Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (1315. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13131314131513161317
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fet_ay

Ben global beta 9.1.24 sürümündeyim. Aralık 2018 güvenlik güncellemesi geldi bu sürüme. Yani yakında stabil sürüme de verirler.
    Xiaomi.eu 9.1.24 e Ocak 2019 güncellemesini verdiler hocam China Beta herzamanki gibi önden gidiyor o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AtesGunes

Gcam on kamerasi renkleri karıştırıyor sizde de oluyor mu böyle bir şey? Yeşil ve kırmızı patlatıyor. Sizin geçenlerde önerdiğiniz gcam i kullanıyorum.
    Kendi kamerasında böyle bir durum yok.
    Hocam On Kamera için ayarlardan Nexus 6P seçince de mi yapmaya devam ediyor? Ben Nexus 6P seçeneginde sorun yaşamıyorum çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahferer

Yok hakikaten, telefon şıkır şıkır, bende 1 Haziran'da doların yükselişini de dikkate alarak "bu özellikte bir telefonu bir daha bu fiyatlara zor alırız" diye Migros'dan 2000 TL'ye aldım, kasım 2017'de "neymiş bu Xiaomi bakalım" diye alıp hayran kaldığım (1000 TL tam bir f/p cihaz) Xiaomi Redmi 4x vardı, o da hala iPhone 6S'i suda boğan kızım tarafından kullanılıyor, MI6'yı versem iPhone'a küsecek. Redmi 4x kullanınca burayı takibe başladım ve MI6 aldım, çok memnunum. Ama işte Xiaomi bu sene yeni bir sürü telefon çıkarmaktan herhalde biraz dağıldı, aslında laf olsun diye güncelleme verecekse Sony gibi (önceki telefonum) vermesin daha iyi.. Yine de güvenlik güncellemeleri gecikti, 2019 marta kadar vereceğiz diyorlar, hayırlısı..
    MIUI'nin arama ve SMS engellemesi yeter..

Alıntıları Göster
    Hocam bana göre Xiaomi cihazlari kullaninca, Beta romlar daha iyi iş görüyor. Heleki Xiaomi.EU ekibi gibi ekiplerin romlari daha da iyi. Cihazi aldığımızda, Nr yüz tanıma vardı, ne cihazi kaldirinca ekranı uyandırma vardı. Bunlar bile güncelleme ile geldi Xiaomi.EU ekibinin romlarina. Cihazi aldığımızda kamerasının kötü olduğunu ilk incelemelerde biliyorduk. Google Camera uygulamasını bizim cihaza portladilar, Kamera özelliklerini de gayet güzel bir şekilde kullanmaya başladık. Cihazi Rootlayinca, Magiskdeki Google Camera modülü ile birlikte, Kamera da Stereo ses kaydı, 1080p 120 Fps yavas çekim (Ki 1080p 240 Fps olarak da sorunsuz kullanan vardır), 1080p 60 Fps Video kaydı, Eis gibi özelliklerde geliyor. Cihazin Kameralarina Kan geldi resmen.

Ayrıca Arkadaki İkinci Kamerayi da yine Magisk Modülü sayesinde, efektif olarak hem Video hemde Fotoğraf çekimi için kullanabiliyorsunuz.

Tabi ki bu dediklerim için, Cihazi rootlamaniz ve rom islerine girmeniz gerekiyor. Fakat bunları yaptıktan sonra da cihazdan memnun kalmamaniz bana göre mümkün değil.

Kulaklik ses cikisi içinde, Lg Hi-fi Plus Dac Modülünü alıp kullaninca, (Şarj ve yanınızda ekstra modül taşıma sorunu hariç) Kulaklik ses çıkışından da memnun kalıyorsunuz.

Bunlardan sonra geriye ne kalıyor ki memmun olmayacak

Tabiki tek sorun bana göre, Geçiken Android güncellemeleri (ki Söz konusu Xiaomi ise, Android güncellemesi değil; Miui guncellemeleridir önemli olan, ki Büyük Miui güncellemeleri şimdiye kadar gecikmeden geldi) ve Miui yazılımındaki ufak tefek sorunlar oluyor.

Ayrıca SD 835 halen çok iyi iş çıkarıyor. Bu seneki SD 845, SD 835in güncel hali olduğu için. Mi8 ve Mi6 nin hız testlerine bakinca, uygulamalarin Cold Start başlangıçlari arasında neredeyse fark yok desem yeri. Sadece Arka Plandan uygulama çağırmada Mi8 Biraz daha hızlı o kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: DaRK_KniGHT_

Evet ne yazık ki öyle. Yazılım desteği konusunda tek kelimeyle berbat bir firma Xiaomi. Ben de oneplus 5t ve mi6 arasında kalmıştım alırken bir sene öncesiydi, biraz daha ucuz diye mi6 almıştım ama şimdiki aklım oksa 5t alırdım
    Oneplus ve Xiaomi arasında öncelik Yazılım Güncellemesi ise, Oneplus fersah fersah önde olan bir firma hocam. Hatta bırakın Xiaomi ile karşılaştırmayi, Diğer Android Cihazlari ile bile karşilastirilamayacak kadar öndedir Oneplus.

Bu sebeple, önceliğiniz Yazılım güncellemesi ise, direk Oneplus cihazi alacaktiniz. Siz burada hata yapmışsınız...

Ne yazıkki Oneplus in arayüzü benim için Stock Android arayüzü gibi geliyor, bu sebeple eleniyor benim için. Miui arayüzünü ise çok beğeniyorum.

• Son beta sürümünde aralıklı olarak wifi bağlantısı kopması yaşayan var mı?

