Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bende çok merak ediyorum batarya durumunu tahminim 15 saat beklemede 6 saat ekran süresi verecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -erna-

Mi6 beklemeye deger mi arkadaslar?. Yoksa mi5s alip yoluma devam mi edeyim. Gordugum en buyuk fark cift kamera ve nougat ile geliyor olmasi

Kesinlikle değer hocam En büyük fark SD 835 ve 6 Gb Ram ile geliyor oluşu.

Diğer Önemli farklar ise; Çift Arka Kamera, Geliştirilen Ana Kamera(Her Ne kadar Kameranın Düşük Işık Çekim Performansı Pek beğenilmesede) ve Ön Kamera, Ana Kamerada Ois Desteği(Her ne kadar Kameranın Ois performansı pek beğenilmesede), Çift Hoparlör, 3350 Mah Pil, Geliştirilmiş IPS Ekran, 4 Yerden Kavisli Ön ve Arka Cam, Kızılötesi Portu, Su sıçramasına Karşı Dayanıklılık, Daha hızlı Çalışan Parmakizi sensörü, Paslanmak Çelik Orta Kasa, Simetrik Dizayn...

Mi5s'e göre eksisi ise Çıkarılan 3.5mm Kulaklık Girişi.

Cihazın Ön ve Arkasının ise Mi5'deki gibi Tamamen Cam Kaplı olması ise Tasarımsal Açıdan Artı olarak görülebilecek iken; Dayanıklılık ve Elden Kaymasından Ötürü; Çizilme, Çatlama, Kırılma Risklerinin artması da Eski olarak görülebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 12 Mayıs 2017; 22:7:17 >

• Fotoğrafın boyutu 15 mb. ? @Legend.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asil1425

Hocam bende çok merak ediyorum batarya durumunu tahminim 15 saat beklemede 6 saat ekran süresi verecek

Hocam birkac video da 13-14 saat beklemede 7-7.5 saat ekran suresi gordum ama. Umarim dogru cikarda gunluk kullanimda bu sureleri yakalayabiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasit019

Fotoğrafın boyutu 15 mb. ? @Legend.

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

• Arkadaşlar merhaba,

Pil ile ilgili birkaç bir şey demek istiyorum. Öncelikle bana göre pil performansı çok iyi. Bu güne kadar gördüğüm en hızlı şarj olan telefon bunu söylemeliyim.

7-7.5 saat ekran süresi olsa bile 24 saatlik bir günde 7 saat telefona bakıp ne yapılır merak ediyorum

Bugün telefonu sabah şarjdan çıkardım ve eve geldim. Verile aşağıda.
    Ekran ışığı hep yüzde yüz idi. Wifi ve 4G kullandım. Bana göre çok çok iyi, daha yüzde %15 şarjım var.

Ekran ışığı yarı yarıya kısık kullanılır ise elbette daha iyi sonuçlar alınabilir. Ancak benim günlük kullanımım da eve geldiğimde hala yüzde 15 var.

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend. -- 13 Mayıs 2017; 1:39:47 >

• FunYouFools kullanıcısına yanıt

TÜRK TELEKOM herhangi bir hız problemi yok gayet iyi.

• Legend. kullanıcısına yanıt
    Hocam yinede pil beklentilerin altında kalacak gibi gözüküyor bu görüntülere bakarak bir tahmin yürütmek gerekirse gerekli pil ayarlarını yapsakda sanki 4-5 saati geçmeyecek gibi görünüyor

Hocam cok tesekkurler ekran suresini yayinladiginiz icin. Ben 7-7.5 saatlik ekran suresini telefonu tek sarjla 2 gun kullanabilir miyiz diye istiyordum, incelemelerde de gorunce umutlanmistim. Fakat simdi bu durumu gorunce acikcasi ekran optimizasyonu kotu mu diye dusunmeye basladim. Bende suan Lg G3 kullaniyorum 3 senedir ve batarya hic degismedi. Otomatik parlaklik acik iken, 4G ve wifi her zaman acik, 2.5-3.5 saatlik ekran suresi aliyorum, Cogunluk Wifi kullanimi olursa 3.5 saat, cogunluk 4G kullanimi olursa 2.5 saat ekran suresi veriyor. Ilk olarak Batarya 3 senelik, ikincisi ekran 2K cozunurlukte ve 5.5 inc. Ucuncusu Batarya 3000 Mah. Dorduncusu ise Bilmeyen yoktur ki, Lg nin batarya optimizasyonu iyi degildir. Fajat bunlara ragmen 3.5 saati gorebiliyorum Wifi ile. Acikcasi hayal kirikligina ugradim ilk izlenim olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: asil1425

Hocam yinede pil beklentilerin altında kalacak gibi gözüküyor bu görüntülere bakarak bir tahmin yürütmek gerekirse gerekli pil ayarlarını yapsakda sanki 4-5 saati geçmeyecek gibi görünüyor

Aynen pil hayal kırıklığı yaratacak, şuan redmi note 3 pro var yoğun kullanımda dahi eve geldiğimde %50 seviyesinde, sanırım mi6 almaktan vazgeçeceğim, diğer özellikleri iyi olsa da pil benim için çok önemli kriter

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orijinalden alıntı: -erna-

Mi6 beklemeye deger mi arkadaslar?. Yoksa mi5s alip yoluma devam mi edeyim. Gordugum en buyuk fark cift kamera ve nougat ile geliyor olmasi

Kesinlikle değer hocam En büyük fark SD 835 ve 6 Gb Ram ile geliyor oluşu.

