Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (1319. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13171318131913201321
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benimki de catladi, piyasada orijinal mavi bulamıyorum. Servis de 25 gün diyor. Böyle devam ediyorum. 150-200 TL olanların parmak izi okuyucu sorunu olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam bl kilidi açıldıktan sonra mi hesabınızla kuruyorsunuz telefonu. Kullanıcı adı ve şifreyi unutmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Hocam dediginiz fontu deniyim sağolun. Bende Exo 2 Fontu kullaniyorum halen. Barisx hocam tavsiye etmişti yanlış hatırlamıyor isem. Bende Font, Emoji, Youtube ve Gc haric modül yok şuan

Bu arada bu Kill Xiaomi Service Framework modülü ne işe yariyordu? Gms Doze Modülünü uzun zamandır kullanmadim ben. Umarım siz faydasini görüyorsunuzdur

Birde Google Camera modülünün G sürümü çıktı

Alıntıları Göster
    Vay Burak hocam nasılsın valla arkadaşın dediği fontu yükledim çok güzel tavsiye ederim expo son sürümde çalışmadı nedense, mi6 dan sonra neye geçiyoruz varmı düşüncen 😁

• quote:

Orijinalden alıntı: barisx3

Vay Burak hocam nasılsın valla arkadaşın dediği fontu yükledim çok güzel tavsiye ederim expo son sürümde çalışmadı nedense, mi6 dan sonra neye geçiyoruz varmı düşüncen 😁

Alıntıları Göster
    Sağolun hocam siz nasılsınız

Hocam sağolsun denedim de, Cihazi iPhone gibi olmuş hissettim ve eski Fonta geri döndüm Xiaomi.EU romunda sorunsuz çalışmaya devam ediyor hocam Exo 2 Fontu.

Hocam aslında Pretty34 hocamin bahsettiği üzere Meizu 16th ve Meizu 16 çok güzel cihazlar olarak gözüme çarpıyor Ekrandan Parmak izi okuma, Amoled ekran ve uygun fiyat. Özellikle Meizu 16da hem Sd 710 var, Hem Ois var bunların haricinde, hemde Amiral Gemisi Kamera deneyimi ve uygun fiyat var. Uygun fiyata başka cihaz yok bu özellikleri olan.

Bunlar haricinde bakalım Redmi nin yeni cihazlarını merak ediyorum. Oppo nun yeni cihazindanki gibi Hem Ekrandan parmak izi okuma, hem Sd 710lu uygun fiyatli cihaz çıkartsa Xiaomi, direk onu düşünürüm ama. Artik ülkemizdeki fiyatlar arttığı ve Yeni Mi serilerinde Imei işlemleri yapılamadıgi için, Mi9 u düşünmüyorum bu açıdan ama. Oyun bile oynamadigim için SD 845-855le pek işim yok artık. Mi6yi aratmasin yeter Cihazin günlük kullanım performansı. Tabi yine de belli olmaz, Bakarsiniz Mi9 can alıcı özellikle gelir Aslında Mi8 Se çok hoşuma gitmişti, o özelliklerin üzerine Keşke Ois ve Ekrandan parmak izi okuma da getirip, Mi9 Se diye çıkartsalar direk onu düşünürüm

Yoksa SD 675, Sony Sensör ve 4k batarya ile Redmi Note 7 Pro bile uygun fiyata bulunur ise, hoşuma gider yani Fakat tabi olmuşken artık, Ekrandan parmak izi okuma ve dolayısı ile Amoled ekran istiyorum. Mi6dan geçtiğime değsin en azından. Bu özellikleri de şuan uygun fiyat ile karşılayan Meizu 16 var da. Bakalim bu sene neler olacak.

• Arkadaşlar Fu24 geliştirici Gc için Magisk modülünün yenisini yayınlamış. Yine ufak tefek Netleme iyilestirmeleri mevcut olduğu söylenmiş. En büyük değişiklik, artik Hem Stock Kamera, Hemde Google Camera, Gün ışığı cekimlerinde 50 iso ya düşebiliyor. Muhtemelen Yazılımsal olduğu için pek fark oluşturmayacaktir 100 iso ya göre diye düşünüyorum. D-Slr makinalarin genelinde bile 50 iso yazilimsal olarak destekleniyor çünkü, sensör 100 iso ya göre üretildiği için.

