Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (5 Mobil) - 8 Masaüstü5 Mobil
29.403
Cevap
380
Favori
1.346.590
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]
Giriş
    2045 Mesaj
    Yav şu ışık sızması olan arkadaşlar resim paylaşsalarda bizde kendi telefonlarımızda dikkat etsek. Ben çok inceledim bir türlü göremedim buna nasıl bakabiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Cooler Master: CM 690 III**Enermax NAXN ENM750AWT 750W**ASUS P8P67 PRO (B3 Rev.)**Intel® Core™ i5-2500K 3.30 GHz (4.30 GHz/1.20 V)**Sunbeam Core-Contact Freezer Ultra**Gigabyte R9 290 3X Windforce OC
    Samsung SyncMaster 2343 (BWPlus / BWXPlus) Digital**SAMSUNG 840 Pro SATA III SSD 512 GB**OCZ Vertex 4 SATA III 2.5" SSD 128 GB**SAMSUNG HD103SJ F3 Spinpoint 1 TB**WD Caviar Green WD20EARS 2 TB
    Seagate Barracuda ST31500341AS 1.5 TB**SAMSUNG HD502HJ F3 Spinpoint 500 GB**WD My Book Home Edition 500 GB **Hitachi Deskstar 7k2000 2 TB**Seagate Expansion 1TB 2,5" USB 3.0**Plextor PX-820A
    G.Skill RIPJAWS-X 2x2 GB DDR3 1600 Mhz**G.Skill RIPJAWS-X 4 GB DDR3 1600 Mhz**TP-LINK TD-W8951ND 150 Mbps**SilverStone FM121B 12cm**AKASA "Viper" 12cm x3**AKASA "Viper" 14cm x2
    Thermalright X-Silent 14cm**Cooler Master Silent Fan 12cm**Cooler Master Megaflow 20cm**Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcü**LOGITECH-Z5500**LG 47LA660S

Motor beyni, Şanzıman beyni ve Abs beyni Satış, Tamir ve Bakımı.
  • Binbaşı
    1160 Mesaj

Çok incelemişsin ve fark etmemişsiniz. Demek ki kullanımınızı olumsuz etkileyen bir durum yok. Neyi kasıyorsunuz daha? Yani zorla problem üretmeye çalışıyorsanız almayın nalet olası elektronik cihazları.

|
    |
    nmm1716 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar az önce mi6 cihazına tema yükledim telefon karardı sonra test modumudur nedir wipe falan yazıyor oraya geldi bin türlü çıkamadım reset falan attım sonra bu açıldı her şey silinmiş siz siz olun tema yüklerken dikkat edin tema olarak yükleyip bakıyordum hangisi güzel duruyor diye dahada kesinlikle tema yuklemem tüm video resimlerim gitti yedek almamistim...

quote:

Orijinalden alıntı: aymina_55

Arkadaşlar az önce mi6 cihazına tema yükledim telefon karardı sonra test modumudur nedir wipe falan yazıyor oraya geldi bin türlü çıkamadım reset falan attım sonra bu açıldı her şey silinmiş siz siz olun tema yüklerken dikkat edin tema olarak yükleyip bakıyordum hangisi güzel duruyor diye dahada kesinlikle tema yuklemem tüm video resimlerim gitti yedek almamistim...
    quote:

9.2.3.0'da mı yaşadınız bu sıkıntıyı hocam

• Binbaşı
    1191 Mesaj

Evet hocam

|
    |
    HolyPenguen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar mi6da Google'ın kamera apksını kurup da kullanan arkadaşlardan yorum alabilir miyiz?

Gece ve gündüz çekimleri video performansı nasıl?

Hatta fotoğraf veya video atarak daha detaylı gösterebilecek birileri var mı?

Kişisel tercihler, bana göre gerekli olmayan başkasına göre gereklidir. Aldığım günden beridir seni gibi stock rom kullanıyorum. Yalnız değilsin

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    youknowho kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2045 Mesaj

9.0.2.0 sürümünde defalarca tema yükledim, kurdum, denedim başıma böyle birşey gelmedi. Acaba sizin sorun tema denemek ile alakalı olmayabilir mi? Belkide başka bir sorun vardı tema denemenize denk gelmiş olabilir. Dediğiniz gibi tema ile de alakalı olabilir.

Bütün bilgilerinizin, dosyalarınızın silinmesi çok kötü olmuş. Geçmiş olsun.

