Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi5s Plus ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (155. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.952
Cevap
80
Favori
278.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İndirmiş olduğunuz mevcut rom dosyasını değiştirin. Farklı bir rom dosyası yükleyin. Flashtol ile yükleyin. Gerekirse farklı bir PC'de ve farklı bir işletim sisteminde deneyin. Bunlar da birer etken.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Arkadaşlar merhaba, bugün HB üzerinden 5S Plus sipariş ettik, cihaz gelince yapılması gereken bir şeyler var mı? Xiaomi Redmi Note 4x modelinden yazılımsal müdaheleye alışkın olduğum için yapılması gereken bir şey varsa kullanıma geçmeden önce her şeyi halledip sorunsuz kullanıma geçmek istiyoruz. Ayrıca bu kaydırma sorunu nedir? Çözüldü mü? Çözülmediyse firma çözüleceğini söylüyor mu? Tüm tavsiyelere açığız. Gerekirse siparişi iptal edip geri gönderelim.

Hayırlı olsun. Yapmanız gereken hiç bir şey yok. Sim kartınızı takıp, kişisel ayarları yapıp kullanacaksınız. Kaydırma sorunu son güncellemeler ile büyük oranda(kullanımda pek hissettirmeyecek şekilde) giderilmiş durumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: mudur1998

hayırlı olsun ,hocam sana zahmet bir resmini koysan ve satın aldıgın linki paylaşsan,ben iki tane aldım ikiside berbat mecburen kullanıyoruz

Bana mı sordunuz hocam?
  • carter kullanıcısına yanıt
    pardon hocam yanlış olmuş
    hocam sana zahmet telde nasıl duruyor bir resmini ve aldıgınız yerin linkini koysanız
  • quote:

Orijinalden alıntı: mudur1998

hocam sana zahmet telde nasıl duruyor bir resmini ve aldıgınız yerin linkini koysanız

Nillkin H+PRO Anti-Explosion 2.5D Tempered Glass Screen Protector For Xiaomi Mi5s Plus

https://banggood.app.link/vi4jkNZLeE

Drop-resistance Thicken Simple Soft Silicone TPU Back Case For Xiaomi Mi5s Plus

https://banggood.app.link/0TejRW8qdE

Bu ikisi gayet kaliteli ürünler hocam. Ekran koruyu paneli, tuslari ve üst kısmı kaplıyor. Kılıf ince ve gayet şık, fotoğrafta görüldüğünün aynısı. Aliexpress'de de aynı ürünler mevcut şu an teli maalesef çekemiyorum kusura bakmayın, kullanıcı yorumlarında görseller mevcut. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carter -- 24 Haziran 2017; 14:26:24 >

• bu gun farklı bır rom dosyası daha ındırıp deneycegım

tum denedıgım flash toollar da 52. snde 34. sn de fılan yüklemeye gecmıyor ya zaman asımına uğradı yada yeterlı alan yok dıye hata alıyorum yada mx bufter sector 256 hatası verıyor

farklı bır pc de denedım onda da aynı oldu
    benım pc ye sıfırdan format attım gene aynı sadece farklı bır rom denemedim onu deneycegım

egerkı olumlu olursa karsıma yıne mı cloud hesabı çıkarsa bu telefon su hesapla ılıskılendırlmıs dıye ozaman napıcam bılmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreambox271980 -- 24 Haziran 2017; 15:58:12 >
  • dreambox271980 kullanıcısına yanıt
    Mi Hesabı kilitli cihazlarda miui kullanamazsın. Ya custom rom kullanacaksın Los, rr vs. yada telefonu parça parça satacaksın. Bizim bl kilidi açık mı kilitli mi?

• bootlader kılıdı kapalı sadece edl moddan ıslem yapabılıyordum

bu gun edl den cıhına globel rom yüklemeye kalktım 92.sn de yıne takıldı ve açılışta yıne bu telefon su hesapla ılıskılenmıs aga bağlanıp sısre gırın dıyor

wıfıde çalışmıyor ve artık edl mode ye de gecmıyor bu chına globel yüklemeye kalktıtan sonra tam yuklenmedı zaten 92.snde bu komutu ıslemek ıcın yeterlı alan yok yazıp kesıldı sımdı edl mode yede gırmıyor telefon

box la fılan bı sekılde olması lazım ama
    kımsede bu tur bılgılerde ıslem yaptırmamış galıba aynı sorunu yasayan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreambox271980 -- 24 Haziran 2017; 19:55:10 >
  • Bilgilendirme için teşekkürler. Cihazı dün sipariş verdim, bugün geldi. Bayram sonrasına bekliyordum, şaşırttı bu kadar hız.

Cihazın özellikle sağa kaydırmalarında takılmalar gözlemledim, umarım tamamen çözülür. Bunun yanında bir sorum var. Şarj aletinin amperi düşük gözüküyor, bu yüzden hızlı şarj etmiyor sanırım değil mi?
  • Kasım 2016 civarında Xiaomi cihazlar için android 7 gelecek haberlerini okuduk liste yayınlanmıştı güncellemeyi alacak cihazlar için.