Mi6.all.in.one.Lite_hevc-v3.0.i:https://drive.google.com/file/d/1GyzVQOHBtf7RdjJEt5ZZqfvrbDRNbSVw/view?usp=drivesdk

Ayrıca Bsg, Yeni Gc sürümü yayınladı. Birkaç ayar eklenmesi haricinde, ekstra bir degisiklik olmadığından bahsedilmis. Ayrica Yeni Lib seçenekleri de eklenmişti. Fakat Farklı Lib seçeneklerini hiç kullanmadim ben. Dosya linkini asagiya ekliyorum. Telegramda dün gece paylaşıldı.

Açıklama: "New version by BSG, with fixes by Savitar and san1ty"

MGC_6.1.021_MI8_V2c:https://drive.google.com/file/d/1lQbf2yUY7QFtszKj053la4W8-noY2zsR/view?usp=drivesdk

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Valla zevklerimiz aynı bende meizu 16th düşünüyorum s modeli gelecek ama kamera delik şeklinde hoş değil, ama 16th süper görünüyor :)

• quote:

Valla zevklerimiz aynı bende meizu 16th düşünüyorum s modeli gelecek ama kamera delik şeklinde hoş değil, ama 16th süper görünüyor :)
    Evet hocam Pretty34 hocam sağolsun aklıma soktu Tanıtıldığında da çok beğenmiştim cihazi ama aklımdan çıkmışti. O ara Xiaomi den de böyle bir cihaz beklemiştim fakat gelmedi.

Oyunla işiniz yoksa direk Sd 710lu cihaz her türlü yeter hocam bence. Kamera aynı, ekran aynı. Chipset harici önemli bir fark yok bana kalirsa. Ekstra para vermeye de pek gerek yok diye düşünüyorum, aynı işi gördükten sonra. Mi6da da oyun oynamadığım için, Sd 835in benim için tek avantajı uygulama açma hızı oluyor

Ayrıca, Artik herkesin elinde Parmak izi okuyucu arkada olan cihaz gördükçe, Bu şekilde cihaz da istemiyorum artık. Bıkkınlık geldi. Mi8 bile bu şekilde, arkadan bakinca Redmi Note 5 den farkı yok bile denilebilir. Meizu Bu şekilde, ister uygun fiyatli 16 modeli, ister Sd 845li Th modeli ile farklilastirdi cihazi. Çentik olmadan etkileyici ekran kasa orani da olması da cabası işin.

Fakat, Meizu forumunda gördüğüm kadarı ile herkes güncelleme verilmemesinden şikayetçi. Benim aklıma takılan tek husus bu oldu.

Xiaomi de güncellemeler ile Mi6ya yeni ozellikler gelmesi çok güzel oldu bana göre Özellikle Yüz tanıma ve Cihazi kaldırınca ekranı uyandırma özellikleri, yeni cihaz arayışımi erteletti bile hatta. Mi6nin benim için şuanda tek kusuru, Ekran-Kasa oranınin rahatsız etmesi beni. Mi6 ile başka bir sorunum yok, çok memnunum telefondan Kamerayi Google Camera ile hallettik, Kulaklik ses çıkışını da Cihaza Lg Hi-fi Plus Dac i harici bağlayarak hallettim, evde keyifle müzik dinliyorum artık. Şarjdan zaten memnunum, her türlü 1 günü çıkartıyorum. Geriye ne kaldı

Ayrıca, Meizu X8 modeli de satışa çıkmış. Ona bile bakınca, Cihazin ön yüzü Mi8 den daha etkileyici görünüyor. Çentik olayına farklı hır boyut getiren tek Android cihaz markası oldu bana göre. Meizu bu kadar iyi cihazlar üretebiliyor iken, neden yazılım hususuna dikkat etmiyor merak ediyorum.

