Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (311. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sükût

İmei çakma mı gardaş

Hepsiburada dan aldığım Mi5 ve Mi6 cihazlarım yasal ithalat, imeileri ithalatçı tarafından kayıtlıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Echoés

Dokunmatik sorunu yaşayan var mı? Okuma moduna aldıktan sonra galiba yada birşeyler değişince kafayı yiyor dokunmatik. Nova launcher ve simge paketi dışında ekstra birşey yok. Telefonu kapatıp açınca düzeliyor

Sorunun nova launcher le ilgili. cihaza ekstra yük getirmekten başka ne işe yarıyor ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leon79

quote:

Orijinalden alıntı: sükût

İmei çakma mı gardaş

Hepsiburada dan aldığım Mi5 ve Mi6 cihazlarım yasal ithalat, imeileri ithalatçı tarafından kayıtlıdır.

hattınız ne
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eskiletor

quote:

Orijinalden alıntı: cyberwolf81

Selam arkadaşlar. Ben xperia z3c kullanıcısıyım. Telefonum artık miadını doldurdu sayılır. XZ1c nin Tr ye gelmemesi belli olduğu için ve acilen telefonumu yenilemem gerektiği için mi6 yı almayı düşünüyorum. Sizlere sormak istediğim sony arayüzünü basit olduğu için seviyorum. Bu telefona geçersem sorun yaşarmıyım. Kullanımı nasıl bir de batarya durumu forumda yazılanlara göre gerçekten iyi gözüküyor. Telefonun kendi arayüzü ile mi alıyorsunuz bu süreleri Ben yazılım değişikliği yapmadım hiç uğraşmakta istemiyorum. lütfen bana yardımcı olun.

Miui arayüzü basit, ama istersende derinliklerine inip ince ayarlar yapmak senin elinde. Yazılım değişikliği yapmana felan gerek yok. Konu mi6 telefonun artılarını eksilerini konuşup satın almak isteyenlere yön vermek olmalıyken yazılım konusuna dönüştü. Kafanızın karışmasını anlayabiliyorum. Telefonu alın kullanın yazılım felan yüklemenize gerek yok. Hata güncellemeleri felan herşeyi kapatın güncelleme felan kurmayın. sorun yaşayanlar hep güncelledikten sonra sorun yaşayan kişiler. Yazılanları okuyun kim güncelleme yapmısa bir şekilde beyenmediği konu çıkıyor. En iyisi stabil kararlı sürüm çıkana kadar güncelleme felan yapmamak. Alın kullanın hayırlı uğurlu olsun pişman olmazsınız. Yalnız fiyata dikkat edin. Ben şu an şartlarında 2.000 tl nin üzerinde vermem. Çünkü bu telefonu satacak olursanız satın aldığınız fiyatların çok altında satmak durumunda kalırsınız. Yok ben uzun yıllar kullanıcam 4-5 yıl kullanırım satmak gibi niyetim yok derseniz 2.000 tl bandını geçmeyen satıcıdan temin edip kullanın. Antutu testinde 185200 puan aldım. Son şarzım 5 gün bekleme, 5 buçuk saat ekran verdi daha ne olsun.

Lütfen kendi ekran sürelerinizi satın almak isteyenlere referans olarak vermeyin, zira sizin ayarlarınız neredeyse telefonun tüm etkileşimini kısıtlıyor.

Pil konusunda basitçe söylemek gerekirse en ağır kullanımda bile 1.5 gün civarı çıkartıyor, bu da bir cep telefonu için fazlası ile yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reliq

Aynı özellik, note 5 ve lenovo p2 cihazımda da vardı. Çok iyi bir özellik. 600 nit Parlaklık var hakkını versin dimi ama

tmmdır teşekkürler

• Eskiletor E kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi forumda yazılan bir sürü şunu kurdum ibaresinden dolayı kafam karıştı biraz kendi arayüzü iyi değil mi acaba diye. Çünkü o tarz kurulum işlemleri için zamanım yok pek. Şimdi geriye iyi bir satıcı bulmak kaldı. İyi günler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cyberwolf81

Selam arkadaşlar. Ben xperia z3c kullanıcısıyım. Telefonum artık miadını doldurdu sayılır. XZ1c nin Tr ye gelmemesi belli olduğu için ve acilen telefonumu yenilemem gerektiği için mi6 yı almayı düşünüyorum. Sizlere sormak istediğim sony arayüzünü basit olduğu için seviyorum. Bu telefona geçersem sorun yaşarmıyım. Kullanımı nasıl bir de batarya durumu forumda yazılanlara göre gerçekten iyi gözüküyor. Telefonun kendi arayüzü ile mi alıyorsunuz bu süreleri Ben yazılım değişikliği yapmadım hiç uğraşmakta istemiyorum. lütfen bana yardımcı olun.

