Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (527. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.537.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 525526527528529
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: g_almar

Calistigim icin telefonun sarji sabah 100 ile cikinca eve geldigimde 80e falan anca dusmus oluyor. Yatana kadar kullaniyorum 60a dusuyor maksimum. Sorum su arkadaslar, 60tan sonra bataryayi doldurup mu kullanmaliyim yoksa ikinci gun de kullanip 10 civarin dusunce mi sarj etmeliyim? Hangisi bataryanin omru icin daha iyi?

Hocam kesin birşey söylemek zor. Ben ikinci söylediğiniz gibi, 2 günde 1; telefonun şarjı %20'nin altına düşünce şarj ediyorum.

Fakat cihazın şarjının azalmasını beklemeyip; sizin gibi günde 1 ara şarj yapmak; bataryayı daha az ısıttığı ve bataryanın belli bir Voltajın altına düşmesini engellediği için, bu şekilde tavsiye ediliyor. Fakat bu durumda Type-C soketi 2 kat daha fazla kullanmış oluyoruz, bu da 2 kat daha hızlı ömrünün bitmesine sebebiyet verir diye düşünüyorum.

Ayrıca, eğer Cihazın yanında gelen şarj cihazını kullanıyorsanız; batarya %10'a düşünce Şarja takarsanız; direk Hızlı şarja başlayarak 6.67volt ve 2.58-2.6 amper ile şarja başlar. Fakat %60dayken şarja takarsanız, düşük amper ile şarja başlar ve batarya daha az ısınır. Bunu da belirteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orijinalden alıntı: KingShady

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pet_Bardak

Kutusundan çıkan orijinal şarj aleti hızlı şarjı desteklemiyor mu? Çok fazla şarj sorusu var kutudan cikan 3.0 değil mi

Kutudan çıkan Şarj aleti de Kablo da QC 3.0 destekliyor. Fakat Şarj aletini Ek çevirici ile kullanmak durumunda kaliyoruz. Bunun yerie; Aukey gibi kaliteli ve fazla portlu bir şarj aleti kullanıyorum; kendi kullandığım Aukey Masaüstü şarj aleti; 6 Portlu (2'si QC 3.0 destekli hızlı şarj; 4'ü de 5v 2.4 amper destekli yavaş şarj) Şarj aleti. Evde de 4 tane Aukey Şarj cihazı kullanılıyor; normal telefon şarj aletlerini kullanmıyoruz artık.

Cihazların yanında gelen Kablo da dayanıksız olduğu için (Samsung gibi diğer telefon üreticilerinin kabloları da aynı şekilde dayanıksız); bu sebeple de Blitzwolf Ampcore Turbo gibi hem dayanıklı hemde kaliteli Kabloları tavsiye ediyoruz.

@KingShady

Sebebini açıkladım hocam yukarıda...

hocam herkes o kadar çok konuşuyorki benimde alasım geldi

Hayırlı olsun hocam o zaman şimdiden

Hem Hızlı hemde Yavaş şarj portuna sahip, istediğiniz tarzda bir versiyonunu alabilirsiniz. Misal benim kullandığım 6 Portlu Aukey Şarj aleti, indirim zamanlarında Aliexpress'de 22-24 dolar arasında bulunabiliyordu.

Hocam ben pek anlamıyorum bu sarj muhabbetiden bana hem kablo hem sarj cihazı önerir misiniz size zahmet. Sanırım blitzwolf bu konuda iyi oluyor, kutudan çıkan gibi bir şey olsa yeter.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler ayrintili cevabiniz icin. Mantikli olan yuzde 20 altini beklememek olacak o zaman.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KingShady kullanıcısına yanıt
    Hocam Aukey Şarj cihazının linkini aşağıya ekliyorum. Bu şekildeki Aukey şarj cihazlarını Aliexpress'de aratıp, fiyatlarını karşılaştırabilir; istediğinize göre birini seçebilirsiniz.

Link:https://tr.aliexpress.com/store/product/AUKEY-Quick-Charge-3-0-Mobile-Phone-Charger-USB-Desktop-Wall-Charger-Smart-Quick-Charging-for/1830134_32819496103.html?spm=a2g10.12010612.0.0.25c8a2916TOSGF

Kablo olarak da Blitzwolf Ampcore Turbo serisini tavsiye ediyorum.

Link:https://tr.aliexpress.com/item/BlitzWolf-USB-Tip-C-Kablo-Tipi-C-Veri-USB-arj-Kablosu-1-m-I-in-1/32833209044.html?spm=a2g10.12010608.0.0.463c5477rcNrzt
  • quote:

Orijinalden alıntı: g_almar

Tesekkurler ayrintili cevabiniz icin. Mantikli olan yuzde 20 altini beklememek olacak o zaman.

