Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (1483. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14811482148314841485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    mi flash ile orijinal yazilimi yukleyin duzelmezse arizalidir tekrar telefoncuya goturun. baska bir rom ile cozulecegini sanmiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • taner97 T kullanıcısına yanıt
    Bu linkteki rom olur mu?https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1700326
    Bu rom u yükleyince telefonumun root özelliği kaybolur mu?
  • dream_m4 D kullanıcısına yanıt
    root kaybolur tekrar twrp yuklemeniz lazim.https://bigota.d.miui.com/V11.0.6.0.PCAMIXM/sagit_global_images_V11.0.6.0.PCAMIXM_20200308.0000.00_9.0_global_4e37806e9f.tgz bunu bilgisayara indirip miflash ile yukleyin sonra twrp kurulumunu da googledan aratip bulursunuz. yalniz
    yuklerken lock kutucugunu isaretlemeyin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Bende hanımın mi 9 pro şarj aletiyle şarja taktım. Seri şarj ediliyor uyarısı çıktı. Sanırım belli bir seviyeye kadar hızlı şarjında bir üst kademesine çıkıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ErsanH E kullanıcısına yanıt
    Tuşun basma hissiyatı kötüyse zamanla tamamen bozulabiliyor. Bir arkadaşımın başına gelmişti. Bu tür kapanmalarada o sebep oluyor. Cihaz kendi kendine kapanıyor açılmıyordu. Restart ediyordu.Tam net rakam hatırlamıyorum ama 50-75 lira arasında bir fiyata tuşu değiştirmişti. 1.5 senedir kullanıyor. Problem tekrar etmedi.

• Mi 6 resmen hatalı üretim :) Nasıl mı? Çıktığı dönemde bu özelliklere sahip bir cihaz bulmak çok zordu. Özellikle 128'lik cihazlar yok denecek kadar azdı. Ya da ateş pahasıydı. Samsung o dönem amiral gemi olarak s8 çıkarmıştı. Ben mi 6 'yı 1800 liraya alırken çift kamerası bile olmayan 64'lük s8 3000 lira civarındaydı. Adamlar o dönem öyle bir cihaz yapmış ki, günümüzde bile hala yeni diye piyasaya sürülen cihazları tokat manyağı yapar.
    3. 5 yıldır ahize sesi hariç bir kere bile beni üzmedi.
    Telefonu değiştirmek için elime bir çok fırsat geçti. Ama kıyamıyorum. O beni bırakmadığı sürece bırakmayı da düşünmüyorum :)
    En son g2'ye böyle bağlanmıştım. Yıllarca kullanmıştım.

• tarlabasi kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle, ben de sinekten yağ çıkarana kadar kullanacağım. Çok iyi cihaz. Özellikle ram konusunda. Üstte içini açtığım cihaza kendim müdahale ettim. El sürdürmedim bile. = ))
    Ben cihazı su dolu kaba düşürdüm. Çok durmamasına rağmen tuşlar basılı kalmaya başladı. Özellikle power tuşu çok basılı kaldı. Yeniden başlattı, fastboot yaptı filan. Az kalorifer petek üzerinde kuruttum. 10 dakikada düzeldi.
    Ama ben işi garantiye almak ve iç hoparlör ses kısılması, şarj soketinde yaşadığım ses kesilmesini gidermek için açmaya karar verdim. Şarj soketi, hoparlör işini bir şekilde hallettim.
    En son arka kapak kapatırken şunu farkettim, dediğiniz gibi bazı kısımlarda mühendislik hataları var. Tuş kısmının su almamasını sağlamak için iyi düşünmemişler. Ahize sorunu için üstlerde yazdım. Onun dışında güzel cihaz. Dediğiniz gibi yeni üretim bir çok cihazı tokatlar, tabi kendi segmentinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• heavyrocker kullanıcısına yanıt
    Hocam cihazın içini açıp geri toplaması zor mu, benim güç tuşu ara sıra çalışıyor ara sıra kendi kendine basıyor ara sıra hiç çalışmıyor
    Riskli bir şey yok isen açıp bakmayı düşünüyorum, ama geri toplayamam diye korkuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: receep 32

