Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (536. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 534535536537538
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orijinalden alıntı: Echoés

quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

Beyler telefonu düşürdüm ekran kırıldı. Dokunmatik vs herşey çalışıyor. Bildiğiniz servis vs var mı uygun fiyata değişim yapacak sağlam bi yer. Garantisi yok telefonun.

Geçmiş olsun, film var mıydı?
    https://www.xiaomiteknikservisi.com/ burası var ama işçilik nasıl bilmiyorum.

Birde hocan orijinal parça takmayınca parmak izi okuyucu çalışmıyor söylentileri var ne kadar doğrudur bilmiyorum.

Parmak izi çalışmazsa at çöpe gitsin telefonu. En sevdiğim özelliği zaten.

Ekran koruyucu da kılıfta vardı. Ekran yere bakar şekilde yapıştı yere. İçim gitti.

Geçmiş olsun hocam, Miui Türkiye forumuna da bakin servis konusunca. Cihazi aldiginiz kisi ile görüştünüz mu, onun tavsiye ettiği bir yer yok mu?

sağ ol hocam aksilikler işte, sürekli bir şeyler çıkıyor.
    Cihazı satın aldığım arkadaşa da mesaj atayım pek sanmasam da. miui forumda bir şey bulamadım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

Beyler telefonu düşürdüm ekran kırıldı. Dokunmatik vs herşey çalışıyor. Bildiğiniz servis vs var mı uygun fiyata değişim yapacak sağlam bi yer. Garantisi yok telefonun.

Geçmiş olsun, film var mıydı?
    https://www.xiaomiteknikservisi.com/ burası var ama işçilik nasıl bilmiyorum.

Birde hocan orijinal parça takmayınca parmak izi okuyucu çalışmıyor söylentileri var ne kadar doğrudur bilmiyorum.

Parmak izi çalışmazsa at çöpe gitsin telefonu. En sevdiğim özelliği zaten.

Ekran koruyucu da kılıfta vardı. Ekran yere bakar şekilde yapıştı yere. İçim gitti.

Geçmiş olsun hocam, Miui Türkiye forumuna da bakin servis konusunca. Cihazi aldiginiz kisi ile görüştünüz mu, onun tavsiye ettiği bir yer yok mu?

sağ ol hocam aksilikler işte, sürekli bir şeyler çıkıyor.
    Cihazı satın aldığım arkadaşa da mesaj atayım pek sanmasam da. miui forumda bir şey bulamadım.

Anladim hocam. En azindan cihazi sattigina göre, teknik servis tavsiyesi de olabilir diye düşünmüştüm hocam bende. Kendisi de sorun yasarsa veya müşterilerine tavsiye edebileceği bir yer olmasi lazim diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar 1925 tl ye mi 6 mı almalı yoksa 1950 tl ye nokia 8 saf adroid mi almalı kararsızım yardımlarınızı bekliyorum.
  • redmi note 2 de kullandığım status bar'a çift tıklayarak ekranı kilitmeyi bir türlü halledemedim. yapabilen var mı bu işi? oldukça işime yarıyordu.

epic rom + xposed + magisk var
  • wquzun kullanıcısına yanıt
    Sizin mesajinizdan sonra youtube da nokia 8 review ve s8 camera karşılaştırmalari izledim. Çok başarılı geldi camerasi. Hatta low light resimlerinde kötü olanlar s8 idi bana göre. Pili, m6 kadar iyi değil sanirim.

• Hocam Gearbest'ten aldığım şarj adaptöründe şöyle bir şey dikkatimi çekti. Telefonun şarja taktıktan bir süre sonra telefonu kullanırken ortalama 10 saniyede bir lag olmaya başlıyor. Ekrana dokununca geç algılama gibi yani. Fakat bu hemen olmuyor bir süre sonra oluyor. Tam doluma yaklaştığında düzeliyor. İlk başta ısınmadan olabilir diye düşündüm ama dönüştürücü ile kullandığım Xiaomi şarj adaptörü ile sıcaklık değerleri aynı...

Sizce bu durum neden kaynaklanabilir?...

• quote:

Orijinalden alıntı: wquzun

arkadaşlar 1925 tl ye mi 6 mı almalı yoksa 1950 tl ye nokia 8 saf adroid mi almalı kararsızım yardımlarınızı bekliyorum.

Hocam seçim sizin. Ben Stock Android arayüzünü sevmediğim için, almam ama; Nokia 8'in Kamerası da daha iyi Mi6'ya göre. 2x optik zoom yerine Monochrome sensör sayesinde siyah beyaz fotoğraf çekebilirsiniz. Ayrıca Nokia 8'e Oreo geldi bile. Güncelleme olarak şuanda avantajı da var. O Fiyatta bu donanım için iyi yinei Mi6 ile benzer fiyata satıldıktan sonra düşünülebilir; fazla bir alternatif yok çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoxHound

Hocam Gearbest'ten aldığım şarj adaptöründe şöyle bir şey dikkatimi çekti. Telefonun şarja taktıktan bir süre sonra telefonu kullanırken ortalama 10 saniyede bir lag olmaya başlıyor. Ekrana dokununca geç algılama gibi yani. Fakat bu hemen olmuyor bir süre sonra oluyor. Tam doluma yaklaştığında düzeliyor. İlk başta ısınmadan olabilir diye düşündüm ama dönüştürücü ile kullandığım Xiaomi şarj adaptörü ile sıcaklık değerleri aynı...

