Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (529. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladığım kadarıyla kilit açmaya gerek kalmadan global beta yükleyebiliyoruz değil mi? Yine kilit açmadan kararlı sürüme geçmek de mümkün müdür? Öyleyse ileride betaya geçmeyi düşünebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orijinalden alıntı: ozhan1905

quote:

quote:

Miui 9 a guncellesem şarj da artis olur mu? Eksikleri var mi? 8.5.2.0 dayim. Suan sarjda dusus oldu daha telefon iki haftalık.%100 den 99 a 5 dk da dusuyor ki oyun filan oynamadan.ayarlari fabrika ayarlarina cevirdim yine ayni.yarim saatte 93 lere kadar duser oldu iki gundur.anlam veremedim.

Hocam belki arka planda güncellenen programlar yüzünden, bir program arka planda çalışıyor olabilir. Isterseniz once cihazi formatlayin, eğer hala çözüm olmazsa Miui 9 a guncelleyerek deneyin.

Hacim önceki gün formatladim hersey gitti ancak yine ayni.surumu yukseltsem 9 da acaba düzelirmi? Bir de 9 da sıkıntılar varmi? Kitlenme,isinma gibi..

Hocam güncelleyip sorun yasamayan da var, sorunsuz kullananda. Siz de memnun değilseniz güncelleyecekseniz artık, baska yapacak birşey yok çünkü. Eğer yine sorun yasarsaniz, cihazin BL kilidini acip, twrp kurup farkli romlari deneyebilirsiniz.

Eyv kardeşim sagol

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: -Nautilus-

Anladığım kadarıyla kilit açmaya gerek kalmadan global beta yükleyebiliyoruz değil mi? Yine kilit açmadan kararlı sürüme geçmek de mümkün müdür? Öyleyse ileride betaya geçmeyi düşünebilirim.

Hocam Kilit acmadan Beta ya geçiliyor, ama Betadan Global Stabil e geçmek icin kilit acmak gerekebilir. Normalde Kilit acilarak Stabil e geçtiği soyleniyor du, fakat burada kilit acmadan da Stabil rom kurduğunu belirten arkadaşlar oldu.

Bu arada Xiaomi Tool yazılimi ile kilitle uğrasmadan direk Beta ve Stabil romlar arasinda gecis yapılabildiği soyleniyor ama hic denemedim bu yazılımi da.

• quote:

Orijinalden alıntı: BÜYÜK KONUŞAN ADAM

Kulaklıklardan, sesten vs. anlayan arkadaşlara sorum olacak.
    Cihazın kulaklık performansı nasıl? Başka cihazlarla (iphone vs.) karşılaştırıldığında nerede kalıyor performansı?

İphone a göre bir tık aşağıda diyebilirim.idare eder yani..Bende sennheisee cx300 var.ayrica poweramp uygulaması var onu satin almistim zamanında.Kullaniyorum memnunum.Özellikle ekolayzır ayarlarını yaptığında daha iyi oluyor.Kendi müzik çalarını denemedim...

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    7.12.8 i indirdim

• Arkadaslar cihazı almayı düsünüyorum arka kasası cizilmeye meyilli deniyor piano black oldugundan dolayı dogru mu bu kılıfsız kullanınca cabuk mu ciziliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: onaralemdar

7.12.8 i indirdim

Doğrudur hocam, sürekli kafamda rom sürümleri olunca karıştırmışım Aralık ayında olunca, 11 sürümü enteresan geliyor zaten bakınca
  • quote:

quote:

Cihazın kulaklık performansı nasıl? Başka cihazlarla (iphone vs.) karşılaştırıldığında nerede kalıyor performansı?

İphone a göre bir tık aşağıda diyebilirim.idare eder yani..Bende sennheisee cx300 var.ayrica poweramp uygulaması var onu satin almistim zamanında.Kullaniyorum memnunum.Özellikle ekolayzır ayarlarını yaptığında daha iyi oluyor.Kendi müzik çalarını denemedim...

