Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (1322. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13201321132213231324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MI6 kulaktaki sar değeri çoğu telefondan düşük..

http://www.bfs.de/SiteGlobals/Forms/Suche/BfS/DE/SARsuche_Formular.html?resourceId=6048906&input_=6046838&pageLocale=de&sarQueryString=Xiaomi+mi+6&submit=Suchen

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahferer -- 10 Şubat 2019; 13:47:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cemented

Miroom da sms zil sesini farklı ayarlabiliyorsunuz.
    Ses ayarlarında 4 seçenek geliyor.
    Telefon zil sesi
    Takvim gibi
    Magisk kurulu geliyor.
    Tam ekran hareketleri olmuyor mi rom da. Ben onu magisk ten modül kurarak hallediyordum.
    Birde kısa yol düğmesi çalışmıyor hata veriyor.
    Batarya süresi çok iyiydi.
    Bildirim panelinde ve durum çubuğunda bir kaç özelleştirme vardı.
    Mesela yukardan aşağıya çektiğimiz menüde, tek sırada kaç adet simge olmasını falan ayarlayabiliyorsunuz.
    Çift tıkla ekran açma, kapama mevcut, cihaz kaldırınca uyandırma mevcut.
    Aslında çokta fark yok gibi eu romla
    Ama Milab yoktu galiba, birde tam ekran hareketleri yoktu.
    Çok teşekkür ederim hocam değerlendirmeniz için. Ufak özelleştirme ve batarya tüketimi haricinde çok büyük farklar yok anladığım kadarı ile.

Tam ekran hareketlerini kullanmıyorum ben hocam, ilk bu özellik geldiğinde WhatsAppda mesaj yazarken, SwiftKey klavye kendiliğinden kayboluyordu. Fakat babamın telefonu Redmi Note 5 Ai de böyle bir sorun çıkartmiyor.

Acaba Magiskden hangi Modülü kurarak bu özelligi kullanıyorsunuz? Ayarlara mi ekleniyor bu seçenek, yoksa direk kurunca kullanmaya mi başlıyorsunuz? Bende denemek isterim düzgün çalışıyor ise.

• quote:

Orijinalden alıntı: bayvargel

Kısık ses sorunu ahizedeki siyah delikli metal kısmın tıkanmasıdan kaynaklanıyor. Bu sorun kullanıcı kaynaklı olduğundan garantiye girmez. Ustelik o kısımda delikler çok küçük olduğundan dışardan temizlemesi çok zor. Tek çözüm cihazın arkadan açılarak ahize hoparlörünü sökmek ve o alanı iyice temizlemek. Onun haricinde yapacağınız her işlem yani dış taraftan temizlemek, hava tutmak, iğne sokmak v.s. gibi size istenilen ses kalitesini vermeyecektir.
    Hocam aslında haklisiniz, dediginiz yöntemlerle temizleyince (Ben ahize için Şarjlı diş fırçasıni kullanarak temizliyorum), Cihazi ilk aldiginizdaki gibi ses yüksekligi yok gibi, emin değilim ama siz söyleyince bence cihazi ilk aldigimda daha yüksekti diye hatırladım.

Fakat şu var, en azindan temizlik yapınca Ahize duyulabilir hale geliyor. Eğer ki hiç temizlemez iseniz, duyulamayacak hale gelebiliyor. En azindan bu sekilde temizleyince kullanabiliyorsunuz cihazi.

Fakat imkan varsa, dediginiz temizleme yöntemi zaten kesin çözümü olur. Başka yapilabilecek şey yoktur sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: abyss_ati

Telefonu aldim alalı,ilk defa reset attığını gördüm.durduk yere reset atıyor,bazen konuşurken,bazen webde gezinirken.3-4 defa oldu...wifi bağlıyken int yok diyor,wifi aç kapa yapınca düzeliyor ve bu sıklıkla olmaya başladı...
    Aynı şekilde chromede sayfalarda ileri geri yaptığında dns hatası verip sayfayı goruntuleyemiyor.yenile felan yapınca düzeliyor...
    Telefon kulagimda görüşme yaparken ekran açılmaya başladı.en ufak kaydirmada hemen ekran açılıyor.gozumu kaydirinca alt ışıklardan açıldığını görüyorum...
    Bazen menulerde tepkisiz kalıyor,saliselik donma gibi...
    Aklıma gelenler bunlar...

Alıntıları Göster
    Hocam Dediğiniz reset problemi, temmuz Öncesinde 2 hafta Miui Pro romunda başıma geldi. Hatta cihazda arıza oluştuğunu düşündüm. Fakat sonra Xiaomi.EU romuna dönünce karşılaşmadim.

