Şimdi Ara

Xiaomi Mi Tv Stick Saat ve internet bağlantı Sorunu Çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
23
Cevap
1
Favori
21.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba herkese. Xiaomi Mi TV Stick cihaz aldım ancak saat ve internet bağlantısı ile ilgili sorunlar yaşadım. İnternette çok araştırmama rağmen tam çözümü bulamadım. Ama yazılanları bir araya getirince problemi çözdüm.

Sorun bu şekilde yaşanmakta : Bir çok kişi cihazı HDMİ çıkışına bağladıktan sonra gücü TV deki USB den alıyor. TV kapatılınca güç kesiliyor ve cihaz saati sıfırlıyor. TV'yi açınca cihaz saati internet ağından güncelliyor. Ancak internetten saat güncellenemiyor. Saat güncel olmayınca da internete giriş yapılamıyor.

Bu saat problemi Dsmart internet kullanıcıları ve bazı farklı internet servis sağlayıcı kullanıcılarında var.

Kullandığınız modemin arayüzüne giriş yaptıktan sonra modemin DNS ayarlarını Google DNS'leri olarak yapılandırınca problem çözülüyor. Ana konuda kaybolmaması ve arandığında kolay bulunabilmesi için ayrı bir konu açmayı tercih ettim. Umarım faydası olur. Herkese iyi forumlar.

Google DNS leri

8.8.8.8

8.8.4.4

Not: Xiaomi Mi Box S 4K cihazda da benzer sorun var. Ancak elimde cihaz olmadığı için deneme yapmadım. Deneyen ve başarılı olan arkadaşlar yazarsa güzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unnamedist -- 3 Mart 2021; 13:24:20 >

• Xiaomi Mi TV Stick 1080p Android TV Media Player - Dolby DTS - Chromecast

cihazım kapatılınca internete bağlanmıyordu. Menü 'den girip tekrar tarih saat ayarlamak eziyetti. Bu bilgi çözüm oldu. Teşekkürler.

• Sırf size cevap yazmak için üye oldum :)

Mi Stick TV kullanıyorum. Farklı yöntem videoları izledim denedim oldu ama geçici çözümdü. Prizden ayrıldığında her şey sıfırlanıyordu. Bir tek sizin yönteminizde sorun yaşamadım. Tebrik ve teşekkür ederim ☺️ sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: canssuca

Sırf size cevap yazmak için üye oldum :)

Mi Stick TV kullanıyorum. Farklı yöntem videoları izledim denedim oldu ama geçici çözümdü. Prizden ayrıldığında her şey sıfırlanıyordu. Bir tek sizin yönteminizde sorun yaşamadım. Tebrik ve teşekkür ederim ☺️ sevgiler.

önemli değil teşekkür ederim

• Mi Stick wifi ayarlarından DHCP yerine statik yapıp google dns girdim bi işe yaramadı. Burayı okumadan önce adaptörle cihaz arasına ucuz bi powerbank koyayım mı diye düşünüyordum, sonuçta elektrikten kesilince pil olmadığı için reset atıyor tarih saate. Ama güvenli olmayabilir diye vazgeçtim. Bir de dediğiniz gibi modem arayüzünden DNS değiştirip deneyeyim akşam, inşallah bende de işe yarar.

• İşe yaradı sonsuz teşekkürler. Her gün işten gelince bi ton küfür basıyordum sonunda kurtuldum manuel tarih saat ayarlamaktan 🤗🤗  

• Arkadaslar bu islem icin vodafone modemlerde DNS&DDNS menüsünden güvenli dns secenegini kapatmak lazim diger analtilanlari uygulamistim olmamisti en soninda bu yöntemle saat duzeldi tesekkurler
  • Modem DNS Google yapıp cihaz ayarında otomatik tarih ve saati ağdan al yapınca düzeldi. Bilginiz olsun

• Beni büyük bir sıkıntıdan kurtardın. Teşekkür ederim 👍

• Eğer mi stick urununuz varsa ve ekran soluk yazilari secmekte bile zorlaniyorsaniz. Televizyonun renk ayarlamalarini fabrika ayarlarina döndurun düzelir. Bende hicbiryerde boyle bir yazi gormedim. kendim kesfetttim foruma gelip arastiran olursa gorsun diye yaziyorum

• Mi stick'de belirtilen sorunların hepsini yaşadım ve çözümlerin de hepsini denedim. Ama yinede sıkıntı yaşamaya devam ediyordum. cihazı 5ghz ağa bağlayınca hiçbir sorunum kalmadı şuan. Benzer sorun yaşayan arkadaşlar deneyebilirler

• quote:

Orijinalden alıntı: 23korg23

Arkadaslar bu islem icin vodafone modemlerde DNS&DDNS menüsünden güvenli dns secenegini kapatmak lazim diger analtilanlari uygulamistim olmamisti en soninda bu yöntemle saat duzeldi tesekkurler

Hocam bende vodafone internet kullanıcısıyım. Zte marka modem de belirttiğiniz ozellik ayarlaması ni nasıl yapıyoruz size zahmet ekran görüntüsü alabilir misiniz

Mustafaolgun67@gmail.com

• Merhaba 3 gün önce bu ürünü aldım kurulumi yaptın ve sorunsuz 1 gun kullandım. Daha sonra cihazın elektriği kesildi ve internete baglanmama sorununu bende yaşmaya basladım. 2 gün boyunca ne yaptîysam düzelmedi. Ürünü farklı internetlere bağladığımda ürün çalışıyor fakat ilk kurulumi yaptığım evde çalışmıyordu. Daha sonra google dan gelen maili farkettim. Hesabınız baska bir cihazda kullaniliyor bu siz misiniz diye bir maildi. Maili onaylayınca ürün kendine kendine kapanıp açıldı ve internet problemi ortadan kalktı.

Alakası varmıdır bilmiyorum ama belirli bir sure sonra maile onay verilmedigi icin o internette bloke mi koyuyor anlamadım. Mesajım bulunsun istedim

• maalesef çöp internet sorunu var para tuzağı laptopta var telde var ama mi stickte yok

• 4k olan modeli aldım ara ara bende bağlanma sorunu yaşıyorum herşeyde internet var bunda bağlantı hatası saat falan herşey deniyorum düzeliyor bir süre sonra

• Ben mi yapamadım bilmiyorum ama dns leri değiştirdim arayüzden ama tarih saat sorunu devam ediyor

• Sen nasıl bir kralsın. 50 kere format attım bu problem için.

• Bu alet tamamen çöp, az biraz bilgisayar internet anlayan biri olarak işin içinden çıkamadım, internetteki tüm formülleri denedim yine yok yine yok. Evde bağlanıyor ofiste bağlanmıyor. Bu kadar karmaşık olmamalı. Denenmemiş yöntemler deneyip başarılı olan var ise lütfen paylaşsın.

• Serverbedi84 S kullanıcısına yanıt

Cihazı sıfırlayıp ilk mesajda yazdıklarımı yaparsanız sorununuz çözülür.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.