Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye içi hangi markayı önerirsiniz ?
  • pretty34 P kullanıcısına yanıt
    qwerty_tr Q kullanıcısına yanıt
    @qwerty_tr

Hocam otomatik parklaklik ayarinda kullaniyorum. Telefonda cok ozellestirme yapmiyorum zaten. Özelleştirme olarak sadece otomatik başlamadan uygulamalari cikarttim, birde Pil tasarrufu kısmından uygulamalarin kapanmasi kismindaki 3. Secenegi sectim. Arka plana atilinca kapatilmiyor, ben basmadan da acilmiyor.

@pretty34

Hocam bende font soracaktım size kalp kalbe karsiymis Dün akşam denedim Tema uygulamasindaki birkax fontu, Tr desteği olan güzel bir font bulamadım bir türlü.

Bu arada Grid destegi icin mtz dosyalarini kullanin hocam, dedigim gibi ben 6*7 olani kullaniyorum. Eger görmede ve kullanimda sorun yasamazsaniz en guzeli 7*7 olan ama.

Bu arada Mi6nin kamerasindaki en buyuk sorun bana gore adam akilli pro modu olmamasi. Daha fazla ayar secenegine ihtiyac var. Ozellikle gece cekiminde perde hizi ayari cok dusuk. Dslr makine kadar ayar beklemiyorum ama en azindan daha iyi gece cekimi icin perde hizini biraz daha arttirabilsek (yani daha uzun pozlama yapabilsek) cok daha iyi olurdu. Diğer turlu suanki mevcut ayarlarda Iso yukseltmek zorunda kalıyoruz, sonucunda da gren ortaya cikiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• karizma6080 kullanıcısına yanıt
    Mi6dan ben de çok memnunum gayet tatminkâr

Hocam Bl kilidi icin Mi hesabi ile basvuruluyor diye biliyorum. Benin telefonum Bl kilidi acik halde geldi, bende Kendi Mi hesabimla basvuru yaptim tekrar (rom denemelerinde Bl tekrar kilitlenirse diye) benim Mi hesabim icinde onaylandi. Bl kilidi acik oldugu icin denemedim tabi halen.

http://en.miui.com/unlock/

Link bu hocam unlock icin.

Bu arada arkadaslar Sarj cihazi olarak Aukey i, Usb tip C kablo olarak da oncelikli olarak Anker Powerline+ ve Blitzwolf Ampcore serisini tavsiye ederim. Hem dayanikli hemde kaliteli kablo serisi bunlar. Bu markalardan sonra ise Ugreen i tavsiye ederim.

Eger butceniz varsa Belkin kablolara da bakabilirsiniz. 30 dolar civarinda fiyati oldugu icin ben almadim halen ihtiyac yok diye.

Bu arada arkadaslar kablo alirken kablo standarti olarak en azindan 2822 Awg standartini arayin. 2822 Awg ve benzeri bir standarttan bahsetmeyen kablolari tavsiye etmiyorum.

• mi6 yüzüstü yere düştü ve ekran kırıldı. orijinal olarak nerden satın alıp tamir yaptırabilirim acaba?
  • mi6 ile uyumlu type-c girişli kaliteli fakat ucuz kulaklık önerebilecek olan var mı? yurtdışı yurtiçi farketmez.
  • buraoca2 kullanıcısına yanıt
    linki biliyorum hocam,
    açtığımda unlock now diye bir yazı çıkıyor.ona bastığımda da download mi unlock linki bulunan sayfayı açıyor.
    daha önce bu sayfaya girdiğimde ,kilit açma sebebimizi falan yazdığımız bir ekran geliyordu.
    öyle bir ekran da gelmiyor.sadece indirme link igeliyor ve basınca indirmeye başlıyor.o başvuru yapılan ekrana ulaşamıyorum bir türlü.

type-c için aşağıdaki kabloyu öneririm.orjinal oneplus kablosu.
    gerçi henüz test etmedim kendi cihazımda,ama oneplusda aymnı işi görmüştü.test edince yazarım yine.

https://tr.aliexpress.com/item/Original-Oneplus-3-USB-3-1-Type-C-Charger-Cable-Type-C-Fast-Charging-Data-Sync/32723976585.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.K2mNIs

