Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pretty34

Hocam, otomatik başlatma, arka plan veri ayari falan kapalı mi

Kapali kapali hocam tabiki. Bu sorunu greenify kullanmama ragmen G3te de yaşıyordum hocam, Miuida da basima gelince sasirdim acikcasi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eskiletor

quote:

Orijinalden alıntı: heavyrocker

Yanlış hatırlamıyorsam, parmak okutunca titreyip açılıyordu bende de. Fakat pil tasarrufu için çeşitli ayarlara girip çıktım ve değiştirdim. Tasarruf modunu filan açtım. Ondan sonra titremiyor. Fakat titrememesi daha iyi. Batarya tüketiyor sonuçta. Klavyedeki de kapalı bende. Hackers keyboard kullanırım ben hep. Rahatısız ediyor sürekli cayır cayır titremesi bence. Desen girerken de her noktada titreme yapıyor. Onu da kapatmam lazım.

O klavye swiftkeyden daha mı iyi. Swift fazla ram kulanıyor. Klavye arayışındayım uygun bişe bulamadım

Hocam SwiftKey ve gboard dan daha iyisi yok, aslında gboard daki yazarken direk çevirme olayı çok iyi, keşke SwiftKey de de olsa.

Bu arada çok ram kullanıyor demişsin de hocam cihazda 6 gb , 3 gb boşta ram var

Yapma, etma

• Eskiletor E kullanıcısına yanıt
    Ben kullandığım her android cihaza ilkin hackers keyboard yüklerim. Full klavye var, tüm tuşlar mevcut. İçeriğine girip değiştireceğiniz bir sürü ayar mevcut. Ram kullanımına hiç dikkat etmedim fakat bilgisayar klavyesinde ne yapıyorsanız, hepsini bunda yapıyorsunuz. ctrl+c, ctrl+v, ctrl+a (bunun yerine hackers da ctrl+alt+a yapmanız lazım), ctrl+z... Aklınıza gelen tüm kombinasyonlar var, fn tuşu da mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 4 Ağustos 2017; 22:11:52 >

• Arkadaşlar cihazın full yedeğini nasıl alıyorsunuz siz? Mi PC Suite cihazı görmüyor eski versiyonmuş. 30 GB dosya var fotoğraf, müzik, uygulama karışık hepsini tekrardan yüklemem günler alır. Hele ayarlarla tekrar uğraşabilir miyim bilmiyorum.

Tüm yedeği alabileceğim bir bilgisayar programı var mıdır?
  • Arkadaşlar bir soruda ben sorayım.

Google drive, micloud la uğraşmak istemiyorum.

Telefonun yedeğini pc ye almak istiyorum.

Mi için geliştirilmiş arayüz programı var mı.

Varsa link verirmisiniz.

Tşk ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Hocam, otomatik başlatma, arka plan veri ayari falan kapalı mi

Kapali kapali hocam tabiki. Bu sorunu greenify kullanmama ragmen G3te de yaşıyordum hocam, Miuida da basima gelince sasirdim acikcasi.

Seninki biraz ışığı gören geliyor hesabı olmuş

Senkronizasyon falan açık mı,

Mutlaka eksik bi ayar vardır, yoksa gelmemesi lazim

• quote:

Ben kullandığım her android cihaza ilkin hackers keyboard yüklerim. Full klavye var, tüm tuşlar mevcut. İçeriğine girip değiştireceğiniz bir sürü ayar mevcut. Ram kullanımına hiç dikkat etmedim fakat bilgisayar klavyesinde ne yapıyorsanız, hepsini bunda yapıyorsunuz. ctrl+c, ctrl+v, ctrl+a (bunun yerine hackers da ctrl+alt+a yapmanız lazım), ctrl+z... Aklınıza gelen tüm kombinasyonlar var, fn tuşu da mevcut.

Tşk ederim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Eskiletor

quote:

Yanlış hatırlamıyorsam, parmak okutunca titreyip açılıyordu bende de. Fakat pil tasarrufu için çeşitli ayarlara girip çıktım ve değiştirdim. Tasarruf modunu filan açtım. Ondan sonra titremiyor. Fakat titrememesi daha iyi. Batarya tüketiyor sonuçta. Klavyedeki de kapalı bende. Hackers keyboard kullanırım ben hep. Rahatısız ediyor sürekli cayır cayır titremesi bence. Desen girerken de her noktada titreme yapıyor. Onu da kapatmam lazım.

