Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi5s Plus ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (227. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.952
Cevap
80
Favori
278.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne yazıkki böyle bir problem mevcut. Düzelecek gibi de gözükmüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, telefon siyah ekranda kaldı, sadece kilit tuşuna uzun basınca kapat, yenden başlat vb çıkıyor.Telefona room vs hiçbir şey atmadım, aldığım gibi kullanıyorum.Fikri olan var mı?6 aylık cihaz henüz.Arama geliyor; ama ekran olmadığı için açamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.ereneren -- 7 Haziran 2018; 12:37:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.ereneren

Arkadaşlar, telefon siyah ekranda kaldı, sadece kilit tuşuna uzun basınca kapat, yenden başlat vb çıkıyor.Telefona room vs hiçbir şey atmadım, aldığım gibi kullanıyorum.Fikri olan var mı?6 aylık cihaz henüz.Arama geliyor; ama ekran olmadığı için açamıyorum.
    hocam video atma şansınız varmı?sorun sanırım ui kaynaklı
  • bende pubg oynuyorum,daha takılma donma yaşamadım,sanırım miui optimizasyonları açık bir şekilde oynuyorsunuz oyunu,oda performanstan ödün vermenize neden olmakta,benim pubg ile ilgili karşılaştığım tek sorun grafik ayarının artmama sorunu,onuda playden bi uygulama yükleyip çözdüm,gfx gibi bi adı vardı uygulamanın,kullanmanızı öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: engova

Akmıyor diyenler s9 da birde Apple 8plus ta denesin oyunu .. sonuç..... Yine kasma donma droplar ..kisacasi oyun mobilde biraz sorunlu
    hocam dediğiniz gibi oyun sorunlu,ama bence akma konusundan ziyada sunucu konusunda,bendeki internettenmi kaynaklı bilemedim,ping girdimi oyuna oyun sapıtıyor,kasma hissetmiyorum ama açık ara bariz şekilde ping olmakta bazen,sürekli olmasada bazen oyun başlarında hissediliyor ping
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7r7

benb u telefondan ıyıce sogudum. mobile legends de bile donuyor. sony z2 ve samsng note 4 bile daha stabildi
    miui.pro,global stabil ve lineageos 15.1 romlarında o oyunu oynamıştım,bende takılma falan olmamıştı,sanırım bazı cihazlarda olduğu gibi sizin cihazdada thermal bi hatadan dolayı ufak bi yazılım sıkıntısı var,https://drive.google.com/file/d/0B6SB1pFnUnIGNTctc0VKV2VqUFU/view linkteki dosyayı /system/etc and find thermal-engine-8996.conf dizinine atmanız halinde sorununuz çözülür,nasıl atıcam derseniz cihazı rootlayıp kök dizine erişebilen bi dosya yöneticisi kullanabilirsiniz,derseniz ben rootdan anlamam,yazılımda oynamak istemem,cihazın ayarlarından geliştirici seçeneklerine girip miui optimizasyon ayarını kapatın,cihazı yeniden başlatın,sorununuz çözülmüş olması lazım,o optimize batarya ömrünü ciddi manada arttırırken performansdanda kayıp yaşatmakta,umarım yardımcı olabilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicksiz1i

6/128gblik model almaya değmez mi arkadaşlar ? Pubgde akmıyor demiş biri,bu cihaz akmiyorsa 1000tl bandında hangi cihazı neden tercih etmeliyiz,fikri olan var mı ?
    hocam bende pubg oynuyorum ve bende gram kasma yok,kimi arkadaşlar kasıyo demiş ama neden dememiş,direk isyan :D
    ben cihaz açılır açılmaz miui kullanırken optimizasyon ayarını kapattım,akıcı şekilde kullandım cihazı,onun dışında aosp yada lineage os romları miui a göre oyunlarda daha iyi performans verdiği söylendiği için test ettim,cidden akıcı oyun o romlarda kaymak gibi oldu,bu arada 1000 liraya mi5s+ varmı bilmem ama varsa kaçırmayın derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutafik

Hocam onu bunu bilmiyorum ama face de bile kasma var şu an ,Artık telefonda bir şey mi var bilemiyorum. Şarjda hele acayip kasıyor . Dahili hafıza da 30 gb boş alan var.
    hocam benim kuzen mi5s kullanıyor,geçen gün değişik bir şarj aleti ile şarj etmiş telefonu,kasıyo diyodu,baktım şarj aletine,ne olduğu belirsiz birşey,sanırım tam dolum yapmamış bataryası,ondan kaynaklıdır dedim,eve gelip bataryayı bitirip birdaha kendi şarj aleti ile dolum yapınca zerre sıkıntı kalmadı,sizdede durum aynı olabilir,kendi şarj aletinimi yoksa 3.parti şarj aletimi kullanmaktasınız?
  • ByBlaCk4 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler .Video atmayı denerim.Acılışta kilit ekranı normal yani ekranda görüntü var.Daha sonra ekran simsiyah. ui kaynaklı derken format atsam düzelir mi acaba?

Format attım, düzeldi.Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.ereneren -- 8 Haziran 2018; 1:27:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.ereneren

Teşekkürler .Video atmayı denerim.Acılışta kilit ekranı normal yani ekranda görüntü var.Daha sonra ekran simsiyah. ui kaynaklı derken format atsam düzelir mi acaba?

Format attım, düzeldi.Teşekkürler.
    ui kaynaklı dememin sebebi sistem arayüzünün yazılımında bi sıkıntı çıktığından şüphelenmemdir,format atıp sorunu çözmenize sevindim,bidaha sıkıntı yaşamazsınız umarım
    Merhaba hocam,

Öncelikle bir çok soruna cevap verdiğin için teşekkür ederim.
    Bendeki sorun, mobile oyunlarda, özellikle PUBG'deki kasmalar. İkinci dediğiniz ayarı yaptım. Olmazsa da telefonu rootlayacağız ne yapalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aysberg34

Merhaba hocam,

Bendeki sorun, mobile oyunlarda, özellikle PUBG'deki kasmalar. İkinci dediğiniz ayarı yaptım. Olmazsa da telefonu rootlayacağız ne yapalım.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByBlaCk4 -- 9 Haziran 2018; 13:0:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aysberg34

Merhaba hocam,

rica ederim hocam,sorununuza çözüm olduysam ne mutlu bana
    pubg deki kasmalar bende olmamakta fakat araştırdığım kadarı ile bazı miui romlarda oyun performansı cidden kötüymüş,yabancı forumlarda rom değiştirerek sorunu çözenler var,ben offical lineageos kullanıyorum ve sanırım bu yüzden bende oyunlarda problem yok,yabancı bi forumda bir arkadaş aosp kullandığını ve önceki kullandığı miui roma göre daha iyi performans elde ettiğini yazmış,birçok kişi miui kullanmak isteyip performansdan ödün vermek istemiyor,zamanım olsa aosp base alarak miui patchrom yapardım,umarım zamanı olan bi arkadaş buna el atar,size önerim pubg deki kasmaları marketteki bu uygulama ile gidermeniz(720p hd ayarları önerebilirim,eğer kasma olmazsa ayarları arttırabilirsiniz),eğer cihaza root atarım derseniz ise bootloader açıp twrp kurup lineageos yada aosp kurmanız olucaktır,bootloader açımı ve twrp kurulumu ana konuda var,custom rom kurulumu konusunda ben yardımcı olurum

Merhabalar uzun süredir miuipro 8.5.14 kullanıyorum. Aslında bir. Sıkıntısı da yok ancak bu aosp tabanlı romları da denemek istiyorum. Sizin lineage 15.1 mi 14. 1 çok övdüler şarj konusunda iyiyimiş. Bir de pixel experience rom var Official olarak onu kullandınız mı sanırım o da aosp tabanlı. Cevap için şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dj_yuxexes

Merhabalar uzun süredir miuipro 8.5.14 kullanıyorum. Aslında bir. Sıkıntısı da yok ancak bu aosp tabanlı romları da denemek istiyorum. Sizin lineage 15.1 mi 14. 1 çok övdüler şarj konusunda iyiyimiş. Bir de pixel experience rom var Official olarak onu kullandınız mı sanırım o da aosp tabanlı. Cevap için şimdiden teşekkür ederim.
    pixel experience kullandım kısa bi süre,çok memnundum,pil konusunda pixel ve lineageos az çok aynı,günü rahat çıkarmakta,şuan lineageos 15.1 kullanıyorum,memnunum,iki romunda benim fikrimi alıcak olursanız bi farkı yok,pixel experience zaten direk aosp üzerine stock google uygulamalarının giydirilmiş hali,eğer saf android seviyorsanız ve miuidan sıkıldıysanız bi deneyin derim

