Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (227. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WhatsApp grubuna bende katılmak istiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antique

önceki telefonumun (LG G3) hızlı şarj özelliği olmayan adaptörüne xiaomi'nin kendi şarj kablosunu takıp şarj ettim..
    %90 dan %100 e çıkması biraz zaman aldı ama şimdilik sorun düzeldi gibi..

an itibariyle şarjdan alalı 2buçuk saat olacak ve %95 görünüyor..

Geçengün G3 ün orjinal şarz cihazıyla bende denedim.
    tamamen bimiş bataryayı 1,5 saatte komple doldurdu. xiaominin şarz cihazı gibi aynı sürede doldurdu. Ancak şarz cihazı fazla ısındı. Yani g3 gün şarz cihazı 1,5 saatte dolduruyorsa oda hızlı şarz ediyor demektir.
    Ayriyeten şarz etmeden önce output değerlerine baktım. g3 ün orjinal şarz cihazında 5volt 1,8 anperlik çıkış sağlıyor. Xiaominin orjinal şarz cihazında üç farklı değer var hangi değeri veriyor anlayamadım. yazan şey aynen şöyle 5volt = 3Amper / 9volt = 2amper / 12volt = 1,5amper yani bu değerlere göre bizim mi6 hangi çıkış değeriyle şarz ediliyor üç farklı değer var.
    G3 şarz cihazından emin olamadım. elimde panasonik fotograf makinesinin şarz cihazı vardı. ona taktım amper değeri oldukça düşük. bir bataryayı amper değeri ne kadar düşük cihazla şarz edersenin pil performansı o kadar stabil olur. şimdi 5volt 0,8amperlik normal şarz cihazıyla şarz ediyorum yüzde72 yken taktım şarza bakalım kaç saatte tamamlayacak. birde böyle deneyeyim.
    mi6 yüzde yüz şarz doluyken ilk yüzde 5lik batarya ilk on dakikada bitiyor. sonraki yüzde5 lik kısmı 15 dakikada bitiyor. sonra batarya normale dönmeye başlıyor.

• Whatsapp grubuna benide dahil edin :)
    grup için kim ilgleniyor özel mesajdan numaramı bildireyim :)
  • Kadyr K kullanıcısına yanıt
    Ben çıkartıp takmayı da denedim lakin %100 e hiç ulaşmıyor telefon anlam veremiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: c-myc

Arkadaşlar,merhaba mi6 kafamı kurcalamaya başladı açıkçası. Güzel ve performanslı bir telefon.Iphone 6s kullanıcısıyım.Kamera konusunda çekincelerim var.Mi6 vs 6s kamera kıyaslamasında hangisi daha iyi acaba?

Arkadaşlar bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

• c-myc kullanıcısına yanıt
    http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=8507&idPhone2=7242

Yukarıdaki linke Bilgisayar dan bakarak karar verebilirsin.

• Arkadaşlar merhaba,
    Mi6 nın orjinal hızlı şarz cihazının sorunlu olduğunu düşünüyorum.
    Şuanda kullandığım miui sürümü : miui9 8.7.18 global beta
    Daha önce kullandığım miui sürümü : miui8 8.2.2.0 global

Telefonu bir ay kadar miui8 8.2.2.0 global sürümde kullandım. bekleme sürem 24-25 saat ekran sürem 10-11-12 saat arasında değişiyordu.
    miui8 kullanırken telefonu kapatarak şarz ediyordum. bazende telefon açıkken şarza takıyordum. Şarzlarımın tamamını kutudan çıkan orjinal şarz cihazıyla yaptım.
    Hiçbir şarzımda hızlı şarz özelliği devreye girmesede (yıldırım işaretinin etrafını saran yuvarlak halka) şarzım 90 dakikada tamamlanıyordu. Buraya kadar sorun yok herşey normal. neden hızlı şarz özelliği devreye girmiyor diye dert etmedim çünkü 90 dakikada tamamlıyordu benim için önemli olan sürenin kısalığı. bu şekilde şarz edince 12 saat ekran süresi aldığımı biliyorum 11 özellikle 10 saatten aşağı hiç düşmüyordum.
    Ancak şarz esnasında telefon kapalıda olsa açıkta olsa batarya müthiş derecede ısınıyordu. fazla ısının zarar vermemesi için bazen telefonun kılıfını çıkarttığım bile oldu.

