez ise başvurudan 3 gün sonra deneyebilirsiniz.) Geliştirici seçeneklerinnden OEM kilit açmayı aktif Edip mi kilit açma durumuna girip mi hesabınızı telefon ile esitlemeniz gerekiyor.

Global sürümlerde üst paragraftaki geliştirici seçeneklerinden eşleştirme hata verebiliyor. (Miui8 de hata veriyor miui9 da denemedim) Eğer hata verirse global beta indirip guncelleyici üzerinden telefona kurmak gerekiyor. (Bütün veriler siliniyor) Daha sonra beta romda eşleştirme yapıyorsunuz.

4.

Telefonu kapatın ve Ses kısma ve güç tuşları ile fastboot moduna alın.

PC ile MiFlashUnlock uygulamasında aynı hesapla giriş yapıp.Telefonu pc ye usb kablo ile bağlayın.

Biraz bekleyin bütün driverlar kurulsun. PC aygıt listesinden bilinmeyen donanım olup olmadığını kontrol edebilirsiniz işi garantilemek için. MI flash tool'da ayarlar simgesi var. Sorun çıkarsa driverlari oradan da kurabilirsiniz.

Ardından Unlock butonuna basarak Bootloader kilidini açın 10sn kadar sürmektedir.

Eğer 72 saat uyarısı verirse 72 saat sonra deneyin bu sefer yapacaktır. Bu aşamada da bütün verilerimiz siliniyor.

@floperx hocamın bana yapmış olduğu anlatımın aynısını kopyala, yapıştır yaptım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: nmm1716

Boatloader kilidi açma adımları:

1.

http://www.miui.com/unlock/

Adresine gidelim ve Chrome ile otomatik çeviri ile Türkçe’ye çevirelim.

Kötü bir Türkçe çevirisi ile karşımıza çıkan sayfada “Şimdi Kilidini” olarak çevrilen ortadaki butona basalım.

Kendi Mi hesabınızla giriş yapın unutmayın hesap bilgileri doğru ve telefondaki hesapla aynı olmalı.

Açılan sayfadaki neden Bootloader kilidini açmak istiyorsunuz bölümüne Çince 请批准我的请求开锁 yazarak Lütfen Bootloader kilidini açmak isteğimi kabul edin demiş oluyorsunuz.(İngilizce başka bir şey yazabilirsiniz ya da)

Son olarakta hizmet şartlarını kabul etmek için aşağıdaki kutucuğa tık koyun.

Ve devam edin gelen sayfada sizin telefonunuza SMS aracılığıyla kod gelecek bu kodu boşluğa girin ve devam edin.

2.

Xiaomi'den bir onay SMS'i gelmesi gerekiyor. Bu SMS'in aynı gün geldiğin dei gördüm hiç gelmediğini de. Yani bazen gelmeyebiliyor. Çok takılmamak lazım.

3.

SMS gelince (gelmez ise başvurudan 3 gün sonra deneyebilirsiniz.) Geliştirici seçeneklerinnden OEM kilit açmayı aktif Edip mi kilit açma durumuna girip mi hesabınızı telefon ile esitlemeniz gerekiyor.

Global sürümlerde üst paragraftaki geliştirici seçeneklerinden eşleştirme hata verebiliyor. (Miui8 de hata veriyor miui9 da denemedim) Eğer hata verirse global beta indirip guncelleyici üzerinden telefona kurmak gerekiyor. (Bütün veriler siliniyor) Daha sonra beta romda eşleştirme yapıyorsunuz.

4.

Telefonu kapatın ve Ses kısma ve güç tuşları ile fastboot moduna alın.

PC ile MiFlashUnlock uygulamasında aynı hesapla giriş yapıp.Telefonu pc ye usb kablo ile bağlayın.

Biraz bekleyin bütün driverlar kurulsun. PC aygıt listesinden bilinmeyen donanım olup olmadığını kontrol edebilirsiniz işi garantilemek için. MI flash tool'da ayarlar simgesi var. Sorun çıkarsa driverlari oradan da kurabilirsiniz.

Ardından Unlock butonuna basarak Bootloader kilidini açın 10sn kadar sürmektedir.

Eğer 72 saat uyarısı verirse 72 saat sonra deneyin bu sefer yapacaktır. Bu aşamada da bütün verilerimiz siliniyor.

@floperx hocamın bana yapmış olduğu anlatımın aynısını kopyala, yapıştır yaptım.

Arkadaşım cevap verdiğin için teşekkür ederim ortadaki tuşa tıkladığımda beni forum sitesine yönlendiriyor doğru mu sonra ne yapacağım?

• Redmi Note 5 stabil güncelleme ile yüz tanıma gelmiş resmi olarak, mi 6 için ufukta varmı böyle birsey stabil romda?

