Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: İplenmemekten Bıkan Adam

quote:

Orijinalden alıntı: Haggard1963

quote:

Bu telefonu nerden temin edebilirim acaba bilen alıntılayabilir mi ? Sahibindendekiler 2200 çekmeye başlamış fiyatları.

O sahibinden'dekilerde glabal rom var mı acaba? Çin romuysa Google Play Store kurmayla falan uğraşmak lâzım.

Bence 1 aya kadar büyük perakendeciler cihazı getirip satmaya başlar.

Bilgim yok fakat inşallah gelir. 2200 vermek istemiyorum tamam o bile uygun ama telefon 1400 e falan geliyo 800 lira kar da fazla yani.

Hocam bu telefona 2200 verilmez. O parayı vereceğine çok az daha ekleyip ithalatçı garantili s7 Edge alırsın; en üst düzeyde pil, kamera, şıklık, malzeme kalitesi kullanırsın.

Muhtemelen Hepsiburada 1800-2000 arası bir fiyatla satmaya başlar, bir kaç aya fiyat 1600'lere doğru iner.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bu telefonu nerden temin edebilirim acaba bilen alıntılayabilir mi ? Sahibindendekiler 2200 çekmeye başlamış fiyatları.

O sahibinden'dekilerde glabal rom var mı acaba? Çin romuysa Google Play Store kurmayla falan uğraşmak lâzım.

Bence 1 aya kadar büyük perakendeciler cihazı getirip satmaya başlar.

Bilgim yok fakat inşallah gelir. 2200 vermek istemiyorum tamam o bile uygun ama telefon 1400 e falan geliyo 800 lira kar da fazla yani.

Hocam bu telefona 2200 verilmez. O parayı vereceğine çok az daha ekleyip ithalatçı garantili s7 Edge alırsın; en üst düzeyde pil, kamera, şıklık, malzeme kalitesi kullanırsın.

Muhtemelen Hepsiburada 1800-2000 arası bir fiyatla satmaya başlar, bir kaç aya fiyat 1600'lere doğru iner.

Hocam zaten vermem çünkü kendimi enayi gibi hissederim. Adamların satış fiyatı belli utanmasalar 2 katına satıcaklae sahibindende. Ben iphone 8 beklenen gibi bomba bir telefon olarak çıkmazsa 1600-1800 bunu alıp telefon konusunu kapamayı düşünüyorum amacım bu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bi kac saat once çinden gelen arkadasimla karsilastim mavi renk mi6 almis.Mavi renk gercekten aykiri duruyor ama keske metal kisim koyu gri gibi olsaymis daha iyiymis.Kendim suan s7 edge kullaniyorum kendi capimda biraz karsilastirdim arayuz bakimindan cok seri cihaz hele parmak okuyucu inanilmaz hizli calisiyor.Ben s7 edgeyi acana kadar o coktan uygulamaya girmis oluyor..Cekilen fotolara baktim gun isiginda basarili gece performansi iyi degil ama en azindan cektiginiz nesneleri duzgun sekilde gorebiliyosunuz.Yalniz kameranin kontrasti bana fazla geldi cok koyu cekiyor resimleri ois performansi vasat tabi s7 edge ile kiyaslandiginda..2 cihazin fiyati belli eger cihazimi satarsam kesinlikle mi6 alirim suan satilan rakamlar yuksek fakat 1500 civarina duserse hic dusunmem.Bu arada Turkiye hatti turktelekomdu benimde ayni sekilde ikimizde hiz testi yaptik onun 32mbit iken benim 70lerdeydi diyecegim bu kadar.Xiaomi parasini hakeden bi firma gidip 3 4 bin lira telefona verilmez

• https://youtu.be/wEpsQIz3tPI

Xiaomi, mi5'deki bisküvi kasayı bu sefer düzeltmiş.

• Haggard1963 kullanıcısına yanıt
    bende tam bunu ekliyordum

• seramik kasa en güzeli ve sağlamı sanki
  • Sahibinden de satılanlar hep çin romlu olanlar. Global rom bu cuma çıkıyor. Ancak ben google apps leri kurdum ve problem yaşamıyorum şuan. Çok da dert değil global rom olmasu veya olmaması google apps kurduktan sonra.
  • Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Sony kameralar da genel bi sıkıntı var herhalde. Düşük ışık performansı yetersiz telefonların çoğu Sony kamera kullanıyor

• Legend. kullanıcısına yanıt
    Hocam pil performansı nasıl? Oyun falan oynamasak hadi internetede girmeyelim kaç gün gider acaba max? Hangi renk aldınız? Mavi renk çok güzel görünüyor

• Video performansı kötü diyorlar özellikle slowmotion. ?
  • Beyler mi5s in home buttonu ip7 deki gibi basilmayan tiptendi hatirliyorsaniz. Mi6 dada boylemi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: AbimSal

Beyler mi5s in home buttonu ip7 deki gibi basilmayan tiptendi hatirliyorsaniz. Mi6 dada boylemi acaba?

video ve resimlerde görüldüğü kadarıyla ip7 gibi hom tuşu.
  • serdarrrrr kullanıcısına yanıt
    Yani dokunmatik oluyor dğeilmi? Basmalı tuş değil

• quote:

Orijinalden alıntı: marlonunkedisi

hocam kameraya çok takılmıyo musun sence de? hani ne bekliyosun ki telefon kamerası işte bi nikon performansı beklemek nedir?

