Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (1510. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.537.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15081509151015111512
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Batarya ile nfc nin hiçbir alakası yok, çalışmadığını kim söyledi ki? Ben 2 kere değişim nfc sürekli çalışıyor ve sürekli kullanıyorum yanımda kart taşımıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ztalan

Batarya ile nfc nin hiçbir alakası yok, çalışmadığını kim söyledi ki? Ben 2 kere değişim nfc sürekli çalışıyor ve sürekli kullanıyorum yanımda kart taşımıyorum.
    Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

Hocam tam olarak şöyle bir alakası.NFC destekli bataryalarda eklediğim fotoğraftaki gibi batarya içinde NFC anteni sarılı oluyor. Deji mi6 bataryası ile ilgili yorumlarda bunun olmadığından bahsetmişler satıcı yorumlarında. Ancak mi6 da harici bir NFC çipi var mı bilmiyorum, o durumda gerek yoktur zaten. Ancak öyleyse bu arkadaşlar neden yorumlarda bundan bahsetmeye gerek duymuşlar onu da anlamadım. Açıkçası sürekli kullandığım bir özellik olmasa umrumda değil. Telefonun da batarya hariç maşallahı var. O yüzden bu işleme girmeden önce emin olmak istedim.

• ztalan kullanıcısına yanıt

Ama siz böyle deneyimlediyseniz o durumda dahili NFC vardır telefonda. Deji batarya deneyeceğim ben de o durumda. Aliexpress den sipariş etmekle buradan Deji almak arasında kalmıştım. Sizler memnunsanız benim de işimi görür diye düşünüyorum. Teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eddy_gordo -- 15 Ocak 2021; 8:21:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmeehhmet

deji batarya kullanıyorum kredi kartını telefonun arkasına yaklaştırınca ses çıkıyor. alışveriş yapmadım ama yüksek ihtimalle çalışıyor nfc

Alıntıları Göster

Çalışıyor o durumda sanırım. Çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için.

• melihsapmazz kullanıcısına yanıt
    Güç tuşunu hangi sebeple kullanıyorsunuz?
    Ekran kilitlemek ve kilitli konumda ekranı uyandırmak için ise geri tuşunu kullanmanızı tavsiye ederim.
    Telefonu tamamen kapatıp açmak haricinde hiç kullanmıyorum güç tuşunu. Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: receep 32

1 gündür s10 Plus kullanıyorum
    Ekran boyutunu alıştım sayılır ama parmak izi okuyucusunu özlüyorum ana ekran tuşunun yokluğunu da henüz alışamadım ama yakında Alışırım
    Pil olarak bir günün sonunda 7,5 saat ekran süresi verdi kalan şarj 17
    Bence ekran boyutunu da hesap edersek pil gayet yeterli
    Performans olarak fark Elbette var ama çok mu derseniz değil
    Kamera olarak Çağa atladım desem yeridir
    Kulaklık girişinin de geri gelmesi güzel Ayrıca cihazdaki hoparlörler Tek kelime ile müthiş
    Ne kadar çok kullanmasam da keşke kızılötesi de olsaydı iyi olurmuş demeden edemeyeceğim yazılım olarak ise Tek diyeceğim xiaomi'nin kendini bayağı geliştirmesi gerekiyor

Hocam Samsung hayırlı olsun, mi6 lar malum eskidi artık. Bende batarya arayısına girdim. Sanırım deki alıp takıcam. Samsung'un kamerası mi6 dan çok iyidir ama yazılım konusunda şaşırdım şu an. Senelerce samsung kullanmıs biriyim. Belli bi kullanım sonrası şişko ya başlayan bi arayüzü vardı Samsung'un. Bu durumu aşmışlarmı acaba. Mi6 arayüzü çok sade ama hiç bir zaman kılıp kasmıyor. Belkide ramden kaynaklıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • safakss kullanıcısına yanıt
    Hocam mi 6'da şöyle bir sorun vardın bazen bildirimler geç geliyordu
    Wifi ve Bluetooth aynı anda kullanırsak sıkıntı oluyordu Samsung kadar stabil Bir yazılım yok tü
    Samsung'un da eksik tarafları var ikinci alan özelliği çok güzeldi veya her uygulamaya çift olarak kullanan biliyorduk xiaomide
    Samsung artık yazılım işini çözmüş
    Ama Samsung alınacaksa esveya note serisi alınmalı kasma takılma şu an için yok ileriki zamanlarda da olacağını düşünmüyorum

Bende note 10 alarak mi6 yi emekliye ayirdim yazilim konusunda samsung 3 gömlek üstün xiaomi den

Bu arada 3 yil boyunca xiaomi nin kulaklığı telefonu süpürgesi saati derken baya fanı idim taki yazılım sorunları beni çıldırtana kadar recep in dedikleri gibi bu sorunları insanı soğutuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: receep 32

