Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: jordan230 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
29.443
Cevap
378
Favori
1.350.143
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]
Giriş
    310 Mesaj
    bugün bende mi 6 6gb 128gb seramik olanı aldım,xperia z2 den geçeceğim, kırılmaz cam olarakta Case 4U Xiaomi Mi 6 Mi6 Full Kapatan Cam Ekran Koruyucu Siyah olanı aldım gene hepsiburadadan..merakla bekliyorum telefonu :)

Hayırlı olsun hocam,seramik versiyon ağır gelebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ykk07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Her renkte 4 gb ve 6 gb olan versiyonu var.LG panel ve jdi panellerde şu ana kadar bir problem yaşanmadı.Ağırlık sizin için önemliyse mi6 boyutuna göre ağır hocam.

|
    |
    SamiBelgin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

şuan kullandığım z2 ile aynı ağırlıkta olduğu yazıyor alşırız artık onada :) bu arada teşekkür ederim haftasonunu telefona ayıracağım sanırım :)
    |
    |
    Bahsedilenler: alperuygun26

lenova vibe p1 kullanıyordum servisten iade çıktı onun yerine alacam para iadesi alabilirsem.
    ağırlık sorun değil yani :)
    |
    |
    alperuygun26 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Rica ederim hocam.Aklınıza takılan soru varsa sorabilirsiniz.

|
    |
    ykk07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

şuan kargoda hocam elime ulaşsın bu topicde bol bol gezinir sorularımı sorarım şuan merak ediyorum sadece :)
    |
    |
    Bahsedilenler: alperuygun26

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orijinalden alıntı: fztalarm

Arkadaşlar rehbere kaydettiğim numaralar devamlı kayboluyor. Tekrar tekrar kaydediyorum hep aynı numaralar kayboluyor

Hocam ben hep Rehberi Google Hesabından çekiyorum telefonlara, LG G3'te de birkaç kez başıma gelmişti. Rehbere yeni kişi eklemeyi de hep Google hesabına yaparım. Fakat Mi6 ile bu soruna rastlamadım. Belki sizde Rehberi Google Hesabınızdan çekiyorsanız, bu tarz bir sorun oluşuyor olabilir.

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Arkadaşlar rehbere kaydettiğim numaralar devamlı kayboluyor. Tekrar tekrar kaydediyorum hep aynı numaralar kayboluyor

Hocam ben hep Rehberi Google Hesabından çekiyorum telefonlara, LG G3'te de birkaç kez başıma gelmişti. Rehbere yeni kişi eklemeyi de hep Google hesabına yaparım. Fakat Mi6 ile bu soruna rastlamadım. Belki sizde Rehberi Google Hesabınızdan çekiyorsanız, bu tarz bir sorun oluşuyor olabilir.

Hocam teşekkür ederim hallettik

• Yarbay
    12323 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

quote:

Halledebilmenize sevindim hocam, siz nasıl halletmiştiniz peki?
    |
    |

• Yarbay
    12323 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ayhankaldırım

quote:

quote:

quote:

Anladim hocam o zaman hiç sorun yok, yazilimsal bir durum ileriye doğru düzeltirler. Hatta Beta romda sorun yok gördüğüm kadarı ile. Bu oreo guncellemesi zaten biraz acele edilmiş gibi gecelik olsada, onceki 9.2.2.0 da öyleydi. Bu sorunlardan arindirilmis bir sürüm gelir ileriye doğru diye düşünüyorum.

Bende yazılımsal olduğunu düşünüyorum ama oreo dan önce de vardı bu pek anlayamadım donanımsal olsa normalde de işlev görmez mikrofon saskinim

Hocam o zaman daha el atmamışlar o soruna Neyseki şuanlık harici bir uygulama ile çözülebiliyorsa sevindim Diğer Bazı Xiaomi cihazlarda da Kamera ile Video çekiminde Mikrofon sesinde problem olanlar var, neyseki biz o konumda değiliz

Çok teşekkür ederim hocam demek başka şekillerde de sorunlar var güncelleme bekleyecegiz artık anladığım kadarıyla siz xiaomi forumlarında baya aktifsiniz

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

quote:

quote:

Anladim hocam o zaman hiç sorun yok, yazilimsal bir durum ileriye doğru düzeltirler. Hatta Beta romda sorun yok gördüğüm kadarı ile. Bu oreo guncellemesi zaten biraz acele edilmiş gibi gecelik olsada, onceki 9.2.2.0 da öyleydi. Bu sorunlardan arindirilmis bir sürüm gelir ileriye doğru diye düşünüyorum.

