Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alkanaktas

mi6... buda benden gelsin..

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

800-900 $ lık telefonlardan daha güçlü 360$ lık bir telefon şaka gibi benim tahminimce bu adamlar belki zarar bile ediyor olabilir. zaten o tarz bir açıklaması vardı kar etmiyoruz gibisinden. zaman geçip teknoloji ucuzladıkça kar ediyorlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 25 Haziran 2017; 9:24:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TRT bandrolü mahkeme kararıyla kaldırılmış arkadaşlar haberiniz olsun 150-200 TL lik bir ucuzlama olabilir.

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/mahkeme-karar-verdi-cep-telefonu-fiyatlari-ucuzlayacak-1908415/amp/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 25 Haziran 2017; 9:32:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Foxin

TRT bandrolü mahkeme kararıyla kaldırılmış arkadaşlar haberiniz olsun 150-200 TL lik bir ucuzlama olabilir.

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/mahkeme-karar-verdi-cep-telefonu-fiyatlari-ucuzlayacak-1908415/amp/

Cok guzel bir karar..umarim diger kesilenlerde iade edilir...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cumhurfatih

500 fark varsa cinden gidin alin..en azindan cini gorursunuz..bosverin tr den almayin...

uçak bileti 2500 lira :)

5 tane alirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: hakkan058

quote:

Orijinalden alıntı: atillaahmetalp

quote:

Tam 1.5 gundur full kulaniyorum. Oyun haric dolu dolu kullandim. Sarj suan 23 oldu. 45 dakikada fullendi ve neredeyse 2gun gidiyor sarji. Ne soylenebilir ki? Helal olsun valla

Genel incelemeni yazarmisin kardesim?

Elbette yazarim.

*Pil performansi muthis.

*Ilk baslarda ele agir geliyor fakat alisiyorsunuz.

*Kamerasi soylenen kadar kotu degil. Ben galacy s5 kullaniyordum daha once. Pek bir fark goremedim.

*gorsel olarak zaten cok estetik. Ama kilifsiz kullanilmaz. Elden cabuk kayiyor.

*telefon asiri hizli. Kasma donma isinma kesinlikle yok.

*turktelekom kullaniyorum. 4.5 g ve 3g sorunsuz.

*oyun oynamayi sevmedigim icin o konu hakkinda fikrim yok.

Telefonu forumdan bir arkadastan aldim. Saolsun iyi fiyata verdi (1800 tl)

Akliniza takilan birsey olursa buyrun sorun lutfen

Bir bilgi daha rica ediyorum.

Turkiyede kullaniminda yasanan bir sorunu varmi?

Yani mesela dilinde Turkceye cevrilmeyen kelimeler.

Google play store.

Veya her hangi bir rom filan yuklemek gerekir mi?

Yoksa TR satilan cihazlar gibi sorunsuzca kullanabiliyormuyuz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tam 1.5 gundur full kulaniyorum. Oyun haric dolu dolu kullandim. Sarj suan 23 oldu. 45 dakikada fullendi ve neredeyse 2gun gidiyor sarji. Ne soylenebilir ki? Helal olsun valla

Elbette yazarim.

*Pil performansi muthis.

*Kamerasi soylenen kadar kotu degil. Ben galacy s5 kullaniyordum daha once. Pek bir fark goremedim.

*gorsel olarak zaten cok estetik. Ama kilifsiz kullanilmaz. Elden cabuk kayiyor.

Bir bilgi daha rica ediyorum.

Turkiyede kullaniminda yasanan bir sorunu varmi?

Yani mesela dilinde Turkceye cevrilmeyen kelimeler.

Google play store.

Veya her hangi bir rom filan yuklemek gerekir mi?

Yoksa TR satilan cihazlar gibi sorunsuzca kullanabiliyormuyuz.

En ufak sikinti yasamadim. Cihaz %100turkce ve google play sikintisiz. Zaten satan arkadas global rom yukleyip verdi bana.

• quote:

quote:

quote:

Elbette yazarim.

*Pil performansi muthis.

Bu arada ufak bir bilgi de ben ekleyeyim; Global Rom'a göre, Xiaomi Eu Beta Rom'da; telefon bekleme durumundayken neredeyse yarı yarıya daha az şarj harcıyor.

