Şimdi Ara

Xiaomi Mi WiFi 3G Router OpenWrt Kurulumu, SAMBA Paylaşımı (NAS Kurulumu), Torrent Client Kurulumu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.166
Cevap
45
Favori
62.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Zahmet olmazsa memnun olurum. Bir de siz deneyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar az önce elime ulaştı 3g. şimdi yorumlara bakarak karar vereyim dedim ve şu an için stok olarak kullanmak sanırım daha doğru. ayrıca 186₺ ye mal ettim ve vergi çıkmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: micro77

mi hesap bılgılerını ozelden yollayın sıze dosya ve sıfreyı temın edeyım...
    az once kontrol ettım gırıs yapılıyor..
    pm gönderemiyorum onun da neden olduğunu bilemedim? acaba tarayıcıdan mı? neyse konumuz o değil.

size yazdığım özel mesaj şu şekildeydi

merhaba. modem bugün elime ulaştı ancak ne telefon uygulamasından ne de kablolu ve kablosuz olarak ayar sayfasına giremiyorum. kablo net modem kullanıyorum. CBW-383Z4 - Netmaster. bunu birdge moduna mı almam gerekiyor ilk önce yada bunun bağlantısı nasıl yapılacak? detaylı anlatım bulamadım. yardımcı olur musunuz?
  • must82 M kullanıcısına yanıt
    android miwifi uygulaması ıle ıstedıgınız ayarları yapmanız mumkun.
  • bu arada openwrt kişiye özel rom pişiren bir site buldum...

istedıgınız programı ekleyıp cıkartarabılırsınız ;

https://as-test.stephen304.com/chef/
  • quote:

android miwifi uygulaması ıle ıstedıgınız ayarları yapmanız mumkun.
    android uygulamasıyla oluyor dediğiniz gibi ama arayüz komple çince neyi nasıl yapacağımı bilemiyorum çincem olmadığı için. bununla ilgili bir görsel hazırlanmış mı hiç?
  • quote:

bu arada openwrt kişiye özel rom pişiren bir site buldum...

istedıgınız programı ekleyıp cıkartarabılırsınız ;

https://as-test.stephen304.com/chef/
    stok rom kullanayım diyorum onu da çince olmasından dolayı beceremiyorum. bir de şöyle bir şey var 3g ye wireless olarak bağlandıktan sonra mobil uygulamasından işlem yapmanız gerekiyor. ama cihaza bağlandığınızda cihazda zaten internet yok. ayar menüsü gelmiyor. CBW-383Z4 - Netmaster modemi bridge moduna alıyorum. 1. ethernet çıkışından 3g nin wan çıkışına bağlantı yapıyorum. ona rağmen internet yok, ethernet girişlerindeki ışıklar da yanmıyor zaten.

• arkadaslar bu urunu en uygun nereden alabilirim?yurt ici yurt disi site olmasi fark etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: repatita

arkadaslar bu urunu en uygun nereden alabilirim?yurt ici yurt disi site olmasi fark etmez.
    aliexpressten 186₺ ye mal etmiştim. aliexpresste geçen hafta ön ödemeli sipariş vardı 11.11 için. ama bunun yanında gearbest ve diğer sitelerde de satılıyor. indirim zamanını kollamak lazım.
  • must82 M kullanıcısına yanıt
    Orijinal firmware kullanmak istiyorsanız, Google Chrome gibi tarayıcılar otomatik olarak sayfayı tercüme edebiliyorlar. Arayüz açıkken boş bir yere sağ tık, "bu sayfayı çevir" diyerek istediğiniz dilde kullanabilirsiniz.

Diğer probleme gelecek olursak eğer; şu linke bir bakmanızı tavsiye ederim.https://forum.donanimhaber.com/netmaster-cbw-383z4-modem-ile-sorun-mu-yasiyorsunuz-cozum--84625120

• Asus N16 yanına almak istiyorum fazlamı olur sizce daha uyguna benzer özelliklerde bir ürün varmı bildiğiniz, Ac ve 5Ghz destekli.
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Router ihtiyacınız varsa elbette alırsınız. Güzelce de kullanırsınız tabii ki. Neden fazla olsun ki?