• İlkin geçmiş olsun. Yurt dışı site araştırın. Bir şey sormak istiyorum, kılıf, ekran koruyucu var mıydı?
    http://www.ebay.com/p/screen-full-xiaomi-mi6-lcd-touch/913883282?_trksid=p2047675.l2644

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 1 Ağustos 2017; 14:31:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

@qwerty_tr

Hocam otomatik parklaklik ayarinda kullaniyorum. Telefonda cok ozellestirme yapmiyorum zaten. Özelleştirme olarak sadece otomatik başlamadan uygulamalari cikarttim, birde Pil tasarrufu kısmından uygulamalarin kapanmasi kismindaki 3. Secenegi sectim. Arka plana atilinca kapatilmiyor, ben basmadan da acilmiyor.

@pretty34

Hocam bende font soracaktım size kalp kalbe karsiymis Dün akşam denedim Tema uygulamasindaki birkax fontu, Tr desteği olan güzel bir font bulamadım bir türlü.

Bu arada Grid destegi icin mtz dosyalarini kullanin hocam, dedigim gibi ben 6*7 olani kullaniyorum. Eger görmede ve kullanimda sorun yasamazsaniz en guzeli 7*7 olan ama.

Bu arada Mi6nin kamerasindaki en buyuk sorun bana gore adam akilli pro modu olmamasi. Daha fazla ayar secenegine ihtiyac var. Ozellikle gece cekiminde perde hizi ayari cok dusuk. Dslr makine kadar ayar beklemiyorum ama en azindan daha iyi gece cekimi icin perde hizini biraz daha arttirabilsek (yani daha uzun pozlama yapabilsek) cok daha iyi olurdu. Diğer turlu suanki mevcut ayarlarda Iso yukseltmek zorunda kalıyoruz, sonucunda da gren ortaya cikiyor.

marketten miui theme editor ü indirin,kullandığınız temaları editleyebilirsiniz.

uygulamayı açınca pick a theme i seçip start deyin.
    gelen ekrandan bildirim çubuğu stili,yazı tipi,kilit ekran stili falan seçebiliyorsunuz.
    ama sade e yazi tipini de değiştirebilirsiniz.
    fonts kısmına girip orda hazırdaki fonlardan birini seçip next deyin.en son done çıkıyordu sanırım.sonra yüklensinmi gibi bişey soruyor ve tamamdır.
    aynı şekilde dışardan mtz olarak yüklenmiş 3.parti hatası veren temaları da sd karttan yerini göstererek bi elden geçirip yükleyerek 3.parti hatasından kurtulabilirsiniz.

bu arada global romda temalar kısmında yazı tipi değiştirme seçeneği de yok malesef,ama bu yolla yazı tipini değiştirebilirsiniz.

ne paylaşımcıyım ama be

@pretty34

Hocam indirme linki gelmedi daha iyi diye dusunuyorum. Eski telefonunuzdaki Mi hesabini kullaniyorsunuz degil mi? O hesap uzerinde unlock yetkisi oldugu icin sorun yasamayacaksiniz. Direk indirip halleceksiniz. Diger turlu sormasi gerekiyor cunku. Bendede direk hesapla giris yapinca indirme yetkisi veriyor. Apple developer hesabi gibi yani.

Bu arada sarj kablosu iyiymis hocam fiyati ilede, ozelikle 5v 4A destegi oldugu icin begendim. Normal kablolar 3Amper destegi veriyor genel olarak. Qc 4.0 destekli sarj cihazlari cikinca almayi dusunurum hocam denemek icin.

Bu arada program icinde tesekkurler hocam, sagolun ogrendigimiz iyi oldu. Olmazsa oradaki fontlari denerim. Globam Romda font degistirme desteği olduğunu bilmiyordum. Bu arada hocam hata alinan temalarla karsilastiktan sonra Tema gelistiricisi hesabina kayit olduktan sonra hata almadim ben. Sizde kayit oldunuz mu hocam, ona ragmen mi hata aldiniz?

@sükût

Hocam cok geçmiş olsun. Diger Xiaomi telefonlarinda AliExpress uzerinden parca aldiklarindan bahsediyorlardi forumda. Umarim rahatca bulabilirsiniz hocam.