Hocam Adaptör kaynaklı oluyor bu sorun genelde. Ben Aukey'de hiç bu tarz bir sorun yaşamadım; eğer böyle bir sorun varsa kullanmanızı tavsiye etmem. Ana Sebebinin ise ne olduğunu bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dieselsingle

redmi note 2 de kullandığım status bar'a çift tıklayarak ekranı kilitmeyi bir türlü halledemedim. yapabilen var mı bu işi? oldukça işime yarıyordu.

epic rom + xposed + magisk var

Hocam Widget var cihazı uyutmak için, onu kullanın isterseniz. Ayrıca Epic romun China Beta tabanlı romlarında; Bildirim çubuğunda Ekranın sağ üstündeki ikon da sanal Power tuşu işlevi görüyor. İster cihazı uyutmak için, ister cihazı yeniden başlatmak için vs. fonksiyonları kullanabiliyorsunuz bu ikon ile.
  • quote:

quote:

Hocam Gearbest'ten aldığım şarj adaptöründe şöyle bir şey dikkatimi çekti. Telefonun şarja taktıktan bir süre sonra telefonu kullanırken ortalama 10 saniyede bir lag olmaya başlıyor. Ekrana dokununca geç algılama gibi yani. Fakat bu hemen olmuyor bir süre sonra oluyor. Tam doluma yaklaştığında düzeliyor. İlk başta ısınmadan olabilir diye düşündüm ama dönüştürücü ile kullandığım Xiaomi şarj adaptörü ile sıcaklık değerleri aynı...

Hocam Adaptör kaynaklı oluyor bu sorun genelde. Ben Aukey'de hiç bu tarz bir sorun yaşamadım; eğer böyle bir sorun varsa kullanmanızı tavsiye etmem. Ana Sebebinin ise ne olduğunu bilmiyorum.

Sanırım ben de dönüştürücü ile kullanmaya devam edeceğim...

• quote:

quote:

quote:

Sanırım ben de dönüştürücü ile kullanmaya devam edeceğim...

Benim tavsiyem de o yönde olur hocam.

Şarj soruna doğru, voltaj 5 volt'a, Amper de 1 amper ve daha altına düştüğü için, bu sebeple sorun çıkartmıyor olabilir. Fakat Hızlı şarj esnasında, Amper veya voltajda dalgalanma mı bu tarz bir sorun oluşturuyor bilemiyorum. Qualcomm lisansı olmadığı için de, bana göre her türlü riskli bir kullanım sunmuş oluyor.

• merhabalar ... konu başlığında arayamadım. türk telekom kullanıyorum ve 4.5g bağlantı alamıyorum. h+ bağlantı var.
  • floperx kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler yaptım dediklerinizi

• Dün 128 Gb versiyonunu sıfır 1960 liraya alarak aranıza katılmış bulunuyorum bir kaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

1-Bir önceki telefonum Mi 5 idi bootloader kilidi açıktı ve fastboot modunda yeni yazılım yükleyebiliyordum deneme sürümü ile tam sürüm arasında geçiş yapıyordum Mi6 nın kilidi açık mıdır yada nasıl açabilirim?

2- Cat 9 modem yazıyor 12 olması gerekmiyor mu?
  • İyi günler herkese. Çok acil bir şekilde Blitzwolf kablo almam lazım.

Miui Türkiye sitesi acaba alışveriş için güvenli mi? Önceden alışveriş yapmış olan varsa beni aydınlatabilir mi bu konu hakkında.

BlitzPower 2.4A
  • Bende evdeki bazı ışıkları Google Assistant ile kontrol etmeye başladıktan sonra şöyle garip bir durum oluştu, "Google Play Services" pilin %23-25 arası bir kısmını kullanıyor görünüyor, garip olan ise şarj sürem değişmedi, yine 48 saatte bir şarj ediyorum, Google Assistant'ı kapattım ama değişen birşey olmadı daha önce kesinlikle "Google Play Services" için bu şekilde bir pil tüketimi görmüyordum, %2 seviyelerinde falandı. Yorumu olan var mı?

• Beyler klasik olacak ama koruyucu film öneriniz varmı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran korucu yerine şöyle birşey de baka bilirsiniz. Elimdeki korucular bitince alıp deniyecegim.

https://www.spigen.com.tr/urun/ekran-koruyucu-spigen-glas-tr-nano-liquid

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FuXiN

Ekran korucu yerine şöyle birşey de baka bilirsiniz. Elimdeki korucular bitince alıp deniyecegim.

https://www.spigen.com.tr/urun/ekran-koruyucu-spigen-glas-tr-nano-liquid

Hocam bende bu taez ürünleri merak ediyorum, genelde 100 lira civarında fiyatlari oluyordu ama bu ucuzmus. Gerci stokta yok, stoklara girincr fiyati yükselir mi acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: zallas003

İyi günler herkese. Çok acil bir şekilde Blitzwolf kablo almam lazım.

Miui Türkiye sitesi acaba alışveriş için güvenli mi? Önceden alışveriş yapmış olan varsa beni aydınlatabilir mi bu konu hakkında.

BlitzPower 2.4A

Hocam bu kablonun Blitzwolf ile ayni fabrikada üretildiği söylüyorlar ama ben güvenemiyorum, tabi acil lazimsa tercih edebilirsiniz. Miui Türkiye resmi fan sitesi olduklari icin sorun cikacagini sanmiyorum hocam.

• 
Sayfa: önceki 534535536537538
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.