Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (457. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 455456457458459
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben maximum ile ödeme yapıyorum, bazen temas eder etmez çekiyor, bazen görmüyor ben de uygulamaya giriş yapıp öyle tutuyorum o zaman alıyor bazen de yine görmüyor o zaman da dokun öde menüsüne girip hte wallet, sim wallet arasında değişiklik yapınca çekiyor en son.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz88

10 11 saat ekran süresi nedir abi? 7 saat benim ortalama, ben de mutlu oluyorum şarjı iyi gidiyor diye.

Hocam daha çok kullanma şeklinizle ve uygulamalarınızla alakalı bir durum, uygulamlarınızı gözden geçirin androidden fazla batarya harcayan bir uygulama olması normal değil. Batarya iyi gitsin istiyorsanız optimizasyonlarınızı yapın. Ben de örneğin 12-13 saat ekran süresi 2 gün kullanımda (48 saat beklemede) alıyorum bu süreler şaka değil. Fazla uygulamam yok olmazsa olmaz diye kurduğum 15 kadar uygulamam var en çok uc browserda surf yaparak geçiyor zamanım, whatsapp, aliexpress, letgo, gmail, haritalar, banka uygulamaları vs. vs. Oyun oynamam onun haricinde araştırma, alışveriş, bankacılık neredeyse her işimi yapıyorum telefondan ve batarya sömüren uygulamalara dikkat ediyorum. Örneğin miuipro romda weather m8 hava durumu uygulaması arkaplanda çok pil harcıyordu hiç kullanmadığım halde neredeyse browser kadar harcıyordu pil kullanımında görünüyor ne kadar işlemci kullandığı. Bu yüzden kısıtladım kendisini. Global romda da benzer süreler alıyordum bence romla çok ilgisi yok aslında rom üç aşağı beş yukarı fark edebiliyor, sizin ayarlarınız ve kullanımınızla ilgili daha çok. Bunun için naçizane kendi uyguladığım şeyler aşağıdadır

- arkaplan uygulamalarını kısıtlayın (whatsapp, müzik, letgo vb. hariç, önemli anroid sistem uygulamaları hariç olarak pusula, tarayıcı, notlar, hesap makinesi, dosyalar vb. uygulamaların arkaplanda çalışması engellenebilir)
    - otomatik başlatılan uygulamaları kısıtlayın (whatsapp, letgo vb. hariç)
    - bildirim gelmesini istemediğiniz tüm uygulamaların bildirimlerini kapatın
    - bildirim istediğiniz uygulamalar içinden titreşimi kaldırın, kilit ekranında gösterim gibi fazlaca görselliğe gerek yok
    - tüm titreşimleri kapatın (klavye dahil)
    - parlaklık olarak %20 yeterli (fazla ışık göz yorar), gün ışığında ihtiyaç varsa açabilirsiniz
    - wifi otomatik ağ arama özelliğini kapatın
    - varsa wifi kullanın, 4G kullanmadığınızda (ofis gibi ortamlarda) 4G'yi kapatın
    - NFC'yi kapatın
    - cihaz kilitlendiğinde önbelliği temizle (aktif, 5 dk içinde)
    - pil bekleme senaryosunu aktif edin
    - gereksiz uygulamaları kaldırın
    - oyun oynamayın zamanınıza yazık :)
    - hangi uygulamanın ne kadar pil harcadığını takip edin gerekiyorsa kısıtlayın
    - mümkünse şarj olurken cihazı açmayın ve batarya sağlığı için normal şarj edin (ben kapalıyken 1amper ile şarj ediyorum)

EK olarak;
    - google hesabında kişiler, gmail ve takvim haricindeki senkronizasyonlar kapalı (senkronizasyon komple kapalı olduğunda gmail bildirimleri gelmiyordu 8.5 globalde)
    - mi hesabında kişiler, takvim ve notlar senkronize, telefonumu bul ve cihazı yedekle kapalı (mi senkronizasyonu kapalı da olabilir güncellemelerden önce manuel yapılabilir)
    - weather m8 uygulaması varsa otomatik güncelleme kapalı, gereksiz fazla özellikler kapalı, konum almayacak şekilde sadece bulunduğum mahalleler ekli
    - herhangi bir uygulamada bildirimlerle ilgili sorun yaşarsanız ilk 3 adımla izin verip deneyebilirsiniz.

Edit:imla ve ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkRider -- 20 Kasım 2017; 17:48:24 >

• serssseri kullanıcısına yanıt
    saatide kullanmıyorum ama kullansam da etkilemez heralde. Hava durumu çok düşürüyor şarjı sürekli güncelleme istediği için.
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    evet.Kesinlikle var benim özellikle beklemedeyken cok şarjım gidiyordu hava durumunu kaldırdım düzeldi.7.5-8 saat iken 10-11 saate yükseldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: treko

quote:

Orijinalden alıntı: veridis quo

Ben de turk telekom kullanıyorum arada bende de aynı gecikme oluyor telefondan değil hatla alakalı bir şey bence.

