Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (448. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 446447448449450
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gece uçak modunda bıraktım telefonu sabah %4 inmiş şarj.Normal mi bu?Bir de global rom yeterli midir başlangıç için.Custom romlarla çok farkı mıdır.Şarj için neler yapılabilir daha uzun gitmesi için.
  • Gone With The Wind kullanıcısına yanıt
    Uygulamayı tut hangi uygulama ile aynı klasöre koyacaksan o uygulamanın üzerine gel ve bırak. Yeni klasör oluşacak..

Yani diyelimki n11 ve hb aynı klasöre alacaksın, n11 i tut hb üzerine bırak 👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoxHound

quote:

Orijinalden alıntı: shademan34

quote:

Orijinalden alıntı: omer9205

Neden forumda orijinal şarj aletini kullanmayıp farklı şarj aletlerine yönelme gibi bir algı var? Pile zararı olsa adamlar neden böyle bir teknolojiyi cihazlarında kullansın ki.

Lafı ağzından kardeşim bu neyin kafası bende anlamadım.Adamlar ona gore pil ve şarz aleti ayarlamışlar millet diyors kii yok ben daha biliyorum öyle olmaz böyle olacak.

Bendeki kutudan çıkan şarj aleti bizim prizlere uyumlu değil, uzun zamandır dönüştürücü ile kullanıyorum. Bu da çok sağlıklı değil çünkü bir temassızlık durumunda cihaza zarar verebilir. O yüzden yeni bir şarj aleti almayı düşünüyorum...

Aliexpress uzerinden Aukey in istediginiz tarzda sarj aletini siparis verebilirsininiz. Evde telefonlar ile 4 tane Aukey sarj aletini kullaniyoruz, hepsinden memnunuz. 2 tanesi 6 portlu (Çift portu Qc 3.0 destekli), 1 tanesi 5 portlu (1 portu Qc 3.0 destekli), 1 tanesi de cift portlu (çift portu Qc 2.0 destekli). F/P ürünü olarak Aukey i tavsiye ederim.

• Arkadaşlar Nilkin Magic Case diye bir ürün var. Telefona kablosuz şarj olmasını sağlıyor. Aşağıda linkini atıyorum. Kullanan bilen biri varsa lütfen bizimle deneyimini paylaşsın. Eğer gerçekten işe yarıyorsa iyi bir kablosuz şarj ünitesi ile güzel işler çıkabilir diye düşünüyorum.

Xiaomi Mi 6 M6 Mi6 için Nillkin Qi Kablosuz Şarj Alıcı Şarj Kılıf Aksesuarları Geri Kabuk Kapak Sihirli Kılıf Şarj

http://s.aliexpress.com/QjMNFZzM

(from AliExpress Android)

• quote:

Orijinalden alıntı: omer9205

Neden forumda orijinal şarj aletini kullanmayıp farklı şarj aletlerine yönelme gibi bir algı var? Pile zararı olsa adamlar neden böyle bir teknolojiyi cihazlarında kullansın ki.

Pazarlama stratejisi olduğu söylenebilir, sonuçta iyi bir özellik hızlı şarj zaman kazandırıyor ancak üretici firma bunun zamanla oluşabilecek zararlarından bahsetmez. Onlar için bir telefonun ömrü 2-3 sene olursa iyidir sektör böyle Bu konular önceki sayfalarda da çokça konuşuldu aslında. Batarya ile ilgili sorun yaşayanlar oldu ve şarj aletlerini değiştirdiler. Pilin en büyük düşmanı ısı bu konuda tartışma yok yani tüm kaynaklar böyle söyler, hızlı şarjda ise daha çok ısındığı aşikar bu yüzden hızlı şarj daha sağlıksız bence. Önemli olan 5volt değerini korumak amper yükseldikçe şarj süresi azalıyor ve ısınıyor, 3 amperle 1 saatte şarj oluyor. Normal şarjda ise 1 amperle 3 saatte ısınmadan şarj oluyor cihaz. Bu yüzden kendi adıma hızlı şarj etmek istemiyorum kaliteli bir şarj aletiyle 1 amper bence daha sağlıklı ve daha aksini iddia eden bir kaynak görmedim. 4 aydır bataryadan yana hiçbir sıkıntı yaşamadım aksine normalden uzun giden batarya sürelerim var arada paylaşıyorum, bunun normal şarj ile alakası var mıdır ondan emin değilim ve ispatlayamam da