Bende yazılımsal olduğunu düşünüyorum ama oreo dan önce de vardı bu pek anlayamadım donanımsal olsa normalde de işlev görmez mikrofon saskinim

Hocam o zaman daha el atmamışlar o soruna Neyseki şuanlık harici bir uygulama ile çözülebiliyorsa sevindim Diğer Bazı Xiaomi cihazlarda da Kamera ile Video çekiminde Mikrofon sesinde problem olanlar var, neyseki biz o konumda değiliz

Çok teşekkür ederim hocam demek başka şekillerde de sorunlar var güncelleme bekleyecegiz artık anladığım kadarıyla siz xiaomi forumlarında baya aktifsiniz

Vakit buldukça Miui Türkiye forumuna ve bu konuya göz atmaya çalışıyorum hocam Hocam Her cihaza 4 ayrı Rom geliştirdikleri için (Global Stabil, Global Beta; China Stabil, China Beta) muhakkak yazılım konusunda bir yerde hata çıkıyor. Sonraki hafta düzeltiyorlar, yeni bir özellik ekliyorlar. Bir sonraki hafta ise bu ekledikleri yeni özellikle alakalı sorun çıkabiliyor. Xiaomi cihazlarında bir rom kurulmadan önce, beklenip kuranların izlenimlerine bakılması gerekiyor
    |
    |

• Yarbay
    12323 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: wakara

Twrp ne ya. Ben öyle bişey yüklemeden yeni sürüme gectim. Demek ki gecilebiliyirmus. Bu twrp nerden yukluyorsunuz ne işe yarıyor ki . Demek artık kullanmaya gerek yok . Benim yedeklemede bı sorun çıktı o kadar
    quote:

Orijinalden alıntı: wakara

Twrp ne ya. Ben öyle bişey yüklemeden yeni sürüme gectim. Demek ki gecilebiliyirmus. Bu twrp nerden yukluyorsunuz ne işe yarıyor ki . Demek artık kullanmaya gerek yok . Benim yedeklemede bı sorun çıktı o kadar

Twrp'nin ne olduğunu bilmiyorsanız, yorum yapmanıza gerek yok zaten. Teşekkürler...
    |
    |

Orijinalden alıntı: floperx

Mi6 ile aynı lensleri kulanan Mi note 3 ün Dxomark'dan 90 puan almasının ardından iki telefonun kamera karşılaştırması merak konusu olmuştu. İş arkadaşımın mi note 3 almasının ardından kendi mi6'ım ile karşılaştırma fırsatı buldum. Merak edenler için izlenimlerini kısaca paylaşmak istiyorum.

Gündüz ofis içerisinde çekimlerinde auto modda aynı anda yan yana çekildi ve hem telefondan hem de pc den incelendi.
    Iso ve pozlamada aynı değerler ile çekmiş.
    Mi6'da zoom yaptığımızda daha net ve noise oluşumu daha azdı.

Akşam çekiminde ise inceleme fırsatım çok olmadı. İlk gözlemim sanki note 3'ün noise oluşumu daha az geldi. Tabi fotoğraf bile çekemedim. Sadece iki kamerayı açıp balkondan bahçedeki ışıklara tutup ekrandan gördüğüm. Mi6'da ışıklar yayılıyor ve noise oluşturuyordu. Note3'de ise bu yayılma daha azdı. Ancak net konuşmak için çekim yapıp pc^'den bakmak lazım.

Ayrıca merak edenler için mi6 antutu skoru 211 bin çıktı. Mi note 3 ise 111 bin. Tüm dallarda mi6 üstündü. Ancak GPU'da neredeyse 3 katlayarak muazzam fark atmıştı.

Bu arada mi note 3'ü HB'den iki arkadaşım aldı. Birinde JDİ panel çıktı ve sorunsuzdu. Ancak diğeri Sharp panel çıktı ve ekranda lekeler vardı. HB'ye geri gönderdi iade veya değişim için. Ancak HB yasal süreyi hiçe sayarak iadeyi kabul etmedi ve cihazı geri göndererek servis raporu istedi. HB'den alacak arkadaşlara duyrulur.Bildiğim kadarıyla Migros'ta aynı şeyi yapıyor.

Edit: Karşılaştırma Resimleri eklendi.

Mi6:https://i.hizliresim.com/RnP41o.jpg
    Mi note 3:https://i.hizliresim.com/z0B13g.jpg
    quote:

Orijinalden alıntı: floperx

Mi6 ile aynı lensleri kulanan Mi note 3 ün Dxomark'dan 90 puan almasının ardından iki telefonun kamera karşılaştırması merak konusu olmuştu. İş arkadaşımın mi note 3 almasının ardından kendi mi6'ım ile karşılaştırma fırsatı buldum. Merak edenler için izlenimlerini kısaca paylaşmak istiyorum.