• note 4 var annemde, 3 kere güncelledi. mi6 1 kere.
  • http://en.miui.com/a-232.html adresinde Local Update için açıkça "Yöntem, aşağıda belirtilen durumlar için uygundur: .................... Global Stabil ROM'dan Global Beta ROM'a Güncelleme ve bunun tersi" yazıyor. Yani bootloader açmadan rom'u telefona indirip güncelleyici üzerinden globalden betaya, betadan globale geçiş yapılabilir diyor. Bunu deneyip başaran var mı?

• mahferer kullanıcısına yanıt
    Evet hocam doğru. Ben daha önceleri öyle yapıyordum. Yani bootliader kapalı olsa da stabilden betaya geçebiliyorsun. Ama son beta sürümünde şarj iyi değil, o nedenle ben tekrar stabile döndüm.

• quote:

Evet hocam doğru. Ben daha önceleri öyle yapıyordum. Yani bootliader kapalı olsa da stabilden betaya geçebiliyorsun. Ama son beta sürümünde şarj iyi değil, o nedenle ben tekrar stabile döndüm.
    Stabilden betaya tamam zaten bootloader kapalı olsa da geçiliyor da linkteki bilgiye göre betadan stabile de bootloader kapalı iken geçilebiliyor, onu denediniz mi? Heryerde betadan stabile geçmek için bootloader açmak lazım yazıyor!?

• mahferer kullanıcısına yanıt
    Bootlader kapalı iken de betadan stabile geçilebiliyor. Ben geçtim. Ama şöyle birşey var; Bootlader açmak için önce Betaya geçmek gerekiyor. Sanirim tercüme hatası nedeniyle bir yanlış anlama olabilir.

• Arkadaşlar cümleten iyi geceler diliyorum. Uzun süredir mi 6 kullanıcısı olarak telefonumdan çok memnunum. Fakat şu anki pil durumum pek iç açıcı değil . Miroom 10.2 stabil kullanmaktayim. ( Root rom konularında bilgili sayılırım) fakat eskiden 8.5 9 saat ekran süresi alırken şuan 5 saat zor alıyorum. Bunun nedeni MIUI güncellemeleri mi yoksa quickcharge dan dolayı batarya mi ölüyor acaba ? Pil değişimi yaptıran oldu mu ve orijinal piller var mı piyasada . Bilgisi olan var mıdır?
    --------+++--------
    Bu arada siz de hangi sürümde olduğunuzu ve pilinizin ne durumda olduğunu ss ler ile belirtirseniz herkes için yararlı olur diye düşünüyorum.
    ayrica Instagram @isominus adresimde sadece mi6 ile çekilmiş olan amatör fotoğrafları paylaşıyorum . Dilerseniz fotoğraf konusunda hesabı inceleyip bana fikir verirseniz çok mutlu olurum . İyi akşamlar yorumlarınızı heyecanla beklemekteyim Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EMREGÖRKEM -- 28 Ocak 2019; 0:57:48 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• EMREGÖRKEM kullanıcısına yanıt
    Sarj durumu yazilimla alakali galiba hacim. Bende miui pro rom kullanıyorum 8 saat görüyorum en az 4 5 saat görüyorum genelde. 12.30 saat gördüğüm oldu bu romda. Arada twrp den wipe cache ve dalvik yapıyorum. Bir de telefonu %100 dolduktan sonra bi saat filan daha bekletiyorum sarjda her seferde olmasada... İnan etkisi oluyor

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]
    Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

• ozhan1905 kullanıcısına yanıt
    Usta MIUI pro stabil 10.2 mi kullanıyorsun? Eğer öyle ise şimdi geçerim vallahi :)

8.12.20 beta kullanıyorum. romu bulup indirebilirsin. ama yabancı siteden indirme yani taiwan olan yerden. Kendine üyelik alacaksanda miupro.info uzantılı olan site orjinal siteleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozhan1905 -- 28 Ocak 2019; 1:14:18 >
  • ozhan1905 kullanıcısına yanıt
    Hocam inanın anlamadım . Şimdi bunların fake siteleri demi var? Ayrıca üyelik ücretli mi ? Linkbilir misiniz? Bir de stabil versiyonunu denediniz mi ? Stabil de aynı performansı verecekse stabil kurmak isterim . Kusura bakmayın çok soru sordum.

• bir haftadir miroom 9.1.17 kullaniyorum batarya suresi cok iyi iki saat pubg yaklasik 6 saat sure veriyor pubg oynamazsam normal sosyal medya youtup 6-7 saat sure veriyor denemenizi tavsiye ederim

orjinal site burasihttps://miuipro.info/ her hafta güncelleme veriyolar site ücretli tabi aylik 8 lira filan. benim kullandığım sürüm dediğim gibi 8.12.20 twrp den temiz kurulum yap. sonrasinda wipe yapmadan guncellemeleri otadan indirip twrp üzerinden kurarsın

• quote:

Bootlader kapalı iken de betadan stabile geçilebiliyor. Ben geçtim. Ama şöyle birşey var; Bootlader açmak için önce Betaya geçmek gerekiyor. Sanirim tercüme hatası nedeniyle bir yanlış anlama olabilir.
    Çok teşekkürler

• Telefonu spigen'in kılıfı ile kullanıyorum kasanın üst tarafından boya atması olmuş işe bak..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mabovski kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de telefonla gelen orjinal kılıfı kullanıyordum. Benim de köşelerde renk atması olmuş. Ama telefonda o kadar da kötü durmuyor bence. Bir süredir kılıfsız kullanıyorum. Kılıfsız hali bence çok hoş ama çok kayıyor özellikle arkası.
  • 
Sayfa: önceki 13131314131513161317
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.