Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (570. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.537.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 568569570571572
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar xiaomi mi 6 ve oneplus 5 arasında kaldım sizce hangisini almalıyım ? Cevaplarsaniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: birisileri

orjinal parça bulunamadığını söylemişsin, kvk servisi orjinal olmayan yedek parçaları takacak değildir sanıyorum.

Hocam anlamadığınız Nokta şu. Siz cihazınızın garantisini hangi firma veriyorsa; o firmaya verdiğinizde Orjinal parça takılıyor orada sorun yok. Fakat İthalatçi Garanti veren firmalar bu parçaları dışarıya satış yapmıyor. Xiaomi'nin de dışarıya satışı olmadığı belirtiliyor. Bu sebeple, Dışarıdaki X telefoncu ya cihazı tamir ettirirseniz; Sıfır Orjinal parça takılma ihtimali yok deniliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordzeus83

cihazdan mi hesabını silmeden web üzerinden mi hesabını sildim şimdi telefondan hesabı kaldıramıyorum. şifre geçersiz uyarısı veriyor. yardımcı olabilir misiniz?

Hocam Şifre sıfırlamayı deneyin olmaz ise. Ayrıca Web üzerinden telefon numarasını değiştirmeyi deneyin. Bu şekilde biri çözmüştü sanırım sorunu, Hesaba başka bir telefon numarası tanımlayarak.
  • Arkadaşlar Cihazın gündüz çekimlerinde herhangi bir sorun yok, gayet memnun eder. Fakat Düşük Işık Koşullarında; Kamera performansı da düşüyor. Bunu bilerek alın cihazı; kaç kere söyledik.

Ayrıca Aynı Kamera Donanımına sahip Mi Note 3; DxO Mark sitesinden 90 puanı almış. Mi Note 3'ün Kamera yazılımı biraz daha iyi Mi6'ya göre; Mi6'nın yazılımı da halen geliştirilmeye devam ediliyor Beta Romlarda.

Dxo Mark Test Linki:https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-note-3-exceptional-images-bells-whistles/

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Hesabı bulamıyor hesap komple silindi.Böyle bir hesap mevcut değil diyor.
  • geceleri manuel moda alın. yazılımsal bir sıkıntısı var bence.
  • quote:

Hesabı bulamıyor hesap komple silindi.Böyle bir hesap mevcut değil diyor.

Ben yanlış anlamışım hocam kusura bakmayın, siz neden direk hesabı sildiniz? Acaba aynı bilgiler ile tekrar hesap açmayı denediniz mi? Bu arada Cihazı bu durumda Fabrika Ayarlarına çevirmeyin veya yeni Rom kurulumu yapmayın; Çünkü cihaz ilk kurulumda Mi Cloud hesabına bağlanıyor; bağlanamazsa sorun yaşarsınız; cihaz kullanılmaz duruma gelebilir; heleki BL kilidi kapalı ise.
  • Mr.Blof kullanıcısına yanıt
    Ben vodafone kullanıyorum. Dün mesajını görmüştüm denemiştim çalışıyordu ve yazmaya fırsat bulamadım. Bugün tekrar denedim yine çalışıyor. Stabil değil developer rom kullanıyorum bu arada..
  • shinnig kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve bir kez dahi böyle bir sorun yaşamadım. Hem stabil rom da hem de devoloper rom da.
    Teşekkür ederim. Xiaomi desteğe mail attım cevap bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahoho

geceleri manuel moda alın. yazılımsal bir sıkıntısı var bence.

En güzel bu hocam zaten. Gece Eğer Sabit bir objeyi çekecekseniz ve Cihazı bir şekilde sabitleme imkanınız varsa, çok güzel sonuç elde edebiliyorsunuz Isoyu azaltıp Pozlama süresini arttırarak. Hatta bu şekilde S7 Edge'den daha güzel fotoğraf çekebiliyorum Mi6'da Pozlama süresi 32 sn.'yeye kadar uzatılabildiği için (S7 Edge'de 10 sn.). Otomatik Modda ise S7 Edge Geceleri daha güzel (Özellikle de Daha aydınlık) çekiyor tabi.
  • quote:

Teşekkür ederim. Xiaomi desteğe mail attım cevap bekliyorum.

Rica ederim hocam, umarım çözersiniz bir an önce. Dediğim gibi Çözmeden cihaza müdahale etmeyin
    Başka bir sorum olacak size. Bootloader kildini açmak bana ne kazandırır. Ayarların içinden sıfırlama yapamaz mıyım?
  • quote:

Başka bir sorum olacak size. Bootloader kildini açmak bana ne kazandırır. Ayarların içinden sıfırlama yapamaz mıyım?