Hocam Iphone'a göre ben bir fark göremedim ama, Iphone'da dinlemediğim içinde olabilir mi diyorum acaba. Kullandığınız romla alakalı bir sorun olmasın bu? Hangi romu kullanıyorsunuz? Miui 8 - 8.2.2.0 Global Stabili ve China Beta tabanlı romları denediniz mi?

teşekkür ederim yardımın için betayı kurup denicem sana zahmet son bir şey istesem özelliği bol whatsappı düzgün çalıştıran rom linki atar mısın epic ve prodan bahsediyolar genellikle
  • quote:

teşekkür ederim yardımın için betayı kurup denicem sana zahmet son bir şey istesem özelliği bol whatsappı düzgün çalıştıran rom linki atar mısın epic ve prodan bahsediyolar genellikle

Hocam Miui Pro özelliği bol, Epic, Miui Pro, Xiaomi.EU gibi romlarda hiç sorun yasamadim WhatsApp da. Siz ne sorunu yasamistiniz?

Bu arada Notification Shade ve Kamera geliştirmesi sadece sizin kuracaginiz Global Beta da var, bence bir süre kullanip bakin Global Beta ya :)

• Kendim mi5 kullanıyorum, telefondan gayet memnunum ancak sanki bir noktada ölü piksel var ama dikkat çekmiyor. Mi6' yı eşime almayı düşünüyorum, benim için önemli kriter kronik bir sorunu olup olmaması. 2000-TL' ye yakın fiyata alınabilecek en iyi telefon sizce de Mi6 mı, tavsiye eder misiniz?
  • quote:

quote:

quote:

Hocam Iphone'a göre ben bir fark göremedim ama, Iphone'da dinlemediğim içinde olabilir mi diyorum acaba. Kullandığınız romla alakalı bir sorun olmasın bu? Hangi romu kullanıyorsunuz? Miui 8 - 8.2.2.0 Global Stabili ve China Beta tabanlı romları denediniz mi?

8.5.2.0 kullaniyorum hocam.İphone a göre o berraklik hafif az.Bunu powerampla karsiliyorum.Özellikle bass ağırlıklı dinliyorsaniz poweramp kesinlikle öneririm...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: laborant35

bir mi mix hayranı olarak mi 6 yıda araştırmaya başladım. LG G3 kullanıyorum. mi6 yı elimde inceleme fırsatı buldum. Parmak izi bölümü oyuk gibi. Özellikleri on numara ona lafım yok ama o boşluk sanki oyuncak telefon gibi geldi gözüme. Birde klasik telefon gibi.Zamanında Samsung F300 gibi telefonlar kullandığım için mix daha iyi gibi geliyor şuan. Ama yinede arkadaşıma aldırdım. Özellikleri güzel telefon allah var.

Tasarım zevk meselesidir hocam, bende o oyuk olan Parmak Izi okuyucu tasarımını beğeniyorum.

Eğer sizin icin Kamera cokda önemli değilse, Mi Mix 2 daha mantikli olur tabi. Aradaki en büyük ve belirgin Fark Kamera, donanimsal altyapi olarak.

Bu arada bende LG G3ten geçtim Mi6ya, her açıdan memmunum 6 aydır.

Kesinlikle haklısın. Kamera hayati önem değil tabiki de. Çektiğimiz 3 5 selfie bir de oğlumun fotoları. Mi mix şuan 2500 elden almak istediğim yerde. Mi mix 2 daha pahalı tabiki. 4 yada 5 ay sonra almayı düşünüyorum maddiyat bakımından. Oda mi mix için olabilir. Bir kere gönül verdim hoparlörsüz full ekrana

ben suan Beta ya geçtim hocam geliştiri seçeneklerinden kilit durumuna tıklayınca bu sefer hata vermedi başarıyla eklendi yazdı :) şimdi unlock toolsdan unlock edicem galiba sonra da rom yüklemesine geçicem benim whatsappta ki derdim bildirimden cevap yazamayışım ve çift bildirim gelmesi ayrıca saçma sapan uygulamalardan da kurtulmak istiyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

8.5.2.0 kullaniyorum hocam.İphone a göre o berraklik hafif az.Bunu powerampla karsiliyorum.Özellikle bass ağırlıklı dinliyorsaniz poweramp kesinlikle öneririm...