• darkRider kullanıcısına yanıt
    buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Hocam mi max 2 kullanıyorum. Bu konuyu da sürekli takip ediyorum. Malum mi max 2'de hızlı şarj var. Bana tavsiye edebileceğin kaliteli bir şarj aleti var mı? Sadece şarj aleti yeterli mi yoksa typc-e kabloyu da değiştirmem gerekir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lithium87 -- 18 Kasım 2017; 13:4:15 >
  • Lithium87 kullanıcısına yanıt
    Hocam tavsiye konusunda @buraoca2 tavsiye edebilir kablo ve şarj aleti konusunda kendisi çok tecrübeli. Ben şahsen iPhone 5s orijinal şarj aleti kullanıyorum ve xiaomi şarj aletinden daha kaliteli olduğunu düşünüyorum aldığımdan beri onunla kapalı şekilde şarj ediyorum ve batarya sürelerinden (optimizasyon da yaparak) çok memnunum. Elinizde eski telefondan falan mevcutsa 5volt olması önemli 1 ya da 2 arası amper veren kaliteli bir şarj aleti kullanabilirsiniz bence ısınmadan şarj olur. Forumda bazı arkadaşlar bir kaç yüz sayfa önce bataryanın hızlı bittiğinden (birden %2-3 azalma gibi) vs şikayetçi olup şarj aletini eski telefonlarınkiyle değiştirdiklerinde birkaç şarj sonunda sıkıntının kalmadığını söylemişlerdi. Bir önceki sayfadaki arkadaşın HTC telefonla qc3.0 deneyiminde bataryanın öldüğünü söylemiş, yani bunlarda qc'nin batarya üzerindeki olumsuz etkilerini gösteriyor bence.

• Cihazın kendi şarj aletini dönüştürücü ile kullananlar, sıcak silikon ile uğraşmayın, hem daha zahmetli hem daha kalın bir tabaka bırakır. İnce bir çift taraflı bant ile iki parçayı birbirine sabitleyebilirsiniz...

Sony xperia z5 compact cihazının şarj aleti var. Onu kullanabilirim o zaman. Kabloyuda kutudan çıkan usb type-c kullanmam yeterli olur değil mi?

• Lithium87 kullanıcısına yanıt
    Sony kalitelidir hocam, eşim z2 telefonunu 2.5 yıl kadar kullandı hala sorunsuz çalışıyor alet. Şarj aleti olarak 5 volt 1.5 amper gibi bir değeri vardı üzerinde yazar. Kablo olarak yeterli olabilir ancak xiaomi şarj kablosunu forumun başından beri baya değiştiren oldu verdiği amper değerleri ölçüldü yazıldı vs. Bu konularda dediğim gibi @buraoca2 hocam daha tecrübeli. (ben de ugreen kablo almıştım aliexpressten daha kalın daha esnek ve kaliteli duruyor onu kullanıyorum, blitzwolf, anker vb daha kaliteli kablolar da var)

• Sürekli oynadığım bir oyunu ikinci uygulama olarak açtığım zaman, oyunun seçenekler bölümünde normalde gözüken google hesap değiştirme kısmı çıkmıyor, hep sıfır hesap olarak başlıyor.
    Bunu çözmek için yaptılar sanırım, son miui 9 güncellemesi varken oyunu ikinci uygulama yapmak istediğinizde google play oyunlar için de ikinci uygulama yapmanızı istiyor. Yaptığınız halde ve oyuna gerekli izinleri verdiğiniz halde yine de diğer hesaplara ulaşamıyorsunuz. Alternatif olarak facebook üzerinden de bağlanma imkanı var ancak bunu yaptığınızda oyun donup kalıyor.