Miui arayüzü basit, ama istersende derinliklerine inip ince ayarlar yapmak senin elinde. Yazılım değişikliği yapmana felan gerek yok. Konu mi6 telefonun artılarını eksilerini konuşup satın almak isteyenlere yön vermek olmalıyken yazılım konusuna dönüştü. Kafanızın karışmasını anlayabiliyorum. Telefonu alın kullanın yazılım felan yüklemenize gerek yok. Hata güncellemeleri felan herşeyi kapatın güncelleme felan kurmayın. sorun yaşayanlar hep güncelledikten sonra sorun yaşayan kişiler. Yazılanları okuyun kim güncelleme yapmısa bir şekilde beyenmediği konu çıkıyor. En iyisi stabil kararlı sürüm çıkana kadar güncelleme felan yapmamak. Alın kullanın hayırlı uğurlu olsun pişman olmazsınız. Yalnız fiyata dikkat edin. Ben şu an şartlarında 2.000 tl nin üzerinde vermem. Çünkü bu telefonu satacak olursanız satın aldığınız fiyatların çok altında satmak durumunda kalırsınız. Yok ben uzun yıllar kullanıcam 4-5 yıl kullanırım satmak gibi niyetim yok derseniz 2.000 tl bandını geçmeyen satıcıdan temin edip kullanın. Antutu testinde 185200 puan aldım. Son şarzım 5 gün bekleme, 5 buçuk saat ekran verdi daha ne olsun.

Lütfen kendi ekran sürelerinizi satın almak isteyenlere referans olarak vermeyin, zira sizin ayarlarınız neredeyse telefonun tüm etkileşimini kısıtlıyor.

Pil konusunda basitçe söylemek gerekirse en ağır kullanımda bile 1.5 gün civarı çıkartıyor, bu da bir cep telefonu için fazlası ile yeterli.

Evet hocam, telefonu 3310 modunda kullanmak isteyenler bu süreleri alabilir diye belirtse daha faydalı olur

Bu arada bende Dip özelleştirme yapmadan; 1 günlük kullanımda 8-10 saat arası, 2 günlük kullanımda 6-8 saat arası ekran süresi alabiliyorum. Mobil + Wifi sürekli açık, senkronizasyon açık, Mi Cloud yedeklemesi (Galeri de dahil) açık, uygulamaların Wifi tabanlı Lokasyon belirlemesi açık. Özelliştirme olarak da, uygulamaların arka planda başlatılmaları ve otomatik başlatılmaları kapalı. Cihazda 65-70 arası da uygulama kurulu.

Fakat bu demek değilki bu cihazı satın alan herkes, bu süreleri görebilecek. Genel kullanımda en azından 1 günlük süre zarfında 5.5-6 saat ekran süresi alınabiliyor her türlü.

@cyberwolf81

Aklınız karışmasın, bizim kullandığımız Rom'larda, genel itibari ile Miui arayüzü tabanlı romlar. Sadece daha fazla yenilik içeriyor, Beta sürümde olduğu için hatalara sahip olabiliyor, biraz daha fazla özelleştirildiğinden daha azla ekran süresi alınabiliyor. Onun haricinde bir farkı yok Stock Rom'lardan. Apple Cihazlarından geçenler bile zorlanmadan alışabildiği için, siz her türlü alışırsınız, dert etmeyin.

@Eskiletor

Forumdaki bu konunun adı, "Kullanıcı Kulübü" değil mi? Kullanıcı Kulübünden anladığınız, cihazın artılarını eksilerini konuşmak mı sadece? Yazılımda konuşulur, aksesuarda konuşulur, kullanıcı deneyimleri de aktarılır. Eğer bundan rahatsız iseniz; Cihazı almayı düşünen kişiler için ayrıca bir konu açabilirsiniz

• Arkadaşlar telefonu garantiye yollayıp sıkıntı yaşayan oldu mu birileri bana ithalatçı garantili olduğu için başka bir telefonda sıkıntı yaşadığını söyledi bilgilendirebilirmisiniz beni
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemis

Arkadaşlar telefonu garantiye yollayıp sıkıntı yaşayan oldu mu birileri bana ithalatçı garantili olduğu için başka bir telefonda sıkıntı yaşadığını söyledi bilgilendirebilirmisiniz beni

İthalatçı garantili demek garantisi yok demek zaten ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orijinalden alıntı: madrid2017

quote:

Hocam Superbeam i bilmiyorum fakat, diğer uygumalarda sorun yasamadim, birkez Nfc yi reddediyorum, tekrar sormuyor.

sorunu çözdum..

hangi uygulamada çıkıyor

ise şunu dene

ayarlar uygulamalara gir izinler kısmında nfc ye önce izin ver sonra iptal et izni..

birdaha uyarı çıkmadı

Dediğim gibi hocam, sorununuz ayarlarda imiş.

