Şimdi Ara

Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.999
Cevap
137
Favori
310.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba, linkteki rehberi deneyebilir misiniz? bende ilk olarak internete çıkamıyordum, bunları uygulayarak bağlanabilmiştim.

https://openwrt.org/docs/guide-quick-start/ssh_connect_to_the_internet_and_install_luci#use_ssh_to_connect_to_the_internet_and_install_luci_web_interface

• fatihdemirbal kullanıcısına yanıt

hocam merhaba. dün gece sabaha karşı 7-8 kadar openwrt işleriyle uğraşmıştım. Artık bağlantı işini yapamayınca öylece bırakmıştım. Akşam işten gelince sağlıklı kafa ile herşeyi baştan kontrol ettim tak diye internette geldi routerin arayüzünede girdi. Demek gece çok uğraşmaktan benim kafa patetes😂😂 olmuş olmalıki kablo bağlantılarını yanlış yapıyormuşum😂

ilgin için teşekkürler hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyonik İ kullanıcısına yanıt

Henuz resmi olarak OpenWRT'ye eklenmemis de olsa, yaklasik bir haftadir OpenWRT destegi var

OpenWRT kurulumu icin gerekli dosyalar burada:

https://github.com/eisaev/r2350

ilgili forum:

https://forum.openwrt.org/t/support-aiot-ac2350-xiaomi/70451

kendim de denedim (`eisaev` adli kullanici ile ortak port'ladik) gigabit gibi abarti bir WAN baglantiniz olmadigi surece SQM ile isinizi gorur. Obur turlu "software offloading" ile ~800mbit hizlara erisebilirsiniz (SQM'siz).

Bence (ozellikle simdi OpenWRT destegi ile) bu fiyata iyi bir router.

• Rica ederim, çalışmasına sevindim

• @0ldskool Hocam virtualbox üzerinden cihaza openwrt yükledim

Ftth altyapıda direk gpon'dan bağlantı kurmak istiyorum

Wan bağlantısını düzenleme ekranında İSS kullanıcı adı ve şifremi giriyorum

Switch bölümünden vlan id:35 yapıyorum

Maalesef bu şekilde defalarca denememe rağmen cihaz internet bağlantısı kurmadı

Mac klonlamaya çalıştım fakat yapamadım

Sana zahmet mac klonlamayı tarif edebilir misin

• mlhbyk M kullanıcısına yanıt

merhaba, hangi operatörden kullanıyorsunuz?

• mlhbyk M kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Hangi firmadan internetten alıyorsunuz söylememişsiniz o yüzden vlan id değeriniz doğrmu yanlış mı bilmiyoruz. Orada bir sorun olabilir.

Bir de MAC klon işlemini 3 ya da 4 defa tarif ettim, konu içinde arama yaparsanız hemen bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

• Arkadaşlar evimde ttnet 20mgbt internet kullanıyorum salonda modem fazla çekmediği için xiaomi 4a veya 4c wifi router almak istiyorum. Hangisini almalıyım 4c değil de 4a alsam ne farkedicek? Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.erdems -- 24 Nisan 2021; 15:54:32 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • m.erdems M kullanıcısına yanıt

merhaba, 4c modeli 300mbps ile 2.4ghz bandında yayın yapıyor. 4a'nında iki modeli var. biri 4a diğeri 4a gigabit. 4a modelinde 2.4ghz ve 5ghz yayın var, yani wifi 5 (ac) destekli. 4a gigabit modelide 4a'dan ekstra olarak portlar gigabit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcsergeant -- 25 Nisan 2021; 1:32:7 >
  • 0ldskool kullanıcısına yanıt

Hocam merhabalar cihazı yeni aldım bende openwrt kurmak istiyorum. Sırf wifi çekim gücü artsın yeter bana. çekim gücünün artması için sadece yüklemem yeter mi bir eklenti kurmama gerek var mı.