Daha sonra miui9 güncellemesi son kullanıcılara sunulunca denemek istedim ve miui9 7.8.10 global betaya geçtim.
    ilk şarz edişimde yıldırım işaretinin çevresini saran yuvarlak halka oluştu. dedim miui9 da hızlı şarz devreye girdi. sevindim. telefon hem kapalıyken hemde açıkken şarz ettim süreler hep aynı 90 dakika 100 dakika arasında tamamen doluyor telefon. ancak şarz esnasında telefon müthiş ısınıyordu.

Lakin miui9 da hiçbir zaman bekleme sürem 16 saatin üzerine çıkamadığı gibi, ekran süremde hiçbir zaman 8 saati yakalayamadı. yani burada ben kusuru miui9 a buluyordum. miui9 fazla batarya tüketiyor diyip miui8.2.2.0 a geçmek için yöntemler aramaya başladım.

Bundan bir iki saat önce arkadaşın birisi forumda yüzde 100 şarzdan yüzde90 şarza çok kısa sürede düştüğünden bahsetmiş. miui9 a geçtikten sonra aynı durum bendede oldu şarzım yüzde100 ken, 10 dakikada yüzde95 e düşüyor. 15 dakika sonrada yüzde90 a iniyordu. sonra batarya performansı düzeliyordu. Aynı arkadaş bataryayı hızlı şarz özelliği olmayan normal bataryayla şarz edince bir anda bataryanın gücünün düşmesinin düzeldiğinden bahsetmiş. bende denemek istedim. elimde eski 5volt 0,8Amperlik bir şarz cihazına taktım. taktığımda şarz oranı yüzde72ydi. yüzde yüze gelmesi 1 saat 5 dakika sürdü. oldukça geç şarz etti. İl tesbitim telefonda hiç ısınma olmaması. yani sıfır ısınma hiçbir ısınma olmadı. hatta kontrol ettim. güvenlik uygulamasında cihazın ısısını gösteriyor 33 derecehi hiç geçmedi.

şarzdan çıkardığımda saat 17:18 di.
    şuan saat 17:40 oldu. şarz oranı halen yüzde100.

Bu sorunu yaşayan arkadaşlar birde siz deneyebilir misiniz. output değeri 5volt ve Amper değeri 1,5Amper altında olan şarz cihazıyla şarz edebilir misiniz bakalım bataryada düzelme yaşanacak mı?
    Şarz ederken telefonu sürekli kontrol edin ısınma veya şarz cihazıyla uyumsuzluk gibi durumlarda müdahale edin. sorun oluşmasın. Şarz cihazının ısısınıda kontrol edin.

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eskiletor -- 21 Ağustos 2017; 18:11:37 >

• ergincenk E kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler,site çok güzelmiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergincenk

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=8507&idPhone2=7242

Yukarıdaki linke Bilgisayar dan bakarak karar verebilirsin.

mi6 nın kamerası s6 yı dan daha iyi o görsellere göre.
    hem doygunluk hem keskinlik hemde renklerde mi6 daha iyi.
  • Eskiletor E kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar. miui8 8.2.2.0 global sürüm ile bu kadar fazla ekran süresi almayı nasıl başarıyordunuz acaba? Ben teli max 10 gündür kullanıyorum. Max. ekran sürem 5 sa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khiron

cepport düzenbazı hariç alabileceğim bi yer var mı?