Garip bir sorun mesaj alırken sıkıntı yok ama mesaj yollarken saçmalıyor.Ayarı falan yok mu acaba?

Benim de 3g gidip geliyor tam randıman alamıyorum, özelikle yattığım odada. Diğer telefondayken böyle bir problem yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkRider

quote:

10 11 saat ekran süresi nedir abi? 7 saat benim ortalama, ben de mutlu oluyorum şarjı iyi gidiyor diye.

Hocam daha çok kullanma şeklinizle ve uygulamalarınızla alakalı bir durum, uygulamlarınızı gözden geçirin androidden fazla batarya harcayan bir uygulama olması normal değil. Batarya iyi gitsin istiyorsanız optimizasyonlarınızı yapın. Ben de örneğin 12-13 saat ekran süresi 2 gün kullanımda (48 saat beklemede) alıyorum bu süreler şaka değil. Fazla uygulamam yok olmazsa olmaz diye kurduğum 15 kadar uygulamam var en çok uc browserda surf yaparak geçiyor zamanım, whatsapp, aliexpress, letgo, gmail, haritalar, banka uygulamaları vs. vs. Oyun oynamam onun haricinde araştırma, alışveriş, bankacılık neredeyse her işimi yapıyorum telefondan ve batarya sömüren uygulamalara dikkat ediyorum. Örneğin miuipro romda weather m8 hava durumu uygulaması arkaplanda çok pil harcıyordu hiç kullanmadığım halde neredeyse browser kadar harcıyordu pil kullanımında görünüyor ne kadar işlemci kullandığı. Bu yüzden kısıtladım kendisini. Global romda da benzer süreler alıyordum bence romla çok ilgisi yok aslında rom üç aşağı beş yukarı fark edebiliyor, sizin ayarlarınız ve kullanımınızla ilgili daha çok. Bunun için naçizane kendi uyguladığım şeyler aşağıdadır

- arkaplan uygulamalarını kısıtlayın (whatsapp, letgo vb. hariç, önemli sistem uygulamaları hariç pusula vb. sistem uygulamaları dahil)
    - bildirim istediğiniz uygulamalar içinden titreşimi kaldırın, kilit ekranında gösterim gibi fazlaca görselliğe gerek yok
    - parlaklık olarak %20 yeterli, gün ışığında ihtiyaç varsa açabilirsiniz
    - varsa wifi kullanın, 4G kullanmadığınızda (ofis gibi ortamlarda) 4G'yi kapatın
    - mümkünse şarj olurken cihazı açmayın ve batarya sağlığı için normal şarj edin (ben kapalıyken 1amper ile şarj ediyorum)

EK olarak
    - google hesabında kişiler, gmail ve takvim haricindeki senkronizasyonlar kapalı
    - mi hesabında kişiler, takvim ve notlar senkronize, telefonumu bul ve cihazı yedekle kapalı
    - Weather m8 uygulaması varsa otomatik güncelleme kapalı, gereksiz fazla özellikler kapalı, konum almayacak şekilde sadece bulunduğum mahalleler ekli

Hocam bunları ilk sayfaya koymalılar bence az ekran süresi alıyorum diyen arkadaşlara faydalı olacaktır.Siz bu hava durumu muhabbetini yazdığınızdan beri benimde düzeldi ekran sürem.

• Arkadaşlar notlar da notu gizledim. Tekrar nerde bulucam çıkaramadım bı turlu . Son guncellemis halinde. Biliyorsanız yardım edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

- arkaplan uygulamalarını kısıtlayın (whatsapp, letgo vb. hariç, önemli sistem uygulamaları hariç pusula vb. sistem uygulamaları dahil)
    - parlaklık olarak %20 yeterli (fazla ışık göz yorar), gün ışığında ihtiyaç varsa açabilirsiniz
    - NFC'yi kapatın

EK olarak
    - google hesabında kişiler, gmail ve takvim haricindeki senkronizasyonlar kapalı (senkronizasyon komple kapalı olduğunda gmail bildirimleri gelmiyordu 8.5 globalde)
    - mi hesabında kişiler, takvim ve notlar senkronize, telefonumu bul ve cihazı yedekle kapalı (mi senkronizasyonu kapalı da olabilir güncellemelerden önce manuel yapılabilir)
    - Weather m8 uygulaması varsa otomatik güncelleme kapalı, gereksiz fazla özellikler kapalı, konum almayacak şekilde sadece bulunduğum mahalleler ekli

hocam uc browserda vpn özelliği var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• KingShady kullanıcısına yanıt
    Malesef bir o yok onun dışında yok yok :) Aloha browser kullanmıştım VPN özelliği olan genel olarak güzeldi ancak yavaştı UC acaip hızlı. Şu an google playde UC yok ben apk indirerek kurdum çünkü fena alıştım başka browserlar kesmiyor. Şu an markette UC mini versiyonu var onu denemedim hiç. Google geçici olarak kaldırmış marketten ama yakında gelir, bazı kaynaklarda 1 hafta bazılarında 1 ay yasaklandığı söylenmiş, hindistanda kullanım olarak chrome'u geçtiği söyleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkRider -- 20 Kasım 2017; 16:39:13 >
  • treko kullanıcısına yanıt
    Hocam bence operatörle ilgili tamamen bazı yerlerde hatların yoğunluğu/çekim gücü etkiliyor olabilir. Daha önce iphone kullanıyordum onda da mesajların alımında gecikmeler oluyordu

• arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var.

arkadaşım aldığı mi 6 seramik telefona sim kar takmak isterken sim kartı telefonun içine düşürmüş. çıkarmanın bir yolu var yoksa o şekilde yeni bir sim kart takıp kullansa sorun olur mu ?
  • quote:

Malesef bir o yok onun dışında yok yok :) Aloha browser kullanmıştım VPN özelliği olan genel olarak güzeldi ancak yavaştı UC acaip hızlı. Şu an google playde UC yok ben apk indirerek kurdum çünkü fena alıştım başka browserlar kesmiyor. Şu an markette UC mini versiyonu var onu denemedim hiç. Google geçici olarak kaldırmış marketten ama yakında gelir, bazı kaynaklarda 1 hafta bazılarında 1 ay yasaklandığı söylenmiş, hindistanda kullanım olarak chrome'u geçtiği söyleniyor.

Yasaklanma sebebi nedir belli mi?
  • darkRider kullanıcısına yanıt
    Uc browser in google play de olmadigini ben de dun fark ettim. Yillardir uc browseri kullanirim ustune tanimam. Benim icin tek sorun googledan arama yaptigimda israrla gps e onay vermem icin alt uyari cikmasi bir turlu kapatamadim.

• wakara kullanıcısına yanıt
    mi cloud a girin tarayıcan hesabınızı girip notlara girince gizli notlar diye klasör çıkıyor
  • elmariacci kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ben de kapatamadım onu, bu geçici kaldırılması onunla ilgili de olabilir konum istiyor vermiyoruz devir big data devri

@Hicks, geçici kaldırılması konusunda çeşitli söylentiler var ancak sorunu çözdüğünü ve evaluation aşamasında olduğunu söylemiş alibabanın Uc'sihttps://www.google.com.tr/amp/s/gadgets.ndtv.com/apps/news/uc-browser-disappears-from-google-play-store-ucweb-1775697%3famp=1&akamai-rum=off

• Arkadaşlar belkş aynı sorudan sıkılmış olabilirsiniz ama donanımhaberde mesaj aramak bir işkence gibi olduğundan soruyorum

Şarj aleti almam lazım. Nereden alayım. Yurt içimi yurt dışımı?

Hızlı şarj için önerevileceğiniz site varmı yada link verebilirmisiniz?

Cevaplarınız olursa şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mabeynihumayun

ben maximum ile ödeme yapıyorum, bazen temas eder etmez çekiyor, bazen görmüyor ben de uygulamaya giriş yapıp öyle tutuyorum o zaman alıyor bazen de yine görmüyor o zaman da dokun öde menüsüne girip hte wallet, sim wallet arasında değişiklik yapınca çekiyor en son.

Teşekkürler! Bahsettiğiniz sim wallet ayarından sonra NFC işlemleri başarıyla gerçekleşti. Bu seçenek gözüme çarpıyordu ancak sağda solda gördüğüm ayarlarda HCE Cüzdan seçili olduğundan hiç kurcalamamıştım. Bence ilk mesaja eklenebilir bu ayrıntı.
  • Arka kamerayı ön tarafada koysa bomba olurmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: na9n

quote:

Orijinalden alıntı: mabeynihumayun

Teşekkürler! Bahsettiğiniz sim wallet ayarından sonra NFC işlemleri başarıyla gerçekleşti. Bu seçenek gözüme çarpıyordu ancak sağda solda gördüğüm ayarlarda HCE Cüzdan seçili olduğundan hiç kurcalamamıştım. Bence ilk mesaja eklenebilir bu ayrıntı.

Ryalp hocam bence de ilk mesaja eklerseniz cok iyi olur. Son zamanlarda bu konu hakkında cok sorun duyulmaya başladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

Arkadaşlar belkş aynı sorudan sıkılmış olabilirsiniz ama donanımhaberde mesaj aramak bir işkence gibi olduğundan soruyorum

Şarj aleti almam lazım. Nereden alayım. Yurt içimi yurt dışımı?

Hızlı şarj için önerevileceğiniz site varmı yada link verebilirmisiniz?

Cevaplarınız olursa şimdiden teşekkür ederim.

Hocam Aliexpress uzerinden Aukey in ihtiyaciniza uygun bir şarj aletini alabilirsiniz. F/ P olarak tavsiye ettiğim bir markadir.

Kablo olarak da Ister AliExpress ister Banggood dan Blitzwolf Ampcore Turbo serisi kablo alabilirsiniz. Hem dayanıklı hemde Kalite kablo serisi. Alternatifi olarak yaklaşık iki kati fiyata Anker Powerline+ serisi var dayanijli kablo olarak...

• 
Sayfa: önceki 455456457458459
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.