Hocam işte keşke China Beta tabanlı bir rom veye Miui 8 - 8.2.2.0 üzerinde deneyebilseniz; kesin aradaki farkı görmüş olursunuz. Bu romlarda ses olması gerektiği gibi çünkü.

Birde kulaklığa göre de fark ediyor olabilir; Fiio X1; Iphone'a göre daha iyi ses çıkışı sağlıyor; Mi6'da zaman zaman Fiio X1'e çok yakın performans verebiliyor, zaman zamanda uzak olsa da. Ben Xiaomi Hybrid Pro HD ile ve Audio Technica CKS-1000 ile denedim Fiio X1 ve Mi6 karşılaştırması. Mi6'da da günlük olarak Type-C soketli Xiaomi Anc Hybrid'i kullanıyorum.

• quote:

quote:

quote:

bir mi mix hayranı olarak mi 6 yıda araştırmaya başladım. LG G3 kullanıyorum. mi6 yı elimde inceleme fırsatı buldum. Parmak izi bölümü oyuk gibi. Özellikleri on numara ona lafım yok ama o boşluk sanki oyuncak telefon gibi geldi gözüme. Birde klasik telefon gibi.Zamanında Samsung F300 gibi telefonlar kullandığım için mix daha iyi gibi geliyor şuan. Ama yinede arkadaşıma aldırdım. Özellikleri güzel telefon allah var.

Tasarım zevk meselesidir hocam, bende o oyuk olan Parmak Izi okuyucu tasarımını beğeniyorum.

Eğer sizin icin Kamera cokda önemli değilse, Mi Mix 2 daha mantikli olur tabi. Aradaki en büyük ve belirgin Fark Kamera, donanimsal altyapi olarak.

Bu arada bende LG G3ten geçtim Mi6ya, her açıdan memmunum 6 aydır.

Kesinlikle haklısın. Kamera hayati önem değil tabiki de. Çektiğimiz 3 5 selfie bir de oğlumun fotoları. Mi mix şuan 2500 elden almak istediğim yerde. Mi mix 2 daha pahalı tabiki. 4 yada 5 ay sonra almayı düşünüyorum maddiyat bakımından. Oda mi mix için olabilir. Bir kere gönül verdim hoparlörsüz full ekrana

Hocam Mi Mix 1'i alacaksanız dikkat edin. Ahize olmadığı için, Sesi duymakda sorun yaşayanlar olmuştu. Ayrıca; Mi Mix 1'i Cepte bile ekranı kırıldığını belirtenler olmuştu. Çerçeveler çok ince olduğu için hassas olduğu söyleniyor. Bu açıdan, Ahize barındırması ve Güncel Chipseti de bulundurması sebebi ile Mi Mix 2 daha mantıklı bana göre. En azından kafanız rahat olur, her ne kadar Mi Mix 1'in tasarımı daha iyi olsada.

O zaman sorun yok hocam alayım bari şuan 1969 dan 1979 tl ye çıkmış sanırım fiyatı arttırıp yılbaşında üstüne indirim koyup itelicekler bakalım...

• lahilama L kullanıcısına yanıt
    Buna ben de cevap bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: kdrnmsl

Buna ben de cevap bekliyorum

Hocam önceki sayfalarda yazdım, isterseniz inceleyin. Kronik sorunu olup olmadığını da belirttim; mesaj atmadan önce en azından birkaç sayfayı karıştırmanız sizin faydanıza olur.
  • quote:

ben suan Beta ya geçtim hocam geliştiri seçeneklerinden kilit durumuna tıklayınca bu sefer hata vermedi başarıyla eklendi yazdı :) şimdi unlock toolsdan unlock edicem galiba sonra da rom yüklemesine geçicem benim whatsappta ki derdim bildirimden cevap yazamayışım ve çift bildirim gelmesi ayrıca saçma sapan uygulamalardan da kurtulmak istiyorum

Hocam yeni betada bildirimleri deneyin birde rom kurmadan önce. Belki bu betadan da memnun kalabilirsiniz. Siz cihazı Unlock edin tabi, BL kilidi açık olsun her türlü.
  • 
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.