Bana esas ilginç gelen, telefon ayarlarında hesaplar altında facebook hesabının olmayışı. Ben mi yanlış hatırlıyorum bilmiyorum ama hesaplar altında facebook hesabını ekleyebiliyor olmamız gerekirdi ama şu an böyle bir seçenek yok
    Teşekkür ederim hocam yardımınız için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lithium87

Hocam mi max 2 kullanıyorum. Bu konuyu da sürekli takip ediyorum. Malum mi max 2'de hızlı şarj var. Bana tavsiye edebileceğin kaliteli bir şarj aleti var mı? Sadece şarj aleti yeterli mi yoksa typc-e kabloyu da değiştirmem gerekir mi?

Hocam F/P olarak Aukey'in çok portlu şarj aletlerini alabilirsiniz. Hem Yavaş hemde Hızlı şarj destekli olanlarını. Elinizdeki şarj aleti de iyi, isterseniz onunla idare edebilirsiniz, sorun çıkartana kadar Xiaomi'nin şarj aletini de kullanabilirsiniz yinede.

Kablo olarak ise, kesinlikle Blitzwolf Ampcore Turbo serisini tavsiye ederim. Hem Dayanıklı, hemde Kaliteli seri. Ugreen, Aukey, Tronsmart markalarında ne yazıkki dayanıklı seri yok. Anker'de de hem kaliteli hem dayanıklı seri var, Powerline+ serisi olarak fakat Blitzwolf'un Ampcore Turbo serisine göre 2 katı fiyata sahip. Cihazların yanında çıkan kabloları ise tavsiye etmiyorum.

• Arkadaşlar ekran sıralamasını nasıl değiştirince? Mesele 2.sayfayı 4.sayfa yapma gibi.

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam bizim ana konuda pek sorularımıza yardımcı olmuyorlar bende mi 6 konusunu kardeş konu bildim geldim hem şarj başlığı hem de kablo için önerebileceğiniz link var mı? Fiyat farkı çok değilse yurt içi de olur. Cihazımdan çok memnunum uzun süre bataryasından faydalanmak isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: floperx

Arkadaşlar Nilkin Magic Case diye bir ürün var. Telefona kablosuz şarj olmasını sağlıyor. Aşağıda linkini atıyorum. Kullanan bilen biri varsa lütfen bizimle deneyimini paylaşsın. Eğer gerçekten işe yarıyorsa iyi bir kablosuz şarj ünitesi ile güzel işler çıkabilir diye düşünüyorum.

Xiaomi Mi 6 M6 Mi6 için Nillkin Qi Kablosuz Şarj Alıcı Şarj Kılıf Aksesuarları Geri Kabuk Kapak Sihirli Kılıf Şarj

İşe yarar yaramasına da biraz fantazi olmuş. Çünkü zaten alttaki type c portu gidince bildiğin kablolu ile ayni mantığa geliyor. Kablolu kulaklık falan takılmaz. sadece o teknolojiyi denemek açısından iyi olabilir.

• Arkadaşlar telefonu yanında gelen dönüştürücü ile şarj etmek istemiyorum bu ürün bizim cihazlarla uyumlu mudur?

https://m.tr.aliexpress.com/s/item/32599731247.html?spm=a2g0n.orderList.0.0.218a90c8FSCZuS&

Yavaş şarj etmek için kendi kablosu ile örneğin eski telefonum olan Note 4'ün 5V-2A lık şarj aletini kullanabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluedrk -- 18 Kasım 2017; 14:38:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: floperx

Arkadaşlar Nilkin Magic Case diye bir ürün var. Telefona kablosuz şarj olmasını sağlıyor. Aşağıda linkini atıyorum. Kullanan bilen biri varsa lütfen bizimle deneyimini paylaşsın. Eğer gerçekten işe yarıyorsa iyi bir kablosuz şarj ünitesi ile güzel işler çıkabilir diye düşünüyorum.

