Şimdi Ara

===> \\\ Xiaomi Mi2 ve Mi3 4 Çekirdekli 2GB Ramli Canavar (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.708
Cevap
65
Favori
253.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: neoAyhan

quote:

Orijinalden alıntı: oyunbitti

quote:

beni gümrükten aradılar. daha sonra satıcıyla gorustum 1 hafta boyunca. sonra urunu geri cekti.

Satıcı tr deki gümrükten mi çekiyor, yoksa ürünün kendi ülkesine gelmesini mi bekliyor? Çok soru sordum kusura bakmayın.

Bu arada beni hala arayan sorayan yok, telefonun üstüne mi yatacaklar ne?

sen ara hocam gümrüğü. bi ürün gelcekti de kontrol etsinler. hacı ürün bizim gümrüge düştüğü anda satıcıyı ıkna edersen o kendı ulkesındekı kargo fırmasıyla gorusup urunu gerı cektırıyor. mısal dhl ile geldıyse kendı lokal dhl subesını arayıp evrak hazırlattırıp cektırıyor. sen ikna edersen satıcıyı o halleder gerısını.

Ok hocam saol. Benim tel de gümrüğe takılmış, gümrükten çıktı yazıyor. Uğraşayım bakalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Telefonu PİM de bekleyen arkadaşlar eğer alıcı şehir istanbulda değilse gümrük işlemleri gittiği şehirde yapılıyo

ben hala bir sürü cihaz getirtmekteyim yurtdışından ve takıldığı zaman istanbulda değil antalyada takılıyor çünkü PTT ile gelen cihazlar gümrük kontrolü teslimat şehrinde yapılıyor ama DHL gibi firmalar istanbul da yapıyor ve gümrüğe tabi bir işlemse hemen durduruyor (genelde TÜM PAKETLERİ DURDURUYORLAR) nedeni ise Antalya sevki istediğin zaman her seferinde 130 TL lik Antalya gümrük aktarım masrafı istiyor faln filan

ama PTT Antalyada oluyor

Misal en son bi cihaz getirttim baya durdu antalya pim de aradım neden teslim edilmiyor dedim İçinden telefon parçası çıktı dedi (alakası yok şu ses değiştirici oyuncaklardan dı) ama bu seferlik teslim edicez bidaha olmasın dediler
  • quote:

quote:

quote:

quote:

beni gümrükten aradılar. daha sonra satıcıyla gorustum 1 hafta boyunca. sonra urunu geri cekti.

Satıcı tr deki gümrükten mi çekiyor, yoksa ürünün kendi ülkesine gelmesini mi bekliyor? Çok soru sordum kusura bakmayın.

sen ara hocam gümrüğü. bi ürün gelcekti de kontrol etsinler. hacı ürün bizim gümrüge düştüğü anda satıcıyı ıkna edersen o kendı ulkesındekı kargo fırmasıyla gorusup urunu gerı cektırıyor. mısal dhl ile geldıyse kendı lokal dhl subesını arayıp evrak hazırlattırıp cektırıyor. sen ikna edersen satıcıyı o halleder gerısını.

Ok hocam saol. Benim tel de gümrüğe takılmış, gümrükten çıktı yazıyor. Uğraşayım bakalım.

şehir neresi hocam gümrükten çıktı demek gümrüğe takıldığı göstergesi değil yurt dışından gelen tüm herşey önce gümrük departmanına geliyor çıktı demesi aktarım işlemi başlatılıyor demek oluyor yani yurt içi bölümüne

bu yurt dışından gelen paketlerin neredeyse hepsine düşen bi yazı

• quote:

Orijinalden alıntı: baran86

quote:

quote:

quote:

quote:

şehir neresi hocam gümrükten çıktı demek gümrüğe takıldığı göstergesi değil yurt dışından gelen tüm herşey önce gümrük departmanına geliyor çıktı demesi aktarım işlemi başlatılıyor demek oluyor yani yurt içi bölümüne

Hocam bugüne kadar en az 50 kez yurtdışından alışveriş yaptım. Özellikle çinden. Şimdiye kadar tüm kargolarım gelmişti ve bunların içinde elektronik sigara ve 2-3 telefon da vardı. Ama ilk kez gümrüğe takılıyorum. Ve elime geçen hiç bir siparişimde bu ibareyi görmemiştim. O yüzden gümrüğe takıldığını düşünüyorum. Muhtemelen gün içinde veya yarın alıcıya ihbar gönderildi bilgisini girerler.

