Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 hakkında her şey: Gönüllerin efendisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
8
Favori
21.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi Mi 5S kullanıcısı olarak tek sıkıntısı android güncellemelerinin geç gelmesi onun dışında 2 yıl android 3-4 yıl MIUI güncellemesi alacağı baya iyi(Mi 2 android 4.4 MIUI 8.2 ). Sırf MIUI için bile alınır bu Xiaomi telefonları, android de ne varsa değiştirebildiğiniz bir arayüz kimse eline su dökemez.

• 10 numara 5 yıldız telefon olmuş.3.5 mm kulaklık jakı da olsaymış tadından yenmezmiş.

• şimdi şunu bir netleştirelim ülkemizin fırsatçılara açık bir pazar olduğunu unutmayalım o açıdan aşırı popüler olacak bir cihazdan bahsediyoruz Mi5 bile Dolar kurunun 2.80 - 2.95 TL olduğu zamanlarda 1499 TL ye ülkemizde paralel ithalat ile satılmaya başlanmıştı sonra 1299 ve 1149 1099 TL leri gördü ama kur astronomik oynaması ve ithalatçı bazlı satışlardan satıcıların talebi görünce daha fazla kar almak istemesi daha bir kaç ay önceye kadar 1600 TL ye çıktı mi5

bırakın mi5 i Redmi Pro ilk çıktığında 949 TL idi sonra bir talep oldu OLED ekranlı cihaz diye 1399 TL yi de gördüğü olmuştu. Kur bu kadar yükselmeden Kadıköy piyasasında yurtdışından getirilen Mi Note 2 ler kapalı kutu olarak 2400 - 2649 bandına satılırken kur yükselişi ile beraber 3000 + görmeye başladı ki zaten sonrasında cihaz pahalı olduğu için gelmedi.

mi6 içinde ilk etapta cihazın aşırı talep görmesi ile beraber nispeten az stok ile ülkemize gelecektir ama zannetmiyorum ki ilk seriler paralel ithalat garantili gelsin çoğusu yolcu ile kapalı kutu şeklinde gelecektir. şahsen xiaomi kullanıcısı olarak mi6 yı 2000 TL aşağısında beklemek paralel evrendeki Türkiye de yaşamaktan farksızdır ülke koşulları ortada iken... kanımca fiyat bandı 2149 - 2749 aralığında olacaktır.

tamam 2017 nin efsane F/P cihazı Mi6 olduğunu kabul edelim ben biraz farklı açıdan bakıyorum geçen sene ki efsanemiz mi5 idi ve ''Qualcomm Snapdragon 820 aga bu fiyata kaçmaz'' şeklinde tepkilerimiz oldu fiyat noktası tamamda şuan 835 gelmiş iken ve ortalama 2017 nin Yaz ortasında mi6 hacimli ülkemiz pazarında bulunacağından 820 nin akibeti ne oldu bunu düşünmek lazım.

değişik bakış açısı olarakta çok değinilmedi ancak ARM SoC tasarım/yönetim iş modelini güncelleyip big.LITTLE yerine çok daha esnek olan ilk etapta 8 adet tek başına işlemciye kadar ölçeklenebilen nm küçülmelerin hesaba katıldığı 10 nm ve altının odaklandığı yapay zeka ve derin öğrenme ile küme bağımsız işlemleri yapabilecek 5G nin temelini oluşturacak yönetim modeli olan ARM DynamIQ i 2-3 hafta kadar önce duyurdu net bir tarih vermese de 2018 ve sonrası için ilk örnekler CES 2018 yada MWC 2018 de görücüye çıkacaktır.

big.LITTLE yönetim modeli 2012 de duyuruldu ancak 2013 - 2014 te piyasada olmuşken günümüz şartlarını düşünürsek 14 nm nin 1 sene sonrasında 10 nm ye iniş gerçekleşip 2018 için 7 nm düşünülen bir zamandayız DynamIQ uyarlaması zannetmiyorum 2019 yılına sarksın.

Demem o ki çok değil 2018 ilk yarıdan sonra yani ARM DynamIQ örneklendirildiği zaman buralar baya ıssızlaşır Snap 820 yi Snap 600 yada snap 805 gibi çoktan tarihin tozlu sayfalarına atmış oluruz örnek çok geçmiş değil bir ara efsane olarak tanıtılan General Mobile Discovery Elite vardı Snapdragon 800 platformu güç veriyordu ve 21 Mart 2014 tarihinde 1200 TL den satışta idi çok uzak tarih değil ve o sene Şubat 2014 gibi Telefonlara taksitli satış kalkmıştı. 820 ve 835 in akibetide buradan 1.5 yıl sonra benzer olacak ki bu sefer değişim hem yönetim anlamında hemde 5G gibi teknolojiler anlamında inanamayacağımız şekilde hızlı geliyor.