Hocam seçim burada size kalıyor. Batarya ömrü mü, Type-C soketi ömrü mü. Ayrıca; hergün bataryayı şarj ederseniz bu şekilde, sürekli aynı döngüde kullanmış olacaksınız; bu da aynı döngünün 2 kat daha fazla oluşmasını sağlayacak. Fakat burada da, kesin olmayan bilgi şu; Bu döngüyü 2 kat fazla yaşamak mı daha iyi, yoksa Bataryayı belli bir yere kadar yüksek amper ile şarj edip ısıtmak mı daha iyi.

Bence, hangisi sizin için daha rahat olacaksa o şekilde kullanın. Batarya Sektöründe, halen net olarak şudur denilemiyor çünkü. Fakat genel olarak şu durumdan bahsediliyor; Cihazı 0'dan 100'e şarj etmek yerine; ara ara şarjlarla şarj etmek, önceki mesajda söylediğim şekilde, batarya ömrü açısından daha sağlıklı deniliyor.

Bende sürekli şarjla uğraşamadığım için, bir kere şarj edip Batarya %20'nin altına düşene kadar kullanıyorum telefonu.
  • quote:

Hocam Aukey Şarj cihazının linkini aşağıya ekliyorum. Bu şekildeki Aukey şarj cihazlarını Aliexpress'de aratıp, fiyatlarını karşılaştırabilir; istediğinize göre birini seçebilirsiniz.

Link:https://tr.aliexpress.com/store/product/AUKEY-Quick-Charge-3-0-Mobile-Phone-Charger-USB-Desktop-Wall-Charger-Smart-Quick-Charging-for/1830134_32819496103.html?spm=a2g10.12010612.0.0.25c8a2916TOSGF

Kablo olarak da Blitzwolf Ampcore Turbo serisini tavsiye ediyorum.

Link:https://tr.aliexpress.com/item/BlitzWolf-USB-Tip-C-Kablo-Tipi-C-Veri-USB-arj-Kablosu-1-m-I-in-1/32833209044.html?spm=a2g10.12010608.0.0.463c5477rcNrzt

Konuda olan yardımlarınız için çok teşekkürler burak hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KingShady kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam, umarim memnun kalırsınız

• beyler şuan samsung note 4 kullanıyorum ve en yakın zamanda mi6 almayı düşünüyorum aşırı derecede hoşuma gidiyor ve çok ilgi çekici , isteklerimi karşılayacak bir cihaz gibi duruyor.

size sormak istediğim herhangi bir eksisi ya da kronik sorunu vs var mıdır? YARDIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapz01

beyler şuan samsung note 4 kullanıyorum ve en yakın zamanda mi6 almayı düşünüyorum aşırı derecede hoşuma gidiyor ve çok ilgi çekici , isteklerimi karşılayacak bir cihaz gibi duruyor.

size sormak istediğim herhangi bir eksisi ya da kronik sorunu vs var mıdır? YARDIM

Düşük ışık kosullarinda Kamera performansi eksisi hocam. Orta seviye cihazlardan iyi, ama Amiral gemi performans yok düşük ışıkta. Fakat iyi ışık alan ortamlarda çekimleri gayet güzel.

Kronik sorunu yok şuan, fakat bazi arkadaşlarda Orta kasa da boya atmasi sorinu oluştu. Birde cihazi alinca dikkat etmeniz gereken husus, cihazin sag alttaki kapasitif tuşu kendi kendine basıyormu. Buda bazi arkadaslarin cihazlarinda görüldü. Bunlar haricinde cihaz kaynakli bir sorun yok.

Suanki Global stabil romda Kulaklik Ses yüksekliginde dalgalanma var ve ses çıkışı cok yüksek değil. Ilerleyen guncellemelerde duzeltilecektir. Ya da China Beta tabanli farkli romlar kurarsaniz, bu sorunu yaşamıyorsunuz.

Cihazin Batarya Tüketimi, performansi gayet iyi.

• mi 6 bt kilidi açma işlemlerini yaptım ama geliştirici seçeneklerinden mi kilit açma kısmına bastığım da 86006 numaralı bir hata veriyor yardımcı olur musjnuz ?

• 4g de bende bir IPTV izleme programı var (aboneligim de var )açmıyor neden olabilir?

• Miui 9 a guncellesem şarj da artis olur mu? Eksikleri var mi? 8.5.2.0 dayim. Suan sarjda dusus oldu daha telefon iki haftalık.%100 den 99 a 5 dk da dusuyor ki oyun filan oynamadan.ayarlari fabrika ayarlarina cevirdim yine ayni.yarim saatte 93 lere kadar duser oldu iki gundur.anlam veremedim.