• Telefonun kaydını e-devletten yaptım, sorguladım, anında, kayıtlı dedi. Bu ne hız böyle.İnşallah sonradan sorun çıkmaz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: baran86

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam bugüne kadar en az 50 kez yurtdışından alışveriş yaptım. Özellikle çinden. Şimdiye kadar tüm kargolarım gelmişti ve bunların içinde elektronik sigara ve 2-3 telefon da vardı. Ama ilk kez gümrüğe takılıyorum. Ve elime geçen hiç bir siparişimde bu ibareyi görmemiştim. O yüzden gümrüğe takıldığını düşünüyorum. Muhtemelen gün içinde veya yarın alıcıya ihbar gönderildi bilgisini girerler.

Hocam benim başıma defalarca geldiği için bilgi amaçlı söyledim tabi ki garantisi yok ama işte bana aynı şekilde teslimatı yapılan bi paket gönderi dökümü

===> \\\ Xiaomi Mi2 ve Mi3 4 Çekirdekli 2GB Ramli Canavar

• şu an yurt dışındayım. isteyen olursa yardımcı olabilirim.
  • Birkaç sorum var:
    1.Telefon mobil şebekeden (etrafta olduğu halde) hiç 3g görmedi.Hep H,H+,E.
    2.Yine mobil şebekeden googleplaye giriliyor ama indirme, apk kurulumu yapılamıyor. Diğer sitelerden de indirme başlıyor ama yapılamıyor. Sizin telefonlarda durum nasıl? Bildiğiniz bir ayar vs. var mı? Kablosuz bağlantıda hiçbir sorun yok. Mobil şebekeyle ilgili bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: funkan

Birkaç sorum var:
    1.Telefon mobil şebekeden (etrafta olduğu halde) hiç 3g görmedi.Hep H,H+,E.
    2.Yine mobil şebekeden googleplaye giriliyor ama indirme, apk kurulumu yapılamıyor. Diğer sitelerden de indirme başlıyor ama yapılamıyor. Sizin telefonlarda durum nasıl? Bildiğiniz bir ayar vs. var mı? Kablosuz bağlantıda hiçbir sorun yok. Mobil şebekeyle ilgili bir durum.

2. soru için cevap veremeyeceğim ama H, H+ yazanlar zaten 3G'dir. Daha doğrusu 3G'nin biraz daha gelişmişi. 3,5 G diyebiliriz. E yazan da Edge yani 2G'dir. Malum ülkemizde heryerde 3G yok.
  • Cevap için teşekkürler.Bir şeyler öğrendikçe cahilliğimizin boyutu çıkıyor ortaya. Mobil şebekeden hala hiçbir indirme yapamıyorum.Googleplay de açılıyor ama uygulama kurmuyor.Bu diğer bazı telefonlarda da varmış ve pil-veri tasarrufu modunu kapatınca düzeliyormuş. Fakat bizim telefonda öyle bir seçenek yok.Pil tasarrufu var ama veri tasarrufu ile ilgili bir ayar bulamadım.Bulacağım ama.
  • Android - sale den getirsem ürünü gümrükte sıkıntı yaşar mıyım arkadaşlar ? Birde illaki pasaport mu olması gerek Türkiyede kullanmam için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: k0be

Android - sale den getirsem ürünü gümrükte sıkıntı yaşar mıyım arkadaşlar ? Birde illaki pasaport mu olması gerek Türkiyede kullanmam için.

Türkiye'ye posta, kargo v.b yollarla telefon getirmememizin, telefonu aldığımız yer ile değil, bizim Gümrük kanunlarımız ile ilgisi var. Nerden alırsanız alın, Gümrükte takılır ve üstüne 10 misli vergi bile ödemeyi göze alsanız, gümrükten çıkartmanız mümkün değildir. Ha mümkünmüdür bilmiyorum ama araya rüşvet, eş-dost v.s. girer alırsınız, yada gümrüğün gözünden kaçar orası ayrı tabi.