Hocam cihazın içini açıp geri toplaması zor mu, benim güç tuşu ara sıra çalışıyor ara sıra kendi kendine basıyor ara sıra hiç çalışmıyor
    Riskli bir şey yok isen açıp bakmayı düşünüyorum, ama geri toplayamam diye korkuyorum
    İlkin, eliniz bu işlere yatkınsa, temel elektrik, elektronik bilginiz az da olsa varsa korkmanıza gerek yok. Aksi taktirde hiç uğraşmayın.
    Bende telefonu aldıktan sonra sağ alt köşede zamanla kapak yukarıya doğru esnedi. Tırnağımı sokunca açılacak gibi hale gelmişti. Bir kaç defa düşürmüştüm fakat sağlam kaplar olduğundan zarar görmedi fazla. O düşmelerden sonra da kapak hafif açılmış olabilir.
    Suya düşürdükten sonra kaloriferde kuruturken kapağı yapıştıran silikonların iyice gevşediğini gördüm. Hazır bu fırsat, iç kulaklık sesi ve şarj board ses problemlerine de bakmaya karar verdim. Kapağı daha önceden elimde olan telefon açma aletleri ile iyice ısıtıp açtım. Isıtmada iyi bir fön makinesi ya da ısı tabancası kullanmanız lazım. Fakat çok yakından ve aşırı da ısıtmayın. Kapağı az az açmaya çalışarak buna siz kanaat getireceksiniz. Cihaz hiç su almamıştı, sadece tuş kısmında hata olduğundan oradan nemlenmiş sanırım.
    İçini açtıktan sonra şarj soketini yerine iyi oturtamadığım için (Tırnak varmış sağ tarafında, oraya sokmadığım için, vidalarını sıkınca anten kablosu giriş soketini kırdım.) Ayrıca arka kamerayı silmeye kalkmayın merceklerini. Toz vardır diye üstünü az kolonyalı kulak temizleme pamuğu ile sildim, silmez olsaydım. Kara gölgeler belirdi fotoğraf çekerken ve kamera modunu açtığımda. En son yeni kamera alıp takmak zorunda kaldım. Şarj soketi ve kamera ayrı hikaye. İsteyen olursa onlar hakkında da yazarım. = ))
    Ahize hoparlörü çift taraflı bant ile ekrana yapışık olduğundan çıkartırken dikkat etmeniz lazım. Dikkat etsen de bir şekilde illa ayrılıyor ikiye. İyice onu da ısıtmak lazım.
    Kısaca telefonda kamera değiştim, iç hoparlör değiştim ve şarj soketi alıp değiştim. Fakat müzik dinlediğimden aldığım boardlar bana yaramayınca eski boardumu bir şekilde tamir edip kullanmaya devam ediyorum.
    İç silikon yapıştırırken tuş kısımları önde kaldığından o kısıma silikon sürmemişler. Suya düşünce orası temasta kalmış. Mühendislik hatası burada var. Siz sadece tuşlara bakacağınızdan bence eliniz yatkınsa açın. Alta video ekleyeceğim. Ben ona göre açtığımdan sorun yaşamadım ilkinde. Fakat sonradan kendi hatalarımdan dolayı yanlış kapatırken sorun yaşadım. T-7000 ile yapıştırmanız lazım. Eski silikonları iyice silin. Sonra yapıştırıcı için bir oluk yapmışlar arka kasanın kenarlarına. Oraya sıkmanız lazım çok ince. Sonra bir gece üstüne ağırlık bastırıp kurumasını bekleyin. Bir bezin arasına sarın ilk önce. Taşmalar olabilir.
    Bu arada ilkin sim kart ve yuvasını çıkartın. Onlar daha derine inerken üst boardun çıkmasına mani oluyor. Tuş takımına üstteki fotoğrafta dikkat ettiyseniz elektrik bandı yapıştırdım üstten. Çünkü oraya da silikon sıkmaya karar verdim. Fakat silikon tuşlara geçerse yapıştırır hiç çalıştırmaz diye bantladım. Siz o konuya hiç girmeyin, fakat suya da düşürmeyin. Ses artırma ve güç tuşu bende biraz zor basıyor şu an. Silikon az baskı yaptı sanırım. Fakat bir müddet böyle kullanacağım. Sonra kafama eserse açıp bandı sökmem lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 5 Temmuz 2020; 17:52:57 >