|
    |
    aymina_55 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Cooler Master: CM 690 III**Enermax NAXN ENM750AWT 750W**ASUS P8P67 PRO (B3 Rev.)**Intel® Core™ i5-2500K 3.30 GHz (4.30 GHz/1.20 V)**Sunbeam Core-Contact Freezer Ultra**Gigabyte R9 290 3X Windforce OC
    Samsung SyncMaster 2343 (BWPlus / BWXPlus) Digital**SAMSUNG 840 Pro SATA III SSD 512 GB**OCZ Vertex 4 SATA III 2.5" SSD 128 GB**SAMSUNG HD103SJ F3 Spinpoint 1 TB**WD Caviar Green WD20EARS 2 TB
    Seagate Barracuda ST31500341AS 1.5 TB**SAMSUNG HD502HJ F3 Spinpoint 500 GB**WD My Book Home Edition 500 GB **Hitachi Deskstar 7k2000 2 TB**Seagate Expansion 1TB 2,5" USB 3.0**Plextor PX-820A
    G.Skill RIPJAWS-X 2x2 GB DDR3 1600 Mhz**G.Skill RIPJAWS-X 4 GB DDR3 1600 Mhz**TP-LINK TD-W8951ND 150 Mbps**SilverStone FM121B 12cm**AKASA "Viper" 12cm x3**AKASA "Viper" 14cm x2
    Thermalright X-Silent 14cm**Cooler Master Silent Fan 12cm**Cooler Master Megaflow 20cm**Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcü**LOGITECH-Z5500**LG 47LA660S

• Yüzbaşı
    390 Mesaj
    quote:

Evet hocam
    quote:

Evet hocam

9.2.3.0'da tema yüklerken aynı sorunu yaşayan gördüğüm birkaç kişi var, belli ki romdan kaynaklı
    geçmiş olsun hocam

Video konusunda bişey diyemeyeceğim ama fotoğraf konusu geçmiş mesajlarda çok konuşuldu. Google kameranın ve stock kameranın gündüz çekimleri gayet başarılı. Tek sorun stock kameranın gece çekimindeki az ışık olan yerde noise oluşması. Google kamera ile tam olarak çözülmesede stok kameraya göre baya baya iyi durumda. Yeterli mi dersen bence yeterli değil. Şuanda google kamera devamlı geliştiriliyor ilerleyen günlerde daha iyilerini bekliyoruz.

Verilere göre kamera donanımsal olarak çok iyi ama yazılım sıkıntısı var. İnşallah ilerleyen günlerde buda iyileştirilecektir.

Bolca resim atardım ama memleketteyim internet sıkıntısı var.

|
    |
    qwerty_tr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    12323 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: brksaglam

LG ekran paneline sahip mi6'da ghost screen sorunu varmış diyorlar bende mi6 almayı düşünüyorum da lg ekran paneli çıkarsa iade edebilir miyim ?
    quote:

Orijinalden alıntı: brksaglam

LG ekran paneline sahip mi6'da ghost screen sorunu varmış diyorlar bende mi6 almayı düşünüyorum da lg ekran paneli çıkarsa iade edebilir miyim ?

Kim diyor? Nerede diyor? Öncelikle bunu paylaşır mısınız? Şuan için forumlarda LG Panelli Mi6'da Ghost Screen sorununu yaşadığını söyleyen kimse olmadı.
    |
    |

Orijinalden alıntı: kizilsultan

Çok incelemişsin ve fark etmemişsiniz. Demek ki kullanımınızı olumsuz etkileyen bir durum yok. Neyi kasıyorsunuz daha? Yani zorla problem üretmeye çalışıyorsanız almayın nalet olası elektronik cihazları.
    quote:

Orijinalden alıntı: kizilsultan

"Çok incelemişsin ve fark etmemişsiniz. Demek ki kullanımınızı olumsuz etkileyen bir durum yok." Buraya kadar bir sorun yok. Fakat sonraki "Neyi kasıyorsunuz daha? Yani zorla problem üretmeye çalışıyorsanız almayın nalet olası elektronik cihazları." sözünüzün Amacı nedir? Üslubunuza dikkat edin. Burada birbirimize yardımcı olmaya, bilgi paylaşımı yapmaya çalışıyoruz. Zorla Problem üretmeye çalışan bir kişi değil Mustafa hocam; kendisi belirttiği gibi telefonu beğenerek kullanıyor. Bende kullandığım Mi6'da farkedemedim Haziran Ayından bu yana, eski cihazım olan LG G3'te fazlasıyla belliydi Işık sızması. Kullandığım Mi6'da Işık sızması durumu yoktur diye söylemiyorum; fakat G3 gibi rahatça farkedilebilecek düzeyde olmadığını düşünüyorum.

Gerçekten amacınız Bilgi vermekse, Işık Sızması durumunu fotoğrafla paylaşın, bizde kendi cihazlarımızda kontrol edelim durumu. O zaman bu mesajınız en azından bir sonuca ulaşır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 19 Şubat 2018; 1:35:55 >

• Binbaşı
    1191 Mesaj

Sağolun hocam daha temalara kesinlikle dokunmam bana ders olsun ...

|
    |
    HolyPenguen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

quote:

Hocam 9.2.3.0 adı üzerinde Gecelik sürüm olduğu için, bu tip sorunları içeriyor muhtemelen. Bu tarz sorun özellikle 9.2.3.0 çıkışıyla birlikte paylaşılmaya başlandı HolyPenguen hocamın dediği gibi, Oreo'ya bağlamak zor; Oreo Beta romlarda sorun yaşayanı duymadım çünkü. Hatta Oreo Beta tabanlı Custom romlarda Direk 3. Parti temaları da kullanabiliyoruz; Temalar uygulaması geçtim; Dışarıdan kurulan temalarda muhakkak sorun çıkabilirdi yoksa.

