Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi5s Plus ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (175. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4.952
Cevap
80
Favori
278.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar bende 2 gün önce gold rengini alarak aranıza katıldım. Şu ana kadar ki izlenimlerim olumlu yönde. Sadece kamerasına biraz alışamadım o da zamanla olur diye düşünüyorum. Pil konusunda beni tatmin etti iyi iş çıkarıyor bence.
  • bebahce kullanıcısına yanıt
    Nerdeyse 1 aydan beri aynı sürüm üstünde test yapılıyor. Artık global takımının ne yaptığını anlayamaz olduk.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cenkay KESER

Nerdeyse 1 aydan beri aynı sürüm üstünde test yapılıyor. Artık global takımının ne yaptığını anlayamaz olduk.

Çünkü tam stabil değil sürüm. Böyle çıkacaksa çıkmasın zaten. Xiaomi'ye yakışmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erbaa82 kullanıcısına yanıt
    Telefon çıktığı günden beri 8.0.4.0 sürümünde . Neredeyse telefon çıkalı 1 yıl olacak hala stabil sürüme tek güncelleme gelmedi. Her hafta haftalık güncelleme veren firma 1 yıldır stabil sürümü güncelleyemiyor. Çin stabil sürümü düzenli olarak güncelleniyor tamami ile global taraftaki düzensizlikten kaynaklanıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba

2 Hafta önce kardeşime hepsiburada üzerinden Mi 5S Plus aldık. Telefon çok güzel ve kuvvetli. Donanımdan anlasam da ilk defa ithalatçı garantili bir telefon alıyoruz. Bu telefonda neye dikkat etmemiz gerekiyor. Şu ana kadar 5-6 kere telefonu kullanırken ekranda ince yatay çizgiler anlık belirip kayboluyor diyor kardeşim. Yeni alındığı için biraz sorun olarak görüyoruz haliyle. Telefonu pc ye takıp androidi temiz kurulum yapmak istiyorum. Bunu yaparken herhangi bir Türkiye garantili cihazdakiyle aynı şekilde yaptığımda sorun olur mu. Paralet ithalat olan cihazlarda veya xiaomi cihazlarda farklı bir yöntemle mi yapılıyor. Cihaza temiz kurulum yapmak istiyorum pc ye takıp, sonrasında ekrandaki çizgi olayı devam ediyorsa değişim talebiyle geri göndereceğiz. Cihazı kullanan arkadaşlar detaylı cevap verebilirse çok memnun olurum.

Not: Telefonda gelen herhangi bir güncelleme yok. 6.0.1 MXB48T yüklü. Mui olarak global 8.2 diyor 8.2.2.0 Güvenlik yaması: 2017-01-01

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strathmorea -- 17 Ağustos 2017; 0:47:32 >

• strathmorea kullanıcısına yanıt
    merhaba kardeşim öncelikle hayırlı olsun ben kullanıyorum ancak senin cihaz maalesef panel hatalı ileride daha sık yapacak ve ekran kapanacak ,ekranın arızası giderilmez derhal değişim yapınız ...
  • hamdd kullanıcısına yanıt
    Ben de şikayetçiydim aynı sorundan. Global beta rom yükleyince büyük ölçüde halloldu o sorun.Ayrıca pil sürem oldukça iyileşti. Ancak şimdi de bildirimler görünmüyor kilit ekranında.Global beta rom kullanıcılarının Ağustos sonuna doğru miui 9 global betayı OTA dan alacağı söyleniyor. Kararlı sürüm ne zamana çıkar belli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: strathmorea