Halletmenize sevindim.

Bu arada dediğiniz gibi, zaten DSLR makina alıp kullanmak fotoğraf çekmek için. Bazı arkadaşlar telefon kamerasına fazla önem verdikleri için, bu yüzden paylaşıyoruz. DSLR makina da da, ilk adım uzun süre kullanacağınız için İyi bir Body almak. Sonrasında da ihtiyacınıza göre Lens seti dizmek. Bu yüzden işin ucuz kısmı Body almak oluyor.

Bu arada linkini verdiğinz yere tıkladım da hocam, mesleğiniz neydi acaba?

@FuXiN

Hocam Ayalar - Pil & Performans - Senaryolar Kısmında bu ayar.

Evet hocam, bende indirim döneminde 1-2 dolara kılıf denk getirdim 2-3 tane. Bakalım onların gelmesini bekliyorum Muhtemelen telefonun yanında gelen kılıfı kullanmaya devam edeeğim ama, merak ettim yinede

Hocam fırsat bulmuşsunuz tekrar Aosp romu denemek için Acaba Google Camera çalışıyor mu Aosp Romda? Özellikle HDR+ özelliğinin iyi olduğunu söylüyorlar Google Camera'nın. Acaba farkı varmı gerçekten?

Bu arada Miui Romlarına dönerken; Mi-Globe Romuda denemeyi düşünüyor musunuz

Tekrarda miui eu döndüm. Aosp romda miui kamerası sıkıntısız çalışıyor hdr filan hepsi onun için google kamera bakmak aklıma gelmedi ve port miui kamera gayet güzel çalışıyor. Eu rom dan şu an gayet memnunum şu an için farklı miui custom romlara bakmaya çok niyetim yok. Yine custom rom kurar isem aosp rom kurarım

Akşam unutmazsam dediğiniz ayara bakayım. Siz denediniz mi peki?

• Merhabalar,

Önceki telefonumda mail atarken maile resim eklediğimde boyut çok yüksek olduğunda resim kalitesini düşük orta yüksek diye ayarlayıp kotadan kurtarıyordum. Örnek 3mb lık bir resim 500kb a kadar düşüyordu. Mi6 nın kendi mailinde de böyle bir özellik varmıdır?

4 resim atıcam 15mb gidiyor.

Teşekkürler....

• Eskiletor E kullanıcısına yanıt
    teşekkürler arkadaşım.
  • quote:

quote:

Dokunmatik sorunu yaşayan var mı? Okuma moduna aldıktan sonra galiba yada birşeyler değişince kafayı yiyor dokunmatik. Nova launcher ve simge paketi dışında ekstra birşey yok. Telefonu kapatıp açınca düzeliyor

Sorunun nova launcher le ilgili. cihaza ekstra yük getirmekten başka ne işe yarıyor ki?

Arkadaşın sorunu launcher ile alakası yok. En çok kullandığım launcher den biri. Sd835 6gb ram li bir cihaza tırıs gelir tırıs gider bu launcher ler

• Arkadaşlar kulaklık sesiyle problem yaşayan varmı en son seste düşük çıkıyor bazen yüksek çıkıyor

• Cihazın bootloader kilidini açıcam şimdi ama veriler silinecek sanırım. Yedekleri aldım. Yalnız hangi rom'u yüklesem karar veremedim. Önerisi olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FuXiN

quote:

quote:

Arkadaşın sorunu launcher ile alakası yok. En çok kullandığım launcher den biri. Sd835 6gb ram li bir cihaza tırıs gelir tırıs gider bu launcher ler

Launcheri kaldırsın bak arkadaşın yaşadığı sorunu düzeliyor mu düzelmiyor mu

• Arkadaşlar cihazı yeni aldım stereo hoparlör yazıyor özelliklerinde fakat sadece sağdan ses geliyor

• KingStannisBaratheon kullanıcısına yanıt
    Sağdan gelmesi normal, solda mikrofon var çünkü. İkinci hoparlör olarak ahize kullanılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FuXiN

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: madrid2017

quote:

Hocam Superbeam i bilmiyorum fakat, diğer uygumalarda sorun yasamadim, birkez Nfc yi reddediyorum, tekrar sormuyor.

sorunu çözdum..

hangi uygulamada çıkıyor

ise şunu dene

ayarlar uygulamalara gir izinler kısmında nfc ye önce izin ver sonra iptal et izni..

birdaha uyarı çıkmadı

Dediğim gibi hocam, sorununuz ayarlarda imiş.