Detaylı bilgilendirme için teşekkür ederim hocam
    birkaç bir şey biliyorum ama daha önce hiç böyle bir işe giriş medim evet ben sadece tuşa bakacağım
    tuş tamamen bozulsa hiç çalışmazdı diye düşünüyorum ara sıra kendi kendine basıyor basılı kalıyor vesaire bir defasında ellerim hafiften ıslakken biraz kullanmıştım o gün bugündür kendinde değil kafasına göre takılıyor yaklaşık iki buçuk aydır
    elimde yapıştırıcı tornavida vesaire Yok onları almam gerekiyor
    Tuşu yerinden çıkarmak için başka bir parça vesaire sökmek gerekiyor mu

Ben cihazı ekimde ekran değişimi için garantiye gönderdim garantiye göndermeden önce kapağın sağ üst tarafında açılmada vardı
    şimdi kılıfı çıkarıp şöyle bir baktım da sağ alt taraftan tırnak giriyor

Cihaz hiç su almamıştı, sadece tuş kısmında hata olduğundan oradan nemlenmiş sanırım. Sizdeki durum da bu olsa gerek. İlkin açmadan, fön makinesi ile tuşları kurutmayı çalışın. Sanırım üstünden çok geçmemiş, oksitlenme olmamıştır diye tahmin ediyorum. Bu işe yaramaz ise açıp bakmak gerekecek. Tuşlara yakın çift taraflı bir plastik var yine. Onu sökmeniz gerekebilir. Fakat çok zor değil. Eliniz yavaş ve hassas ise bu işlere girişin. Bu iş hızlı ve kaba çalışmaya gelmez bilginiz olsun.tuş kısmına bakıp temizleyebilirsiniz. Gerekirse kurutursunuz.
    Aratırsanız değişik videolar var. Ben ilkin bunları izledim. Sonra işe koyuldum.

• quote:

Ben cihazı ekimde ekran değişimi için garantiye gönderdim garantiye göndermeden önce kapağın sağ üst tarafında açılmada vardı
    şimdi kılıfı çıkarıp şöyle bir baktım da sağ alt taraftan tırnak giriyor
    Demek ki iyi yapıştırmamışlar. Ya da yapışsa da bir süre sonra atıyor. Bu da mühendislik hatası o zaman.
    Geçen gün telefonun şarjı bitti ve kapandı ve tuşta çalışmıyordu,
    fön makinesi ile tuşu biraz ısıttım kısa bir süre de olsa tuş çalıştı ve telefon açtım

GFaranti devam ediyor ise gönderin. Elinizden geliyorsa siz bakın derim. Hem bu işlere de yavaştan başlamış olursunuz. Ben çok telefon açtım, ekran değiştirdim. Bendeki mi6 kayıtsız, garantisiz olduğundan ben kendim baktım. Hasan Beyden almıştım. Eskiden bu forumda yazıyordu, xseller diye kullanıcı adı vardı. Ondan thl 5000, lenovo, mi6, mi note 8 pro filan aldık. Şimdi facede çin pazarı diye grubu var.
    Hatta mi 6 iç kulaklık için ızgara toz parçasını eski thl den söküp aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 5 Temmuz 2020; 18:39:41 >
    Hocam Garanti 2020 ocak'ta bitti, telefoncuları da pek güvenemiyorum şimdi ufak bir iş için kaç para fiyat çekecekler

Şu an şehir dışındayım döndükten sonra ilgileneceğim tek temennim burada benim boşluğuma gelip şarjının bitip kapanmaması, az önce farketmemişim şarjım yüzde bir e kadar düşmüş son anda taktım
    Maşallah iki buçuk yıllık cihaz ama şarj yüzde biri inene kadar kapanmıyor

• quote:

Peki şu an o Samsung kulaklık mi9sde de kopma yapıyor mu wi-fida
    Mi 9 se'ye geçtim.2-3 ay oldu.elimdeki bütün Bluetooth kulaklıkları denedim, hiç biriyle kesinlikle bir kesinti olmuyor
    Bütün denemeleride mi6 ile aynı şartlarda yaptım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    Ah mi 6ah
    Hayırlı olsun hocam mi 6 ya göre artısıeksisi var mı

• 
Sayfa: önceki 14811482148314841485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.