Arkadaşlar Merhaba

2 Hafta önce kardeşime hepsiburada üzerinden Mi 5S Plus aldık. Telefon çok güzel ve kuvvetli. Donanımdan anlasam da ilk defa ithalatçı garantili bir telefon alıyoruz. Bu telefonda neye dikkat etmemiz gerekiyor. Şu ana kadar 5-6 kere telefonu kullanırken ekranda ince yatay çizgiler anlık belirip kayboluyor diyor kardeşim. Yeni alındığı için biraz sorun olarak görüyoruz haliyle. Telefonu pc ye takıp androidi temiz kurulum yapmak istiyorum. Bunu yaparken herhangi bir Türkiye garantili cihazdakiyle aynı şekilde yaptığımda sorun olur mu. Paralet ithalat olan cihazlarda veya xiaomi cihazlarda farklı bir yöntemle mi yapılıyor. Cihaza temiz kurulum yapmak istiyorum pc ye takıp, sonrasında ekrandaki çizgi olayı devam ediyorsa değişim talebiyle geri göndereceğiz. Cihazı kullanan arkadaşlar detaylı cevap verebilirse çok memnun olurum.

Not: Telefonda gelen herhangi bir güncelleme yok. 6.0.1 MXB48T yüklü. Mui olarak global 8.2 diyor 8.2.2.0 Güvenlik yaması: 2017-01-01

Görüp cevap yazacak yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Schiaz

Ağustos 25'te gelecek olan MIUI9 için telefondakileri yedeklememe gerek var mı arkadaşlar? Kendim yüklemeyeceğim şuan güncellemenin gelmesini bekliyorum. Eğer her şey silinecekse ona göre yedekleme yapayım.

Arkadaşlar bu soruma hala yanıt alamadım bilen biri cevaplayabilirse çok sevinirim.
  • strathmorea kullanıcısına yanıt
    Verilen cevabı görmemişsiniz galiba. yufkayurekli02 size hemen değişim isteyin demiş.
  • quote:

quote:

Ağustos 25'te gelecek olan MIUI9 için telefondakileri yedeklememe gerek var mı arkadaşlar? Kendim yüklemeyeceğim şuan güncellemenin gelmesini bekliyorum. Eğer her şey silinecekse ona göre yedekleme yapayım.

Arkadaşlar bu soruma hala yanıt alamadım bilen biri cevaplayabilirse çok sevinirim.

Önemli gördüğünüz her şeyinizi, PC'ye fiziki olarak yedeklemek her zaman en sağlam ve en güvenilir bir iştir. Tavsiyem, güncelleme öncesi muhakkak yedeklerinizi alın.

• quote:

Arkadaşlar Merhaba

Ekran titreme olayı, telefonun tüm menüsünde mi gerçekleşiyor, yoksa tarayıcı, oyun vs açınca mı? Bu bilinmesi gereken bir etken. Dediğim yerlerde gerçekleşiyor ise uygulama kaynaklı bir problem olabilir. Genelinde kaynaklanıyor ise iki sebebi vardır. Yazılımsal veya Donanımsal. Cihazda sorun olduğunu anlamanın yolu, ya fabrika ayarlarına dönün ya da farklı bir yazılım yükleyin. Sorun hala devam ediyor ise donanımsaldır. Bu durumda ivedi bir şekilde değişim veya para iadesi isteyin. Pratik olması bakımından ilk olarak, fabrika ayarlarına sıfırlayın ve test edin. Geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: b.unal

Telefonun konusma sesini yukseltme sansimiz var mi? Bir tek ben mi duymuyorum. Herkesde bu sorun var mi? Hoparlor sedide dusuk geliyor gerci

Dediğiniz gibi bir problem yok. Ahize ve hoparlör sesi ortalama olarak gayet yeterli. Farklı custom romlarda ses optimizasyonu yapılmış olan romlar mevcuttur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Haşin_ErKeK

Beyler biraz önce youtubedan telefonun kaydırma problemi ile ilgili videoya baktımda telefon nekadar iyi olursa olsun bu problem insani telefondan sogutur bu nedir arkadaş koskoca xiomi su sorunu duzeltmiyor.