Kablosuz şarj olayını sanırım deneyen olmadı. Ben aliexpress ten aldığım ürünlerle denememi yaptım, başta güzel geldi iyi oldu derken %69 dan % 76 ya kadar ki şarjda aşırı ısınmadan dolayı uyarı verdi ve pil 47 derece diye ekranda göründü. Malum söktüm hemen ve acaba bunda üstündeki kılıfın payı var mı vs diye kafa yormaya başladım. Fikri olan var ise yardımcı olacak olanlara şimdiden teşekkür ederim. Aşağıda aldığım ürünlerin linkini paylaşıyorum.

https://tr.aliexpress.com/item/ECDREAM-Qi-wireless-charger-for-Samsung-galaxy-S8-S7-dock-mobile-phone-power-adapter-USB-portable/32803465238.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.N1oFXd

https://tr.aliexpress.com/item/Qi-Wireless-Charger-Receiver-For-Samsung-Xiaoni-Huawei-Iphone-Android-Smartphone-Charging-Universal/32798744081.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.N1oFXd

• quote:

Orijinalden alıntı: Lithium87

Teşekkür ederim hocam bizim ana konuda pek sorularımıza yardımcı olmuyorlar bende mi 6 konusunu kardeş konu bildim geldim hem şarj başlığı hem de kablo için önerebileceğiniz link var mı? Fiyat farkı çok değilse yurt içi de olur. Cihazımdan çok memnunum uzun süre bataryasından faydalanmak isterim.

Hocam ne yazikki yurtici satisi yok bu kablonun. Isterseniz Banggood dan da bakabilirsiniz.

BlitzWolf USB Tip C Kablo Tipi-C Veri USB Şarj Kablosu 1 m Için 1.8 m Cep Telefonu Kabloları Xiaomi Için Macbook Smartphone

http://s.aliexpress.com/mA3UNZRj

Şarj cihazı olarak da, Aukey in ihtiyaciniza göre sarj cihazini secebilirsiniz.

Örneğin benim kullandigim 6 Portlu olan (2 Portu Qc 3.0 destekli)

Aukey hızlı şarj 3.0 6-port usb seyahat hızlı şarj evrensel şarj için samsung galaxy s7/s6/edge, lg, xiaomi, iphone

http://s.aliexpress.com/QbeAzYVZ

• quote:

Orijinalden alıntı: bluedrk

Arkadaşlar telefonu yanında gelen dönüştürücü ile şarj etmek istemiyorum bu ürün bizim cihazlarla uyumlu mudur?

https://m.tr.aliexpress.com/s/item/32599731247.html?spm=a2g0n.orderList.0.0.218a90c8FSCZuS&

Yavaş şarj etmek için kendi kablosu ile örneğin eski telefonum olan Note 4'ün 5V-2A lık şarj aletini kullanabilir miyim?

Uyumlu hocam, Qc 3.0 destekli şarj aleti. Alip kullanabilirsiniz. Yavaş şarj icinde Note 5in sarj aletini deneyin, sorun yaşamazsaniz kullanin. Veya Aukey in hem hizli hemde yavaş sarj portu bulunan urunlerini de secebilirsinininiz.

Mesela benim kullandigim 6 Portlusu.

Aukey hızlı şarj 3.0 6-port usb seyahat hızlı şarj evrensel şarj için samsung galaxy s7/s6/edge, lg, xiaomi, iphone

http://s.aliexpress.com/QbeAzYVZ

Yada buradan istediginiz kadar porta sahip cihazi da secebilirsiniz.

AUKEY Hızlı Şarj 3.0 Cep Telefonu Şarj Cihazı USB Masaüstü

http://s.aliexpress.com/7RneMZ7n

• 
Sayfa: önceki 446447448449450
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.