Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (4 Mobil) - 5 Masaüstü4 Mobil
29.826
Cevap
369
Favori
1.375.099
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]
Giriş
    631 Mesaj

Ben MIUI 10 kullanıyorum şu an ve öyle bir simetri sorunu görmüyorum yaw, ki bende de vardır simetri takıntısı :) şu an MIUI 10 Beta 8.8.30 sürümündeyim. Bence düzeltilmiş bu sürümde o sorun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    burak-82 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Simetri sorunu diğer arkadaşın ss de vardı ama ben daha çok 4 sütun yerine 5 sütun ikon kullanılabilir olmasından dolayı tema kullanıyorum orjinailinde sütun sayısını değiştirmeyi bulamadım bende sorunu tema kullanarak çözdüm

|
    |
    fturksen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Samsung Galaxy Note Fan Edition
    12MP Camera | İris Scanner | IP68 | 4/64gb Rom | 5.7" | S Pen | 4D Body | Wireless Şarj | QHD Panel
  • Yarbay
    2094 Mesaj
    Bi ara YouTube video falan izlerken ana ekrana döndüğümüzde video küçük ekranda oynamaya devam ediyordu. Şimdi olmuyor, nasıl yapılıyordu?

quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

telefon konusmalarinda hoparlor sesinin azalmasi donanimsal degil.guncelleme sonrasi olan birsey.

arka kameranin orada kapagin acikligi da sanirim kapak arkasinda kamera tam sigmiyor.yani kamera icin arka kapakta cikinti yapilmadigi icin arka kapagi yukari kaldiriyor.

kameranin gece cekimine ise nalet olsun diyorum.ille root yapip google kamera kurdurtacaklar.ayiptir cidden su kamera yazilimini duzeltememeleri cidden ayip.telefonu alali 7 ay olacak gece cekimini bilseydim gider note fe alirdim ayni paraya.ama mi6 kadar hizli olurmuydu orasida ayri.

ama bu 3 sorun disinda telefon cok iyi takilma kasilma yok.
    Hocam Kamera sığmıyor benim anladığım kadarı ile. Bendeki Seramik versiyon, Seramikde Kamera kısmı biraz daha bombeli yapılmış, sanirim o yüzden sorun çıkmıyor. Arka Kapak açıklığı da yok bende, Türkiye ye gelen Ilk seramik versiyonlardan benim cihazda, 2017 yılı Haziran Ayında forumda Sefa hocamdan almistim garantisiz olarak.

Ahize de sorun yaşamadım ben, Xiaomi.EU 8.8.30dayim şuanda da. Belki ufak bir kısılma olmuş ama bende hissetmemis olabilirim.

Kamera sizin için önemli ise Google Camera şart hocam. 1080p 60 Fps de Video çekimi yapabiliyorsunuz artık, Stereo Video kayıt da yapıyor. 1080p 120 Fps yavas çekim de var. Ayrica Video Çekimi için Ois + Eis de var.(Pek denemedim Video Çekim özelliklerini, benim için önemli olan fotoğraf çekimi olduğu için).

|
    |

• Yarbay
    12323 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Cemented

Bi ara YouTube video falan izlerken ana ekrana döndüğümüzde video küçük ekranda oynamaya devam ediyordu. Şimdi olmuyor, nasıl yapılıyordu?
    Hocam Ben o olaya çok takmıştım zamanında, Youtube daki hatadan ötürü bir kaç kere izleyebildim. Ama çoğunlukla çıkmıyordu. Magiskdeki Youtube Modülüne gelen son 2 güncelleme öncesinde çalışmıyordu modülle de, fakat son 2 güncelleme ile artık Direk Pip moduna geçiyor. Öncesinde Pip modu için sırf, Newpipe uygulamasini kullanıyordum.

Önceden arastirdigimda Miui in izin vermedigi söyleniyordu internette. Modülde sanırım sorun çözüldü, veya Xiaomi.EU romlari ile mi alakalı bu durum ondan emin değilim.

|
    |

Orijinalden alıntı: srdrgkdmr

Acil yardım lütfen; ekran kilit deseni doğru girmeme rağmen hatalı diyor ve açamiyorum bir türlü ne yapmaliyim icindeki verileri kaybetmeden acmak mümkün mü
    Yaklaşık 24 saat bekledim desen şifresini sabırla denedim ama nafile kabul etmedi en son klasik Türk usulü olan kapat aç düzelir mantığıyla kapattım açtım yine telefon kilitli 4dk bekle uyarısı verdi sonrasındaki denemede bu defa kabul etti ve telefon açıldı çok şükür, hemen desen şifremi iptal ettim ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim

|
    |
    ANKARA kardesliktir."Bize gidelim"dir."Bizde yiyelim"dir."Bizde kalalim"dir."La bende para var olm sen gel"dir.Beraber dayak yiyip, kahkalarla seneler boyu hatirlamaktir.Sevgidir ANKARA. Izmirli, Istanbullu gibi denizini, boğazını değil, sebepsiz yere seversin ANKARA'yi. Tıpkı anneni sever gibi karşılık beklemeden... Annelerin oğullarını gönderirken "Dikkatli ol oğlum" değilde, "Kimseye bulaşma oğlum" dediği yerdir ANKARA. "Yanında kız arkadaşı var bosver"dir ANKARA... Icindeki anadolu hamurunu kaybetmeyen tek büyük şehirdir. Işte bu yüzdendir ki; sizin orda dost dediklerinize biz ANKARA' da " GARDAS " deriz. !!..
  • Yarbay
    12323 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: KingShady

Ayarlarla alakalı değil hocam oynadım oralarla da yazılımsal sıkıntı..