Aaa nekadar ayıp ya mi6 konusunda meizu eskiler gelmiş bir selam vereyim dedim
    Bu arada bende aynı cihazı takip ediyorum yazılım konusunda sıkıntı çok geç düzeliyor ama kasa malzeme olarak çok iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: ryalp

Aaa nekadar ayıp ya mi6 konusunda meizu eskiler gelmiş bir selam vereyim dedim
    Bu arada bende aynı cihazı takip ediyorum yazılım konusunda sıkıntı çok geç düzeliyor ama kasa malzeme olarak çok iyi
    Merhaba hocam siz nasılsınız? Hala sizde Mi6 mi kullanıyorsunuz

Evet hocam Cihaz donanim ve malzeme olarak çok iyi duruyor, zaten Meizu nun malzeme kalitesinin Xiaomiden iyi olduğu söylenirdi hep. Fakat Xiaomi nin avantaji, güncelleme desteği. Meizu forumuna bakinca halen herkes Güncellemeden şikayetci. Xda forumunda Meizu 16 serisinin bir bölümü bile yok, Meizu Note bölümünde yazmışlar soruları.

Meizu Türkiye forumuna baktım, Tek bir rom paylaşılmış Meizu 16 serisine dair. Bu kadar kısır bir Yazılım kısmı olamaz yani. Google Camera çalışıyormus onu öğrendim de o iyi oldu, tabi bizim cihazlar için geliştirilen Gc yi bir şekilde kullaniyorlarmis. Fakat 1080p 60 Fps Video kaydı gibi özellikler kullanılamıyormus. Ayrica cihaz şuanda Rootlanmiyormus ki, benim için en büyük eskiler bunlar. Şimdiye kadar hiçbir android Cihazimi Stock rom ve Rootsuz kullanmadım.

Cihaz bir o kadar güzel olsa da, yazılım kısmı ise aynı zıtlıkda problem teşkil ediyor.

Xiaomi adam akıllı bir cihaz çıkartıp keşke bizi farklı markalara yöneltmeseydi.

Bakalim, 15 Şubat da Redmi serisinde nasıl bir cihaz göreceğiz. Artik tek umudum o kaldi ama, en en iyi ihtimalle Poco gibi Kamerasinda Ois olmayan bir cihaz gelir herhalde yine. Ya da Fiyatı Poco nun üzerinde seyreder, Mi8 fiyatina Redmi satıp, Mi9un fiyatını yükseltirler gibi.

Evet hocam aynı mi6 ya devam çok memnunum ayrılamıyoruz
    Rom bile pro rom hala
    Meizu da yazılım dediğim gibi sıkıntılı 2 sene farklı cihaz kullandım onlardada durum aynı

• quote:

Evet hocam aynı mi6 ya devam çok memnunum ayrılamıyoruz
    Rom bile pro rom hala
    Meizu da yazılım dediğim gibi sıkıntılı 2 sene farklı cihaz kullandım onlardada durum aynı
    Sizde benim gibi memnunsunuz o zaman hocam Bende aynı şekilde memnunum fazlasıyla, sorunlari da bir şekilde çözebildikten sonra özellikle de.

Benimde Mi6yi değiştiresim gelmiyor hocam cihazdan çok memnun olduktan sonra halen. Bir ekran - kasa orani için cihaz mi değişir diye düşünüyorum ama. Fakat her video izledigimde de cihaz üzerinden, telefon çok eskidi diyorum

Meizu alırsak yazılımi unutacagiz yani hocam. Anladım. Peki Flyme Os güncellemesini de mi vermiyor hocam Meizu? Sizin deneyiminiz nasıldı? Android güncellemesi gelmez ama Flyme Os gelir diye yazılmış birkaç yerde ama.

Aynen memnunum mate 10 pro, meizu derken dedim devam ne eksik
    Kendi güncellemesi geliyor ama çok düzelen birşey olmuyordu güncelleme aralığı 4/5 ay sürüyordu
    Ayarlarda bazı kısımlar türkçe olmuyordu şimdi ne durumda bilmiyorum

• quote:

Aynen memnunum mate 10 pro, meizu derken dedim devam ne eksik
    Kendi güncellemesi geliyor ama çok düzelen birşey olmuyordu güncelleme aralığı 4/5 ay sürüyordu
    Ayarlarda bazı kısımlar türkçe olmuyordu şimdi ne durumda bilmiyorum
    Mate 10 Pro dan neden geri Mi6 ya döndünüz hocam

Peki çok sağolun hocam, o zaman güncelleme de bir işe yaramıyor diyebiliriz. O kadar uzun sürede güncelleme verdikten sonra, güncelleme desteği yok diyerek almak lazim o zaman cihazi.