NOT: İmla

NOT 2 : 1.5 aydır Aktif bir Redmi Pro kullanıcısı olarak bu yorumu yazdım Redmi Pro 1139 TL ile almış olduğum en pahalı cihaz olmuştur. yorum yazarken bu mecrada her birimizin ''Teknoloji aşığı/delisi/tutkunu olduğu bilinciyle yazdım odaklandığım nokta Teknolojinin çok daha hızlı ilerlemesi ve 2019 ile birlikte 5G ve sonrasının neredeyse yarın kadar yakın olması ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 19 Nisan 2017; 18:10:58 >

• On numara telefon olmuş tek eksi yanı alt ve üst çerçevelerin kalın olması. Türkiye'ye geldiğinde alıcam bu cihazı fiyatının 2000 tl nin üzerinde olacağını düşünmüyorum. Böyle kaliteyi ucuza veren tüketici dostu firmaları gördükçe dünya markasıyız diyerek milletin iliğini kemiğini kurutan samsung apple vb markalara verdğimiz paralara acıyor insan. Xiaomi Türkiye'deki pazarın büyüklüğünün farkındadır bu yüzden yakın zamanda burada alt yapıyı oluşturup garanti ve servis olayını çözeceklerini düşünüyorum. İşte o zaman diğer markalar ne yapacaklarını düşünsün.

• Su aralar 5s yada 5s plus almayı düşünüyordum 6 beklenir mi? Ne kadar olur sizce?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

şimdi şunu bir netleştirelim ülkemizin fırsatçılara açık bir pazar olduğunu unutmayalım o açıdan aşırı popüler olacak bir cihazdan bahsediyoruz Mi5 bile Dolar kurunun 2.80 - 2.95 TL olduğu zamanlarda 1499 TL ye ülkemizde paralel ithalat ile satılmaya başlanmıştı sonra 1299 ve 1149 1099 TL leri gördü ama kur astronomik oynaması ve ithalatçı bazlı satışlardan satıcıların talebi görünce daha fazla kar almak istemesi daha bir kaç ay önceye kadar 1600 TL ye çıktı mi5

bırakın mi5 i Redmi Pro ilk çıktığında 949 TL idi sonra bir talep oldu OLED ekranlı cihaz diye 1399 TL yi de gördüğü olmuştu. Kur bu kadar yükselmeden Kadıköy piyasasında yurtdışından getirilen Mi Note 2 ler kapalı kutu olarak 2400 - 2649 bandına satılırken kur yükselişi ile beraber 3000 + görmeye başladı ki zaten sonrasında cihaz pahalı olduğu için gelmedi.

mi6 içinde ilk etapta cihazın aşırı talep görmesi ile beraber nispeten az stok ile ülkemize gelecektir ama zannetmiyorum ki ilk seriler paralel ithalat garantili gelsin çoğusu yolcu ile kapalı kutu şeklinde gelecektir. şahsen xiaomi kullanıcısı olarak mi6 yı 2000 TL aşağısında beklemek paralel evrendeki Türkiye de yaşamaktan farksızdır ülke koşulları ortada iken... kanımca fiyat bandı 2149 - 2749 aralığında olacaktır.

tamam 2017 nin efsane F/P cihazı Mi6 olduğunu kabul edelim ben biraz farklı açıdan bakıyorum geçen sene ki efsanemiz mi5 idi ve ''Qualcomm Snapdragon 820 aga bu fiyata kaçmaz'' şeklinde tepkilerimiz oldu fiyat noktası tamamda şuan 835 gelmiş iken ve ortalama 2017 nin Yaz ortasında mi6 hacimli ülkemiz pazarında bulunacağından 820 nin akibeti ne oldu bunu düşünmek lazım.