Türkiye'de GSM cihazların kullanılabilmesi için, IMEI numarasının BTK'ya kayıtlı olması gerekir. Bu kayıt işlemi ya distribütör, ithalatçı tarafından yapılır, yada yurtdışından kendiniz yada bir yakınınız getirdiyse pasaporta işletilerek yapılır. Başka bir kayıt durumu yoktur. Dolayısıyla ithalat değil de yolcu ile gelen bir cihazı kullanabilmek için ya pasaport ile BTK'ya kayıt yaptıracaksınız yada eğer cihazınız buna izin veriyorsa BTK'ya kaydı olan başka bir IMEI numarasını, kullanmak istediğiniz cihaza yazdıracaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: chemxxx

quote:

Orijinalden alıntı: mirzali1973

quote:

Orijinalden alıntı: marmarisleee

Forumda bikaç arkadaş xiaomi m2 Türkçe dil desteği konusunda soru sormuş, benim istemedende sahibi olduğum ( bir arkadaş için almıştım telefonu ama bana yamuk yaptı ) xiaomi m2 ye Türkçe dil paketini yükledim ve buradan nasıl yüklediğimi kısa bir anlatım ile sizlerle paylaşmak istedim, ilk once miuiandroid.com sitesinden orjinal romu kuruyoruz

orjinal rom kurulumu ( update )

Öncelikle http:// miuiandroid.com /community/threads/3-2-22.19679/ sayfasından ingilizce ve çince olan orjinal romu bilgisayarımıza indiriyoruz,

rom' u indirdikten sonra telefonumunu bilgisayar'a bağlayarak telefon hafızasının ana dizinine indirdiğimiz romu kopyalıyoruz ve ismini update.zip olarak değiştiriyoruz,
    daha sonra telefonu recovery modda açıyoruz, bunun icin önce telefonu kapatıyoruz , ardından volume + ve power tuşuna aynı anda basıyoruz , miui logosunu gordugumuz anda iki tuşuda bırakıyoruz
    recovery modda açıldıktan sonra ingilizceyi seciyoruz, ardından wipe user daha ve wipe cashe yapıyoruz ( kullanıcı bilgileriniz siliniyor , onceden yedegini alın )
    daha sonra install update.zip to system one ı seçerek kurulumu başlatıyoruz, bu işlem bittikten sonra reboot system one ı seçiyoruz.
    ilk aşama olarak rom u kurulumu yaptık , şimdi Turkce dil paketini yükleyeceğiz,

Turkce dil paketini yukleme ( MIUI Multi Lang 3.2.22 )

oncelikle http:// miuiandroid.com/ community/threads/miui-multi-lang-3-2-22-ics-jb.19690/ sayfasından Xiaomi MI 2 icin olan dosyayı indiriyoruz
    dosyayı indirdikten sonra telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz ve daha önce kurulumu yaptığımız rom dosyası olan update.zip' siliyoruz ve indirmis oldugumuz dil paketi dosyasini yine ana dizine yukleyip ismini update.zip olarak degistiriyoruz
    bundan sonra updater uygulamasını ( miui rom icinde kurulu geliyor ) çalıştırıyoruz ve secenekler menusunden " select install pack " i seciyoruz, ardından biraz once yukledigimiz ve ismini update.zip olarak degistirdigimiz dosyayi seciyoruz ve kurulum basliyor
    yukleme bittigi zaman ekranda reboot secenegi çıkıyor, reboot diyoruz ve bu kadar
    telefonumuz kapanip açılıyor , settings>language&inpu>langage menusu altında Türkçeyi seçiyoruz...

android konusunda çok iddialı değilim , xiaomi m2 ye turkce dil paketini bu sekilde yukledim ve problemsiz calisiyor. burada ilk kez bir anlatımda bulunuyorum umarım yardımcı olabilmişimdir. Bangkok dan herkese sevgiler saygılar..

Ben yüklemeyi buradaki gibi yaptım.
    Önce miui orjinal rom yükledim.(3,5,10 versiyonu) sonra aynı versiyonun multilang versiyonunu anlattığı gibi yükledim. Üstünede direk 3,5,24 multilang versiyonu yükledim. sorunsuz çalışıyor.

