Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladim hocam, kapali iken 1 saat 26 dkda sarj olduğunu soyluyorlardi, acaba cihaz acik dururken ne olucak surum bende merak ettim simdi.

Hocam Facebook ile ilgili sorumu da gorebildiniz mi önceki mesajimda

Bu arada bende simdi dikkat ettim hocam beyaz oda isiginda bile zorda olsa gorebildigim yuvarlak bir siyah leke var, hoparlor kismi yaninda. Birde beyazimsi bir leke gibi cizgi var ama cizikmi lekemi karar veremedim, gunduz bakinca soylerim durumu. Bu arada bende telefonu aldigimdan bu yana yaninda gelen kilifla kullaniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 4 Ağustos 2017; 0:55:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NS_85

quote:

Orijinalden alıntı: fatihmese

Arkadaşlar merhaba,
    ben bu mi6 ya bir türlü custom rom atamadım
    çok da beceriksiz biri değilim g2 de kurmadığım rom kalmadı
    twrp attım magisk yaptım ama romu kurduktan sonra bir türlü yeni roma geçmiyor
    bootanimasyonunda tıkanıyor.en az 15 dk bekledim sonuç aynı.

wipe system-data-cache-dalvik yaptım olmadı
    sadece wipe data yaptım yine olmadı.
    internal storage yi de silmek istemiyorum.

acaba sorun internal storageyi silmememden mi yoksa başka bir sebepten mi kaynaklanıyor?

kurmaya çalıştığım romlar:
    eu developer rom
    epic rom

sadece üstünde bulunan glabal stable romu kurduğumda açılıyor.

Hocam sorunu hallettiniz mi bilmiyorum ama ben de aynısını yaşadım. Şuradaki recovery ile Epic romu yüklemeyi başardım: twrp_sagit256.img

Yalnız Epic romu yüklemeden önce no-verity-opt-encrypt-5.1.zip dosyasını flashladım ardından Epic romu flashladım. Rom recovery sayesinde mi yüklendi yoksa bu dosya sayesinde mi o konuda emin değilim.

Bu arada siz global romu nasıl yüklüyorsunuz MiFlash programıyla mı TWRP ile mi?

Hocam Rom o ekstra flashladiginiz dosya sayesinde yuklenmistir. O dosya anladigim kadari ile sifrelenmis hafizayi şifresiz hale getirmeye yariyor. Acaba bu dosyayi nereden bulmustunuz hocam?

• Bana göre, atılan boya ile malzemenin uyumsuzluğu olabilir. Siz yazdıktan sonra büyüteç ile ışık altında baktım da sizin ki gibi olmasa da bazı yerlerde o tarz boya geçişleri var. Fakat dediğiniz gibi dikkatli ve özellikle bakmadan, büyüteç altında incelemeden anlaşılmaz. Ya boyama yöntemi, ya da ilk dediğim gibi malzeme ile boyanın birbirine tutunmadaki uyumsuzluğu var. Malzeme direk o renkte üretilmeliydi diye düşünüyorum. Sonuçta mühendisler tasarlarken bizden daha fazla düşünüp imal etmişler. Fakat bir şey yapmaya çalışırken bir şeyler ters gidip siyaha da boyamış olabilirler. Zaten bir ara mavi renk üretiminde sorun var, çıkışı uzayacak demişlerdi. Mi6 larda bir boya sorunu var yani belli. Fakat markaya laf söyletmemek adına niye devam ettirdiler acaba? Zarar etmemek adına mecbur piyasaya sürdüler galiba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 4 Ağustos 2017; 2:7:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: heavyrocker

Bana göre, atılan boya ile malzemenin uyumsuzluğu olabilir. Siz yazdıktan sonra büyüteç ile ışık altında baktım da sizin ki gibi olmasa da bazı yerlerde o tarz boya geçişleri var. Fakat dediğiniz gibi dikkatli ve özellikle bakmadan, büyüteç altında incelemeden anlaşılmaz. Ya boyama yöntemi, ya da ilk dediğim gibi malzeme ile boyanın birbirine tutunmadaki uyumsuzluğu var. Malzeme direk o renkte üretilmeliydi diye düşünüyorum. Sonuçta mühendisler tasarlarken bizden daha fazla düşünüp imal etmişler. Fakat bir şey yapmaya çalışırken bir şeyler ters gidip siyaha da boyamış olabilirler. Zaten bir ara mavi renk üretiminde sorun var, çıkışı uzayacak demişlerdi. Mi6 larda bir boya sorunu var yani belli. Fakat markaya laf söyletmemek adına niye devam ettirdiler acaba? Zarar etmemek adına mecbur piyasaya sürdüler galiba?

Bu arada onlar içeriden kaynaklı sorun. Dışarıdan soyulma vs. değil. Yani silmeyle geçmesine, ya da dışarıdan kılıf vb. ile aşınmasına imkan yok bence.