Gündüz ofis içerisinde çekimlerinde auto modda aynı anda yan yana çekildi ve hem telefondan hem de pc den incelendi.
    Iso ve pozlamada aynı değerler ile çekmiş.
    Mi6'da zoom yaptığımızda daha net ve noise oluşumu daha azdı.

Akşam çekiminde ise inceleme fırsatım çok olmadı. İlk gözlemim sanki note 3'ün noise oluşumu daha az geldi. Tabi fotoğraf bile çekemedim. Sadece iki kamerayı açıp balkondan bahçedeki ışıklara tutup ekrandan gördüğüm. Mi6'da ışıklar yayılıyor ve noise oluşturuyordu. Note3'de ise bu yayılma daha azdı. Ancak net konuşmak için çekim yapıp pc^'den bakmak lazım.

Ayrıca merak edenler için mi6 antutu skoru 211 bin çıktı. Mi note 3 ise 111 bin. Tüm dallarda mi6 üstündü. Ancak GPU'da neredeyse 3 katlayarak muazzam fark atmıştı.

Bu arada mi note 3'ü HB'den iki arkadaşım aldı. Birinde JDİ panel çıktı ve sorunsuzdu. Ancak diğeri Sharp panel çıktı ve ekranda lekeler vardı. HB'ye geri gönderdi iade veya değişim için. Ancak HB yasal süreyi hiçe sayarak iadeyi kabul etmedi ve cihazı geri göndererek servis raporu istedi. HB'den alacak arkadaşlara duyrulur.Bildiğim kadarıyla Migros'ta aynı şeyi yapıyor.

Edit: Karşılaştırma Resimleri eklendi.

Mi6:https://i.hizliresim.com/RnP41o.jpg
    Mi note 3:https://i.hizliresim.com/z0B13g.jpg

Hocam çok teşekkür ederim sağolun, benim isteğim için o kadar uğraştınız

Mi6 İç ortam çekimlerinde Mi Note 3'den daha iyi durumda o zaman hocam gördüğüm kadarıyla, Noise Oluşumu daha az, Renkler daha doğru. Eğer İyi ışık alan ortam fotoğrafları da benzer durumda ise çekildiğinde; Dxomark'tan da daha yüksek puan alması gerek o zaman Mi6'nın Heleki Google Camera sayesinde 94-95 puan bile alabilir belki
    |
    |

• Yarbay
    12323 Mesaj

Magisk v15.3 mü kullanıyorsunuz? Eğer bu sürümü kullanıyorsanız, Zip dosyasını tekrar indirmeyi dener misiniz? Sanki Zip dosyasında hata var gibi görünüyor.
    |
    |
    asdzxc345 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: alperuygun26

Her renkte 4 gb ve 6 gb olan versiyonu var.LG panel ve jdi panellerde şu ana kadar bir problem yaşanmadı.Ağırlık sizin için önemliyse mi6 boyutuna göre ağır hocam.
    quote:

Orijinalden alıntı: alperuygun26

Hocam Seramik Versiyon sadece 6 Gb Ramli versiyonda var ama Tabi bu renk'e girmez orası ayrı
    |
    |

• Binbaşı
    1288 Mesaj
    ulan xiaomi kutuya kılıf koymuşsun bir de tam uyumlu ekran koruyucu koysandın da, bari o koruyucu uydu bu uymadı derdimiz de olmasaydı
    |
    |

Orijinalden alıntı: ykk07

bugün bende mi 6 6gb 128gb seramik olanı aldım,xperia z2 den geçeceğim, kırılmaz cam olarakta Case 4U Xiaomi Mi 6 Mi6 Full Kapatan Cam Ekran Koruyucu Siyah olanı aldım gene hepsiburadadan..merakla bekliyorum telefonu :)
    quote:

Orijinalden alıntı: ykk07

Hayırlı olsun hocam, Seramik Versiyonun görünümünü çok beğeneceksiniz. Fakat Z2 162 Gr, Seramik versiyon ise 182 Gr. Kesinlikle Seramik Ağır gelecek, uzun kullanımlarda her halukarda elinizi ağrıtacak ama, yinede cihazı severseniz memnun kalırsınız benim gibi Ben 8 aydır ağırlığa alışamadım

• Yarbay
    12323 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7923C21C1

quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

androit8 oreo guncellemesi ile kullanabilirmiyim oeki ille rootlumu olmali

MI A1'e rootsuz GC yüklemeyi anlatmış bi bakın isterseniz
    https://www.youtube.com/watch?v=1Lj-5E9lMww