8.5.2. 0 Eu stabil romda, bahsettiğiniz kaydırma problemi yok denecek kadar azaltıldı. En azından kullanım olarak çok fazla olumsuz etkilemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hârimi -- 17 Ağustos 2017; 21:24:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hârimi

quote:

Arkadaşlar Merhaba

Ekran titreme olayı, telefonun tüm menüsünde mi gerçekleşiyor, yoksa tarayıcı, oyun vs açınca mı? Bu bilinmesi gereken bir etken. Dediğim yerlerde gerçekleşiyor ise uygulama kaynaklı bir problem olabilir. Genelinde kaynaklanıyor ise iki sebebi vardır. Yazılımsal veya Donanımsal. Cihazda sorun olduğunu anlamanın yolu, ya fabrika ayarlarına dönün ya da farklı bir yazılım yükleyin. Sorun hala devam ediyor ise donanımsaldır. Bu durumda ivedi bir şekilde değişim veya para iadesi isteyin. Pratik olması bakımından ilk olarak, fabrika ayarlarına sıfırlayın ve test edin. Geçmiş olsun.

Öncelikle teşekkür ediyorum. Hocam titreme olayı değil herhangi bir uygulama veya ayarlar menüsünde gezerken saliselik ekranda çizgi oluyor üç beş tane sonra kayboluyor. 2 hafta içinde 6-7 kere olmuş. Yeni olduğu için artar veya başka bir soruna dönüşür diye endişe ettik. Sorun bu ikincisi ise pc den direk temiz kurulum hard format atıp Android silip yeniden kurabiliyor muyuz bu telefonda da. Mesela ben Z2 kullanıyorum onda pc companion dan doğru pc ye teli bağlayıp temiz kurulum yapılıyor. Mi s plus ithalatçı garantili olduğu için dikkat etmem gereken bir şey var mı temiz kurulum yaparken onu merak ediyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hârimi

quote:

Arkadaşlar Merhaba

Öncelikle teşekkür ediyorum. Hocam titreme olayı değil herhangi bir uygulama veya ayarlar menüsünde gezerken saliselik ekranda çizgi oluyor üç beş tane sonra kayboluyor. 2 hafta içinde 6-7 kere olmuş. Yeni olduğu için artar veya başka bir soruna dönüşür diye endişe ettik. Sorun bu ikincisi ise pc den direk temiz kurulum hard format atıp Android silip yeniden kurabiliyor muyuz bu telefonda da. Mesela ben Z2 kullanıyorum onda pc companion dan doğru pc ye teli bağlayıp temiz kurulum yapılıyor. Mi s plus ithalatçı garantili olduğu için dikkat etmem gereken bir şey var mı temiz kurulum yaparken onu merak ediyorum.

Rica ederim. Tüm Xiaomiler zaten ithalatçı garantilidir.

Xiaomi Flashing Tool İle Stock Rom Kurulumu için genellikle bootloader kilidinin açık olması öneriliyor. Xiaomide en sağlıklı işler bootloader kilidi açık cihazlarda oluyor. Bu konuyla alakalı bilgilendirme ilk sayfada mevcut.

• http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-xiaomi-mi-5s-plus-64gb-kayitli-sifir-kutulu-471406687/detay

Beyler bu ilan doğru mudur yoksa dolandırıcı falan mı ?

• Arkadaşlar mis5s plus telefonumdan baya memnunum, eşime vereceğim sanırım. Video çekimi konusunda ve ekran kesinliği konusunda tavsiye edebileceğiniz maks. 2500 TL ye yine 5.5-5.7 inch hlgibi ne alabilirim. P10 plus ne dersiniz değerli yada mate serisi?

• caver kullanıcısına yanıt
    Ekran boyutunu tam hatırlamıyorum ama 128GB Xiaomi MI6 alınır

• RdvnKrca kullanıcısına yanıt
    Elden alacaksınız TRT bandrolü olup olmadığına dikkat edin ki bence yoktur. Gecen ay 1430TLye HB.com'dan aldım, bence sizde öyle yapın.

• 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.