Hocam bana göre malzeme ile boya uyumsuzlugu var. Uzum sure deneme yapmadan uretilmis gibi. Bildigim kadariyla xiaomi nin ilk denemesi paslanmaz celik kasa.

@Pretty34

Hocam bu arada uc browser i denemek istedim, fakat donanimhaber in haber görüntü bu sekilde. Acaba nasil duzeltebiliriz. Acikcasi reklam engelleme olsun, ozellestirilebilir secenekler olsun gayet begendim browseri. Gerci acilista her turlu izni istedi ama hicbirine onay vermedim.

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    O dosyaya yabancı kaynaklarda birkaç sayfada rastladım, paylaştığım recoverynin sayfasında da vardı.

Bu arada başka recovery ile o dosyayı da kullanarak yüklemeyi denedim ama olmadı, yine başlangıç ekranında takılı kaldı. Paylaştığım recovery ile yapabildim sadece.

Halen eu rom ile global arasında gidip geliyorum. Global romdaki Türkçeleştirme Eu romda olsaydı keşke. Kullandığım betadan mı kaynaklo bilmiyorum ama bir uygulama için herhangi bir izin isterken çıkan uyarı çok saçmaydı mesela.

• 3 operatör 4,5 g deneme. Soranlar oluyordu.
    https://youtu.be/Usc2AAzGJfY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 4 Ağustos 2017; 1:43:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: NS_85

O dosyaya yabancı kaynaklarda birkaç sayfada rastladım, paylaştığım recoverynin sayfasında da vardı.

Bu arada başka recovery ile o dosyayı da kullanarak yüklemeyi denedim ama olmadı, yine başlangıç ekranında takılı kaldı. Paylaştığım recovery ile yapabildim sadece.

Halen eu rom ile global arasında gidip geliyorum. Global romdaki Türkçeleştirme Eu romda olsaydı keşke. Kullandığım betadan mı kaynaklo bilmiyorum ama bir uygulama için herhangi bir izin isterken çıkan uyarı çok saçmaydı mesela.

Anladim hocam, telefonu aldigim haziran ayinin basinda tum twrp leri denedigim halde romu kuramamistim. O zaman twrpyi de gelistirmisler, yada o dosya ile uyumlu hale getirmisler.

Hocam isterseniz benim kullandigim Romu deneyin, hem Guncel Miui 8.6 kullaniliyor, hemde sonradan cikarttiklari bazi özellikler aktif. Ayrica turkcesi bana global romdan daha iyi geldi.

Rom: Miui 8.6 - Xiaomi Eu Beta 7.6.10

Hem sizde begenirseniz, global roma gore bekleme durumunda sarj tuketiminin ne durumda oldugunu soylersiniz. Acikcasi ben global roma göre bekleme durumunda sarj tuketiminin gercekten iyi oldugunu düşünüyorum.

Romda sorun olarak ise benim gördüğüm Wifi Hotspot sorunu var, onunda baglanan cihaza elle dns girilerek cozuldugundan bahsedilmis.

Aynen, alttaki ilk videoda arka yüzeye çizilme testi uygulanıyor fakat boya atmıyor, sadece yan koruyucu metalde boya atıyor. İkinci videoda ise arka kapağın iç tarafındaki boya durumunu gösteren detay var. Burada her şey belli oluyor.

https://youtu.be/wEpsQIz3tPI?t=149

https://youtu.be/FT_AEphtlFE?t=156
  • Aranıza mi6 128 GB ile katıldım bir sorum olacak telefon kutudan çıkardım forumda ekran süresini arttırmak için bazı arkadaşlar kullandığı ayarları paylaşmış sağolsunlar bu ayarları yaptıktan sonra telefon kilitli iken parmak izine parmağımı koyuyorum titremiyor ama ekranı açıyor kilit açıldıktan sonra bastığım da ise titriyor kilit ekranında titremesini nasıl sağlayacağım

Hocam ben en son beta olan 7.7.20 tabanlı Epic Rom kullanmıştım. 7.7.20 Eu romunu da denedim hotspot sorunu yoktu.

Benim paylaştığım recovery Çinceden çevrilmiş, ilk çıkan recovery. Yalnız yüklemeden önce hafızayı bilgisayara yedeklemek gerekitor, çünkü bu recovery tüm dosyaları şifreliyor.

Valla ben bu işi anlamadım. Daha önce global romda ana ekranda saat widgetini istediğim temadan seçebiliyordum, şimdi yüklediğim global romda olmuyor.

Recoveryden yedek alıyorum, yedeği geri yüklediğimde datayı sıfırlamadan telefon başlamıyor.

Sorunsuz kullandığınız bir recovery var mı?