• bjkahmet kullanıcısına yanıt
    Hocam yardimlarin icim tesekkurler yanliz uygulama yuklemeden yana degilim.

Sorun su sebeple ortaya cikiyor, galeride foto ya da video izlerken yatay konuma alinca veya yatay bir sekilde youtube den video izlersem sorun oluyor.

Garip bir hata ben de yapanci forumlara baktim ama bunun cozumu yok gibi geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: elmariacci

Hocam yardimlarin icim tesekkurler yanliz uygulama yuklemeden yana degilim.

Sorun su sebeple ortaya cikiyor, galeride foto ya da video izlerken yatay konuma alinca veya yatay bir sekilde youtube den video izlersem sorun oluyor.

Garip bir hata ben de yapanci forumlara baktim ama bunun cozumu yok gibi geldi.

aynı durumu yaşamıştım ben de. en ufak bi yan dönmesinde üst taraf kararıyordu.
    dediğim gibi nihai çözüm gece modlarını kapamak. uygulamayı kurup kurmamak size kalmış tabi ama zararlı bir uygulama değil daha önce kurdum denedim. sıkıntılı bişey olduğunu düşünmüyorum.
    tercih sizin tabi.
  • Ön kamerada odaklanma yokmu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar.
    Mi6 donanımı gayet iyi duruyor.

Huawei p10 alacaktım ama p1 ve mi 6 arasında kaldım. İkisinde ithalat garantiden ( muhtemel hepsiburadanın taksitli kısmından ) alacağım.
    Mi6 için gerek ince gerek kalın arka kılıf ve 360 derece kılıf bulma durumu nedir?

Ayrıca Mi 6 için servis olanağı ne kadar memnuniyet verici. ( huawei bu konuda nerede ise kusursuz )
  • elmariacci kullanıcısına yanıt
    tema değiştirmeyi denediniz mi? yani farklı bir temada da aynı sorun oldu mu?
    hatta stok tema deneseniz bir diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkahmet

hmm. o zaman şöyle bi çözümü de var. yabancı bi forum sitesinde denk gelmiştim

detikcom diye bir uygulama var. endonezya ya da hindistan kökenli bir haber forum sitesi.
    gördüğüm kadarıyla zararsız bi uygulama.
    o uygulamada ayarlar kısmına girip "mode malam" kısmını "non-aktif" seçili yaparsanız sorun çözülür.

pek alakalı bi çözüm değil ama. bana da garip gelmişti.

Hocam bende bu uygulamayı söylecektim, aklıma gelmemişti; sağolun

Birde Mackolik'e gir - çık yapılınca da çözülüyor diye duymuştum biryerden ama, denemedim kullanmadığım ve sorun yaşamadığım için

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kemal_ansen

teşekkür ederim linkler için 1 haftadan fazladır dinliyorum birşey anlamadım kulaklıktan düşük kbps li müzikte bazen yüksek ses veriyor bazende en yüksek kpbs li müzikte çok c[:-

, ılız kalıyor ses

Hocam umarım Bu ses modları çözüm olur sizin için. Ben fazlasıyla memnunum çünkü kulaklıktan. Bass haricinde, dengeli sesi ile tatmin edici bir kulaklık ama. Umarım Ses modu sizin için çözüm olur

Hocam sorun romda dediğiniz romu yüklemedim unlock yaptiktan sonra telefon formatlandi üstüne şunu farkettim stock tarayıcınızdan girip YouTube açıp yüksek sesli müzik dinlediğinizde ses gayet iyi ve tatmin edici YouTube uygulamasinda ise vasat ses var. miu Türkiye forumda sizin zaten bu tarz sorunlarla icli dışlı gördüm neyse sonra aklima poweramp müzik uygulaması geldi icinde ekolayzer kisminda ekstra ses arttirici kullandım tam istediğim gibi oldu kulak rahatsız edici seviyede olmasada en az 105 db civari ses alabildiğimi fark ettim sonra poweramp i lisanslı satin aldim tavsiye ederim. kisaca sorun romlarda miu çin forumunda herkes bu durumdan şikayetçi. Güya duzelteceklerini söylemişler ama biraz zor gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal_ansen -- 23 Şubat 2018; 19:11:18 >

• quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim linkler için 1 haftadan fazladır dinliyorum birşey anlamadım kulaklıktan düşük kbps li müzikte bazen yüksek ses veriyor bazende en yüksek kpbs li müzikte çok c[:-

, ılız kalıyor ses

Hocam umarım Bu ses modları çözüm olur sizin için. Ben fazlasıyla memnunum çünkü kulaklıktan. Bass haricinde, dengeli sesi ile tatmin edici bir kulaklık ama. Umarım Ses modu sizin için çözüm olur