Anladım çok sağolun. Peki bu lineage 15.1 de telefon görüşmesi yaparken ses probleminden bahsetmişlerdi sesin karşıya gitmediğinden siz de böyle bir sorun oldu mu? Bir de buna magisk root flashlanıyor mu yoksa supersu ile devam etmek gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: dj_yuxexes

Anladım çok sağolun. Peki bu lineage 15.1 de telefon görüşmesi yaparken ses probleminden bahsetmişlerdi sesin karşıya gitmediğinden siz de böyle bir sorun oldu mu? Bir de buna magisk root flashlanıyor mu yoksa supersu ile devam etmek gerekir.
    şuana kadar ses gitmeme sorunu ile karşılaşmadım,ben 14.1 de magisk kullanmıştım,15.1 yüklü şuan ve ne magisk ne supersu yükledim,root gerektiren uygulama kullanmıyorum şu sıralar,ihtiyacım olmuyo,telefonla uğraşmaya pek vaktimde olmuyo,magisk yada supersu kurmak tamamen size kalmış
  • cümleten selamın aleyküm cihazı 8 ay önce altım ve aldığımda bootloader kilidi açık olarak geldi. Şimdi custom rom yüklemeyi düşünüyorum (samsung'tan TWRP,root/rom deneyimim var) ancak arkadaşım bana " cihaz sana açık geldi ise ve tekrar mi unlock yapmazsan cihaz system has been destroyed yazar ve telefon hard brick olur" dedi. Aslı var mıdır? Daha önce mi unlock hiç kullanmadım

ikinci sorum ise pil süresi iyi olan rom hangisidir? AOSP tabanlı mı tercih etmeliyim yoksa miupro mu tercih etmeliyim?

Son sorum ise telefonun wifi gücü çok düşük herkeste böyle mi? Custom rom ile durum çözülebilir mi?

Şimdiden teşekkür ederim. Gerçekten görüşlerinize ihtiyacım var

şimdiden hayırlı bayramlar. @ByBlaCk4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _EsEsLee_ -- 14 Haziran 2018; 10:33:5 >

• 8.4.19 beta yüklü. Bootloader unlock için sms onayı geldi. Fakat Telefondan geliştirici seçeneklerinde mi kilit açma ekranına hesap vecihaz ekle dediğimde ağa bağlanılamıyor uyarısı veriyor. Çin serveri olan vpn programı da bulamadım. Nasıl yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _EsEsLee_

cümleten selamın aleyküm cihazı 8 ay önce altım ve aldığımda bootloader kilidi açık olarak geldi. Şimdi custom rom yüklemeyi düşünüyorum (samsung'tan TWRP,root/rom deneyimim var) ancak arkadaşım bana " cihaz sana açık geldi ise ve tekrar mi unlock yapmazsan cihaz system has been destroyed yazar ve telefon hard brick olur" dedi. Aslı var mıdır? Daha önce mi unlock hiç kullanmadım

ikinci sorum ise pil süresi iyi olan rom hangisidir? AOSP tabanlı mı tercih etmeliyim yoksa miupro mu tercih etmeliyim?

Son sorum ise telefonun wifi gücü çok düşük herkeste böyle mi? Custom rom ile durum çözülebilir mi?

Şimdiden teşekkür ederim. Gerçekten görüşlerinize ihtiyacım var

şimdiden hayırlı bayramlar. @ByBlaCk4
    pil süresi konusunda miui romlar aosp tabanlı romlara göre biraz daha iyi,ama ikiside günü çıkarır,ben lineageos kullanıyorum,offical olarak güncelleme almakta,tavsiye edebilirim

system has been destroyed hatasına gelirsek,cihaz hard brick değil,soft brick olur,yani hata yazılımsaldır ve yazılımla çözülebilir,donanıma zarar vermez,hatanın sebebi yanlış yükleme yapılması yada stock firmware ile 3.parti yazılımların birlikte yanlış bir şekilde kullanılmasından kaynaklıdır,size tavsiyem cihaza twrp kurup kurdukdan hemen sonra custom rom flashlamanız olucaktır,bazı stock yazılımlar twrp ile o hatayı vermekte,miui kullanmak istersez miui.pro miui ms gibi birçok miui custom rom mevcut stock miui dan artısı var eksisi yok diyebilirim

• 
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.