Şimdi Ara

Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.993
Cevap
136
Favori
310.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • anlık clientların yaptığı Down/up trafiğini gösteren bir uygulama hala bulamadım. nlbwmon var kimin ne kadar Down ne kadar up yaptığını gösteren ama onda da anlık hız yok. sshdan çalışan iftop var onu da okumayı beceremedim sanırım ya da istediğim bilgiyi vermiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @0ldskool Merhaba hocam bende xiaomi 4a giga versiyon var duvar delme modunu denemek için hata yapıp yazılım güncelleştirme seçeneğini kullanarak çin sürümü kurdum. Şimdi ben bu cihaza openwrt kurmak istiyorum eski bir anlatımınızı gördüm onları uygulayarak çin versiyonu olan cihaza openwrt kurabilir miyim yoksa önce global versiyona mı geçmem gerekecek?

• cem650 kullanıcısına yanıt

Ayni cihazdan bende aldim amazon dan dediginiz gibi bende hiçbir fark göremedim iade ettim isin ilginç tarafı amazon para iadesi yapti 1 aydir urunu gelip almadi bekliyorum

• bu Rus'un router ında 2.4ghz switch enable disable var benimkinde yok

signal strength var benimkinde yok

Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı!
    Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı!

Rus'un router ın üzerinde 2 ışık yanıyor benimkinde tek ışık yanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wa$abi -- 26 Mayıs 2021; 6:27:27 >

• Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı!
  • ben cihazı daha yeni aldım. openwrt kurmadım. WİFİ olarak MODEMİN WİFİ si bundan daha iyi. WİFİ olarak bir artısını görmedim openwrt kurmadığımdan olabilir bilmiyorum.

fakat bu cihazın şöyle bir artısı var.

modem çok uzakta, modemden notebook, masa üstü PC ye kablo çekmek istemiyorsunuz diyelim.

bu cihazı modeme WİFİ üzerinden bağlıyorsunuz. daha sonra odanızdaki notebook veya masa üstü PC yi bu cihazdan kablo ile bağlıyorsunuz bu şekilde modemin hızını aynen alıyorsunuz. böylece kopma da olmuyor

kablo ile bağlayacağım madem buna ne gerek ver sorusu akla gelebilir.

çok uzun bir kabloya gerek kalmıyor

modem ile notebook, masaüstü PC aynı odada ise buna gerek yok bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wa$abi -- 26 Mayıs 2021; 9:7:24 >
  • ben 2.4ghz i kapatmaya çalışıyorum ama şansa bak zaten 5ghz den bağlanıyorlar :)

burada ilginç olan şu

3 cihaz TELEFON, MASA ÜSTÜ PC VE NOTEBOOK

Telefon nun 5ghz den bağlanmasını anlıyorum ama notebook ve masaüstü PC kablo ile bağlı router'a nasıl 5ghz olabilir

kaç cihaz bağlı gösteriyor ama hangi cihazlar bağlı onu da gösterse

• wa$abi kullanıcısına yanıt

xiaominin işleri işte, yazılımla bir şeyleri eksiltip duruyor

openwrt ile 2.4ü kapatabilirsin, sinyal de bir nebze artar.

sinyal değişimini aşağıdaki ekran görüntülerinden anlarsınız

• sweet81 S kullanıcısına yanıt

trendyoldan aldığım için iade olmaz sanırım.

• Merhaba,

Hocam anca bir çeşit bug olabilir. O değerin gerçek olması mümkün değil kanımca.

Günlük kullanımda, hele de bizim internet hızları için AX AC pek fark olmaz zaten. İkisi de çok yeterli o yüzden fark göremedim demeniz normal bir durum.

ax1800 için hali hazırda resmi openwrt desteği yok. Gayri resmi bir firmware varsa da benim bilgim yok. Ama resmi destek için çalışmalar devam ediyor.

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Hocam direkt openwrt kurulumu yapabilirsiniz. Global->openwrt veya çin->openwrt farketmez. İlk mesajdaki rehber günceldir.

Kolay gelsin.

• Merhaba,

Aslında 2.4GHz ve 5GHz iki wifi ağı bir birinden tamamen bağımsız çalışıyor. Hem çipleri hem de antenleri ayrı.

Ama dediğiniz gibi sinyal grafiklerinde aradaki fark bariz belli. Belki başka bir sebebi olabilir.

Düzeltiyorum: gerçi bir saniye siz openwrt vs stok karşılaştırmışsınız şimdi farkettim. Ben ağ isimlerine dikkat etmemiştim Üstteki muhabbete istinaden 2.4GHz açıkken kapalıyken diğer ağın sinyali diye anladım.

Openwrt ile daha yüksek çıkış almanız zaten çok normal hocam :D Cihazın tüm gücünü kullanabiliyorsunuz. Bunun sebebi de openwrt kendi açık kaynak kodlu güncel driver'larını kullanıyor. Stok yazılım sahipli ve eski sürüm driver'ları kullanıyor.

edit: düzeltme ve ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0ldskool -- 26 Mayıs 2021; 17:7:47 >
  • 0ldskool kullanıcısına yanıt

Yanıtınız için teşekkürler hocam en yakın sürede kuracağım bakalım övüldüğü kadar varmı openwrt :)

Hocam belli bir süre içinde yasal olarak iade hakkınız oluyor diye biliyorum ama iş birazda satıcının insafına kalıyor.

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt

Rica ederim.

Hocam ben 3 belki 4 yıldır kullanıyorum. Openwrt benim için olmazsa olmaz bir şey. Şu saatten sonra openwrt'siz cihaza ben 5 kuruş para vermem. Stabil, güncel, bol özellik, istediğini yapma özgürlüğü vs.. Forumda benim gibi uzun süredir kullanan birçok arkadaşımız var. Onlara da sorun bunun aynısını söyleceklerdir :D

Ha ama şu da var. Kimisi kardeşim ben onunla mı uğraşacağım diyor. Openwrt o insana göre bir şey değil. Biraz daha meraklı, öğrenmeyi seven, linux komut vs bilen ya da en azından ilgi duyan insana göre bir şey.

evet biliyorum hocam Xiaomi yazılımla azaltmış gücü ben de onun için kurdum openwrt. yazılım çok iyi çok şeye müdahale edilebiliyor ama karışık da, repeater modu yapana kadar bir günüm gitti Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! 

ayrıca ttl'e falan da müdahale edilerek hotspot yapıldığı operatörden gizlenebiliyor. pass paketleri olup da dağıtmak isteyenler için de güzel.

Hocam selam openwrt destekli ac veya az önerin ne olur

Merhaba hocam aklınızdaki bütçe nedir?

maks 1000 tl diyelim.

• 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.