A1 aosp olduğu için büyük ihtimal uymayacaktır işlemler ama twrp yükleseniz de aktif edebilirsiniz camera2api'yi root gerektirmeden

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: HolyPenguen

quote:

androit8 oreo guncellemesi ile kullanabilirmiyim oeki ille rootlumu olmali

MI A1'e rootsuz GC yüklemeyi anlatmış bi bakın isterseniz
    https://www.youtube.com/watch?v=1Lj-5E9lMww

A1 aosp olduğu için büyük ihtimal uymayacaktır işlemler ama twrp yükleseniz de aktif edebilirsiniz camera2api'yi root gerektirmeden

Hocam sağolun paylaşımınız için, Twrp ile Camera 2 Api Aktif etme dosyası varsa elinizde, paylaşabilir misiniz

• Yüzbaşı
    452 Mesaj

Yine aynı hata

|
    |
    buraoca2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: ryalp

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pretty34

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nmm1716

Supersu ile google kamerada sorun yok. Var olan Her şeyi eksiksiz çalışmakta.

Hocam o zama merhaba Supersu nun etkisi yok, sizdr Supersu olmasada Camera 2 Api destegi düzgün verildiği için sorunsuz çalışıyor

Hocam selam;
    linki var mı bu google kamera için düzgün çalışan.
    bende şuan root falan yok bide ben deneyeyim :)

Hocam Şuan icin Düzgün çalışan Google Camera:https://drive.google.com/file/d/1JtPbhoUDTFs5YOSQ5_6RD3qElJilvm0y/view?usp=drivesdk

Ayarlari:https://drive.google.com/file/d/1rkQr6djsgXdnYaCcOuz_7IoZHqhFgB_5/view?usp=drivesdk

Bu ayarlari yapip Kamerayi kapatip acin. Eger ekrana görüntü gelmiyor ise, Magisk Root V15.3 ile cihazi rootlayip aşağıdaki Modülünü kurmaniz gerekiyor.

Magisk Modülü:https://drive.google.com/file/d/1Pf5gGVIobMmSG26bfq0LUydLOdbG6uEK/view?usp=drivesdk

Google Camera için cihaz rootlanir mi derseniz, kesin rootlanir. Muhakkak herkes denemeli bana göre.

Rootlamak nedemek cihazla gece foto çekip duruyorum

Sanki yeni cihaz aldım

merhaba.hic bir guncellemesi yapilmamis mi6 icin deneyebilirmiyiz.acikcasi birsey olurmu😌

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ryalp

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pretty34

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nmm1716

Supersu ile google kamerada sorun yok. Var olan Her şeyi eksiksiz çalışmakta.

Hocam o zama merhaba Supersu nun etkisi yok, sizdr Supersu olmasada Camera 2 Api destegi düzgün verildiği için sorunsuz çalışıyor

Hocam selam;
    linki var mı bu google kamera için düzgün çalışan.
    bende şuan root falan yok bide ben deneyeyim :)

Hocam Şuan icin Düzgün çalışan Google Camera:https://drive.google.com/file/d/1JtPbhoUDTFs5YOSQ5_6RD3qElJilvm0y/view?usp=drivesdk

Ayarlari:https://drive.google.com/file/d/1rkQr6djsgXdnYaCcOuz_7IoZHqhFgB_5/view?usp=drivesdk

Bu ayarlari yapip Kamerayi kapatip acin. Eger ekrana görüntü gelmiyor ise, Magisk Root V15.3 ile cihazi rootlayip aşağıdaki Modülünü kurmaniz gerekiyor.

Magisk Modülü:https://drive.google.com/file/d/1Pf5gGVIobMmSG26bfq0LUydLOdbG6uEK/view?usp=drivesdk

Google Camera için cihaz rootlanir mi derseniz, kesin rootlanir. Muhakkak herkes denemeli bana göre.

Rootlamak nedemek cihazla gece foto çekip duruyorum

Sanki yeni cihaz aldım

merhaba.hic bir guncellemesi yapilmamis mi6 icin deneyebilirmiyiz.acikcasi birsey olurmu😌

Hocam hiçbir güncellemesi yapılmamış Mi6'da (Miui 8 - 8.2.2.0 sürümü bahsettiğiniz sürüm); çalışmaz muhtemelen Root desteği ile Camera 2 Api aktif bile edilse. Tabi yine de denemek gerekiyor. Oreo Stabil sürümde de, Camera 2 Api desteği muhtemelen verilmez, bu sebeple bir şekilde Root'a bulaşmanız gerekiyor. Magisk root ise kullanımı kolay olan bir Root programı.

Reklamlar
SEO
kolayoto.com
Bey Azura
Canlı Tv izle
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.