Şimdi okuyorumki android 7 için beta yeni yeni başlamış artık 2-3 ay mı sürer bilinmez. Stabil rom yayınlanınca pekte birşey değişmeyecek bu defa miui 9 beklememiz gerekiyormuş ki mesela ekranı ikiye bölerek aynı anda 2 program bu şekilde çalışabilecekmiş yanlışım varsa düzeltin.

Bu durumda Xiaomi bizi resmen uyutmuş olmuyor mu? Tam 7 aydır güncelleme bekliyorum. Sattığım S7 edge'e bildiğim iki defa güncelleme geldi android 7 bile geldi mi 5s plusa sadece bir android 6.1 güncellemesi gelebildi o kadar.

Xiaomi sözünde durmadı android 7'yi tam kullanabilmemiz için en az 9-10 ay belkide 1 Sene beklemiş olmamız gerekecek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Bilgilendirme için teşekkürler. Cihazı dün sipariş verdim, bugün geldi. Bayram sonrasına bekliyordum, şaşırttı bu kadar hız.

Cihazın özellikle sağa kaydırmalarında takılmalar gözlemledim, umarım tamamen çözülür. Bunun yanında bir sorum var. Şarj aletinin amperi düşük gözüküyor, bu yüzden hızlı şarj etmiyor sanırım değil mi?

Hayırlı olsun tekrardan. Kazasız belasız belasız bir kullanım dilerim.

Benim cihazın kutusundan orijinal şarj aleti çıkmıştı. Ortalama 90 dakikada full doldurmakta. Sizinkiden çıkmamış veya satıcı bir şekilde değiştirmiş olabilir. Şuan bendeki Quick Charge 3...

teşekkürler hocam kılıf iyide temperli cam sanki gene aynı köşelerde biraz sorun var gibi,
  • hakanxml H kullanıcısına yanıt
    genel olarak hiç bir firma zaten ,büyük güncellemeyi bir yıldan daha az bir sürede vermiyorki hocam.android 6 ile android 7 arasında (xaiomi de her ikisinide gördüm )açıkcası pek fazla bir fark görmedim
    ayrıca her hafta güncelleme veren xaiomiden başka bir telefon firmasıda yok zaten
  • mudur1998 kullanıcısına yanıt
    Cam gayet güzel hocam, bence sıkıntısı yok lakin yine de siz bilirsiniz. :)

• Arkadaşlar merhaba iyi forumlar ben yeni Xiaomi mi 5s plus aldım. Uygulamaları yükledim ve kullanmaya başladım ama WhatsApp uygulamasında sms ile doğrulama kodunu alamıyorum ' internete bağlanmıyor , lütfen bağlantıyı kontrol edin falan ' ama internete bağlıyım mobil veri de açık wi-fi den de denedim , bunun dışında dikkatimi çeken bir diğer durum ise Instagram ve Facebook daki hikâyeler goruntulenmiyor , VK adlı uygulama da aynı şekilde bağlantı sorunu var gösteriyor , diğer uygulamalarda bir sorun yaşamıyorum, sorun nedir nasıl çözüm bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim

Bootloader kilidi kapalı ise yapacağınız bir şey yok. Yazılım atilsada doğrulama ekranının gecemezsiniz. Tek yapabileceğiniz şey mi hesabını almak. Ürünün faturası varsa size mi.com üstünden destek talebi oluşturup bu cezayı kaldırabilirsiniz. Onun dışında bu telefonu parça olarak satmak dışında hiçbir şey yapamazsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • shune S kullanıcısına yanıt
    hocam bu gün bayram belki yogunluktandır,çünkü enteresan bir durum herşeyde internet var whatsupta yok
  • Bilgi için teşekkürler

Sizin ve herkesin Mübarek Ramazan bayramı kutlu olsun öncelikle

Bts usb cihazı gibi.bir şey gördüm YouTube de telefoncular vs kullanıyor

Onunla mi hesabını geçici olarak filan kaldırıyorlar acaba bu cihaz veya buna benzer xihazla usb debuggingi aktif ediliyormu veya edilmeden mi hesabı kaldırabilir iyonu

Bunlar yapılsa edl kapatmayan bir rom yüklerken bu şekilde wifide clasirdi

Önceki çin romu olamayan global romda ben mi hesabı aktif olmasa da launcher yükleyip teli kullanıyorsun

Şimdide kullanabiliyorum fakat son global çim romundan sonra wifi ve edl mode çalışmıyor

Cihazın test point noktasından filan hicmi edl mod aktif olmaz artık

Manyak gibi telde sadece mi hesabı miui den tema filan indiremem sadece sanıp teli arkadaştan aldım

1000 TL de para verdim

Telefonda aldığımda kullanıyordu mi hesabı pasif edilmiş rom yüklüydü

Kurcaladim bu hale getirdim

miuitürkiye forumuna yazarsan yetkili arkadaşlar var yardımcı olurlar.
  • 
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.