O klavye swiftkeyden daha mı iyi. Swift fazla ram kulanıyor. Klavye arayışındayım uygun bişe bulamadım

Hocam SwiftKey ve gboard dan daha iyisi yok, aslında gboard daki yazarken direk çevirme olayı çok iyi, keşke SwiftKey de de olsa.

Bu arada çok ram kullanıyor demişsin de hocam cihazda 6 gb , 3 gb boşta ram var

Yapma, etma

Saplantı yaptım yocam. :)

Boş ram 4 gb den aşağı düşünce delleniyom :)

Üstteki pek iyi anlatamamış. Fakat dik konumda kullanırken de full klavye yapabilirsiniz. Alttaki video daha eski fakat daha detaylı anlatmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 4 Ağustos 2017; 22:14:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: animetrk

Arkadaşlar cihazın full yedeğini nasıl alıyorsunuz siz? Mi PC Suite cihazı görmüyor eski versiyonmuş. 30 GB dosya var fotoğraf, müzik, uygulama karışık hepsini tekrardan yüklemem günler alır. Hele ayarlarla tekrar uğraşabilir miyim bilmiyorum.

Tüm yedeği alabileceğim bir bilgisayar programı var mıdır?

Cihazın ayarlarına gir, ek ayarlar-yedekle ve sifirla-burdan uygulamalari ve sistem ayarlarını yedeklersin.

Cihazi pc ye bağlayıp dahilideki herşeyi pc ye at, tamamdir

Aynı yedekleme işini siz de kullanabilirsiniz, yukarda anlattjm

• pretty34 P kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam oyle oldu Acik hocam senkronizasyon. Evde wifiye baglayinca fotograflar Mi Cloud hesabina yedekleniyor, telefonu pcye baglamadan rahatca Mi Cloud a girip goruyorum fotoğraflari, Mesajlar, notlar aramalar falanda yedekleniyor Mi Cloud a. Bu yuzden sistem uygulamalarinin internet erisimini kapatamadim.

Bu arada hocam Brave Browser Chrome un direk reklam engelleyici eklenmis haliymis. Cok begendim bu yuzden. Fakat hesap girişini bulamadim hocam, kaydettiğim sayfalarin hesaba eklenmesi icin. Programi format sonrası yeniden kurduğumda favorilerin otomatik olarak hesapran cagrilmasi amacıyla istemistim bunuda.

Hahaha, 11-12 saat ekran süresini nasıl alıyon yahu, varmı yöntemi

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Senkronizasyon açık olduğu için geliyordur, kapatarak bi dene istersen.

Brave gerçekten çok iyi evet, ama hesap ekleme yok malesef, ama yedekleme uygulaması ile sanırım uygulamalarin verilerini de yedekliyor, istersen bi dene, bikac link ekle favorilere, sonra yedekle uygulamayı, sonra silip yedekten geri yükle bakalım.

• abi senin verdiğin aliexpress linkinden aldım o sert kılıfı cok beğendim telefonu tam sarıyor kendi içinden çıkan plastik kılıf güvensiz duruyordu bu güven veriyor masallahı var hem ucuzdu hemde 4 günde Türkiyeye geldi 2 günde bana ulastı

sağolasın tekrardan
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvriL<3

abi senin verdiğin aliexpress linkinden aldım o sert kılıfı cok beğendim telefonu tam sarıyor kendi içinden çıkan plastik kılıf güvensiz duruyordu bu güven veriyor masallahı var hem ucuzdu hemde 4 günde Türkiyeye geldi 2 günde bana ulastı

sağolasın tekrardan

Link alabilir miyiz?

• quote:

Üstteki pek iyi anlatamamış. Fakat dik konumda kullanırken de full klavye yapabilirsiniz. Alttaki video daha eski fakat daha detaylı anlatmış.

videoyu izledim
    güzele benziyor.
    telefon şu anda şarzda. bitince yükleyip denicem. tşk ederim.