Selamlar, ben de geçen hafta Çin'den bir Mi-2A aldım. Türkçeleştirmek istiyorum ve bahsettiğiniz uygulamaları yapacağım. Şu andaki mevcut ROM google play uygulamalasını ve diğer google uygulamalarını içermiyor. Acaba siz bu işlemleri yaptıktan sonra google uygulamalarını yüklemek için bir şey yaptınız mı?

http://miuiandroid.com/community/threads/3-5-10.20360/
    orjinal rom sayfası

http://miuiandroid.com/community/threads/miui-v5-multi-lang-3-5-10.20370/
    multilang rom sayfası

telefon modelleri yazıyor. m2s - m2a - m2 hepsi var.

google play ben yükleyince geldi.

http://miuiandroid.com/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/
    burdada diğer rom lar var. multilang rom için her rom sayfasında açıklama var.

Güle güle kullan.
    Geç cevap için özürdilerim. Şu aralar biraz yoğunum. Telefon gerçekten güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Android - sale den getirsem ürünü gümrükte sıkıntı yaşar mıyım arkadaşlar ? Birde illaki pasaport mu olması gerek Türkiyede kullanmam için.

Türkiye'ye posta, kargo v.b yollarla telefon getirmememizin, telefonu aldığımız yer ile değil, bizim Gümrük kanunlarımız ile ilgisi var. Nerden alırsanız alın, Gümrükte takılır ve üstüne 10 misli vergi bile ödemeyi göze alsanız, gümrükten çıkartmanız mümkün değildir. Ha mümkünmüdür bilmiyorum ama araya rüşvet, eş-dost v.s. girer alırsınız, yada gümrüğün gözünden kaçar orası ayrı tabi.

Türkiye'de GSM cihazların kullanılabilmesi için, IMEI numarasının BTK'ya kayıtlı olması gerekir. Bu kayıt işlemi ya distribütör, ithalatçı tarafından yapılır, yada yurtdışından kendiniz yada bir yakınınız getirdiyse pasaporta işletilerek yapılır. Başka bir kayıt durumu yoktur. Dolayısıyla ithalat değil de yolcu ile gelen bir cihazı kullanabilmek için ya pasaport ile BTK'ya kayıt yaptıracaksınız yada eğer cihazınız buna izin veriyorsa BTK'ya kaydı olan başka bir IMEI numarasını, kullanmak istediğiniz cihaza yazdıracaksınız.

teşekkür ederim ilginiz için , ingiltereye arkadaşım gitti ebay dan o alcak türkiye ye döndüğünde bana vercek. Çözümü buldum yalnız ebay da satışı yok herhalde .

• quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim ilginiz için , ingiltereye arkadaşım gitti ebay dan o alcak türkiye ye döndüğünde bana vercek. Çözümü buldum yalnız ebay da satışı yok herhalde .

http://www.ebay.com/itm/261191991303?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649
    şu satıcıda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stentor -- 9 Temmuz 2013; 19:43:11 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chemxxx

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: marmarisleee

Forumda bikaç arkadaş xiaomi m2 Türkçe dil desteği konusunda soru sormuş, benim istemedende sahibi olduğum ( bir arkadaş için almıştım telefonu ama bana yamuk yaptı ) xiaomi m2 ye Türkçe dil paketini yükledim ve buradan nasıl yüklediğimi kısa bir anlatım ile sizlerle paylaşmak istedim, ilk once miuiandroid.com sitesinden orjinal romu kuruyoruz

orjinal rom kurulumu ( update )

Öncelikle http:// miuiandroid.com /community/threads/3-2-22.19679/ sayfasından ingilizce ve çince olan orjinal romu bilgisayarımıza indiriyoruz,

rom' u indirdikten sonra telefonumunu bilgisayar'a bağlayarak telefon hafızasının ana dizinine indirdiğimiz romu kopyalıyoruz ve ismini update.zip olarak değiştiriyoruz,
    daha sonra telefonu recovery modda açıyoruz, bunun icin önce telefonu kapatıyoruz , ardından volume + ve power tuşuna aynı anda basıyoruz , miui logosunu gordugumuz anda iki tuşuda bırakıyoruz
    recovery modda açıldıktan sonra ingilizceyi seciyoruz, ardından wipe user daha ve wipe cashe yapıyoruz ( kullanıcı bilgileriniz siliniyor , onceden yedegini alın )
    daha sonra install update.zip to system one ı seçerek kurulumu başlatıyoruz, bu işlem bittikten sonra reboot system one ı seçiyoruz.
    ilk aşama olarak rom u kurulumu yaptık , şimdi Turkce dil paketini yükleyeceğiz,