Tabi bu sorun, Miui Pro romu ile mi alakaliydi, yoksa o haftalardaki China Beta romunda mi sorun vardı bilmiyorum. Ama sonraki hafta Xiaomi.EU romuna geçince tekrar başıma gelmedi dediğim gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Hocam Dediğiniz reset problemi, temmuz Öncesinde 2 hafta Miui Pro romunda başıma geldi. Hatta cihazda arıza oluştuğunu düşündüm. Fakat sonra Xiaomi.EU romuna dönünce karşılaşmadim.

Tabi bu sorun, Miui Pro romu ile mi alakaliydi, yoksa o haftalardaki China Beta romunda mi sorun vardı bilmiyorum. Ama sonraki hafta Xiaomi.EU romuna geçince tekrar başıma gelmedi dediğim gibi.

Alıntıları Göster
    Ben hiç yaşamadım, şu son betaya kadar.ne olduysa son betayla oldu,telefon saçma bi hal almaya başladı.ozellikle şu wifi gitmesi çok canımı sıkmaya başladı.

• mahferer kullanıcısına yanıt
    Yanlız dediğim gibi bunların hiçbirini daha önce yaşamadım, şu son betayla oldu ne olduysa.

• Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]
    Beyler şuan cihazda miuipro 9.1.24 kurulu , eu 8.2.23 romunu kurmak istiyorum yüklersen sıkıntı olurmu (android8 den android 7 ye geçecek) otg var bunla yükleyrbilirmiyim?

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Mi roomda aşağıdaki forumda paylaşılan magisk modülünü kurunca ayarlara tam ekran harekerleri geliyor.
    Oradan ayarlıyorsunuz.
    Eu room da bu zaten direk romla beraber geliyor.
    Ben o kadar çok alıştım ki şimdi onsuz çok zor geliyor.
    Gerçekten büyük bir kolaylık. Ama swistkey klavye kullanmadığımdan ben bir sorun la karşılaşmadım.
    Ama ayarlarda tam ekran modu diye birşey var orada bazı uygulamaları tam ekran modunda çalışmasını kapatıp açabiliyorsunuz galiba. Ordaki ayarlarla belki düzelebilir.
    https://forum.miuiturkiye.net/konu/tam-ekran-hareketleri.32443/

• Ben dün yine dayanamayip telefona root atıp 9.1.24 EU ROM yükledim , açıkçası çok memnun kaldım. Çok fazla özellik var ama en çok msa'yi ve gereksiz uygulamaları kaldırarak yükleniyor olması hoşuma gitti. Çünkü bu sayede telefon arka planda hiç enerji tüketiyor. Aynı ios sistemi gibi , telefonu kilitledigin an %100 'se 3-4 saat sonra açtığında da %100 de oluyor. Yüz tanıma ve diğer ek özelliklerle de çok güzel bir rommuş bu eu.rom :)

• Yalnız telefona root atmama rağmen Adaway uygulaması çalışmıyor. " su binary " dosyası bulunamadı uyarısı veriyor. Neden olabilir ? Bilgisi olan var mıdır ?

• quote:

Mi roomda aşağıdaki forumda paylaşılan magisk modülünü kurunca ayarlara tam ekran harekerleri geliyor.
    Oradan ayarlıyorsunuz.
    Eu room da bu zaten direk romla beraber geliyor.
    Ben o kadar çok alıştım ki şimdi onsuz çok zor geliyor.
    Gerçekten büyük bir kolaylık. Ama swistkey klavye kullanmadığımdan ben bir sorun la karşılaşmadım.
    Ama ayarlarda tam ekran modu diye birşey var orada bazı uygulamaları tam ekran modunda çalışmasını kapatıp açabiliyorsunuz galiba. Ordaki ayarlarla belki düzelebilir.
    https://forum.miuiturkiye.net/konu/tam-ekran-hareketleri.32443/
    Anladım hocam peki çok sağolun. O zaman dediginiz gibi Eu romda gömülü olan gelen özellik. Dediginiz gibi o ayarlari bir denemek lazım o zaman. Isin ilginci, Redmi Note 5 Ai de sorun çıkartmaz iken, neden bizim cihazda sorun çıkartıyorsa. Bizim Parmak izi Okuyucu içe doğru bu kadar kavisli olmasa kullanimi rahat olurda, içe doğru kavisli olduğu için pek kullanamamistim bu özelligi denedigimde. Siz alışmışsiniz demekki

• quote:

Ben hiç yaşamadım, şu son betaya kadar.ne olduysa son betayla oldu,telefon saçma bi hal almaya başladı.ozellikle şu wifi gitmesi çok canımı sıkmaya başladı.