Hocam sorun romda dediğiniz romu yüklemedim unlock yaptiktan sonra telefon formatlandi üstüne şunu farkettim stock tarayıcınızdan girip YouTube açıp yüksek sesli müzik dinlediğinizde ses gayet iyi ve tatmin edici YouTube uygulamasinda ise vasat ses var. miu Türkiye forumda sizin zaten bu tarz sorunlarla icli dışlı gördüm neyse sonra aklima poweramp müzik uygulaması geldi icinde ekolayzer kisminda ekstra ses arttirici kullandım tam istediğim gibi oldu kulak rahatsız edici seviyede olmasada en az 105 db civari ses alabildiğimi fark ettim sonra poweramp i lisanslı satin aldim tavsiye ederim. kisaca sorun romlarda miu çin forumunda herkes bu durumdan şikayetçi. Güya duzelteceklerini söylemişler ama biraz zor gibi

Sonunda Ses'ten memnun kalabilmenize sevindim hocam, Poweramp'ın da size çözüm oluşturmasına sevindim. Bende satın Almıştım Poweramp'ı LG G3 kullanırken, fakat Mi6'da Sesten ve Standart Müzik uygulamasından beklediğimi alınca, Mi6'ya Poweramp'ı kurmadım. Fakat en azından bu şekilde ses arttırıyor ise, sorun yaşayanlara bunu tavsiye edebiliriz sağolun

Fakat Spotify kullananlar ne yapacak; şimdi bu da ayrı bir sorun Direk Ses Dosyalarına Müdahale eden bir çözüm lazım. Bu işde Yazılım işlerinden anlayan birilerine kalıyor. Tarayıcı'da Ses dosyası ayarları hangi satır üzerinden çalışıyorsa, o satırdaki değerleri Kulaklık kısmındaki değerlerin içerisine kopyalarsak sorun çözülür aslında ama, Tarayıcı satırı hangi satır oluyor onu çözmek lazım

• kemal_ansen kullanıcısına yanıt
    Hocam China Beta romlarında bu konudan şikayetçi olan kimse yok aslında. 3.5mm Ses çıkış yüksekliği gayet iyi China Beta tabanlı romlarda; fakat burada da Bizim kulaklıkta Yüksek Ses çıkışı yok Stock Halde. Nedense Bizim kulaklığın sesi her romda düşük genel olarak. Aslında Direk Ses dosyaları ile oynarsak çözülebilir belki de. Fakat Twrp ile kurmak gerekiyor yine en kolay haliyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SessizFirtinaTR

Ön kamerada odaklanma yokmu?

Oto Focus yok Ön Kamera'da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enenengin

Merhabalar.
    Mi6 donanımı gayet iyi duruyor.

Huawei p10 alacaktım ama p1 ve mi 6 arasında kaldım. İkisinde ithalat garantiden ( muhtemel hepsiburadanın taksitli kısmından ) alacağım.
    Mi6 için gerek ince gerek kalın arka kılıf ve 360 derece kılıf bulma durumu nedir?

Ayrıca Mi 6 için servis olanağı ne kadar memnuniyet verici. ( huawei bu konuda nerede ise kusursuz )

P10'u da İthalatçı Garantili alırsanız değişen birşey yok; Resmi Garantili almanız lazım Huawei Garantisinden yararlanabilmeniz için.

Kılıfları Genelde Aliexpress'den bulabilirsiniz; yavaş yavaş N11, Gittigidiyor gibi sitelerde de satılmaya başlandı ama az çeşit var şuan için.

İthalatçı Garanti'de hangi cihazı alırsanız alın değişen birşey yok. Sadece Kvk Garantili Mi6 alırsanız, en azından KVK garanti veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reliq

Redmi Note 5 stabil güncelleme ile yüz tanıma gelmiş resmi olarak, mi 6 için ufukta varmı böyle birsey stabil romda?

Hocam Mi6 için Ufukta görünebilir diyebiliriz ama; ne kadar sürer bu orası muamma. Daha Stabil Oreo güncellemesini Resmi olarak çıkartacaklar, Sonrasında Update ile Notification Shade ekliyecekler. Tabi belli olmaz, bakarsınız İlk Oreo Güncellemesinde gelir; söz konusu Xiaomi olunca, her an herşey olabilir
  • ryalp kullanıcısına yanıt
    Hocam Paylaşımınız için size ve floperx hocama teşekkür ederim.