Ekleme: Miui EU'nunhesabında şu recovery dosyasını buldum, benim daha önce paylaştığımın aynısı ama dosyaları şifreleyip bozmuyor:
    https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634770285

Bir de şöyle bir site buldum, romunuza bazı özellikleri ekleyip çıkartabiliyor kendi romunuzu oluşturabiliyorsunuz:
    http://mi-globe.com/index.php/rom-builder/rom-builder-features/?codename=sagit&d_version=7.1&d_img=mi6&realname=Mi+6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NS_85 -- 4 Ağustos 2017; 3:43:12 >

Sıcaklık ile alakalı olabilir. Şarj ettiğim oda sıcak. Korumalı ise süre uzamış olabilir.
  • Yüzde 95ten yüzde 9a şu an 7 saat 20 dk ekran süresi aldım 12 saat 10 dk bekleme süresi yazıyor.

Ekran parlaklığı yüzde 25ti genel olarak ekran full parlaklıkta iken yarı yarıya ekran süreleri düşüyor mi6da anladığım kadarıyla.

Daha iyi pil performansı için hangi ayarları yapmam gerekir?

• pretty34 P kullanıcısına yanıt
    Ayarları bulup deneyeceğim hocam sağolasın.

Ekran parlaklığı olarak genel kullanımda parlaklık yüzde kaç civarı sizde ?

• Mi6nın ekranının alt kısmında hafif bir sarılık var mı arkadaşlar sizde de çok belli olmuyor

Ama beyaz ekranlarda farkediliyor bende

Bakar mısınız beyaz bir sayfada ekranlarında?

• s700 kullanıcısına yanıt
    Hocam eğer sorunu çözemezseniz greenify adlı uygulamayı deneyebilirsiniz.

• Çevremde Mi6 kullanlardan hep olumlu geri dönüş alıyorum. Durumlar nasıl arkadaşlar umarım sorunsuz bir kullanım geçiriyorsunuzdur.

• ben guzel bir ekran koruyucu bulamadim. ekrana tam oturmasa da olur ki hicbiri oturmayacak lakin en azindan jelatin gibi olmasin diye dusunuyorum. ekrani olabildigince kaplasin ve kalkmasin. ben aliezpressten birkac tane sectim.

https://tr.aliexpress.com/item/0-26mm-Tempered-Glass-For-Redmi-NOTE-3-PRO-SE-Special-Edition-Official-Global-Version-Cover/32768604924.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.332.vev35u

https://tr.aliexpress.com/item/9H-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Redmi-4-Pro-Redmi-Note-2-3-Pro-Redmi-Note-4/32800269411.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.325.vev35u

https://tr.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-Redmi-3-3S-Pro-3-S-3X-4-4-pro-prime-4A-Note-2/32788086652.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.311.vev35u

kılıf içinse:
    n11'den aşağıdaki ürünü aldım. cok memnunum. siyah renk çok şık. ilk siftahımı yaparak cep izasından düşürdüm hiçbir sey olmadı. hem de sert plastik olmasına karsın. yerdeki taşların izleri dursa da telefonda zarar yok. icindeki hediye cam ise tam bir cop. uyumusuz.
    http://urun.n11.com/cep-telefonu-kiliflari/xiaomi-mi6-mi5redmi-note-4-4a-kiliflenovo-k6-note-kilif-cam-P65618316

bir de aliden bunu begendim:
    https://tr.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-Mi6-Cases-TPU-Silicon-Hybrid-PC-Dual-Layer-Frame-Back-Cover-Protective-Case-For/32806178522.html?spm=a2g10.search0104.3.846.xH3Pxy

sizin de ekran koruyucu tavsiyeniz varsa alırım.

• Radical Brain kullanıcısına yanıt
    Hocam bende n11 deki attığınız kılıfdan sipariş vermiştim ekran koruyucusu hiç mi uymuyor ekrana bende aliden verdim bu ürünü tavsiye ettiler tam kapatıyormus kenarları bakalım gelince deniyecegim.

Temperli cam xiaomi mi6 mi 6 m6 için tam ekran koruyucusu 9 h nano kaplama koruyucu film xiaomi mi6 mi 6 pro için m6 telefon

http://s.aliexpress.com/BVRRnU36

(from AliExpress Android)

• Gecen aksam antalya plajdaydik arkadas bulsun diye uzaktan tlfnun ekrani ile saga sola salladim bizi gorsun diye. Parlaklik orta seviyede idi.. Arkadas gelince dediki senin tlfnun ekrani cok fena parliyor dedi uzaktan..henen marka model sordu.. Demek ppi si yuksekmis tlfnun

Bende uc Browser yok hocam, brave browser ı tavsiye ederim, reklam da engelliyor, şarj tüketimi de Chrome ve mi Browser a göre 3te1 ı oraninda

• 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.