Benimde bayram sonuna kadar telefonu degistirmem lazim Ama gozume kestiremedin nereden alacagimi fiyati cok yukselmis.

• quote:

Orijinalden alıntı: azizbaris

Hocam merhabalar. miui8 8.2.2.0 global sürüm ile bu kadar fazla ekran süresi almayı nasıl başarıyordunuz acaba? Ben teli max 10 gündür kullanıyorum. Max. ekran sürem 5 sa.

Animasyonları kapat

Programların otomatik başlatmasını pasif yap

Programların arkaplan görevlerine izin verme

Program bildirimlerini kısıtla

Micloud senkronizasyonununda hesaptan çıkış yap. İstediğin zamam kendin yedekle. Sürekli aktif etme. hesaptan çıkış yap.

Google hesabınına sadece ihtiyacın olunca gir. İşin bitince hesabı kaldır. Google servisleri arka planda bataryayı sömürüyor.

Pil tasarrufunu aktifleştir.

Sık sık rem temizliği yap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eskiletor -- 21 Ağustos 2017; 18:47:28 >
  • Arkadaşlar whatsapp grup için katılım linkini paylaşacak kimse yok mu?
  • bence de orjinal şarj adaptöründe sıkıntı var..
    ben zaten yeni bi tane type-c kablo satın almıştım..
    şimdi bir de hızlı şarj destekleyen yeni adaptör bakayım aliexpressten..

bu arada telefonu şarjdan alalı 6 saat oldu ve pil durumu %88 görünüyor.. oldukça iyi gidiyor şimdilik

• quote:

Orijinalden alıntı: qweto

Arkadaşlar whatsapp grup için katılım linkini paylaşacak kimse yok mu?

Whatsapp grubumuz yokki, bikac kez mesaj attım grup kuralim diye, kimseden ses çıkmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: pretty34

quote:

günaydın arkadaşlar;
    şu iki ürün için ne dersiniz???

blitzwolf tripod+selfi çubuğu
    https://tr.aliexpress.com/item/BlitzWolf-3-in-1-Wireless-Bluetooth-Selfie-Stick-Tripod-Mini-Extendable-Monopod-Universal-For-iPhone-For/32821342750.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.350.1hW3oA

blitzwolf q.c 3.0 şarj cihazı
    https://tr.aliexpress.com/item/BlitzWolf-EU-Qualcomm-Certified-Quick-Charge-3-0-18W-Micro-USB-Charger-USB-Adapter-with-Power3S/32604474505.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.326.mBfNpc

hocam daha önce aldığım tripod kırıldı :D
    ucuz etin yahnisi.
    bende xiaomi tripod yerine yukarda verdiğim blitzwolf u dayanamayıp sipariş geçtim.
    hem tripod hem selfie çıbığı :)
    14,5 dolara mal oldu.
    xiaomi ye tercih etme sebebim ise selfie çubuğu olarak daha uzun oluşu,bluetooh aparatının sürgülü olarak yerleştirilmesi ve katlanan boru kısmı kalın ve daha sağlam oluşu,daha hafif olması ve görünüş olarak daha güzel olması.
    ayrıca pili 5mah daha yüksek :)

bu da karşılaştırma videosu
    https://www.youtube.com/watch?v=T39pLjKqtI0

Hocam iyi yapmissiniz, bende kirk yilin basi ihtiyacim olur diye ucuzunu dusunmustum. Halen almadim gerci. Acikladiginz icin teşekkür ederim, Xiaomi yerine Blitzwolf daha tercih edilebilir olmuş. Bende düşüneyim Blitzwolf u.

Bu arada sarj aleti olarak Aukey tavsiye ederim, halen almadiysaniz Blitzwolf u. Blitzwolf şarj aletiyle sorun yaşayanlar olmuş cunku.

