Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mmeehhmet Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 9 Misafir Kullanıcı, 10 Masaüstü Kullanıcı
28.942
Cevap
386
Favori
1.317.829
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]
Giriş
    2090 Mesaj

BL kilidi açmam için çok söylemiştiniz zamanında.

Sizi dinleyip iyiki açmışım. Şimdi Google kamere rahatlığını yaşıyorum, istediğim romu deniyorum sıkılırsam 9.2.2.0 a dönüyorum.

Yalnız hastalık oluyor onu da deneyeyim bunuda deneyeyim derken telefonu bozacağız diye korkuyorum.

Bu arada sizin son kullandığınız gcam sürümü nedir?

Ben 6.1 sürümü kullanıyorum ama odaklamada biraz sorun yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    buraoca2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    584 Mesaj
    Arkadaşlar bir sorum var. Telefonu rootlayip Gcam olayına girmek istiyorum.aslında daha önce de yapmıştım ama sonradan güvenlik riskinden endişelenip rootu kaldırmıştım. Telefonu rootlayip , global beta veya eu romu yüklesem ( sadece adaway ve Gcam kullanmak için yapicam bunları ) bu işlemlerden sonra bankacılık uygulamalarinda risk almış olur muyum ? Yani rootlu telefonda bankacılık uygulamalari kullanmak ne kadar riskli sizce ? Yorumunuzu bekliyorum ...

Bende aynı endişeyi taşıyordum. Ama gözü kararrtıp root yaptım. 5-6 aydır o şekilde kullanıyorum. Bankacılık uygulamalarında sorun yaşamadım.

Ne kadar risk var bende bilemiyorum.

|
    |
    fturksen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

5-6 ayda anormal bir durum olmadıysa ben de gözü karartip bugün yine root'a döneyim bari, teşekkürler hocam yorumlarin için ..

|
    |
    Cemented kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben telefonlarımı 2014 yılından beri rootlu kullanıyorum. Güvenlik açısından hiç bir problem yaşamadım. Yeter ki kötü niyetli aşırı kötü not almış uygulamalar indirmeyin. Bilmediğiniz yerlerden modlu uygulamalar yuklemeyin.

|
    |
    fturksen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Cemented

BL kilidi açmam için çok söylemiştiniz zamanında.

Sizi dinleyip iyiki açmışım. Şimdi Google kamere rahatlığını yaşıyorum, istediğim romu deniyorum sıkılırsam 9.2.2.0 a dönüyorum.

Yalnız hastalık oluyor onu da deneyeyim bunuda deneyeyim derken telefonu bozacağız diye korkuyorum.

Bu arada sizin son kullandığınız gcam sürümü nedir?

Ben 6.1 sürümü kullanıyorum ama odaklamada biraz sorun yapıyor.

Hocam ben iş güç sebebiyle artık Rom islerine giremiyorum dedigim gibi, Eu rom da sorun çıkartmayinca yetiyor artık

Evet hocam Gcam kullanımı Mi6 da Kamera için ne yazıkki mecburi.

Bsg nin son sürümünu kullanıyorum hocam. Fakat Manuel odak gerektiren durumlarda, Fu24 ün modladigi 6.1.021 sürümlu Gcam i kullanıyorum.

Son Bsg Gcam 6.1.021:https://drive.google.com/file/d/18DSmpKL_qMaJyauaWIfknhXHqQay0CUv/view?usp=drivesdk

Manuel odaklama yapılan 6.1.021:https://drive.google.com/file/d/1g51lHZ0ICpswXt7Q1fw80Z3RzXSOxhgL/view?usp=drivesdk

Son Güncel Modül (3.0.g):https://drive.google.com/file/d/1BqscMXCAZRXaK-66EpEX0ztpcBAT569I/view?usp=drivesdk

|
    |

• Yarbay
    12321 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fturksen

5-6 ayda anormal bir durum olmadıysa ben de gözü karartip bugün yine root'a döneyim bari, teşekkürler hocam yorumlarin için ..
    Hocam ben Iphone 3G den itibaren (Iphone 4s de Ios u bıraktım), Jailbreak ile kullandim hep Ios cihazlari. Tüm Android cihazlarımi da Rootlu kullandım şimdiye kadar. Önemli olan hangi uygulamayi nereden kurduğunuzu iyi bilmeniz.

