Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
29.672
Cevap
374
Favori
1.364.426
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]
Giriş
    2334 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: serssseri

Şöyle bir broşür var mi6 sıcak fırsatlar konusunda paylaşılmış,

mi6 128 gb siyah : 1999 TL

Fotoğrafta yeşil alanda o fiyat için gerekli koşul yazıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    AMD Ryzen5 2600, Stock Fan, 8+8GB DDR4 3ghz Corsair Vengeance, Gigabyte x470 aorus ultra gaming, OCZ-ZS 650W 80+ , M2 James Donkey 1TB, OCZ Vertex 460 240 GB SSD, 1 TB Seagate ST31000524AS, Sapphire RX590 Nitro+ SE 8gb, Zalman Z5+, Samsung S23B550V, Bloody B328 Klavye, Bloody Pad B-081, Logitech G402, Shov 5.1 Hoparlör
  • Binbaşı
    1066 Mesaj

koşul derken money club card diyor, başka bir şey var mı ?
    |
    |
    heavyrocker kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: darkRider

Karıştırdın sanırım dostum x530 ses sistemi satılıktı ve ps3 oyunları eskiden 5 sene olmuş çoktan satılmış kaldırmayı unutmuşum ilanları

Şahsen benim telefonu eleştirdiğim tarafı daha olabilecek ancak henüz iyileştirilmemiş foto performansı ve ekran koruyucu bulmakta zorlanmam. Onun dışında bazılarının dediği gibi 4.5 saat ekran süresi falan alan yoktur herhalde en az 7-8 saat veriyor ki dibine kadar vurduk 2buçuk gün bekleme süresiyle 13-14 saat ekran süresi alabildik bu telefonum ihtiyacına göre ne kadar süre seni üzmeyeceğini gösteriyor. Hangi telefondan bu kadar batarya performansı alınabiliyor çok azdır. Topicde bazıları Samsung formundan yeni üyelik açarak gelmiş de Mi6 ya çamur atmaya çalışıyor gibi kimde ne eleştiri görmüşse sıralayıp yazmış, halbuki bir çoğunun aslı astarı yok ya da basit çözülebilen şeyler. Yeni üye olupda olumsuz yazanlara karşı önyargım oluştu birden

Doğru hocam haklisiniz pardon ben karistirmisim, cihazi satan arkadasin nicki darkraider, a harfi fazla.

Kamera konusunda hepimiz hemfikiriz hocam, donanimi kullanamıyor Xiaomi. Bunun en basit örneği, Google Pixel 1 ile ayni Kamerayi kullanan Mi5s. Kamera yazilimi konusunda halen basarisiz Xiaomi.

Alinan ekran sureleri olarak genel kullanim acisindan herkes memnun, 4.5-5 saat alan arkadaşlarda, farkli bir cihaz kullansalar daha da az ekran suresi alacaklar. Ben bu cihazi almadan once, 4.5-5.5 saat ekran suresi versin bana yeter diyordum, bu surenin iki katini veriyor bana 1 günlük kullanimda, daha ne isteyebilirim ki

Xiaomi da Yazilim konusunda biraz sıkıntı var sadece, memnun olduğunuz romda kalmaniz lazim. Yoksa rom değiştirdikce Battery Drain, bildirim sorunu gibi sorunlarla karsilasilabiliyor. Gerci Biz macera arayıp her hafta Stabil Rom olmayan, Beta romu guncelliyoruz, birde bunun uzerine Custom rom kullaniyoruz ve halen memnunuz cihazdan. Beta rom üzerinde sekillenen, haftalik güncellenen Custom rom kullanip kac kisi memnun oluyor diğer telefonlarda. Hep bir sorun hep bir eksik.

Biz bu romda su sorun var diyince, sanki genel olarak cihazin yazilimi sorunluymus gibi anlaşılıyor.

Birde forumda, Xiaomi cihaz alirsaniz rom rom gezip, yine cihazdan memnun kalmazsiniz gibi bir algi varki, iste en büyük sorun bu algıyı yikmak. Tamam, onceki cihazlarini kullanmadigim icin birsey söylemem mümkün degil kullanmadigim cihazlar icin, fakat Mi6 da böyle bir durum yok. Herkesin bunu anlamasi lazim.

