Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.397
Cevap
344
Favori
1.432.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 2301
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 347
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 9 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 232
  • Favoriye Eklediklerim 345
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • buraoca2 (4608 mesaj) Eskiletor (604 mesaj) receep 32 (561 mesaj) pretty34 (499 mesaj) Hicks (435 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (10504 mesaj) Mobil (15847 mesaj) Tablet (420 mesaj) Mini (1693 mesaj) Uygulama (2312 mesaj)
  • @
31 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]
Giriş
    37 Mesaj
    Lineage'de firmware versiyonu batarya süresini etkiliyor gibi. Firmware olarak Eu rom 20.3.26 yüklendikten sonra Lineage 17.1 yüklemiştim. Daha iyi oldu. Hiç ısınma yok. Deji ile batarya modu açık olmadan
    ekran süresi 10 saat, normal kullanımda 2 gün gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edips -- 11 Kasım 2020; 16:2:35 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    410 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AtesGunes

Doğrudur.
    Magisk i de en son.
    Ama magiski ilk açılışı yaptıktan sonra da flashlayabilirsiniz

hocam şimdi 1.0.6.0 ı flashladım format data çekeyim mi direkt üstüne mi yazayım lineageyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    410 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AtesGunes

Doğrudur.
    Magisk i de en son.
    Ama magiski ilk açılışı yaptıktan sonra da flashlayabilirsiniz

hocam magisk flashlayınca mi logosunda kalıyor bana link verebilir misiniz? magisk için

|
    |
  • Binbaşı
    1971 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ICE_BLUEE

değerli mi6 kullanıcıları bu yorumumu lütfen dikkate alın, şimdi 2 yıllık mi 6 kullanıcısıyım, ara ara 15 günlük 1 aylık telefonlar kullandım, ilk redmi k20 pro kullandım, sonra meuzi 16s, sonra mi9se, sonra mi note 10 pro ve inanın hiç biri mi6 tadını kullanış rahatlını vermedi, bu telefonu değiştirince ilk arıycanız öndeki home tuşu ve boyutu olucaktır, inanın bu telefondan gerisi yalan. herkes mi6 sına gözü gibi baksın diyorum,

aynı boyut

snap 865 li

8 gb ram

128 gb hafızalı

ois li

2 kameralı cihaz çıksa keşke. bende bakıyorumda alacak telefon yok.,

36 ay oldu alalı

|
    |
  • Yarbay
    2325 Mesaj

Kesinlikle öyle ancak artık telefon gerçekten eskidi gerçekten, ahizeden ses gelmiyordu değiştirdim ancak ilerleme olsa da eski ses yok, kulaklığı takıyorum en ufak oynamada yuvasından çıkıyor, şarj aleti de öyle.

Değişim şart gibi ancak gerçekten piyasada mi 6 gibi bir telefon yok.. Zamanında iyi denk getirdik ama şu an yeni telefon almak yerine bile bu şekilde mi 6 ile devam ediyorum.

Bakalım nereye kadar...

|
    |
    ICE_BLUEE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    292 Mesaj

merhaba sizin jarz soket girişi muhtemelen içi tozlanmıştır kapatıp toplu iğne ile deşeleyin içi tozdur.. benimde öyleydi jarzı zor alıyordu elimle bakarken kablo takılıyken jarzı kesiyordu, pc görmüyordu, temizledim düzeldi..xiaomi öndeki home tuşunu devam ettirmeli en azından küçük boyutlu telefona koymalı,i̇phone gibi.. xiaomi nin navigasyon tuşları çok çirkin kullanışsız.

|
    |
    Matt Jeevas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3051 Mesaj

Ahize sesi için üstteki ızgarayı toplu iğne ile delin. Arka taraf tozdan zamanla macun gibi bişey oluyor sesi çok kesiyor, delince müthiş bi ses artışı oluyor. Kırılan ekranı parçaladığımda görmüştüm temizlemekle mümkün değil açılmaz en iyisi delmek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Matt Jeevas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    779 Mesaj

Hocam siz yazınca bir araştırma yaptım bu derpfest os ile ilgili ilk defa gördüm videolarda falan iyi çalıştığı söylenmiş hep, siz sanırım kullandınız bu romu acaba los 17 mi derpfest mi. hangisi daha sorunsuz bir deneyim sunar tavsiyeniz nedir?