Not: Xiaomi Eu Beta - Miui 8.6 - 7.6.10 Nolu sürüm için geçerlidir.

• Eu rom 7.6.22 pil performansı

• FuXiN kullanıcısına yanıt
    Masallah

Dedigim gibi 8-9-10 saatler hayal degil. Cok normal. Daha da iyi olacaktir. 5-6 saat sot bu cihaza az olur zaten

• FuXiN kullanıcısına yanıt
    Hocam acaba 7.6.22'den önce hangi Xiaomi Eu Beta Romları kullanmıştınız? 7.6.10'dan 7.6.15'e geçince daha fazla şarj tüketimi gözlemlemiştim; özellikle de bekleme durumunda; daha sonra Global Rom'a geçince işler iyice çığrından çıktı bekleme durumundaki şarj tüketimi açısından. En sonunda tekrar 7.6.10'a dönüş yaptım.

Yenilik getirmediği içinde (Yeni Miui güncellemesi içermediğinden ötürü) 7.6.22'ye geçiş yapmadım, şarj tüketimi konusunda artış yaşanmasından korktuğum için. 7.6.22'de gözünüze çarpan düzeltmeler varmı hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Hocam acaba 7.6.22'den önce hangi Xiaomi Eu Beta Romları kullanmıştınız? 7.6.10'dan 7.6.15'e geçince daha fazla şarj tüketimi gözlemlemiştim; özellikle de bekleme durumunda; daha sonra Global Rom'a geçince işler iyice çığrından çıktı bekleme durumundaki şarj tüketimi açısından. En sonunda tekrar 7.6.10'a dönüş yaptım.

Yenilik getirmediği içinde (Yeni Miui güncellemesi içermediğinden ötürü) 7.6.22'ye geçiş yapmadım, şarj tüketimi konusunda artış yaşanmasından korktuğum için. 7.6.22'de gözünüze çarpan düzeltmeler varmı hocam?

Miui nun bazi romlarinda deepsleep sorunu oluyor malesef. Deepsleep sorunu yoksa da o rom pil performansinda efsane oluyor. Deepsleep varsa 5 saat alan xihaz, yoksa 9-10 alıyor, o kadar farketttiriyor yani. O yuzden cihazin da otomatik baslatma ve arka plan veri kullanim ayarlarinin iyi yapılması gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: pretty34

quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Miui nun bazi romlarinda deepsleep sorunu oluyor malesef. Deepsleep sorunu yoksa da o rom pil performansinda efsane oluyor. Deepsleep varsa 5 saat alan xihaz, yoksa 9-10 alıyor, o kadar farketttiriyor yani. O yuzden cihazin da otomatik baslatma ve arka plan veri kullanim ayarlarinin iyi yapılması gerekiyor.

Sağolun hocam, Romda sunulan ayarları yapıyorum her rom yüklediğimde. Özellile Global Rom'dan çok çektim şarj tüketimi konusunda. O yüzden, Xiaomi Eu Romlarında büyük sorun yaşamadıktan sonra; Global Rom'a döneceğimi zannetmiyorum.

• @pretty34 hocam degerler iyi öyle 7 8 saate gerek yok. bir çok kişiyi günlük kullanımda fazlası ile tatmin eder hatta 2. güne bile taşır

@buraoca2 hocam bundan önce global rom kuruluydu. cihaza twrp filan kurdum 2 gün oldu işte. bu sürüm de kullanıdıgım ilk eu beta rom. globale göre baya artısı varmış. özelliştirme ve çin zımbırtıları ve boot ware leri yok ama sanki global romda kamera daha iyiydi gibi geldi emin değilim.. Şarj konusunda çok fark görmedim yüzde 10 larda 7 saati iki rom da da aldım . benim için yeterde artar bile

• quote:

Orijinalden alıntı: FuXiN

@pretty34 hocam degerler iyi öyle 7 8 saate gerek yok. bir çok kişiyi günlük kullanımda fazlası ile tatmin eder hatta 2. güne bile taşır