5GHz olsun, WiFi AC olsun, tamam bu özellik barındıran seçenek çok. Ama daha ucuz dediğiniz anda maalesef dişe dokunur bir rakibi yok. Belki mi router 3(düz 3, 3g olan değil) bulabilirsiniz. Ancak iki model arasında aşağı yukarı 20 liralık bir fark için tercih etmenizi önermem...

• 11.11 indirimiyle aliexpressten 157 liraya aldım cihazı. OpenWRT vs Pandorabox karşılaştırma yapan oldu mu aranızda? Kapalı kaynak driverlar fark yapıyormu özellikle 5GHz için.
  • Informed I kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, çok iyi fiyat.

Forumda OpenWRT kullananlar -ben dahil- var; ancak pandorabox kullanan bilmiyorum. Pandorabox hakkında, eski kernel kullandığını ve patch'lenmemiş güvenlik açıkları olduğunu okumuştum.

• Informed I kullanıcısına yanıt
    kupon falan mı var hocam 30$ altına göremedim ben.

konuya genel olarak soruyorum birde, airties 5650 modemim var ben kablolu kullandığım için sorun olmuyor ama ev dubleks olduğu için üst kattan az çekiyor, tenda v300 modem veya bunu almayı düşünüyorum. diğer özelliklerini pek kullanmayacağım sadece hdd'yi tvden görme olayını kullanabilirim o da direk samsung tv arayüzünde olmuyor sanırım
  • 0ldskool kullanıcısına yanıt
    pandorabox yenı versıyon da eskısını de denedım.

perfonmansı gayet iyi.

ama orjınal router yazılımı gıbı sureklı chına sıtelerıne bılınmeyen bılgıler yolluyor...

muhtemelen spy yazılımı patchli , benım ıcın onemlı degıl dersenız bılemem .

sırf o yuzden openwrt orjınal kullanıyorum...
  • quote:

pandorabox yenı versıyon da eskısını de denedım.

perfonmansı gayet iyi.

ama orjınal router yazılımı gıbı sureklı chına sıtelerıne bılınmeyen bılgıler yolluyor...

muhtemelen spy yazılımı patchli , benım ıcın onemlı degıl dersenız bılemem .

sırf o yuzden openwrt orjınal kullanıyorum...
    Xiaominin internet kontrol scriptinin baidu q360 vs siteleri kontrol ettiğini ve bununda bilgi yolluyor gibi algılandığını okumuştum, nekadar doğrudur bilemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

kupon falan mı var hocam 30$ altına göremedim ben.

konuya genel olarak soruyorum birde, airties 5650 modemim var ben kablolu kullandığım için sorun olmuyor ama ev dubleks olduğu için üst kattan az çekiyor, tenda v300 modem veya bunu almayı düşünüyorum. diğer özelliklerini pek kullanmayacağım sadece hdd'yi tvden görme olayını kullanabilirim o da direk samsung tv arayüzünde olmuyor sanırım
    11.11 ön siparişiyle 28 dolara aldım hocam kuponsuz. Şu anda başka satıcıda da 28.88e var galiba ancak büyük bi china telekom logosu var üzerinde, 30 dolara logosuz bulduysanız oda iyi bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    Benden uzak olsun. Hiç kabul edip göz yumamam.
    Zaten ben xiaomi'nin kendi yazlımı dahi cihazı kullanmaya başladığım gün OpenWRT yazılımıyla değiştirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

Router ihtiyacınız varsa elbette alırsınız. Güzelce de kullanırsınız tabii ki. Neden fazla olsun ki?

5GHz olsun, WiFi AC olsun, tamam bu özellik barındıran seçenek çok. Ama daha ucuz dediğiniz anda maalesef dişe dokunur bir rakibi yok. Belki mi router 3(düz 3, 3g olan değil) bulabilirsiniz. Ancak iki model arasında aşağı yukarı 20 liralık bir fark için tercih etmenizi önermem...
    N16 2.4Ghz ve 802.11ac desteklemiyor şimdi ben bu ürünü alırsam 5Ghz özelliğini kullanabilirmiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glorfindel1907 -- 11 Kasım 2018; 11:44:38 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.