Şimdi Ara

Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.989
Cevap
136
Favori
309.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bilgilendirmeniz den dolayı teşekkürler. 5ghz de baktım etrafımda da kimsede yok. Local de işime yaradı. Normal kullanım için hala 2.4ghz çok daha iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Xiaomi nin bu modelini kullanan var mı. Normal nas cihazı gibi kullanılır mı acaba? İçinde 1 tb hdd varmış.

ben de alacam openwrt için değer mi bilmiyom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enginsen10 -- 15 Ocak 2021; 12:57:40 >
  • Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar burada bu şekilde açıklayıcı bilgi veren herkese teşekkürler. Bir sorum var, ben cihaza openwrt'yi kurdum ama cihazdan kablo ile interneti dağıtamıyorum, yani inanılmaz yavaş bir internet dağıtıyor. Ana modemden wan girişine bir kablo geliyor ben de xiaomi router'ı ethernet switch gibi kullanıp lan kısmından kasama internet veriyorum. Openwrt kurmadan önce bu şekilde interneti dağıtığımda hız ana modemden kablo çekmişim gibiydi ama openwrt kurunca interneti inanılmaz yavaş ve hız çok düşük bir şekilde veriyor, aynı şekilde wifi de çok yavaş. Bir ek ayar mı yapmam gerek? ilk defa böyle bir işlem yaptım bilen bir rica etsem yol gösterebilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertkorkmaz77 -- 16 Ocak 2021; 18:20:7 >
  • Alıntı

metni:
    Elbette ki mucizevi bir şekilde 1 ms pingle CS:GO oynamayı beklemeyin.

@0ldskool Bekledim oldu. Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! 

Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı!
    Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı!

İşin şakası tabi, modemle/yazılımla bir ilgisi yok.

• mu5tafa kullanıcısına yanıt

Merhaba, ben R3P kullanıyorum. Bu HD versiyonu ve üretimden kaldırılmış bir cihaz eğer bulursanız ellerinde kaldığı içindir. Fiyatıda 2000 TL civarında. Nas olarak kullanabilirsiniz. R3P versiyonunda ise USB yada HDD takıp nas olarak kullanabilirsiniz. Eğer düşünürseniz ben satmayı düşünüyorum PM den ulaşabilirsiniz.

• enginsen10 E kullanıcısına yanıt

Merhaba, kullanmakta olduğum ürün. Openwrt sorunsuz destekliyor. Satmayı düşünüyorum ilgileniyorsanız detaylar için PM den ulaşabilirsiniz.

• merhaba arkadaşlar Keenetic Cİty AC750 ve Mi Router 4a Giga version arasında kaldım. Evim 130 m2 odam ve yan odada 5 Ghz çekmediği için alacağım. Başka sorunum yok. Ben şu şekil kullanmak istiyorum ana modemden gelen lan kablosunu ana modemim (Asus Dsl Ac52u) router'ın Wan girişine bağlayıp oradan diğer portlartla bilgisayarıma kablolu bağlantı kurmak hem 5 Ghz kablosuz bandını kullanmak bu mümkün müdür ? Ayrıca OpenWrt olayı nedir ?

Keenetic ile aralarında 40-50 bazen 25-30 liraya kadar fark düşüyor. Yardımcı olur musunuz ?

Ayrıca Asus modemime Open Wrt vb olay var mıdır ?

• Merhaba,

O şekilde kullanım elbette mümkün.

İlk mesajda uzun uzun başlıklar halinde neden OpenWrt? diye açıkladım okuyabilirsiniz.

xiaomi mir4a her açıdan kıyasladığınız cihazdan üstün. (işlemci, ram, kablolu hız, kablosuz hız vs)

O cihazın(dsl ac52u) OpenWrt desteklediğini sanmıyorum.

https://openwrt.org/toh/start?dataflt%5BBrand*%7E%5D=asus

Kolay gelsin.

• 0ldskool kullanıcısına yanıt
    Keenetic modelinden daha mı üstün yani hocam doğru mudur ?
    Ayrıca cihaz brick olursa kurtarma durum nasıl oluyor ?
  • -Evet.

-İlk mesajı okuyunuz.

Ayrıca eğer okuyup araştırmaktan erinen biriyseniz openwrt kurmanızı tavsiye etmem naçizane. Bunu saygızlık olarak değil de bir tavsiye olarak alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

Openwrt firmware ile beraber kullanmak istiyorsanız uzak durmanızı tavsiye ederim naçizane. Direkt destek yok şuanda. mir3g için olan firmware kuruyor kimisi dosyaları değiştirip ama sıkıntılı bir model.

Eğer ilginizi çekerse mir4 yerine onun büyük abisi mir3g alabilirsiniz. 128 MB nand flash, 256 MB ddr3 ram ve usb 3.0 portu vardır üzerinde. Openwrt destekler. Bende de bir tane var hatta canavar gibi cihaz.