@buraoca2 hocam bundan önce global rom kuruluydu. cihaza twrp filan kurdum 2 gün oldu işte. bu sürüm de kullanıdıgım ilk eu beta rom. globale göre baya artısı varmış. özelliştirme ve çin zımbırtıları ve boot ware leri yok ama sanki global romda kamera daha iyiydi gibi geldi emin değilim.. Şarj konusunda çok fark görmedim yüzde 10 larda 7 saati iki rom da da aldım . benim için yeterde artar bile

Hocam Global ile fark görmediyseniz, 7.6.10 ile deneyin birde isterseniz . Ben Whatsapp hariç her uygulamada (Telefon ile yüklü gelen uygulamalar dahil değil) arka plan verilerini kısıtlıyorum, Xiaomi Eu Romlarda Güç yönetimi Global Roma göre belki biraz daha iyidir. Yinede 7.6.10'dan 7.6.15'e geçişte şarjın bekleme durumunda biraz daha hızlı tükendiğini gözlemlemiştim.

Global roma göre oyuncaklar gerçekten fazla hocam, Müzikler içindeki arama fonksiyonunu, telefondaki arama fonksiyonunu çok aradım Global Rom'a geçtiğimde. Acaba Miui 9'dan önce bir Miui güncellemesi daha gelir mi? (8.8 - 8.9 gibi misal). Önceki Miui 8.3'e baktığımda gerçi Şubat ayında yayınlamaya başlamış Xiaomi Eu ekibi. Eğer Miui 9'dan önce başka büyük güncelleme gelmez ise; 7.6.10'da kalacağım gibi şimdilik

Bu arada hocam Fotoğraf kalitesinin Global Rom'da daha iyi olduğu söyleniyor; fakat birebir karşılaştırma yapmadım. Benim için şuanki hali bile gayet yeterli Düzgün ışık koşullarında

• quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

quote:

Arkadaşlar telefonu imei siz falan sıfır getirteceğim Çin den ama bir sorum var. İmei atma çok zor sanırım qualcomm cihazlara sizin mi 6 için önerdiğiniz bir anlatım var mı?

İmei atamazsın. Pasaport kaydı şart.

İmei sorunsuz atılıyor, 10 dakikalık bir işlem görüldüğü kadar zor değil.
  • 1500 tl ye sene sonuna kadar dusermi dersiniz bekleyimmi yoksa 2000 nin altini gormezmi

• Trt bandrolü kaldırılsada indirim olsa biraz. Trtde ne alakaysa kardeşim adam telefon alacak trt nin ne işi var? Aynısı sıfır araba alacaksın toki vergisi getirildi ne alaka şimdi?daha nerden para koparayım onu düşünüyor ha trt kalksa başka bir şey koyarlar kesin

• quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

1500 tl ye sene sonuna kadar dusermi dersiniz bekleyimmi yoksa 2000 nin altini gormezmi

2000 altı olacağı yıl sonuna kesin ama ben şahsen 1500 olacağını sanmıyorum. Zaten Çin fiyatı 1300 TL vergisi aracisi satıcısı derken yıl sonu 1700 olur. Dahada düşmesi imkansız resmi ithalatlarin ama kendileri getirip satan arkadaşlar 1500 e satar. Zaten şuan dünya genelinde sd835 ve bellek üretim sorunu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 26 Haziran 2017; 9:59:1 >
  • 2099₺ den ön siparişe açıldı tekrar, 5 temmuz da stokta.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

1500 tl ye sene sonuna kadar dusermi dersiniz bekleyimmi yoksa 2000 nin altini gormezmi

2000 altı olacağı yıl sonuna kesin ama ben şahsen 1500 olacağını sanmıyorum. Zaten Çin fiyatı 1300 TL vergisi aracisi satıcısı derken yıl sonu 1700 olur. Dahada düşmesi imkansız resmi ithalatlarin ama kendileri getirip satan arkadaşlar 1500 e satar. Zaten şuan dünya genelinde sd835 ve bellek üretim sorunu var.

Htc 820 kullaniyorum 3 yildir cok memnunum 900 tlye aldim dahada kullanirim ailemde herkestede bu tlfondan var ve daha hiç sorun olmadi arkadaslarimin butun lg sony Samsung telefonlari bozuldu benimkisi çok sağlam,olurda yil sonu alacak olursam mi5 premi bakmistim 1100 civari simdi 6 yi gördüm biraz beklemekte fayda var o zaman

• 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.