Halletmenize sevindim.

Bu arada dediğiniz gibi, zaten DSLR makina alıp kullanmak fotoğraf çekmek için. Bazı arkadaşlar telefon kamerasına fazla önem verdikleri için, bu yüzden paylaşıyoruz. DSLR makina da da, ilk adım uzun süre kullanacağınız için İyi bir Body almak. Sonrasında da ihtiyacınıza göre Lens seti dizmek. Bu yüzden işin ucuz kısmı Body almak oluyor.

Bu arada linkini verdiğinz yere tıkladım da hocam, mesleğiniz neydi acaba?

@FuXiN

Hocam Ayalar - Pil & Performans - Senaryolar Kısmında bu ayar.

Evet hocam, bende indirim döneminde 1-2 dolara kılıf denk getirdim 2-3 tane. Bakalım onların gelmesini bekliyorum Muhtemelen telefonun yanında gelen kılıfı kullanmaya devam edeeğim ama, merak ettim yinede

Hocam fırsat bulmuşsunuz tekrar Aosp romu denemek için Acaba Google Camera çalışıyor mu Aosp Romda? Özellikle HDR+ özelliğinin iyi olduğunu söylüyorlar Google Camera'nın. Acaba farkı varmı gerçekten?

Bu arada Miui Romlarına dönerken; Mi-Globe Romuda denemeyi düşünüyor musunuz

Tekrarda miui eu döndüm. Aosp romda miui kamerası sıkıntısız çalışıyor hdr filan hepsi onun için google kamera bakmak aklıma gelmedi ve port miui kamera gayet güzel çalışıyor. Eu rom dan şu an gayet memnunum şu an için farklı miui custom romlara bakmaya çok niyetim yok. Yine custom rom kurar isem aosp rom kurarım

Akşam unutmazsam dediğiniz ayara bakayım. Siz denediniz mi peki?

Yok hocam, Epic Rom'a geçtim direk güncelleme gelince. Sizin Miui Pro Rom'u denemenizi tavsiye ederim ama

@Abizittinmi

Global Rom v8.5.1'de bu sorun olduğu söyleniyor. Ya Twrp kurarak cihaza (Tabiki BL kilidi açıp); Xiaomi Eu Beta, Epic Rom, Miui Pro Rom, Mi-Globe Rom gibi romlara geçin, yada tekrar Global Stabil v8.2.2.0'ı flashlayın MiFlash ile.

@lerolande

Hocam ben cihazı aldığımda Bl kilidi açıktı, bu yüzden açınca verilerin silinmesi hakkında birşey söyleyemeyeceğim. Fakat Twrp üzerinden farklı rom kuracaksanız cihaza, her türlü silinecek demektir verileniriz. Ben Xiaomi Eu tabanlı (Xiaomi Eu Rom'da, China Beta Tabanlı olarak yapılıyor); Epic Rom kullanıyorum, Xiaomi Eu Rom'a göre hem cihazdaki akıcılık bir tık daha iyi, hemde cihazın batarya performansı. Denemeyi düşünürseniz tavsiye ederim

Eğer Miui 9 China Beta'larda gelen Quick Card özelliğini merak ediyorsanız; Miui Pro Rom'u da deneyebilirsiniz. Miui Türkiye forumunda, Miui Pro - 7.9.7 sürümüne türkçe dil eklenip paylaşıldı

• Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 1.5 ay önce HB'dan Mi6 128 GB aldım. Bu telefon şimdiye kadar kullandığım dördüncü Andoid cihaz oldu. Uzun zamandır DH forumde bulunmadım. Note 3 den mi6 ya geçtim. Ancak bir sorunum var USB memory stick takamıyorum. Elimde HB dan aldığım aşağıdaki çevirici var.

http://www.hepsiburada.com/akilliphone-usb-type-c-otg-converter-cevirici-baslik-p-HBV00000433MW

64 GB Sandisk USB stick tanıtamıyorum. MiUi 9 7.8.18 beta kullanıyorum. Henüz yurt dışına çıkmam ve yaz tatili nedeniyle vakit ayırıp root yapmadım. Önceki Android cihazlarımı aldığım ilk gün rootladım :)

USB belleği nasıl tanıtacağım ne yapmam gerekiyor? Yada almam gereken bir kablo var mı ? Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.