Bu arada bende halen Xiaomi.EU Beta romundayim Temmuzdan bu yana, her hafta düzenli olarak güncelliyorum hiç sorun çıkartmadi.

• quote:

Mate 10 Pro dan neden geri Mi6 ya döndünüz hocam

Peki çok sağolun hocam, o zaman güncelleme de bir işe yaramıyor diyebiliriz. O kadar uzun sürede güncelleme verdikten sonra, güncelleme desteği yok diyerek almak lazim o zaman cihazi.

Bu arada bende halen Xiaomi.EU Beta romundayim Temmuzdan bu yana, her hafta düzenli olarak güncelliyorum hiç sorun çıkartmadi.

Alıntıları Göster
    Meizu daha önce kullandım mx4 modeli inan bir tane bug yok yani güncellemeyi gerektirecek birşey yok yazılımda, izlediğim videolarda dahada düzeltilmiş diyor, ben ekran kasa oranı çift hoparlör ve ses çipine hasta oldum sahibindende 3100 liraya 8/128 var ne yapsam bilemedim

Birde One plus 6t kafamı kurcalıyor, içimde hep ukdedir One plus sahibi olmak hemen hemen fiyatlar aynı
    Mi9 yine çentikle gelecekmiş
    One plus 6t çentik göze batmıyor güzel bile duruyor bakalım napcaz :)

Burak hocam aynen artık ekran kasa oranı benimde gözüme batmaya başladı o yüzden arayışa girdik :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisx3 -- 8 Şubat 2019; 6:54:57 >

• barisx3 kullanıcısına yanıt
    Mx4 efsane cihazdır ben ilk çıktığında aldım uzun bir süre sorunları vardı yazılım kısmında sonradan düzeldi tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ryalp -- 8 Şubat 2019; 7:31:27 >
  • quote:

Meizu daha önce kullandım mx4 modeli inan bir tane bug yok yani güncellemeyi gerektirecek birşey yok yazılımda, izlediğim videolarda dahada düzeltilmiş diyor, ben ekran kasa oranı çift hoparlör ve ses çipine hasta oldum sahibindende 3100 liraya 8/128 var ne yapsam bilemedim

Birde One plus 6t kafamı kurcalıyor, içimde hep ukdedir One plus sahibi olmak hemen hemen fiyatlar aynı
    Mi9 yine çentikle gelecekmiş
    One plus 6t çentik göze batmıyor güzel bile duruyor bakalım napcaz :)

Burak hocam aynen artık ekran kasa oranı benimde gözüme batmaya başladı o yüzden arayışa girdik :)

Alıntıları Göster
    Yok hocam Zaten Buglara Miui dan alışkınız, benim derdim Miui gibi güncelleme ile yeni ozellikler gelmesi Şuan için Video incelemelerden gördüğüm kadarı ile, Cihazi kaldırınca ekranı uyandıma bile yok Meizu 16th da. Ki bize Güncellemeler ile geldi bu özellik.

Bu arada forumda Imeileri halledilmis şekilde satan varmı hocam bildiğiniz? 3100 lira fazla bence hocam, heleki şuan Sd 855 arifesinde iken. Yeni cihazlar artık her türlü beklenmeli, o meblalara çıktıktan sonra. Sonrasında da kadar verilebilir ki, bence Stereo ses çok önemli değilse yine SD 710lu alternatif değerlendirilmesi lazım

Oneplus i bende çok merak ediyorum hocam, ama arayüzünu beğenmiyorum. Yoksa Oneplus a alışanda kolay kolay farklı cihaz kullanamaz diyorlar ama.

Bakalim Redmi Nin yeni cihazi nasıl gelecek, tek merak ettiğim cihaz bu yakın tarih için

• Bsg, Google Camera nin yeni versiyonunu yayınlamış dün gece Telegramda. Paylaşılan değişiklikler:

"New mod by BSG with some fixes and enhansements! Blur mode and portrait mode is available at the same time, and new naming models in EXIF photos.