Ryalp hocam, bu anlatımı ilk sayfada alt kısma eklemeniz mümkün olur mu?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

, ılız kalıyor ses

Sonunda Ses'ten memnun kalabilmenize sevindim hocam, Poweramp'ın da size çözüm oluşturmasına sevindim. Bende satın Almıştım Poweramp'ı LG G3 kullanırken, fakat Mi6'da Sesten ve Standart Müzik uygulamasından beklediğimi alınca, Mi6'ya Poweramp'ı kurmadım. Fakat en azından bu şekilde ses arttırıyor ise, sorun yaşayanlara bunu tavsiye edebiliriz sağolun

Fakat Spotify kullananlar ne yapacak; şimdi bu da ayrı bir sorun Direk Ses Dosyalarına Müdahale eden bir çözüm lazım. Bu işde Yazılım işlerinden anlayan birilerine kalıyor. Tarayıcı'da Ses dosyası ayarları hangi satır üzerinden çalışıyorsa, o satırdaki değerleri Kulaklık kısmındaki değerlerin içerisine kopyalarsak sorun çözülür aslında ama, Tarayıcı satırı hangi satır oluyor onu çözmek lazım

Cin miui derken degil genel olarak Xiaomi forum da şikayet edilmiş bu arada bende Spotify de var ama spotify de okadar yüksek ses vermiyor belkide ses kbps ayarı vardir ama baktığım kadariyla yok ayarlarda hep en yüksek ses kalitesi seçili ama poweramp kullanın root varsa zaten lisanslama uygulaması ile ücretsiz kullanabilirsiniz. Keşke web tarayicidaki kodlari entegre etseler en azindan cok yüksek ses kalitesi olmasada tatmin edici kalite olur. 3.5mm jacklarda daha yüksek ses kalitesi alınıyor type c daha yeni bir teknoloji belliki eksikleri var. Bu arada type c kulaklıklarin en yüksek sesi verdigi telefon one plus birkac yerde okumuştum daha ne kadar dogru orası tartışılır. Bu arada gm5plus ile denedim inanilmaz düşük kalitesi ama şöyle bir durumda var 3.55 mm ile de ayni kalitede ses, zaten telefonun fiyati düşük cok bir şey beklememek lazim gm5 plustan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal_ansen -- 23 Şubat 2018; 19:39:36 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

, ılız kalıyor ses

Cin miui derken degil genel olarak Xiaomi forum da şikayet edilmiş bu arada bende Spotify de var ama spotify de okadar yüksek ses vermiyor belkide ses kbps ayarı vardir ama baktığım kadariyla yok ayarlarda hep en yüksek ses kalitesi seçili ama poweramp kullanın root varsa zaten lisanslama uygulaması ile ücretsiz kullanabilirsiniz. Keşke web tarayicidaki kodlari entegre etseler en azindan cok yüksek ses kalitesi olmasada tatmin edici kalite olur. 3.5mm jacklarda daha yüksek ses kalitesi alınıyor type c daha yeni bir teknoloji belliki eksikleri var. Bu arada type c kulaklıklarin en yüksek sesi verdigi telefon one plus birkac yerde okumuştum daha ne kadar dogru orası tartışılır. Bu arada gm5plus ile denedim inanilmaz düşük kalitesi ama şöyle bir durumda var 3.55 mm ile de ayni kalitede ses, zaten telefonun fiyati düşük cok bir şey beklememek lazim gm5 plustan.

Hocam Miui forumlarında da genel olarak Şikayet edilen Global Beta ve Global Stabil romlar. China Stabil'i denemediğim için bilgim yok, fakat China Beta romlarda 3.5mm çıkışından ses konusunda şikayet eden görmedim Mi6'da genel manada. Belki bazı sürümlerde ses düşüklüğü vardır, sonradan tekrar yükseltilmiştir ama; genel olarak kullanıcılar memnun China Beta tabanlı romlarda.

O kodları entegre etme işi geliştiricilere kalıyor hocam, yazılımdan anlayan biri olsa bizde yapabiliriz ama; dediğim gibi hangi satır üzerinden ses seviyesi belirtleniyor onu bulmak lazım. Yoksa; deneme yanılma yöntemiyle uğraşmak durumunda kalabiliriz. 3.5mm çıkışısın kodları belli, ama Type-C kodları net olarak bilinmiyor. Fazla da kullanan olmadığı için Type-C kulaklığı, üzerine giden kimse de yok.

Oneplus'ı denemediğim için bilmiyorum hocam, Fakat HTC U11'den herkes memnundu, yanında gelen Type-C kulaklığı ile birlikte.

GM5 Plus'da Standart Chipset kalitesine kaldığı için iş, normal hocam. Bizim cihazda da SD 835 artık Ses konusunda da toparladığı için; Ses kalitesi iyi. Ama Dediğim gibi Ses yüksekliği konusunda iş, Kodlara bakıyor öyle yada böyle.

• bjkahmet kullanıcısına yanıt
    Hocam gece modu dediginiz ayarlar>ekran>okuma modu degil mi?

• 
Sayfa: önceki 760761762763764
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.