Turkce dil paketini yukleme ( MIUI Multi Lang 3.2.22 )

oncelikle http:// miuiandroid.com/ community/threads/miui-multi-lang-3-2-22-ics-jb.19690/ sayfasından Xiaomi MI 2 icin olan dosyayı indiriyoruz
    dosyayı indirdikten sonra telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz ve daha önce kurulumu yaptığımız rom dosyası olan update.zip' siliyoruz ve indirmis oldugumuz dil paketi dosyasini yine ana dizine yukleyip ismini update.zip olarak degistiriyoruz
    bundan sonra updater uygulamasını ( miui rom icinde kurulu geliyor ) çalıştırıyoruz ve secenekler menusunden " select install pack " i seciyoruz, ardından biraz once yukledigimiz ve ismini update.zip olarak degistirdigimiz dosyayi seciyoruz ve kurulum basliyor
    yukleme bittigi zaman ekranda reboot secenegi çıkıyor, reboot diyoruz ve bu kadar
    telefonumuz kapanip açılıyor , settings>language&inpu>langage menusu altında Türkçeyi seçiyoruz...

android konusunda çok iddialı değilim , xiaomi m2 ye turkce dil paketini bu sekilde yukledim ve problemsiz calisiyor. burada ilk kez bir anlatımda bulunuyorum umarım yardımcı olabilmişimdir. Bangkok dan herkese sevgiler saygılar..

Ben yüklemeyi buradaki gibi yaptım.
    Önce miui orjinal rom yükledim.(3,5,10 versiyonu) sonra aynı versiyonun multilang versiyonunu anlattığı gibi yükledim. Üstünede direk 3,5,24 multilang versiyonu yükledim. sorunsuz çalışıyor.

Selamlar, ben de geçen hafta Çin'den bir Mi-2A aldım. Türkçeleştirmek istiyorum ve bahsettiğiniz uygulamaları yapacağım. Şu andaki mevcut ROM google play uygulamalasını ve diğer google uygulamalarını içermiyor. Acaba siz bu işlemleri yaptıktan sonra google uygulamalarını yüklemek için bir şey yaptınız mı?

http://miuiandroid.com/community/threads/3-5-10.20360/
    orjinal rom sayfası

http://miuiandroid.com/community/threads/miui-v5-multi-lang-3-5-10.20370/
    multilang rom sayfası

telefon modelleri yazıyor. m2s - m2a - m2 hepsi var.

google play ben yükleyince geldi.

http://miuiandroid.com/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/
    burdada diğer rom lar var. multilang rom için her rom sayfasında açıklama var.

Güle güle kullan.
    Geç cevap için özürdilerim. Şu aralar biraz yoğunum. Telefon gerçekten güzel.

Teşekkürler... Bir yerlerden bulup hallettim... Dediğiniz gibi telefon gerçekten güzel. Ben de beğendim.
    Belki bir daha ki Çin seyahatimde bir tane daha alırım...

• Beyler
    Imei yazilabiliyor mu bu cihaza?
    Ona gore alcsm ben de buldum bi tane

• Imei yazılması yapılamıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: stentor

quote:

quote:

quote:

http://www.ebay.com/itm/261191991303?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649
    şu satıcıda var.

32 gb yok ondada , 16 gb da kamera 8 mp , 32 gb da kamera 13 mp

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: stentor

quote:

quote:

quote:

şu satıcıda var.

32 gb yok ondada , 16 gb da kamera 8 mp , 32 gb da kamera 13 mp

o an dikkat etmemişim galiba. ben de çinden gelen giden olursa ordan aldırıp buraya getirtmeyi düşünüyorum. yurtdışı çok alışveriş yaptım ama telefon riskine girmek değmez bence.
    panasonic lx3 almıştım zamanında. gümrüğü ödeyip aldım ama cepte öyle bir şans yok.

• 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.