Alıntıları Göster
    İlginç hocam. Wifi gitmesi sorununu hiç yaşamadım ben şimdiye kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: fet_ay

Ben dün yine dayanamayip telefona root atıp 9.1.24 EU ROM yükledim , açıkçası çok memnun kaldım. Çok fazla özellik var ama en çok msa'yi ve gereksiz uygulamaları kaldırarak yükleniyor olması hoşuma gitti. Çünkü bu sayede telefon arka planda hiç enerji tüketiyor. Aynı ios sistemi gibi , telefonu kilitledigin an %100 'se 3-4 saat sonra açtığında da %100 de oluyor. Yüz tanıma ve diğer ek özelliklerle de çok güzel bir rommuş bu eu.rom :)
    Adaway 3.3:https://drive.google.com/file/d/1jSI8TYAy-1F-Q9a0nMYBUfhlZVAHKTdy/view?usp=drivesdk

Benim kullandığım Adaway bu hocam. Sorunsuz çalışıyor.

Eu romu begenmenize sevindim. Ben temmuzdan bu yana sorun yaşamadan kullanıyorum. Msa yi nasıl kaldırdınız hocam? Gerci baktım şimdi ayarlara goremedim de. Direk romdan mi çıkartılmış acaba? Yoksa siz mi kaldırdınız?

parmak izi orta tuşun içeriye gömülü olması ile ne alakası var anlayamadım kusura bakmayın.
    zaten o tuşu kullanmanıza hiç gerek kalmıyor ki?
    Birde msa nedir?
  • quote:

İlginç hocam. Wifi gitmesi sorununu hiç yaşamadım ben şimdiye kadar.

Alıntıları Göster
    Aynen ,bende hiç yaşamadım.hatta en beğendiğim cihazin wifi siydi,baglandimi asla kopmaz,gitmez, çekiyorsa gayet iyi hızda kullanirdim.4/4 luk çalışırdı.hicbir zamanda betalarda temiz kurulum yapmadım,hep update,her hafta...
    Diğerleri neysede wifi çok uyuz etti beni, inşallah duzeltirler yoksa surundururlerse işimiz var.

• quote:

parmak izi orta tuşun içeriye gömülü olması ile ne alakası var anlayamadım kusura bakmayın.
    zaten o tuşu kullanmanıza hiç gerek kalmıyor ki?
    Birde msa nedir?
    Hocam tam ekran hareketleri ile, ana ekrana dönmek için; parmağınızı Cihazin alt kısmından tutup, ekranin ortasına sürüklemeniz gerekiyor ya. İşte bizde ekranin altında Parmak izi okuyucu içeriye gömülu olduğu için, parmağım o kısma takılıyor. Bu kullanim için bana göre, cihazin alt kısmınin da düz olması gerekli.

Msa ise Xiaomi nin veri Toplama yazılimi - eklentisi diye hatırlıyorum.

• quote:

Aynen ,bende hiç yaşamadım.hatta en beğendiğim cihazin wifi siydi,baglandimi asla kopmaz,gitmez, çekiyorsa gayet iyi hızda kullanirdim.4/4 luk çalışırdı.hicbir zamanda betalarda temiz kurulum yapmadım,hep update,her hafta...
    Diğerleri neysede wifi çok uyuz etti beni, inşallah duzeltirler yoksa surundururlerse işimiz var.

Alıntıları Göster
    Sizde Eu ya geçin, rahat edin hocam Evet bende dediğimiz gibi bende fazlasıyla memmumum Wifi den. Hem çekim alanı geniş (Ki Ac ile 5 Ghz bandinda bağlanmaniza rağmen çok geniş alandan veri alabiliyor)

• quote:

Sizde Eu ya geçin, rahat edin hocam Evet bende dediğimiz gibi bende fazlasıyla memmumum Wifi den. Hem çekim alanı geniş (Ki Ac ile 5 Ghz bandinda bağlanmaniza rağmen çok geniş alandan veri alabiliyor)

Alıntıları Göster
    EU derken?

• quote:

EU derken?

Alıntıları Göster
    Xiaomi.eu Beta romu hocam

Aynen hocam. Eu romda msa ve gereksiz google uygulamalarının hepsi kaldırılmış olarak geliyor. Yani mükemmel bir hareket. :) Bu arada verdiğiniz linkteki Adaway yüklenmiyor hata veriyor. :(

• 
Sayfa: önceki 13201321132213231324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.