Şimdi Ara

Xiaomi Mi WiFi Repeater Pro bağlantı kopma sorunu - IP adresi alamama hatası (Netmaster modem)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
18.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

https://www.amazon.com.tr/Xiaomi-DVB4235GL-Sinyal-Yak%C4%B1nla%C5%9Ft%C4%B1r%C4%B1c%C4%B1-G%C3%BC%C3%A7lendirici/dp/B084WT4WWK

Xiaomi'nin Mi Wifi Pro isimli repeater'ını yukarıya linkini kopyaladığım adresten satın aldım.

Kurulumu kolayca halloldu. Sorunsuz şekilde kullanmaya başladım.

Ancak bir süre sonra kopmalar başladı ve cihaz kullanılamaz hale geldi.

Forumda yaptığım araştırmada, kullanıcıların esas problemi kurulumda yaşadıklarını gördüm. Benim sorunum ise kurulumunu yapmış ve telefonumla bağlanmış olduğum repeater'ın internet yayını yapamaması. Aldığım hata ise IP adresi alınamadığı yönünde.

Yukarıdaki videoyu hazırlayan arkadaş, benim yaşadığım sorunu TP-Link marka modem kullanıcılarının nasıl aşabileceğini anlatmış.

Sorunun kaynağını modemin IP kiralama süresinin sona ermesi olarak gösteriyor ve DHCP istemci listesinde repeater'ın geçerlilik süresinin "Kalıcı" olarak değiştirilmesi gerektiğini söylüyor.

Ancak benim evimdeki Netmaster Uydunet modemin ara yüzü videodakinden çok farklı olduğu için, tüm denemelerime rağmen çözümü kendi modemime uyarlamayı başaramadım.

Halihazırda cihazı kullanamıyorum. Düzeltmek için bir fikri/önerisi olan var mı?

Yardım ederseniz çok sevinirim.

• Güncel.

• Cihaz modeme uzak mı ? Modeme yaklaştırıp deneyin

• orhan kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Dediğiniz gibi modeme yakın bir prize taktım, yaklaşık bir gündür bağlantı kopmuyor.
    Ama bu sefer de modeme uzak olan odalarda internet çekmiyor yine 😀 cihazdan fayda alamamış oluyorum sonuç olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer81 -- 20 Ocak 2021; 13:42:40 >
  • Dördüncü günde bağlantı koptu maalesef.
    Aldığım hataya ilişkin ekran görüntüsü şöyle:
    Xiaomi Mi WiFi Repeater Pro bağlantı kopma sorunu - IP adresi alamama hatası (Netmaster modem)

Yardımlarınızı bekliyorum.
  • Ömer81 Ö kullanıcısına yanıt
    dostum aynı sorunu bende yaşıyorum. bi türlü çözemedim. ıp adresi alınıyor diyor kalıyor. bazen bağlanıyor. bazen kopma oluyor. sen ne yaptın çözdün mü
  • kanboz53 K kullanıcısına yanıt
    Çözemedim, durum hâlâ aynı. Prize ilk taktığımda bazen birkaç gün, bazen birkaç saat düzgün çalışıyor. Sonra yine IP yapılandırma hatası alıyorum.
    İhtiyacım olduğu zaman prizden çıkarıp takıyorum ben de. O anı kurtarıyor.
    eyvallah kardeşim. bendede aynı şekilde. çöxersem yazarım
  • bu konuyu cozebilen oldu mu? bircok sey denedim ama yaramadi..
  • KnghtER kullanıcısına yanıt
    Modem arayüzüne girip WPS'i aktif yaptığımda biraz daha uzun süre (4-5 gün) kopmadan çalıştırdım. (Modemin üstündeki mavi ışık sürekli yanacak. En sağdaki olması lazım.)
    Sonrasında internet sağlayıcım ve modemim değiştiği için cihaza ihtiyacım kalmadı. Malum, netmaster wifi gücü açısından piyasadaki en kötü modem. Yeni modem ile wifi evin her yerine ulaşıyor.

Düzeltme: DNS yazmışım, WPS olacaktı. Yukarıda düzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer81 -- 26 Temmuz 2021; 22:2:4 >

cevap icin tesekkurler, benim de modemim netmaster belki de olay tamamen ondan kaynaklaniyor. Neyse idare edicez biraz daha

• Arkadaşlar az önce bozuk olan 2 adet aletimde çalışmaya başladı nasıl oldu bilmiyorum fakat şöyle anlatayım.

Evde hali hazırda çalışan bir mi wifi vardı, dün akşam dhpc kısmını modemden kapatmıştım sabah kalkınca çalışan dağıtıcı dagıtmaz oldu. sonra aklıma geldi ben bunu kapattım bir acayım diye.

açtım ve 0dan kurulum yaptım. eski elimde bozuk olanlar bile yüklendi şu anda 3 tane mi wifi dagıtım oldu :)

• Bağlandığınız cihazlarda (telefon tablet pc vs) sabit ip verirseniz kopmuyor. Ben de bu şekilde kullanıyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.