Hocam mi 6'da şöyle bir sorun vardın bazen bildirimler geç geliyordu
    Wifi ve Bluetooth aynı anda kullanırsak sıkıntı oluyordu Samsung kadar stabil Bir yazılım yok tü
    Samsung'un da eksik tarafları var ikinci alan özelliği çok güzeldi veya her uygulamaya çift olarak kullanan biliyorduk xiaomide
    Samsung artık yazılım işini çözmüş
    Ama Samsung alınacaksa esveya note serisi alınmalı kasma takılma şu an için yok ileriki zamanlarda da olacağını düşünmüyorum

Custom rom kullandıgım için sanırım ben hiç yaşamadım bunları. Artık xioami de aştı kendini. Fiyatları artık normal telefonlardan farklı değil. Samsung kendini düzelttiyse, o zaman samsunga tekrar göz gezdirmekte fayda var. Teşekkürler bilgiler için.

Rica ederim hocam
  • arkadaşlar google rom kullanıyorum. 1-2 sorun çıkmaya başladı miui rom'a geçmek mi daha iyi yoksa başka güzel rom var mı sorunsuz gcam yüklenen ses sorunu olmayan vs

• eddy_gordo kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi ilk aldığım mi6 bataryasını deji ile değiştim NFC kullandım, 2. el aldığım mi6 nın orijinal bataryasını da deji ile değiştim şu an aktif NFC kullanıyorum. Şu an en mantıklı deji batarya, garanti de veriyor.
  • ztalan kullanıcısına yanıt
    Değişimi kendiniz mi yaptınız, deji bataryasının filmi birebir oturmuyor şikayetleri olduğundan soruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamsure -- 16 Ocak 2021; 1:56:18 >
  • AvriL kullanıcısına yanıt
    Google eomt derken hangisi sorun çıkarıyor?

https://share.cooluc.com/PixelExperience/ten-plus
    Bunu kullanıyorum, sağlam bir rom bulana kadar idare eder. Sorunsuz bir rom, Google kamera mevcut ama güncellenmiyor, ses sorunu yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ztalan

Google eomt derken hangisi sorun çıkarıyor?

https://share.cooluc.com/PixelExperience/ten-plus
    Bunu kullanıyorum, sağlam bir rom bulana kadar idare eder. Sorunsuz bir rom, Google kamera mevcut ama güncellenmiyor, ses sorunu yok.

hocam bendeki de pixel experience fakat bu güncel mi? mesela benim şöyle bir sorunum var buds plus bağlayınca telefona sesi iyi ama telefon aramalarında robot gibi veriyor sesi. Diğer telefonlarda böyle sorun yok. Ayrıca benim pixel experience 20190604 gözüküyor sizin attığınız daha yeni sürümü sanırım? Bundan ne gibi fazla özellikleri var değer mi yüklemeye?

son olarak bluetooth codecleri çalısmıyor bu romda

• iamsure kullanıcısına yanıt

merhaba 2.3 denemede oturuyor kardeş, millet tek denemede takmak istiyor, öyle bir dünya yok, minicik soket sonuçda, ben 3 tane mi6 deji taktım. üstelik elimde o kadar usta deyildir. aldırma sen, al tak kullan deji farkını göreceksin. 👍

• iamsure kullanıcısına yanıt

el becerisi konusunda çok kötü olduğumu bildiğim için bulunduğum şehirde birkaç telefoncuya gittim, fakat hiçbiri bataryayı değişmeye yanaşmadı, daha önce hiç değişmedik filan dediler. bu nedenle evde kendim değişmek zorunda kaldım.

meğer çok kolaymış, deji batarya tam oturmuyor filan demişlerdi forumlarda, tam tersine batarya tam oturdu.

benim tek hatam, bataryayı yerinden sökerken metal kullandım, birden alev çıkmaya başladı bataryanın kenarından, çok panik oldum hemen bıraktım işi, baya da koku geldi, eyvah anakartı filan yaktık dedim, fakat bataryayı takınca bir sorun görünmedi, yaklaşık 3 hafta oldu bataryayı değişeli, şimdiye kadar en ufak sorun yaşamadım.

size tavsiyem, bataryayı yerinden sökerken metal birşey kullanmayın, plastik kullanın.

benim zorlandığım tek konu, bataryanın pinini yerine takmak oldu. baya uğraştım, tam takıyorum oldu diyorum fakat pin hemen geri çıkıyordu, son çare pini oturtunca bantla yapıştırdım. size tavsiyem kendiniz değişin pili, hiç zorluğu yokmuş.

• mert25 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgiler için, değişim sonrası kapağı tekrar yapıştırmak için çift taraflı bant ve/veya özel yapıştırıcı kullanıldınız mı?
    Kullandığınız birşey oldu ise linkini paylaşır mısınız?
  • AvriL kullanıcısına yanıt
    Sizin rom Android 9 da kaldı, bu Android 10 sürümü, Bluetooth kulaklık da kullandım sorun olmadı. Tavsiye ederim.
  • Batarya alıpta memnun kalan varsa link paylasabilirmi.
  • 
Sayfa: önceki 15081509151015111512
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.