Alıntıları Göster
    Konuyu uzun zamandır takip edemedim ama, Global romlarda Kulaklikta ses düşüklüğü mevcuttu, China Romlarda sorun yoktu. Tabi bu 3.5mm kulakliklar için geçerli, Type-C Xiaomi Anc Hybrid de maksimum ses yüksekligi hem Global hemde China romlarda kısık durumda. Son ses ancak yetiyor müzik dinlemek için, ama üzmüyor da.

|
    |

Orijinalden alıntı: ztalan

Kilit ekran bildirim gelmemesi, çift bildirim gibi hiç bir sorun yok şahsen. Nova launcer kullanıyorum. İlgisi var mıdır bilemem.

Bu arada poco launcer çıkarmış Xiaomi ama yüklemeye kapalı, pixel launcer benzeri sanırım.

Hocam Apk ile kurulan versiyonunu denedim de, Sırf Tema arayüzündeki Grid değişikliği kabul oluyor diye kullanmadim. Twrp den flashlanan sürümü de denedim, onda ayarlara giriliyor fakat hem Grid desteği yok, hemde Tema üzerinden grid değiştirdiğinizde aktif olmuyor. Bu yüzden kullanamadim, ama onun haricinde güzel bir Launcher olmuş bana göre. Bu arada bende 6x7 Grid kullanıyorum.

• Çavuş
    85 Mesaj
    Bu sayfayı uzun süredir takip edemedim daha önce bununla karşılaşan oldumu bilmiyorum ama benim mi6 lg panel ve ghost screen sorunu yaşamaya başladım.

Daha önce lg g3 kullandım uzun süre onda böyle bir sorun yaşamamıştım ama malesef bunda başıma geldi şimdilik çok farkedilmiyor dikkatli bakılmazsa umarım ileride daha fazla rahatsız edici hale gelmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dex morgan -- 3 Eylül 2018; 3:40:49 >
    |
    |

yok artik

bu zaten pixel laucher kopyası, standart android başlatıcı. bir ihtimal ileri doğru satır - sütun sayıları değiştirme desteği gelir. ben beğendim nova yı kaldırdım bunu kullanıyorum.
    |
    |
    buraoca2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1245 Mesaj
    Son zamanlarda memnun kaldığınız ekran koruyucu ve kılıf tavsiyesi var mıdır ?
    |
    |

Orijinalden alıntı: ztalan

bu zaten pixel laucher kopyası, standart android başlatıcı. bir ihtimal ileri doğru satır - sütun sayıları değiştirme desteği gelir. ben beğendim nova yı kaldırdım bunu kullanıyorum.
    İleriye doğru Xiaomi cihazlarda da Stok olarak gelir mi alternatifde (Huawei gibi) merak ediyorum. Ayar secenegi sunmadigi için ben kullanamadim. Benim için en önemli şey Grid desteği. Stock Launcher a fazlasıyla alıştım artık.

|
    |

Orijinalden alıntı: hakkan058

Arkadaşlar bir bilen yardım etsin lütfen.....

Google haritalar uygulamasına girince rotayı oluşturuyoruz. Home tuşuna basıp ana ekrana gidince sağ alt tarafta on izleme olarak kalıyor ve bir türlü kapatamiyorum. Bu ozelligi nasıl kapatacagimi bilen varsa desteğini rica ediyorum. Teşekkürler

dün araba kullanırken beni de rahatsız etmişti kapatmak istemiştim daimi olarak. Bu özellik Android 8.0 ile gelen picture-in-picture modu. Şu sayfada nasıl kapatılacağı anlatılmış ama bizim Mi 6 arayüzünde bu özellik ile ilgili bir bölüm bulamadım ben :(

https://www.howtogeek.com/324401/how-to-use-or-disable-picture-in-picture-mode-in-android-oreo/

• Binbaşı
    1718 Mesaj

HALKBANK olayı gibi fiyat güncelleme hatası olmalı Aksi halde hemen yarın satışa çıkartırım.
    |
    |
    jaws01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: snoppy

HALKBANK olayı gibi fiyat güncelleme hatası olmalı Aksi halde hemen yarın satışa çıkartırım.
    Hepsiburada arada yapıyor çoğu üründe böyle şeyler hata olduğunu düşünmüyorum

|
    |

Aynen öyle dediğin gibiymis hocam. Senden ricam eğer ki cozersen muhakkak bana bildir. Teşekkürler

|
    |
    snoppy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam bu konu büyütülecek bir konu değil yaw. Kaldı ki bir arkadaş size anlatmıştı. Üzerine uzun basın sonra sağ üst köşesinde çarpı işareti çıkacak, oraya basın, kapanıyor.

|
    |
    hakkan058 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam sabah saat 8 den gece 12 ye kadar Google haritalari aktif ve devamlı kullanıyorum. O küçük kutucuk bir aktif çalışıyorum, bazen donuyo sistemi kitliyor. Yani stabil değil. Ara sıra haritaları ki takmam ama benim işim haritalarda. O yüzden taktım malesef

|
    |
    fturksen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
Media Sözlük
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,390
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.