Artik Root için Magisk e geçildiğinden bu yana da, Root kullanimi daha da güvenli hale geldi. Artik Root u cihazdaki istediginiz uygulamalardan da gizleyebiliyorsunuz. Yinede ne yaptığınızı iyi bilmeniz gerekiyor her halükarda. Yoksa rootsuz telefonda da riskler var sonuç olarak bakıldığında.

|
    |
    (3.0.g):https://drive.google.com/file/d/1BqscMXCAZRXaK-66EpEX0ztpcBAT569I/view?usp=drivesdk modülü en güncel olan modül mü hocam. Güvenlik açısından sıkıntı yaratır mı bu modüller peki. Şuan bende All in One Miui10 v2.1.zip modülü kurulu farkları nelerdir.

399 Mesaj
    Bugün telefonu satıp honor play'e geçtim.İyisiyle kötüsüyle 1 yıl kullanmış oldum.Sağlıcakla kalın :)
    quote:

Orijinalden alıntı: hkay

(3.0.g):https://drive.google.com/file/d/1BqscMXCAZRXaK-66EpEX0ztpcBAT569I/view?usp=drivesdk modülü en güncel olan modül mü hocam. Güvenlik açısından sıkıntı yaratır mı bu modüller peki. Şuan bende All in One Miui10 v2.1.zip modülü kurulu farkları nelerdir.
    Önceki mesajda Root ile alakali bilgi vermiştim. Modüllerin ekstra bir güvenlik zafiyeti yok.

Evet en güncel modül 3.0.g olan versiyon. Önceki versiyonlara göre avantaji, Daha iyi netleme özelligi sunması. Tabi günlük hayatta fark edebilir miyiz bilmiyorum ama. Ayrica, sizdeki Modüle göre, Arkadaki ikinci Kamera desteği de geliyor. Son gönderdiğim Gcam ile, arkadaki ikinci kamerayi da kullanabilirsiniz.

|
    |

Orijinalden alıntı: ztalan

Gcam kullanırken kamera kısmı ısınıyor mu sizde de?
    Hocam hiç dikkat etmedim, Genelde fotoğraf çektiğim için pek hissetmedim. Sizde fotoğraf çekiminde de hissediliyor mu? Sadece Video vekiminde mi farkettiniz? Ne kadar süre sonra ısınma hissediyorsunuz?

Orijinalden alıntı: Dr James Wilson

Bugün telefonu satıp honor play'e geçtim.İyisiyle kötüsüyle 1 yıl kullanmış oldum.Sağlıcakla kalın :)
    Hayırlı uğurlu olsun hocam İki cihaz arasındaki farklari paylaşırsiniz artık

Orijinalden alıntı: gahmetk

Global güncelleme geldi mi note 5 AI'a 10.2.1.0 geldi yaptım mi6'ya gelmedi yada nereden yukleyebilirim
    MI6'ya yok henüz..

http://en.miui.com/getrom-326.html?m=yes&mobile=2

Teşekkürler bende bu yüklü,birde yüz ile kilit açan eu rom deniyor,bu global rom mu?

|
    |
    mahferer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler hocam
    |
    |
    buraoca2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: gahmetk

Teşekkürler bende bu yüklü,birde yüz ile kilit açan eu rom deniyor,bu global rom mu?
    Hayır Custom Miui rom diyebiliriz Eu romlara. Xiaomi.eu ekibi Çin romlarini Modifiye edip, kullanıcılara sunuyor. Ayni Custom rom şeklinde yükleme işlemleri var. Cihazin Bl kilidini açıp, Cihaza Twrp kurmaniz gerekiyor. TWRP üzerinden flashlaniyor.

|
    |

Orijinalden alıntı: Dr James Wilson

Teşekkürler hocam
    Mi6dan sonra çok mu güzel geldi hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi user.cm -- 1 Şubat 2019; 13:37:30 >
    |
    |
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.