İstseniz Global Beta'ya geçin, en azından Tema konusunda sorun duymadım bende şuan için.
    |
    |

• Yarbay
    12323 Mesaj
    quote:

quote:

Hocam yanlış anlamayın, burada bugün Tema sorun olur; yarın herhangi birşey sorun olabilir. Bu yüzden mümkün mertebe önemli yedeklerinizi alın; sonuçta elektronik cihaz. Farklı bir nedenle bozulup, açılmayabilirdi de tekrar. Bu sebeple belli aralıklar ile yedek almaya çalışın mümkün mertebe.

Orijinalden alıntı: qwerty_tr

Arkadaşlar mi6da Google'ın kamera apksını kurup da kullanan arkadaşlardan yorum alabilir miyiz?

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty_tr

Hocam Video Performansı pek iyi değil, Kare kare atlama var; fakat Eis çalışıyor en azından. Video konusunda geliştirilme yapılması gerekiyor.

Fakat Fotoğraf konusunda diyebileceğim birşey yok. Düşük ışık ve İç ortam çekimlerinde fazlasıyla iyi oldu Kamera. Uzak Mesafe daha net (Gündüz çekimlerinde de), Renklerde solukluk yok, Noise daha az. Daha ne olsun diyor insan bu kamerayı görünce. Sırf bu özellik için bile cihaz rootlanır yani.

Darkrider hocamın fotoğraf açısından karşılaştırması vardı, sağolsun foruma ekledi fotoğrafları.

Karşılaştırma Sayfası:https://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memid=4920
    |
    |

• Binbaşı
    1163 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar.

3 gün evvel aldığım mi6'nın 6gb versiyonu durduk yere kilitleniyor, dokunmatik cevap vermiyor, zorunlu olarak kapama tuşuna basılı tutarak kapattıktan sonra tekrar açılınca düzeliyor.

Cihazı aldığım gibi son sürüme güncelledim ve herhangi bir rom/root konusuna girmedim.

Bilgisi olan var mı?

Sanırım custom rom'ları deneyeceğim.

quote:

Orijinalden alıntı: nmm1716

Video konusunda bişey diyemeyeceğim ama fotoğraf konusu geçmiş mesajlarda çok konuşuldu. Google kameranın ve stock kameranın gündüz çekimleri gayet başarılı. Tek sorun stock kameranın gece çekimindeki az ışık olan yerde noise oluşması. Google kamera ile tam olarak çözülmesede stok kameraya göre baya baya iyi durumda. Yeterli mi dersen bence yeterli değil. Şuanda google kamera devamlı geliştiriliyor ilerleyen günlerde daha iyilerini bekliyoruz.

Verilere göre kamera donanımsal olarak çok iyi ama yazılım sıkıntısı var. İnşallah ilerleyen günlerde buda iyileştirilecektir.

quote:

Orijinalden alıntı: nmm1716

Hocam Google Camera'da siz nereden memnun kalmadınız? Ben Tam tersine aşırı derece memnunum, en azından donanımsal olarak Cihazın Kamera performansını görebiliyoruz. Tabiki daha da geliştirilse iyi olur ama, bu hali bile yeterliyi geçtim; fazlasıyla iyi bana göre. Noise çok daha az, renk doğruluğu çok daha iyi. Uzak Mesafe netliği, Gündüz çekimlerinde bile iyi. Ayrıca Güneşe Karşı fotoğraf çekilirse, Stock Kamera'da renkler Soluk çıkarken; Google Camera'da Renkler yine güzel çıkıyor. HDR+ işlemesi fazlasıyla işe yarıyor bana göre. Düşük Işık ve İç Ortam çekimlerinde, Kamera kullanılacak hali geçtim, memnun bırakacak hale geldi benim açımdan.

Fakat HDR işlemesinin sonucu olarak da, gündüz çekimlerinde Bazen renkler olması gerekenden daha canlı, gölgeler ise daha karanlık çıkıyor ama. Fotoğraf güzel çıkıyor en azından; bu sebeple bu durumda kabul edilebilir bana göre.

Şuanki tek eksik ön Kamerada Portre modu kullanılamıyor. O da hallolsa tamamdır yani Video çekimi haricinde.

• Yarbay
    12323 Mesaj

Hocam Cihazı önce Fabrika Ayarlarına çevirmeyi deneyin. Olmazsa, Global Beta romu kurup deneyin birde. Yine sorun varsa, o zaman donanımsal bir arıza olabilir. Global Beta'da sorun yaşamamanız gerekiyor çünkü bu tarz.
    |
    |
    MesutBY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: buraoca2

Hocam Cihazı önce Fabrika Ayarlarına çevirmeyi deneyin. Olmazsa, Global Beta romu kurup deneyin birde. Yine sorun varsa, o zaman donanımsal bir arıza olabilir. Global Beta'da sorun yaşamamanız gerekiyor çünkü bu tarz.
    quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Cevabınız için teşekkür ederim. Eğer sorun donanımsalsa delta ile çok sorun yaşar mıyım dersiniz?

Canlı Tv izle
SEO
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.