1. Sırf wifi çekim gücü artsın yeter bana. çekim gücünün artması için sadece yüklemem yeter mi bir eklenti kurmama gerek var mı.
    2. terminale girdikten sonra sadece kodları yapıştırıp enter diye diye mi kurucaz sıfır bilgim var valla hiç anlamadım anlattıklarınızdan yardımcı olursan çok sevinirim

• Yusuf Ensar Kayacı Y kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Evet eğer sadece wifi gücü için kurmak istiyorsanız sonradan başka ek program vs yüklemeniz gerekmiyor. Sadece web arayüzünden gerekli ayarları yapmanız yeterli.

Örnek komutları 1:1 kopyala yapıştır yaparak kurulum yapabilirsiniz. Eğer bir sorun yaşarsanız da yardımcı olmaya çalışırız. Emin olun sizin gibi birçok kişi kurulum yaptı kullanıyor. Öyle atla deve işler değil. Sadece biraz özen biraz dikkat gerekiyor o kadar.

Kolay gelsin.

• teşekkür ederim. bir sorun olursa sizleri rahatsız ederim artık.

• Merhaba bugün 4a giga modelini aldım ancak ben kablo ile değilde wifi repeater olarak kullanma amacıyla aldım. Cihazın tanıtım videolarında sinyal gücünde duvar delme gibi ekstrem özellikler görmüştüm ancak bende o seçenek yok sanırım yeni firmware ile kaldırılmış.. Eğer eski firmware sürümleri sinyal anlamında daha güçlüyse nasıl o sürümlere geri dönebilir yazılımı nereden temin edebilirim?

Cihazın firmware'ı MiWiFi Release 3.0.24

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökkubbe -- 3 Mayıs 2021; 8:46:38 >
  • Rusca bir sitede gordum keenetic modem yazilimini Xiaomi router 3g yüklüyorlar deneyen oldumu hic yada nasil yapildigini bilen

• mcsergeant kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, 4a giga olmayan modelini aldım şuan kullanıyorum, memnunum sadece nadirde olsa kopmalar oluyor, modemden router a ip atayınca sorun çözülüyormuş fakat ben nsısl nasıl yapılıcağnı bilmiyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Stabil sürüm çıktı mı acaba?

• Şuan evimde AirTies 5750 var. Vodafone Fiber kullanıyorum. Küçük fiber kablonun bağlandığı kutudan Air5750'ye ethernet kablosuyla WAN girişine bağlayıp interneti öyle alıyorum. İstediğim şey ise Mi 4A Giga sürümünü Air5750'nin yerine kullanıp Air5750'yi sinyal arttırıcı olarak kullanabilmek. Mümkün müdür böyle bir şey? Bilen varsa aydınlatabilir mi? Ayrıca aklıma bir de şey takıldı, firmware atma kısmında Mi 4A'yı bilgisayara mı bağlıyorum ethernet ile yoksa modeme mi bağlıyorum? Yoksa ikisine de mi bağlamam gerekiyor? Modeme bağlayacaksam WAN portundan mı bağlamalıyım yoksa LAN portundan mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• Arclight A kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Airties 5750 access point olarak kullanımı destekliyor görünüyor.

http://www.airties.com.tr/_supportdocs/1/19/1_19_20120103003919.pdf

Yani evet bahsettiğiniz gibi kullanım yapılabilir.

Xiaomi'ye firmware işlerimleri yapacaksanız eğer; Xiaomi'nin LAN portlarından birini doğrudan bilgisayara bağlamanız gerekiyor. Sadece bu bağlantı olmalı, arada veya paralelde başka bir bağlantı sorun çıkarabilir.

• Arkadaşlar ebeveyn kontrolü gibi bir uygulama bulamadım belirtilen cihazi belli saatlerde acin kaparsin gibi

• Hocam ben yazılımı ne zaman güncellesem (ayarları tut seçeneği ile) 5ghz wifi ile internete çıkış yapabilirken 2.4ghz ile internete çıkış yapamıyorum. Aldığım yedeği geri yüklesem de durum aynı. Bir fikriniz olur muydu? Ayrıca kurmuş olduğum eklentiler de siliniyor.

@0ldskool

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agritux -- 4 Mayıs 2021; 13:13:44 >
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.