Count of frames added to EXIF of photo."

MGC_6.1.021_MI8_V2d++ :https://drive.google.com/file/d/1-F1j1yaYvRG6TZQGF9EJACkjuTF3uX6V/view?usp=drivesdk

• quote:

Arkadaşlar Fu24 geliştirici Gc için Magisk modülünün yenisini yayınlamış. Yine ufak tefek Netleme iyilestirmeleri mevcut olduğu söylenmiş. En büyük değişiklik, artik Hem Stock Kamera, Hemde Google Camera, Gün ışığı cekimlerinde 50 iso ya düşebiliyor. Muhtemelen Yazılımsal olduğu için pek fark oluşturmayacaktir 100 iso ya göre diye düşünüyorum. D-Slr makinalarin genelinde bile 50 iso yazilimsal olarak destekleniyor çünkü, sensör 100 iso ya göre üretildiği için.

Mi6.all.in.one.Lite_hevc-v3.0.i:https://drive.google.com/file/d/1GyzVQOHBtf7RdjJEt5ZZqfvrbDRNbSVw/view?usp=drivesdk

Ayrıca Bsg, Yeni Gc sürümü yayınladı. Birkaç ayar eklenmesi haricinde, ekstra bir degisiklik olmadığından bahsedilmis. Ayrica Yeni Lib seçenekleri de eklenmişti. Fakat Farklı Lib seçeneklerini hiç kullanmadim ben. Dosya linkini asagiya ekliyorum. Telegramda dün gece paylaşıldı.

Açıklama: "New version by BSG, with fixes by Savitar and san1ty"

MGC_6.1.021_MI8_V2c:https://drive.google.com/file/d/1lQbf2yUY7QFtszKj053la4W8-noY2zsR/view?usp=drivesdk
    Hocam şu an ben indiremiyorum gc sürümünü acaba tekrar paylaşırmısınız..

Bu arada mi8 lite ın stock kamerası çok güzel. Nerdeyse bizim gcam gibi çalışıyor. Yazılımı acaip iyileştiemişler . Neden mi6 ya da yapmazlar anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: safakss

Hocam şu an ben indiremiyorum gc sürümünü acaba tekrar paylaşırmısınız..

Bu arada mi8 lite ın stock kamerası çok güzel. Nerdeyse bizim gcam gibi çalışıyor. Yazılımı acaip iyileştiemişler . Neden mi6 ya da yapmazlar anlamadım.

Alıntıları Göster
    Hocam daha yeni sürümu çıktı, onu bir önceki mesajımda paylaştım. Isterseniz önceki mesajimdan, istersenizde Malum Gcam paylaşım sitesinden indirebilirsiniz, oraya da eklemişler. Onun da linkini asagiya ekliyorum.

Link:https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/MGC_6.1.021_MI8_V2d_plus2.apk

Hocam Mi8 Lite i inceleme şansım olmadı. Fakat hem Redmi Note 5 Ai (Babama aldık), hemde Redmi Note 6 Pro (Tanıdığımiza aldık) cihazlarını inceleyince, Bizim Kameradan çok daha iyi çekiyorlar Stock uygulama ile. Fakat Bizdeki Gcam bu cihazlardan daha iyi çekiyor halen. Özellikle BsgHdr ayarı ile bizim cihaz çok daha iyi çekiyor artık, Night Sight modu bu ayar ile gündüz çekimlerinde de çalışıyor desek yanlış olmaz sanırım. Tek sorunu, Perde hızı daha da yavaş olduğu için, Cihazi titretmemek gerekiyor ve çekim daha uzun sürüyor.

Arayüz falan aynı değil mi hocam Mi8 Lite da? Sadece Kalite konusunda mi bu söylediğiniz? Yok başka ne farklar vardı?

• Arayüz vs aynı. Onun stock kamerasıyla çektiğimiz fotoğraflar bizim stock halinden çok iyi. Google cam kadar iyi olmasada ona çok yakın kalitede keskinlikte çekiyor. Bu işi bizim stock kamerwya yapamadılar bi türlü.

• 
Sayfa: önceki 13171318131913201321
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.