Bu arada ekran nereden kırıldı hocam? Genel olarak parmak izi okuyucu olan bölümün cok hassas olduğu söyleniyordu.

@girdap7

Hocam uygun fiyatli ve kaliteli cozum zor gorunuyor Usb Tip C kulaklik icin. Xiaomi Anc Hybrid 45-50 dolar araliginda aliexpress de. Donusturucu ile kullanmak suan icin en uygun çözüm fiyat acisindan, heleki Xiaomi Hybrid Pro HD ile Xiaomi Anc Hybrid kiyaslamasini yapinca Anc Hyrbid icin ekstra meblanin haketmedigini dusunuyorum Vokal ayrimi gibi kisimlar sizin icin cok elzem degilse. Birde ses yuksekligi Xiaomi Anc Hybrid kulaklikta gercekten dusuk, Tam sinirda kaliyor muzik dinlerken, Xiaomi Hybrid Pro HD de ise ses seviyesi 2-3 tık aşağıda müzik dinliyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 1 Ağustos 2017; 14:52:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Hocam indirme linki gelmedi daha iyi diye dusunuyorum. Eski telefonunuzdaki Mi hesabini kullaniyorsunuz degil mi? O hesap uzerinde unlock yetkisi oldugu icin sorun yasamayacaksiniz. Direk indirip halleceksiniz. Diger turlu sormasi gerekiyor cunku. Bendede direk hesapla giris yapinca indirme yetkisi veriyor. Apple developer hesabi gibi yani.

Bu arada sarj kablosu iyiymis hocam fiyati ilede, ozelikle 5v 4A destegi oldugu icin begendim. Normal kablolar 3Amper destegi veriyor genel olarak. Qc 4.0 destekli sarj cihazlari cikinca almayi dusunurum hocam denemek icin.

Bu arada program icinde tesekkurler hocam, sagolun ogrendigimiz iyi oldu. Olmazsa oradaki fontlari denerim. Globam Romda font degistirme desteği olduğunu bilmiyordum. Bu arada hocam hata alinan temalarla karsilastiktan sonra Tema gelistiricisi hesabina kayit olduktan sonra hata almadim ben. Sizde kayit oldunuz mu hocam, ona ragmen mi hata aldiniz?

evet bende designer üye oldum ama sonrasında bikaç temada hata aldım yine,bende bu uygulamayı öğrendim sonra,gerek de kalmadı.

unlock için benim de aklıma ilk gelen o oldu,zaten mevcut hesabım oldugu ve daha önce başka cihaz için başvuru yaptığım içindir diye düşündüm.
    hatta niyetlendim pc den ,programı açıp unlock yapacaktım,yani en azından deneyecektim.baktım herşey silinecek falan dedi,üşendim yapmadım.
    bi ara yedeklerimi alır denerim artık.

şarj kablosu iyi gerçekten,orjinal de olduğunu düşünoyorum,oneplus şarj aleti 5v/4a çıkışlı ve 70 dkda tam doluyor 3000mah.bu kablo ile de 2-3 ay kullandım hep aynı süreleri gördüm.
    ama mi6 yı deneyemedim henüz dediğim gibi.
    oneplusdaki şarj teknolojisi de farklı çünkü,dash charge diye,kablo yada şarj aletinden biri olmayınca işlevini yerine getiremiyormuş.
    ama mi6 da düzgün çalışır heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: pretty34

Bu ayarları deneyin hocam.4g ile alıyorum bu süreleri, WiFi ayarlarını yapmadım henüz, WiFi de alamıyorum bu süreleri 😀

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

edit:ekleme
    birde güvenlik uygulaması,izinler,diğer izinler kımına girin,üstte izinleri seçip burdaki bütün izin erişimlerini kapatın.kilit ekranı,arka planda başlatma,açılır pencere gösterme kısımlarını kendi kullandığınız uygulamalara göre düzenleyebilirsiniz.

detaylı ve resimli bilgilendirme için çok teşekkür ederim.ellerinize emeğinize sağlık.tek kafama takılan ekranı kapattıktan 10 dakika sonra mobil veriyi kapatırsa bu sefer whatsapp facebook ve instagramdan bildirimler geliyormu ?