Diğer Önemli farklar ise; Çift Arka Kamera, Geliştirilen Ana Kamera(Her Ne kadar Kameranın Düşük Işık Çekim Performansı Pek beğenilmesede) ve Ön Kamera, Ana Kamerada Ois Desteği(Her ne kadar Kameranın Ois performansı pek beğenilmesede), Çift Hoparlör, 3350 Mah Pil, Geliştirilmiş IPS Ekran, 4 Yerden Kavisli Ön ve Arka Cam, Kızılötesi Portu, Su sıçramasına Karşı Dayanıklılık, Daha hızlı Çalışan Parmakizi sensörü, Paslanmak Çelik Orta Kasa, Simetrik Dizayn...

Mi5s'e göre eksisi ise Çıkarılan 3.5mm Kulaklık Girişi.

Cihazın Ön ve Arkasının ise Mi5'deki gibi Tamamen Cam Kaplı olması ise Tasarımsal Açıdan Artı olarak görülebilecek iken; Dayanıklılık ve Elden Kaymasından Ötürü; Çizilme, Çatlama, Kırılma Risklerinin artması da Eski olarak görülebilir.

merhabalar,
    yazdıklarınıza göre mi5s den pek bir fark yok gibi.. kamera düşkünü bir insan değilsek tabi... gerci kamerada da dusuk ısık ve gece performansı ıyı değil gibi.... sırf sd 835 için alınır mı bilemedim... parmak ızı okuyucusu birebir aynıymış sanırım... vs..

ha fıyatı makul seviyelere inerse Mi 5s yerine alınabilir ama şimdilerde 1200tl ye mi5s var iken 2000tl ye mi6 alınır mı ? bence hayır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender -- 13 Mayıs 2017; 8:33:56 >

• Pil kötüymüş hocam ben şuan da zaten o pil ömrünü alıyorum benim beklediğim bir 7-8 arası ekran saati vardı bunla pek mümkün değil gibi. En iyisi S9 veya note 8 beklemek. Bir kaç yıl daha S6 ile birlikteyim sanırım...

• FunYouFools kullanıcısına yanıt
    Hocam kirsal alandaysaniz şehir merkezinde degilseniz 4g zorlar yoksa hiçbir sıkıntısı yok hatta samsunglardan daha iyi çekiyor.

• kul tigin kullanıcısına yanıt
    Geçen sene mi5 de oyleydi paralel ithalati bekleyin.

• ender E kullanıcısına yanıt
    Hocam daha ne fark olsun, bana gore oldukca fark varki yazdim ilk olarak aklima gelenleri. Asil Mi5 ile Mi5s in farki yok bana kalirsa bu durumda. Direk mi5 alinmali o zaman

Eger Samsung Galaxy S8 gibi bir ekran bekliyorsaniz, fark yok diyebiliriz tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Hocam daha ne fark olsun, bana gore oldukca fark varki yazdim ilk olarak aklima gelenleri. Asil Mi5 ile Mi5s in farki yok bana kalirsa bu durumda. Direk mi5 alinmali o zaman

Eger Samsung Galaxy S8 gibi bir ekran bekliyorsaniz, fark yok diyebiliriz tabi

orda kasa sıkıntısı var denıldı.. gofret gıbı kırılıyor dayanaksız denilmişti...dedıgım gıbı fıyatı maul olursa mi5s yerıne alınabilir.. 2000tl den cidden kazık olacak...
  • mi6 yerine mi5 veya mi5s almak sadece kendini kandırmaktır. 2 si bambaşka telefonlar.
    Yuzde 42 kala 2 bucuk saat ekran suresi var nasil 7 bucuk saat ekran suresi aliyo acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Legend.

mi6 yerine mi5 veya mi5s almak sadece kendini kandırmaktır. 2 si bambaşka telefonlar.

Hocam yapmayin lütfen​ mi6 on yuz birebir mi5s

Sadece islemci icin 1000tl fazla vereceksiniz varsin kendimizi kandırmış olalim.

Tekrar diyorum cikti rakamin 200-300 olsa alalim ama 1350tl lik ürün 2000tl ye satılıyor

Ama 2-3 aya iner

• karakral1 kullanıcısına yanıt
    Anlamadım dostum?

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.