• Yarbay
    2334 Mesaj

Aynen money club diyor. Başka bir şey yok.
    |
    |
    ozgurs59 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AMD Ryzen5 2600, Stock Fan, 8+8GB DDR4 3ghz Corsair Vengeance, Gigabyte x470 aorus ultra gaming, OCZ-ZS 650W 80+ , M2 James Donkey 1TB, OCZ Vertex 460 240 GB SSD, 1 TB Seagate ST31000524AS, Sapphire RX590 Nitro+ SE 8gb, Zalman Z5+, Samsung S23B550V, Bloody B328 Klavye, Bloody Pad B-081, Logitech G402, Shov 5.1 Hoparlör
  • Yüzbaşı
    345 Mesaj
    2 tempred cam 1 de nano takmıştım oda cıktı.. tempred ler cok kotu gosterıyor...içinden cıkan kılıf en guzeli ekranada hıcbırşey takmıyorum artık boyle daha guzel....boşa bir suru tempred ve nano cama para harcadık.. ekranı tam kaplamadıktan sonra boş...
    |
    |

Mi home ürünlerinde de aynı sıkıntı var. 2-3 gündür eslestiremedigim mi home Gateway ve gaz dedektörü modemden DNS değiştirerek bağlamayı basardim. Çok ilginç...

|
    |
    buraoca2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: antique

migrostaki 128GB dahili için 2bin lira fiyat uzun zamandır gördüğüm en iyi fırsat.. almayı düşünenler bu fırsatı kaçırmasın bence

alakta mıgros mu var cevrede zeytınburnua en yakın nerde. kalmıs mıdır. kc aet stok var acaba 3- tane mı yoksa 100 tane falan mı

Mall of istanbul 5m Migros

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenzeL_28 -- 7 Ekim 2017; 11:21:15 >
    SAMSUNG 24" CFG70 144hz 1ms FreeSync Curved Gaming Monitor /// Asus Maximus V Gene /// İntel Core i7 2600K OC @4.5Ghz 7/24" /// NZXT KRAKEN X62 LIQUID COOLER /// MSI RX 480 GAMING X 8G /// CORSAIR 8GB (2X4GB) VENGEANCE LOWPROFILE /// SEAGATE 3.5" 2TB BARRACUDA /// XIGMATEK MC NRP-MC751 750W 80+ /// THERMALTAKE CORE V21 /// ASUS DRW-24B5ST /// Logitech R-20 2+1 Speaker /// Philips SHP9500 HiFi Stereo + V moda Boompro Mic /// Corsair H2100 Wireless Dolby® 7.1 /// Ozone Strike Pro Mechanical Keyboard /// Steelseries Rival 300 Gunmetal & Steelseries Qck+ NiP Team Edition Mousepad

PSN: KeNji-xo-
  • Yarbay
    3208 Mesaj
    Bu global rom da ne sorun var ki millet farklı romlar kullanıyor ?

quote:

Orijinalden alıntı: ilkerl

Mi home ürünlerinde de aynı sıkıntı var. 2-3 gündür eslestiremedigim mi home Gateway ve gaz dedektörü modemden DNS değiştirerek bağlamayı basardim. Çok ilginç...

Hocam bende son zamanlarda Rom kurulumlarinda su sorunu yaşıyorum, Sms gonderiliyor diyor Xiaomi Serverlerina ama gönderemiyor bi türlü. 20-25 kez deniyor bazen. Xiaomi serverlari ile mi sorun yaşanıyor, yoksa bizim yurtdisi cikislari ile mi bilemiyorum.

Mi home ürünlerinde Dns degisikligi olayi cok garip geldi hocam. İnternete cikis yapan cihazda dns değişikliği ise yaramasini anlarim da, kendi arasinda iletisim kuracak cihazlarda da mi sorun yasandi Dns yüzünden.