Birde hangi romu kullanıyorsunuz? link alabilirmiyim rica etsem. miui 9 beta kullandığınızı okudumda xiaomi.eu dan indirdiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkanse -- 1 Ağustos 2017; 15:5:11 >

Dediginiz gibi ise orjinaldir hocam. Spedu kablolari S7 Edge denemistim, sorunsuz olarak Hizli sarj ile sarj ediyordu, bu kabloda sorun cikartmayacaktir hocam. Hatta 5v 4amper destekli oldugu icin, dayanimi diger kablolara gore daha kaliteli bile olabilir. Uzerinden maksimum amperi de geçirmeyecegimiz icin daha uzun dayanim da gösterebilir. Aklima gercekten yattı bu kablo. Keske daha uzunu da olsaydi.

Anladim hocam, o zaman bende kullanayim bu programı. Cok sagolun tekrar [:)

Bu sekilde kaliteli olarak Usb Tip C den 3.5mm kulaklik donusturucu de varmı hocam

• gurkanse kullanıcısına yanıt
    rica ederim,inş herkes faydalabilir ve işe yarar.
    bildirim gelmez hocam,10 dk ise 10 d kdan sonra gelmez,ben bildirim işine çok takılmıyorum ,sonuçta hiçbiri acil görmem gereken şeyler değil.ki zaten alışkanlık olmuş artık,sanki elimizin bir parçası gibi telefonlarımız,10-20 dk da bir zaten açıp bakıyorum.o arada varsa bişey görüyorum.

ordaki kısma asla diyebilirsiniz,yada sadece önbellek temizle seçersiniz.
  • Selamın aleyküm arkadaşlar mi6 teknoseyir incelemesinde 24bit 192khz desteği var dediler dogrumudur? Ayrıca bende htc10 kulaklığı var bunu besleyebilir mi? Teşekkürler

• Arkadaşlar şirketim bugünden itibaren kurumsal mailleri airwatch programı üzerinden çalıştıracak. Programı telefona kuruyorum fakat mailleri göremiyorum. Programın profiller kısmında Enterprise Exchange desteklenmiyor yazıyor. Bu sorunla karşılaşan yada çözümünü bilen varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NothingMan1907

Selamın aleyküm arkadaşlar mi6 teknoseyir incelemesinde 24bit 192khz desteği var dediler dogrumudur? Ayrıca bende htc10 kulaklığı var bunu besleyebilir mi? Teşekkürler

A.Selam hocam,gsmrena da da 24bit olduğu yönünde bilgiler mevcut ama xiaomi resm sitesinde böyle bir bilgi malesef yok.
    müzik işinden çok iyi anlamam,daha iy ianlayan arkadaşlar vardır burda,ama önceki cihazım oneplus3 dü,kulaklık çkışı ondan daha iyi ve güçlü,son ses dinleyemiyorum.

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_6-review-1615.php

• Hocam. Bu tema sitesi çince .İngilizce olmuyor mu.

• quote:

Orijinalden alıntı: pretty34

quote:

Orijinalden alıntı: efsanex

quote:

Orijinalden alıntı: ryalp

Birde wipe yapmayı deneyin

Denedik gene olmadı iade edicez artık saolun herşey için

Hocam sorun tam olarak nedir, bunu az screen ile ekran videosu çekip paylaşırmisinız.rehberde. Google play de mevcut.rehberde sağdan aşağı kaydirirken harflerde kaydırma oluyor mu? Tek tek seçerken mi oluyor sadece.

Zaten bütü harfler gözüküyor rehberde. O harfinden sonra hangi harfe basarsak tekrar O ismiyle başlayanları görüyoz . Mesela ben yaşar isminde birini arıym y harfine basıym gidiyo bana o harfindeki isimleri gösteriyi osman orhan falan işte. Problem bu. N11 den aldk iadede sıkıntı çıkarıyolar zatn canm sıkıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsanex -- 1 Ağustos 2017; 16:58:21 >

• efsanex E kullanıcısına yanıt
    Merhaba efsanex,

Konu ile ilgili sizinle görüşmek ve yardımcı olmak isteriz. İrtibat bilginizi, PM olarak iletmeniz halinde ilgili ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

n11.com
  • 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.