Aksam kendi Kullandigim Aukey sarj aletinin linkini atarim hocam. Hatta aceleniz yoksa 11 kasimi bekleyin, bende 18 dolara almistim sanirim indirim zamani, 11 Kasim da daha cok indirime girebilir. Sarj aletinin yanina Blitzwolf Ampcore kablo da yapistirirsaniz tamamdir

Su Qc 4.0 sarj aletleri de cikmadi gitti. Acaba onumuzdeki sene mi cikacak yeni Soc birimli cihazlarla. Net bir bilgi de yok, telefonu deneyemedik halen.

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Ewet tripod daha alınası oldu hakkaten, satıcı ile konuştum 1 dolar da indirim yapıştırdı, 14.40 dolara geldi.

Şarj aleti henüz almadım ama aklımda hep aukey var zaten, görüntüsü daha güzel 😂

12 dolar civarı zaten hepsi de şu an, ugreen, aukey, blitswolf hepsi yakın birbirine.

BlitzWolf un kabloları çok güzel görünüyor ama, kaliteli duruyor, kalinlar

• Beyler hızlı şarj olayına fazla güvenmeyin bence. Ben 5volt 1mA iPhone şarj aletiyle telefonu kapatıp şarj ediyorum aldığımdan beri, telefonda ısınma olmuyor şarj olurken, şarj aleti ısınıyor ama iPhone da da öyleydi o yüzden sorun olacağını düşünmüyorum. Sıcaklık olayı bataryanın düşmanı hızlı şarjda da mecbur ısınacaktır alet. Bekleme ve ekran sürelerini yazdığımda bana inanmayanlar oldu ki 14 saat üzeri ekran ve 36 saat kadar bekleme süresi aldığım olmuştu. Miui9 a geçmedim stabil ve herkes tarafından beğenilmedikçe geçmeyi düşünmem, beta rom lar vs bana macera aramak gibi gelir önce sürümün oturması hatalarının giderilmesi lazım iyice ondan sonra da bir kaç sürüm atlamalı ve iyi olduğunu önceki miui 8i aratmayacağını kanıtlamalı. Şu an %75 şarj ile 4saate yakın ekran süresi almışım (maşallah) bu şekilde kullanıp orantı kurarsanız 16 saati geçer görünüyor ama pratikte böyle bir ekran kullanımı olmaz tabi illaki uyumak lazım çalışmak lazım vs. (WiFi, WhatsApp, Chrome, Gmail vb.) ekran süresi için ekran parlaklığı önemli 1/4 ya da 1/5 seviyesi bana yetiyor. Pil ayarlarında sistem uygulamalarından bana mantıksız gelenleri Android ve miui uygulamaları hariç kapalı tutuyorum, gereksiz bildirimler kapalı, gece uyurken telefonu pil harcayan hizmetleri kapatacak şekilde programlıyorum. Tüm titreşimler klavye dahil kapalı. Ram temizlik işlemini ekran kilitlendiği zaman 5dk sonrasına programlayarak yaptırıyorum elle uğraşmaya gerek yok. Zaten hepsi miui de mevcut o açıdan miui çok başarılı. Google uygulamalarını ise bana lazım olanları kullanıyorum Gmail, drive, haritalar gibi, diğerleri kapalı yine. Yani Google hesabını kaldırmak bana mantıksız geliyor bir sürü Google uygulaması var kullandığım. Biraz araştırarak batarya dan iyi performans almanın yollarını bulmak zor değil inanın.

Edit:ek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkRider -- 21 Ağustos 2017; 20:18:0 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: qweto

Arkadaşlar whatsapp grup için katılım linkini paylaşacak kimse yok mu?

Whatsapp grubumuz yokki, bikac kez mesaj attım grup kuralim diye, kimseden ses çıkmadı.

Valla bence kuralım.Hem sorunlara daha hızlı cevap buluruz hem de daha etkin paylaşımlar yaparız (Duvar kağıdı,tema,kılıf vs )
  • antique kullanıcısına yanıt
    Bu esnada ekran süresi de yazsan çok faydalı olur.

• 
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.