@donjuan444

Hocam ben telefonu aldigimdan bu yana ekran koruyucu olmadan kullaniyorum. 2kere cihazi yere düşürdüm, ufak tefek kilcal cizikler oluştu ekranda. Pek onemsemiyorum da artik.

|
    |
    Bahsedilenler: donjuan444

• Yarbay
    2334 Mesaj

Bir sorun yok 8.2 sürümde. Android demek açık kaynak demek zaten. Modifiye etmek demek sistemi. İsteyen bu hakkını kullanıyor sadece. İstemeyen standart telefon rom dan gidebilir.

|
    |
    OkanDRDYK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2334 Mesaj

Hayırlı olsun. Stok durumu nasıl? İlgi yoğun mu?

|
    |
    DenzeL_28 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2481 Mesaj
    Bende starcity 5m migrostan simdi aldim sira vardi

6 adet cihaz satildi 5dk da

Benim sorum mi 5s mi6 ya verileri nasil aktaririm eksiksiz ?

|
    |

darkRider cevabınız için teşekkür ederim.. 2 sene önce xperia z3 aldım şuan halen kullanıyorum tam bir fiyasko kırılmaz cam dendi kırıldı toz almaz dendi aldı ses ise berbat ötesi vs. bunları sony nin her platformunda yazdım paylaştım anlıyacağınız üzere yeni bir telefon bakıyorum mi6 almayı düşünüyordum forumu okuyunca kafam iyice karıştı...ben sıradan bir kullanıcıyım oyun filan oynamam telefonda facebook whatsap fotoğraf video filan o kadar...aslında neden kafamın karıştığığını buraoca2 arkadaşım bilmeden izah etmiş :) vodofone konusunda size katılıyorum telefonunuzun markası ne olursa olsun vodofone kullanıyorsanız her yerde sıkıntı...ikinizede ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ediyorum saygılar..

|
    |
    buraoca2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: wakara

quote:

Orijinalden alıntı: antique

migrostaki 128GB dahili için 2bin lira fiyat uzun zamandır gördüğüm en iyi fırsat.. almayı düşünenler bu fırsatı kaçırmasın bence

alakta mıgros mu var cevrede zeytınburnua en yakın nerde. kalmıs mıdır. kc aet stok var acaba 3- tane mı yoksa 100 tane falan mı

alakta movik movik
    Arkadaşlar merhaba.Telefonu almayı düşünüyorum ama biraz araştırma yapınca telin beklemede çok şarj yediğini söyleyenlere rastladım.%20'ye kadar çıktığını söyleyenler var.Gerçeklik payı nedir?Sizin tüketimleriniz ne kadar?Şimdiden teşekkür ederim.

|
    |
    antique kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2339 Mesaj

8.2 global rom da beklemede şarj yiyordu o da %5 en fazla benim gördüğüm. 8.5 global rom da batarya ile ilgili kullanıcının değiştirebildiği özelliklere kısıtlama getirildi ve batarya kullanımı daha iyileşti, bu yazılımla alakalı bir durum. Yakın zaman da miui 9 global romun çıkmasını bekliyoruz 1 aya kadar çıkar diye tahmin ediyorum en geç. Telefonun bataryası çok iyi yani bekleme ve ekran süresi olarak rakiplerine fark atabiliyor, anlık bir örnek vereyim 35 saat bekleme süresi, 6saat ekran süresi ve %53 şarjım var hızlı şarj etmenizi çok tavsiye etmiyoruz 1 amper veren kaliteli şarj cihazlarıyla batarya daha az ısınarak şarj oluyor daha stabil ve sağlıklı oluyor, genel görüş bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkRider -- 7 Ekim 2017; 17:26:6 >
    |
    |
    srhtht3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

S8 kullanımından sonra tekrar Bu cihaza döndüm cihazdan çok memnunum ekran ekran kaplama olarak Bursa koruparkta bulunan fitstyle ürünü yaptırdım cihazı arkalı önlü kapladı parmak izi bırakmıyor üzerinde kaplama olduğu Hiç anlaşılmıyor size de öneririm Böylece cihaza Ayrıca kılıf almak zorunda kalmadım fitstyle İstanbul'da da bir şube açmış ilgilenen arkadaşlara duyurulur

S8 e göre tercih etme sebepleriniz nelerdir? Benim kardeşimdeki s8 den gördüğüm kadarıyla batarya, yazılım konularında daha iyi buluyorum Mi6 yı. Diğer yönleriyle nasıl sizce?

|
    |
    myonur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
bankalar.org
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.