Hocam peki mir3 hakkında ne düşünüyorsunuz? Onda ram 256mb değil 128. Usb 3.0 değil 2.0. Acaba ramdeki bu fark çok etkiler mi? Mir3g aliexpresste 400tl civarında, tr'de yok. Mir3 ikinci el forumunda uyguna oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Friedrich0 -- 22 Ocak 2021; 14:51:38 >
  • Friedrich0 F kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Hocam mir3g'nin üretimi duralı çok sene oldu. Aliexpress'teki ilanlar, ilanda 3g yazmasına rağmen 3g v2 ya da mir4a gönderiyordu en son. 400 lira zaten değmez o cihaza. O yüzden hiç düşünmeyin. mir3g istiyorsanız ikinci elden başka ihtimaliniz yok. İkinci el kutu falan temizini bulursanız hiç düşünmeyin.

mir3 ise; stok yazılımla kullanırım diyorsanız hadi neyse de farklı firmware kurup kullanmak istiyorsanız yazılım olarak sıkıntılı. wifi 2.4 GHz sorunlu x-wrt ve padavan var. Biraz unutulmuş bir cihaz. Zaten resmi olarak OpenWrt desteği vs yok. Satın alacaksanız ben şahsen uzak durmanızı tavsiye ederim.

Haklısınız hocam, üretimin durduğunu ve çok eski cihazlar olduğunu fark ettim. Fakat nedense bu ürünlerden sonra ısrarla usb girişi koymamaya başlamış xiaomi benzer fiyat segmentindeki routerlarına. O sebeple mir3 mir3g çok dikkatimi çekti eski olmalarına rağmen. Alternatif cihazlara bakacağım.

Vaktinizi aldım. Teşekkür ederim.

İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Friedrich0 -- 22 Ocak 2021; 21:11:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Friedrich0 F kullanıcısına yanıt

Estağfurullah olur mu hiç öyle şey.

Evet tespitiniz doğru. mir3g çok başka bir cihazdı. Bence hala alınası cihaz. Bende bir tane var senelerdir bir kere tık demedi maşallah.

Biz forumdaki mir3g openwrt ve samba kurulumu konusunda arkadaşlarla beraber; mir4 mir4a falan yeni çıktığı dönemlerde yeni modellerde RAM yarı yarıya düştü, USB 3.0 portu gitti falan diye şaşırmıştık. Adamlar daha yeni ax1800, ax3600, ax6000 falan çıkarttı hiçbirinde usb portu yok. Saçmalık... Kimbilir neyin hesabında adamlar ama olan usb portuna olduXiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! 

İyi akşamlar kolay gelsin saygılar.

• Yabancı sitelerde , Xiaomi routerların web sitelerine reklam enjekte ettiği şikayetleri okudum. Benzer sorun yaşayan var mı?

Web arayüzleri ve kabileyetlerini gösteren bir inceleme bulamadım. Örneğin QoS'de ne kadar başarılı , hangi ayarlara izin veriyor, VPN hızı nasıl, hangi protocollere destek veriyor gibi . Böyle bir inceleme gören var mı?

• CRaSHTR C kullanıcısına yanıt

+takip

• HSeldon H kullanıcısına yanıt

Bahsettiğiniz olay anca Çin'e özel sürüm cihazlarda olur olursa. CE, FCC gibi onay almış global cihazlarda öyle şeyler yapmak afedersiniz yemez. Gerçi ben mi3g ile beraber stok yazılım kullanırken de yaşamadım. Ki kendisi sadece Çin için üretilmiş bir model.

Stok yazılımla ilgili dolu video var youtube'da. En basitinden donanımhaber, teknoseyir falan dahi xiaomi router inceleme videosu çekmişti onlara bakabilirsiniz.

• Bu arada xiaomi mi router 4 (mir4) kullanana iyi haberim var. Gözünüz aydın, openwrt desteği geldi cihaza. Henüz snapshot build ama yine de güzel bir haber.

https://downloads.openwrt.org/snapshots/targets/ramips/mt7621/

Deneme imkanım yok ama kurulum mir3g ile aynı mantıkta sanırım.

mtd write komutuyla kernel1.bin kernel1 bölümüne, rootfs0.bin rootfs0 bölümüne. Sonra da sırasıyla

nvram set flag_last_success=1

nvram commit

reboot

komutlarını girip cihazı yeniden başlatıyorsunuz.

kernel1.bin

https://downloads.openwrt.org/snapshots/targets/ramips/mt7621/openwrt-ramips-mt7621-xiaomi_mi-router-4-squashfs-kernel1.bin

rootfs0.bin

https://downloads.openwrt.org/snapshots/targets/ramips/mt7621/openwrt-ramips-mt7621-xiaomi_mi-router-4-squashfs-rootfs0.bin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0ldskool -- 23 Ocak 2021; 14:3:36 >

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.