Şimdi Ara

Xiaomi Mi WiFi 3G Router OpenWrt Kurulumu, SAMBA Paylaşımı (NAS Kurulumu), Torrent Client Kurulumu (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.166
Cevap
45
Favori
62.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ysonmezer

tenda ac18 e bakalım

Alıntıları Göster
    peki hocam yardımcı olursanız sevinirim bana .ayrıca mac klonlama yapabiliriz dimi tendada ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

peki tenda ac18 yerine xiomi roter 3g alsam .ne gibi kayıp yasarım .eklenti plugin vs olarak .ve sizin cihazda nasıl torrent destegi ?acil karar vermem lazım kuponum yarın yanacak yoksa..

açıkçası maddi olarak tenda ac18 maddi olarak zorluyor fakat broadcoom chipsetli olması güven veriyor
    fakat xiomideki mediatek işlemci de düşündürüyor mediatek olması ve geliştirmeye dahaa yatkın ve serbest olması falan .
    bir türlü veremiyorum kararı. omu bumu diye

Alıntıları Göster
    https://www.epey.com/modem-ve-ag/karsilastir/99976-106196/tenda-ac18_xiaomi-mi-router-3g/
    Fazla araştırmadım ama burada bazı farklar yazıyor
    Asıl önemli olan (bana göre) router alternatif yazılımları destekliyor mu.
    Yapılan testlere göz at. Wifi performansı nasıl ona bak. Bazen özelikleri gösteren rakamların büyük olması pratikte bir anlam taşımıyor. Tecrübe edenlerin yorumları çok önemli.
  • serkan1216 kullanıcısına yanıt
    Xiaomi Mi3G için bu forumdaki ben dahil her arkadaş yardımcı oluruz ama Tenda yı hiç incelemedim henüz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Xiaomi Mi3G için bu forumdaki ben dahil her arkadaş yardımcı oluruz ama Tenda yı hiç incelemedim henüz.
    Evet karar verdim mi router 3g alacam . Fakat sunu soracam n11 deki satilan bu xiomi mi router cihazlar garanti olarak kim ilgileniyor yani garantisi varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Samtelmobile firmasının satış sonrasında ürünlerinin arkasında durduğunu gördüm. Diğerlerini bilmiyorum.

• quote:

Samtelmobile firmasının satış sonrasında ürünlerinin arkasında durduğunu gördüm. Diğerlerini bilmiyorum.
    Oradan alacam galiba bende

Tenda da 4 tane gigabit port var. Bu iyi bir özellik ama kullanmıyorsan işe yaramıyor. Bana 2 tane yetiyor. Zaten diğer odaya 2 kablo çekmek pratik olmadığı için orada switch kullanıyorum.

• Superonline FTTB kullanıcısıyım. Verdikleri dandik modemler canıma tak edince, forumdaki arkadaşın da yönlendirmesi ile bu routerı aldım. Başta biraz uğraştırsa da kurulum kısmında pppoe id ve şifre kısmına fiber kullanıcı adı ve şifremi girdim, mac clonlama dahi gerek kalmadan internete bağlandım. Şuan sorunsuz güzel bir başlangıç yaptık. İlerleyen dönemde ben de DDRT kurmayı planlıyorum.

SamtelMobileden aldım ben de. Lakin İstanbul / Sirkecide yer alan Kastelli İş merkezindeki mağazasından alın derim. Bana çok güzel bir indirim yaptı elden alıp fatura almayınca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FieSTaA -- 14 Kasım 2019; 0:22:26 >
  • Benimde cihaz geldi bu aksma kurdum simdi router3g den yaziyorum .hic bir ayar yapmadim sinyal seviyesi. Tatmi. Edici kiytirik huawei 255s den sonra .fakat arayuze. Bile girmeyi beceremedim sadece programi kurup internwtte ciktim kablossuz da

• Her ikinize de hayırlı olsun.

• Arkadaşlar cihazınıza openwrt kurma konusunu endişe etmeyin. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız konudaki tecrübeli arkadaşlarla birlikte çözeriz. Şimdiye kadar kimseyi yarı yolda bırakmadık. (Bu çok iddialı oldu galiba :) Eğer sorununu çözmeyi unuttuğumuz arkadaş varsa da kusura bakmasın. Tekrar yazarsanız çözeriz.) sevgililer.

• ysonmezer kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim hocam Allah razi olsun. Benim yapmam gereken ne ayar var suan?
    Sunu fark ettim internet sayfalarini biraz takilirak yukluyor kablolu veya kablosuz 25 megabit fiber internette direk cikiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

Tesekkur ederim hocam Allah razi olsun. Benim yapmam gereken ne ayar var suan?
    Sunu fark ettim internet sayfalarini biraz takilirak yukluyor kablolu veya kablosuz 25 megabit fiber internette direk cikiyorum
    Sayfaların takılarak yüklenmesinin çok sebebi olabilir. Hiç speedtest yaptın mı?
  • Openwrt için Release Candidate - OpenWrt 19.07.0-rc1 sürümü yayınlandı.
    https://openwrt.org/releases/19.07/start

Aşağıdaki adresten upgrade için rom dosyasını indirebilirsiniz
    https://downloads.openwrt.org/releases/19.07.0-rc1/targets/ramips/mt7621/openwrt-19.07.0-rc1-ramips-mt7621-xiaomi_mir3g-squashfs-sysupgrade.bin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysonmezer -- 14 Kasım 2019; 22:2:53 >
  • Ana konudaki tüm download linklerini ve komutları son stabil sürüm olan 18.06.5 e göre güncelledim.
    Kurulum sırasında bu linklerden gerekli dosyaları indirebilirsiniz.
    Teşekkürler 0ldskool.
  • ysonmezer kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah. Esas bu güzel rehber için ben teşekkür ederim. Ellerinize sağlık. Saygılar.

• quote:

Openwrt için Release Candidate - OpenWrt 19.07.0-rc1 sürümü yayınlandı.
    https://openwrt.org/releases/19.07/start

Aşağıdaki adresten upgrade için rom dosyasını indirebilirsiniz
    https://downloads.openwrt.org/releases/19.07.0-rc1/targets/ramips/mt7621/openwrt-19.07.0-rc1-ramips-mt7621-xiaomi_mir3g-squashfs-sysupgrade.bin
    Bu Rom'u yeniden flashlamak mı lazım yoksa firmware upgrade kısmından modem arayüzünden halledebilir miyiz?
  • FieSTaA kullanıcısına yanıt
    Arayüzden flash new firmware kısmından yapabilirsiniz.

• quote:

Arayüzden flash new firmware kısmından yapabilirsiniz.
    Denedim ama file type is not supported diyor. Bir de sizce geçmeye değer mi konudaki sürümden, kişisel görüşünüz nedir.
  • Ben 19.07 rc sürümünü yüklemedim yanlış anlaşılmasın. 18.06.5 sürümünü de daha çok tecrübe etme şansım olmadı ama mutlaka daha stabil çalışıyordur. Sonuçta birçok hata düzeltilmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysonmezer -- 17 Kasım 2019; 15:45:7 >
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.