|
    |
    AtesGunes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1203 Mesaj

Derpfest te sorun yok haftalardır kullanıyorum. Ama lineage daha sade rom, buna karşılık daha fazla stabilite vadediyor. Pil kullanımı da derpfest e nazaran daha iyidir büyük ihtimal.
    Derpfest in özelleştirmesi bol.

|
    |
    xperius kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1884 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ztalan

Ahize sesi için üstteki ızgarayı toplu iğne ile delin. Arka taraf tozdan zamanla macun gibi bişey oluyor sesi çok kesiyor, delince müthiş bi ses artışı oluyor. Kırılan ekranı parçaladığımda görmüştüm temizlemekle mümkün değil açılmaz en iyisi delmek.

Delerken dikkat edin benim gibi ahizeyi komple pert etmeyin :)

Ahize komple gitti. Değiştirmek zorunda kaldım. Ahize 5-10 lira birşey değil de değiştirmemin ardından da uzun zamandır NFC çalışmıyor :)

• Teğmen
    244 Mesaj

Hiç Bluetooth sorunu yaşadınız mı? Ocak ayında eubeta güncellemesi sonrası Bluetooth ses aktarımı sorunu yaşadım. Yani bağlantı sorunsuz ama ne konuşma ne de müzik ses alamadım hiç bir cihazda . Ondan sonra ne yaptıysam olmadı . En son 3 ay önce lineage OS yükledim . Müzik ses sorunum çözüldü ama aramalarda ses yine alamıyorum. Fikriniz var mı ? Bu arada Ocak ayından önceki firmware var hala . Güncelle yaparsam gidecek .

|
    |
  • Binbaşı
    1203 Mesaj

Lineage de sorun yok bildiğim kadarıyla. Bluetooth cihazı bağlandığınızda o cihaza belli izinler veriyorsunuz. Arama yapma, konuşma izni verdiginize emin misiniz?
    Bluetooth arama denemedim hiç ama bakarım yarın sizin için.

|
    |
    MalamadreX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    779 Mesaj

Vay be tarlabaşı hocam da buradaymış, nasılsın? lg g2 den beri valla özledim sizleri :) şimdi de mi6 forumda rom kovalıyoruz :D

|
    |
    tarlabasi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    244 Mesaj

Hepsi açık hocam hiç bir sorun yok . Bu işlerle acemi değilim inanın yıllardır yaptığım işler . Dediğim gibi Ocak ayında gitti getiremedim . Firmware alakalı diye düşünüyorum da . En azından müzik aktarımında sorun olmadığı için kullanıyorum .

|
    |
  • Yüzbaşı
    779 Mesaj

Deneyip göreyim en iyisi hocam teşekkür ederim

|
    |
  • Teğmen
    244 Mesaj

|
    |
  • Binbaşı
    1884 Mesaj

Oooo üstadım nerelerdesin sen ya :D
    Valla çok özledim o günleri. Neler yapardık g2'ye. Ne taklalar attırırdık.Hergün ayrı bir rom. Bugün tesadüf eski harici diskte bir ton rom ve twrp backuplarını buldum g2'nin. Cloudy 3.0'lar g3 port rom'lar, liquidsmooth'lar neler neler :D g2 ve mi 6 kadar beni kendine bağlayan başka bir cihaz olmadı. Özellikle g2'nin yeri hala ayrı. Ne harika bir cihazdı.

|
    |
    xperius kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1203 Mesaj

Eğer gerçekten firmware ile alakalı bir durum olduğunu düşünüyorsanız xiaomifirmwareupdater_com diye buradan istediğiniz firmware i indirin deneyin. Zaten 50 MB falan. Ben 11.0.6 kullanıyorum.
    https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/sagit/

|
    |
  • Teğmen
    244 Mesaj

Rom kurduktan sonra firmware işe yarıyor mu ? Yani hiç baştan yükleyecek zamanım yok romu . Normalde romdan önce kurarız ya

|
    |
  • Binbaşı
    1203 Mesaj

Onu denemedim hiç ama migrate ile bütün uygulamaların yedeğini alın.
    Firmware - Rom - Magisk - Migrate yedegi flashlayin. Bu kadar..
    Diğer şeyler Google hesabına yedekleniyor zaten bende.

|
    |
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
kripto para haberleri
backlink paketleri
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,562
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.