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Ben 11.11 öncesi erken indirimde ROCK marka şarj cihazını ve Blitzwolf benzeri şarj kablosunu almıştım, yaklaşık 1 aydır kullanıyorum, tavsiye ederim. Ben ikisini yaklaşık 15 dolara almıştım, şu anki indirimsiz fiyatları bile muadillerine göre ucuz:

Şarj cihazı:

https://tr.aliexpress.com/item/QC3-0-H-zl-ift-USB-arj-KAYA-30-W-H-zl-arj-3-0-Cep/32832333231.html

Şarj kablosu:

https://tr.aliexpress.com/item/3A-USB-Tip-C-Kablo-KAYA-Hi-ekme-USB-Tip-c-Kablo-H-zl-Galaxy-S8/32828389382.html
  • merhaba arkadaşlar bnde mi6 almayı düşünüyorum. İthalatçı garantisi sıkıntı oluyor mu şuanda asus zenfone selfie kullanıyorum sıkıntı olmaz derseniz en ucuz kaça bulurum yardımcı olursanız sevinirim :)
  • Arkadaslar iphone lerdeki ana menuyu asagi indirerek cikan yanlis hatirlamiyorsam spotlight aramasi denilen olay bizim mi 6 larda var mi? Hani bir kelime yazinca cihazin icinde onunla ilgili ne varsa ortaya sira sira doken olay. Buyuk ihtimalle yok ama bir umut sormak istedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iyi forumlar

Bende dün itibariyle MI6 alarak araniza katıldım 😀

Kamera bölümündeki karanlık olayı pek sevmedim ekte resmi koydum

Biraz araştırma yapınca xda da bir kamera progamı buldum

https://forum.xda-developers.com/mi-6/themes/version-ofmiuicamera-mi-mix2-t3678415

Bu kamera iyilestirmesini kurup kullanan oldumu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgisayarji -- 13 Aralık 2017; 0:44:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NS_85

Ben 11.11 öncesi erken indirimde ROCK marka şarj cihazını ve Blitzwolf benzeri şarj kablosunu almıştım, yaklaşık 1 aydır kullanıyorum, tavsiye ederim. Ben ikisini yaklaşık 15 dolara almıştım, şu anki indirimsiz fiyatları bile muadillerine göre ucuz:

Şarj cihazı:

https://tr.aliexpress.com/item/QC3-0-H-zl-ift-USB-arj-KAYA-30-W-H-zl-arj-3-0-Cep/32832333231.html

Şarj kablosu:

https://tr.aliexpress.com/item/3A-USB-Tip-C-Kablo-KAYA-Hi-ekme-USB-Tip-c-Kablo-H-zl-Galaxy-S8/32828389382.html

Hocam Rock ürünlerine de güvenmiyorum Şarj aleti konusunda, Şarj aletinde F/P olarak Aukey, Tronsmart, Anker markalarina güveniyorum. Kablo olarak da Aukey, Tronsmart, Anker, Blitzwolf, Ugreen markalarina. Dayanikli seri kablo olarak da Blitzwolf Ampcore serisi ve Anker Powerline+ serisi var.

Rock markasinin o kablosunu ve Orico nun da ayni ozelliklere sahip kablosunu da aldim. Fakat Blitzwolf Ampcore serisi kadar kaliteli gelmedi bana. Bu sebeple, Blitzwolf Ampcore serisinin daha uzun ömürlü olacagimi düşünüyorum, Ozellikle Orico ve Rock in ic kablo kalitesinin Blitzwolf Ampcore ve Anker Powerline+ serisi kadar iyi olmadigini düşünüyorum.

Bu arada Orico nun bu kablosunu da Joybuy uzerinden 1-2 dolar arasi fiyata ücretsiz PostNL kargo ile alabilir, almayi düşünen arkadaşlar varsa.

Paylasiminiz ve bilgilendirdiginiz için sağolun hocam.

• bilgisayarji kullanıcısına yanıt
    Hayırli olsun hocam, Mi Mix 2 Kamera arayüzünü Uzun süredir China Beta tabanli romlarda kullaniyoruz.

Fakat sizin istediginizin bu Kamera arayüzü ile alakali olduğunu düşünmüyorum, ayarlardan Fotoğraf Boyutunu 4:3 değilde 16:9 yaparsaniz, istediginiz sekle donusecektir. Bir arkadaş 16:9da Fotoğraf kalitesinin düştüğünden bahsetmişti ama, o orani kullanmadigim icin bilemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: FBcoskunFB

Arkadaslar iphone lerdeki ana menuyu asagi indirerek cikan yanlis hatirlamiyorsam spotlight aramasi denilen olay bizim mi 6 larda var mi? Hani bir kelime yazinca cihazin icinde onunla ilgili ne varsa ortaya sira sira doken olay. Buyuk ihtimalle yok ama bir umut sormak istedim.

Hocam o özellik Miui 8 China Beta tabanli romlarda vardi, şuanda da Miui 9 Beta romlarda Smart Asistant bölümünde var. Global Stabil rom kullanmadigim icin, bu romda olup olmadığını bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: onaralemdar

mi 6 bt kilidi açma işlemlerini yaptım ama geliştirici seçeneklerinden mi kilit açma kısmına bastığım da 86006 numaralı bir hata veriyor yardımcı olur musjnuz ?

Hocam güncelleyici üzerinden Miui 9 Global Beta romu kurup deneyin isterseniz. Beta romlarda BL kilidini açmanın daha kolay olduğu söyleniyor.

• 
Sayfa: önceki 525526527528529
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.