değişik bakış açısı olarakta çok değinilmedi ancak ARM SoC tasarım/yönetim iş modelini güncelleyip big.LITTLE yerine çok daha esnek olan ilk etapta 8 adet tek başına işlemciye kadar ölçeklenebilen nm küçülmelerin hesaba katıldığı 10 nm ve altının odaklandığı yapay zeka ve derin öğrenme ile küme bağımsız işlemleri yapabilecek 5G nin temelini oluşturacak yönetim modeli olan ARM DynamIQ i 2-3 hafta kadar önce duyurdu net bir tarih vermese de 2018 ve sonrası için ilk örnekler CES 2018 yada MWC 2018 de görücüye çıkacaktır.

big.LITTLE yönetim modeli 2012 de duyuruldu ancak 2013 - 2014 te piyasada olmuşken günümüz şartlarını düşünürsek 14 nm nin 1 sene sonrasında 10 nm ye iniş gerçekleşip 2018 için 7 nm düşünülen bir zamandayız DynamIQ uyarlaması zannetmiyorum 2019 yılına sarksın.

Demem o ki çok değil 2018 ilk yarıdan sonra yani ARM DynamIQ örneklendirildiği zaman buralar baya ıssızlaşır Snap 820 yi Snap 600 yada snap 805 gibi çoktan tarihin tozlu sayfalarına atmış oluruz örnek çok geçmiş değil bir ara efsane olarak tanıtılan General Mobile Discovery Elite vardı Snapdragon 800 platformu güç veriyordu ve 21 Mart 2014 tarihinde 1200 TL den satışta idi çok uzak tarih değil ve o sene Şubat 2014 gibi Telefonlara taksitli satış kalkmıştı. 820 ve 835 in akibetide buradan 1.5 yıl sonra benzer olacak ki bu sefer değişim hem yönetim anlamında hemde 5G gibi teknolojiler anlamında inanamayacağımız şekilde hızlı geliyor.

NOT: İmla

NOT 2 : 1.5 aydır Aktif bir Redmi Pro kullanıcısı olarak bu yorumu yazdım Redmi Pro 1139 TL ile almış olduğum en pahalı cihaz olmuştur. yorum yazarken bu mecrada her birimizin ''Teknoloji aşığı/delisi/tutkunu olduğu bilinciyle yazdım odaklandığım nokta Teknolojinin çok daha hızlı ilerlemesi ve 2019 ile birlikte 5G ve sonrasının neredeyse yarın kadar yakın olması ...

Valla hocam yazınız güzel ancak katılmıyorum, elimde halen Snap 800'lük bir cihaz var ve her şeyiyle yetiyor, şuan 820 bile fazla, hiçbir uygulama veya oyun işlemciyi tam anlamıyla kullanamıyorken sizin bahsettiğiniz gibi 835,820 serisinin 1.5 yıla tozlu sayfalara kalkması olası değil ki siz 1.5 yıl diyorsunuz, 1.5 yıl sonra hiçbir firma zaten 835 işlemci kullanmayacak bu çokta tahmin edilemeyecek bir şey değil. Ancak 1.5 yıl sonra bile 835'in yapamayacağı işlem olmayacak. Farkındaysanız artık GHZ yarıştırma dönemi bitti, işlemcilerin yapamadığı iş kalmadı artık. Şuan verimlilik ve pil tasarrufu üzerine yoğunlaşıyor tüm firmalar

• bu kadar dürüst güzel bir video yapmışssınız ki. Şaşırmadım değil ama çok sevindim. Çok net dobra dobra konuşmuşssunuz. Xiaomi bir numara tek kelimeyle.

• Bir ay kadar mi 5s kullandım bi takım can sıkıcı yazılımsal problemleri vardı. Özellikle parmak izi okuyucudan ve bildirim yönetiminden şikayetçiydim.

Ama 1500 lira be abi 1500 lira ya. Her türlü alınır bi cihazdı. Ve "bi kaç sene beni götürsün iyi bi telefon arıyorum" diyenlere xiaomi'den başkasını tavsiye etmiyorum.

Servis hizmetleri Türkiye'de bu haldeyken ve herkesin bildiği malum markalar fiyat anlamında uçmuşken ve bu kadar vergi yükü varken xiaomi'den başka telefon alınmaz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung fiyatının yarısına gelecekse 2.500TL'den aşağı gelmez

• xiaomi mutluluktur.not:bir dost

• Ne 2500u kafaniz mi guzel? Sizde mi bizi opeceksiniz. piyasayi mi yokluyorsunuz...telefon tas catlasa 1800 olmali.