Hocam S8 ile karşılaştırıyorum ve video ve incelemelerde gördüğümü söylüyorum. Cihazın Ois yüzünden video çekimi performansı iyi değil. Fotoğraf makinesi performansı beklemiyorum zaten; zaten DSLR Makina olarak Sony Alpha 550 mevcut Benim için bu telefonun kamerası gayet yeterli, gün ışığında fotoğraf çekimi yaptığım için, düşük ışık performansı da iş görecek kadar.

Benim amacım bu cihazı alacak arkadaşların bilgilenip ona göre alması, yoksa S8 kamerası kadar performans bekleyip üzülen olmasın

Bu arada Shiftdelete.Net incelemesi dün akşam yayınlandı; Kamera konusunda da fazlaca değinmişler Benim dikkatimi çeken Husus Portre Modunda Noise oluşturduğunu söylemesi oldu Cihazın. Ip7+ ile olan kamera karşılaştırma videolarının birinde fotoğraf özelliklerini de paylaşmışlar; Nedense Mi6 sürekli Yüksek ISO ile fotoğraf çekiyordu. Bu da direk Noise oluşumuna sebebiyet verir, bence Noise oluşumunun direk etkeni cihazın Yüksek ISO kullanması.

Shiftdelete.Net İncelemesi:

@Legend.

Hocam Makro Fotoğraf eklediğiniz için teşekkürler. Shiftdelete.Net incelemesi izledikten sonra eklediğiniz fotoğrafa dikkat ettim Noise oluşumu varmı diye, sanırım Portre Moduyla çektiniz fotoğrafı. Ben fotoğrafı gayet beğendim, fakat ufakta olsa ön planda olmayan yerlerde Noise oluşu var gibi geldi. Ama insanın canını sıkarmı, şahsen bu durumda benimkini sıkmaz Portre modununda gayet iyi çalıştığını düşünüyorum hocam, bence fazlasıyla yeterli olmuş

Bu arada hocam Cihazın batarya performansından memnun musunuz? Acaba günlük kullanımda tek şarj ile kaç saat ekran süresi aldınız? Shiftdelete.Net incelemesinde de bahsedildi ve benimde dikkatimi çekti; Batarya performansını programla test edince iyi sonuçlar alamıyorken cihaz, günlük kullanım esnasında iyi sonuçlar verdiği söyleniyor. SD 835, Düşük güç tüketimli Ram, yüksek batarya hacmi ve 5.15" ekran olmasına rağmen program sonucu neden kötü? Anladığım kadarıyla Xiaomi Optimizasyon ile kotarmış günlük kullanım için bu durumu fakat yinede dikkatimi çekti

@Haggard1963

Link için teşekkürler hocam, Paslanmaz Çelik Gövde (yada Orta Kasa'da diyebiliriz) gayet işe yaramış. Ayrıca Ön ve arka camın dayanıklığını da görmüş olduk Bending Testinden de rahatça geçtiğine göre cihaz endişelenmemiz gereken birşey kalmadı

@rasit019

Hocam İnceleme videolarında gördüğüm üzere Slow Motion olarak Ancak 720p'de 120 FPS olarak çekebiliyor cihaz. Çözünürlük de 720p'ye düştüğü için Kalite çok düşük oluyor. Fakat Çözünürlük harici kaliteyi düşüren başka bir etken varmı bilemiyorum.

Slow Motion harici Normal Video çekimlerinde de Ois'in düzgün çalışmamasından ötürü stabil bir video çekimi yapılamıyor, Ayrıca özellikle ön Kamera'da düşük ışık koşullarında 15 FPS'ye kadar düşüyor Video çekiminde. Arka Kamera'nın da Düşük ışık performansı pek iyi olmadığı için, Gün ışığı çekimleri haricinde beklentiyi yüksek tutmamak gerek

@AbimSal

Evet hocam aynen dediğiniz gibi Mi5s'deki gibi

@talsuv61

Hocam Sony Kameralarda sıkıntı yok, Samsung S7 ve S8'deki kameraların bir kısmını da Sony'e ürettiyor, ayrıca Google Pixel'de de Sony Sensör kullanılıyor; Cihazın hem Video çekim performansı hemde Düşük ışık Performansı gayet iyi

Buradaki en büyük sıkıntı Xiaomi kaynaklı, Samsung Kamera Optimizasyon işini çok iyi yaparken, Xiaomi hala emekleme aşamasında. Sensör iyi olsada verimli kullanamıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 11 Mayıs 2017; 18:45:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pusat1249

Yani dokunmatik oluyor dğeilmi? Basmalı tuş değil

Basmalı diye gördüm videolarda neyse alınca görürüz artık

• serdarrrrr kullanıcısına yanıt
    Hocam tuş kesin olarak dokunmatik basmatik değil

• pusat1249 kullanıcısına yanıt
    Hocam tuş kesin olarak dokunmatik Samsunglardaki gibi basmatik değil

• quote:

Orijinalden alıntı: AbimSal

Beyler mi5s in home buttonu ip7 deki gibi basilmayan tiptendi hatirliyorsaniz. Mi6 dada boylemi acaba?

Evet tuş yok kapasitif
  • global romu beta testleri çıkmış ...

http://en.miui.com/thread-607691-1-1.html
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.