• quote:

Senkronizasyon açık olduğu için geliyordur, kapatarak bi dene istersen.

Brave gerçekten çok iyi evet, ama hesap ekleme yok malesef, ama yedekleme uygulaması ile sanırım uygulamalarin verilerini de yedekliyor, istersen bi dene, bikac link ekle favorilere, sonra yedekle uygulamayı, sonra silip yedekten geri yükle bakalım.

Hmm anladim hocam, senkronizasyonla alakali o zaman yani uzuldum bu duruma. Arka plandan uygalamayi kapattiktan sonra halen nasil aciliyor uygulama anlam veremiyorum, ozellikle Miui arayuzunde bu denli ozellestirme varken. Whatsapp dan mesaj gelmeyince hic sorun yok, mesaj gelirse sabah bir bakıyorum 5-6 tane bildirim gelmis.

Hocam bu arada psarips sitesinde denedim Brave Browser i, ne yazikki acilir reklam engelleyemedi. Bende en cok bu tarz sitelerde kullanmak istemistim. Bu arada telefonda Adaway de kurulu, direk reklamlari Chrome da bile engelleyenildigim icin Icin Brave de istedigimi bulamadım. Uc browser engelleyebildi, o acidan Uc browser i kullanacagim mecburen. Bu arada Uc browser i denemediyseniz bir denemenizi tavsiye ederim, Tavsiye eden arkadaşa da teşekkür ederim. Sayfa icinde hizli asagi yukari kaydirma, hesaba favorilerin kaydedilmesi, kopyalanan içeriğin kendi panosuna kaydedilmesi vs. vs. Bircok ozellik var. Tek sorun turkce dil kaldirilmis, 10.8 surumunde varmis fakat, tr dil dosyasini paylasan bulamadim. Reklam engelleme ozelligi, acilan sekmeleri engelledigi icin daha basarili.

Bu arada Video indirme uygulamasi olarak TubeMate i kullaniyorum, donanimhaber deki videolarida indirebiliyor. O acidan da begendim. Tavsiye ederim.

• quote:

Hahaha, 11-12 saat ekran süresini nasıl alıyon yahu, varmı yöntemi

gereksiz uygulamaları hep engelledim :)
    arka plan çalışmalarını engelledim :)
    hatta emin olduğum sistem uygulamalarının arka plan çalışmalarınıda engelledim.

Telefona root yapsam aslında çok daha fazla müdahale edecemde :) şimdilik root işine girmek istemiyorum.
    Telefonu az önce şarza taktım. şarza takmadan önce 11 saat 40 dakika civarı felandı ekran süresi.
    Hep bu sürelerde çıkıyor 11-12 saat aralığı veriyor.
    Eski G3 ün şarz cihazıyla deniyorum şimdi kaç dakikada şarz edecek bakıcam. ben bataryanın çok hızlı şarz edilmesinden yana değilim. ne kadar yavaş şarz edilirse o kadar ömürlü olur diye biliyorum. yıllar önceki tecrübelerimden. Elektronikçi bir abim şöyle demişti bataryanın Mah gücünün 1/10 unda amper vererek şarz etmek ömrü iki katına çıkartır derdi. 3350mah lık bataryaya 1,30ma şarz cihazıyla şarz etsek biraz geç dolar ama batarya ömrü uzar. G3 şarz cihazı 1,8ma. orjinal şarz cihazı 1,5ma.

------------------------------------
    PC ye yedekleme için üstte anlattım demişiniz ama ben o mesajı bulamadım. bir mesaj var ama orda program yok. bunun için kullanılan program yok mu?

Dediğim gibi ben kullandığım android cihazına ilkin bunu yüklerim. Tam klavyeye alıştığımdan bunda hızlı yazıyorum ve işlem yapıyorum gibi geliyor. Kelime önerisi, çizip yazma vs. bana daha çok uğraştırıcı gibi geliyor. Şu an normal masa üstü klavyesinden yazıyorum. Bunda yazdığım gibi telefonda da yazmak istiyorum. Ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum tabi.
  • 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.