• Dikkat bu videoyu izledikten sonra operatörlere beddualar etmeye başlayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: midnefen

quote:

Orijinalden alıntı: darkhair

Telefon çok iyi. Özellikle fiyatına göre baya iyi duruyor. Xiaomi'nin bence tek ekaiği yazılım stabilizasyonu. Arkadaşımın mi5 i durduk yere titremeye başlıyor ( nedenini çözemedik ). Yazılıma da el atsalar on numara beş yıldız.

Şu kulaklık girişi olayına ayar olmaya başladım. İp7 kullanıyorum. İlk başlarda çok önemsemiyordum. Kutusundan çıkan adaptörle falan idare ediyordum. Eninde sonunda o da kaybolunca kaldım öyle. İnsanlar tek tip düşünüyor, kulaklığının üstüne tak kalsın kaybolmaz diyorlar. Fakat arabaya bindiğinde aux kablosuyla teli bağlamak istediğinde patlıyor. Bende o yüzden cebimde gezdiriyordum. Bi baktım kaybolmuş. Şimdi kendi kulaklığı kaldı o da bozulursa 30? bayılacaz.

E gardaş buna çok iyi didin de; Vestel venüse ne diyecez

Venüs bunu 100e çarpar bine böler; duvardan duvara sektirir

Valla gardaş şimdi düşündüm de doğru diyin :)
    Venüs'le karşılaştırınca bu elmastan oluşan meteor gibi :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: midnefen

quote:

Telefon çok iyi. Özellikle fiyatına göre baya iyi duruyor. Xiaomi'nin bence tek ekaiği yazılım stabilizasyonu. Arkadaşımın mi5 i durduk yere titremeye başlıyor ( nedenini çözemedik ). Yazılıma da el atsalar on numara beş yıldız.

Şu kulaklık girişi olayına ayar olmaya başladım. İp7 kullanıyorum. İlk başlarda çok önemsemiyordum. Kutusundan çıkan adaptörle falan idare ediyordum. Eninde sonunda o da kaybolunca kaldım öyle. İnsanlar tek tip düşünüyor, kulaklığının üstüne tak kalsın kaybolmaz diyorlar. Fakat arabaya bindiğinde aux kablosuyla teli bağlamak istediğinde patlıyor. Bende o yüzden cebimde gezdiriyordum. Bi baktım kaybolmuş. Şimdi kendi kulaklığı kaldı o da bozulursa 30? bayılacaz.

E gardaş buna çok iyi didin de; Vestel venüse ne diyecez

Venüs bunu 100e çarpar bine böler; duvardan duvara sektirir

Valla gardaş şimdi düşündüm de doğru diyin :)
    Venüs'le karşılaştırınca bu elmastan oluşan meteor gibi :)

Milli delifonlarımız Avrıpayı Alamanyayı teee Amarikayı çatır çatır çatlatiii..
    Milli delifonlarımız yollarda; milli tomofillerimiz göklerde..
    Ver mehteri ver Mehteri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi midnefen -- 19 Nisan 2017; 20:58:48 >

• manyak mısınız? 2500 tl ne demek. şirketleri kullanıcı düşmanı diye eleştiriyosunuz her şeyi daha beter ediyosunuz. 2500 diyor Allahın zengini. 1500 tl olsun.

• Şuan xiaomi mi 5 kullanıyorum bu fiyata çok memnunum. Kaldı ki 350 dolara snapdragon 835 6 gb çift kameralı bataryası iyi olan xiomi mi 6 telefon alacaksınız.Samsung galaxy 8'e neden 5 bin TL para vereyim ki ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UltrAslan_06 -- 19 Nisan 2017; 21:26:0 >
  • Babamin sirketi olsa bu kadar sevmem, mi5 kullaniyorum 2000e falan hepsiburada getirirse aklima girer

• telefon güzel ama s8 ile kıyaslamak insafsızlık olur bir kere adamlar kendi demiş suya ve toza karşı dayanıklı yapsaydık yüzde 30 daha pahalı olurdu diye üstelik her ne kadar çift kamera da olsa s8 in kamerası çok daha iyi hdr 2k ekran var yüksek ekran kasa oranı kavisli ekran baştan sona arge xiomı samsungun arge masrafının kaçta kaçını harcıyordur.

• şu incelemeyi izledikten sonra daha çok sevdim sizleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lincoln Burrows.

Su aralar 5s yada 5s plus almayı düşünüyordum 6 beklenir mi? Ne kadar olur sizce?

5s al 6s cikinca ona gecersin
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.