Hocam BL kilidini açmanın en büyük avantajı; Cihazda bir sorun yaşayınca Yazılımsal Müdahale imkanı sağlaması. Diğer Türlü Servise vermeniz gerekiyor, sizin yapacak birşeyiniz kalmadığı için. Örneğin siz şimdi cihazı sıfırladınız şuan, sonrasında Kurulum ekranında Mi Cloud hesabına bağlanamadı cihaz açılmıyor. Servisten başka çare yok BL kilidiniz kapalı ise. BL Kilidiniz Açık ise, Mi Hesabı Bypass edilen bir romu kurduğunuzda, Mi Hesabına giriş yapmadan cihazı açabilirsiniz en azından (Tabi Güncellemeler için vs. Mi Hesabına giriş yapılması gerekli). En basiti bu şekilde açıklayabilirim.

BL Kilidi açınca, cihazı kullanımda herhangi bir değişiklik olmayacak zaten. Sadece ekstra olarak cihaza yazılımsal müdahale imkanı sağlıyor BL kilidinin açılması. BL kilidi kapalı iken, cihaza dışarıdan Yazılımsal müdahale yaparmıyorsunuz yani.

• Spor yaparken kullanmak için bluetooth bir kullaklık almak istiyorum. Vatan teknosa gibi mağzalarda satılan uyum sorunu olmayacak bir model önerebilir misiniz? Mesela şu kulaklık uyum sağlar mı?http://www.vatanbilgisayar.com/eo-bg920bbegww-samsung-level-u-bluetooth-kulaklik-siyah-.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noldor86 -- 30 Aralık 2017; 14:9:11 >
    mi hesabımın çalıştığını sorun yaşamadığımı düşünün yine de cihazı sıfırlayammı? Ayrıca bl kilidini açmak cihazı garanti dışına çıkarır mı?
  • quote:

mi hesabımın çalıştığını sorun yaşamadığımı düşünün yine de cihazı sıfırlayammı? Ayrıca bl kilidini açmak cihazı garanti dışına çıkarır mı?

Hocam Mi Hesabı çalışırken, cihazla ilgili sorun yaşarsanız tabiki sıfırlayabilirsiniz. Fakat durduk yere sıfırlamayın yinede cihazı sorun yaşamadıktan sonra.

Delta garanti'nin BL kilidi açmayı garanti dışı bırakmadığı belirtliyor. Fakat diğer Garantilerde net bir durum yok. Bu yüzden, BL kilidi açık ise, cihazı garantiye göndermeden önce; BL kilidi kapatılıp öyle göndermeniz daha mantıklı.
    bl kilidini açmadım. mi hesabını kurtardıktan sonra cihazı satmayı düşünüyorum. 3 gün önce aldım. Pek ısınamadım cihaza. Desteğiniz için çok çok teşekkür ederim.
  • https://tr.aliexpress.com/item/For-XIAOMI-Series-Super-Nano-Screen-Protector-100-Better-than-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Note-MI/32663257791.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.TiUxav

arkadaşlar bu üründen aldım. kargo hızlı geldi ama nano koruyucu hepsiburadaki gibi güzel çıkmadı. ekranda koruyucunun çok izi var. tavsiye etmem
  • quote:

bl kilidini açmadım. mi hesabını kurtardıktan sonra cihazı satmayı düşünüyorum. 3 gün önce aldım. Pek ısınamadım cihaza. Desteğiniz için çok çok teşekkür ederim.

Rica ederim hocam, ısınamadıktan sonra yapacak birşey yok tabiki. Bundan sonra hangi cihazı düşünüyorsunuz?

@Hicks

Hocam düşündüğüm gibi Miui Pro geliştiricileri bu haftaki romlarına direk eklemişler bu Full Screen Gestures özellikleri, tüm Xiaomi cihazları için Ne yazıkki bizim cihaza bu hafta ne China Beta, ne de Global Beta çıkmadı Oreo üzerinde çalışıldığı için bu sebeple Miui Pro romda yok bize bu hafta. İlerleyen zamanlarda Xiaomi'de Mi Mix ve 18:9 ekran haricindeki diğer cihazlara da bu özelliği verecektir diye düşünüyorum; Face Unlock özelliği gibi.

• 
Sayfa: önceki 568569570571572
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.