Şimdi Ara

Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.993
Cevap
136
Favori
310.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

https://downloads.openwrt.org/releases/19.07.5/targets/

https://openwrt.org/releases/19.07/notes-19.07.5

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adams.mpx A kullanıcısına yanıt

Kanal değiştirerekte denemiştim. (36 ve 40)

Yabancı forumlarda da benzer şikayetler gördüm ama tam çözümü bulamadım.(hem cron zamanlayıcı hende wifi_schedule ile denedim)

Bir süre sorunsuz çalışırken bazı günler başlarken sıkıntı çıkarıyor. Mesela 2 gündür anı ayarlarla sorunsuz başladı.

• Herkese merhabalar Mi router 4a 100m cihazım brick oldu lakin nasıl kurtaracağım bilmiyorum konudaki mi wifi repair tool meselesini de denedim ama başaramadım yardım edebilecek var mı acaba

• alicandogu A kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Bahsettiğiniz debrick rehberini ben yazmıştım. Benim mesajımdaki linkler mir4a içindi. O yüzden sizin cihaza (mir4ac'ye) uymaz. Cihazı hard brick edebilirsiniz denemeyin.

4A 100M için bu yazılım paketini kullanın.

http://www.mediafire.com/file/45dc6jhpezw290e/mir4ac.zip/file

Nasıl yapılacağı da bu videoda 4:27'den sonra gösteriliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0ldskool -- 9 Aralık 2020; 22:54:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

Merhaba,

Bahsettiğiniz debrick rehberini ben yazmıştım. Benim mesajımdaki linkler mir4a içindi. O yüzden sizin cihaza (mir4ac'ye) uymaz. Cihazı hard brick edebilirsiniz denemeyin.

4A 100M için bu yazılım paketini kullanın.

http://www.mediafire.com/file/45dc6jhpezw290e/mir4ac.zip/file

Nasıl yapılacağı da bu videoda 4:27'den sonra gösteriliyor.

Hocam ethernet kablosunu wan portuna mı takmam gerekiyor yandaki ethernt portlarına mı ?

Ethernet portuna bağlayacaksınız.

• 0ldskool kullanıcısına yanıt
    Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı!

Şuan ışık mavi yanıp sönmeye başladı ve ekran bu şekilde hocam kusura bakma senide rahatsız ediyorum gece gece doğru yolda mı gidiyorum pek emin olamadım bir de renk körüyüm mana vermekte zorlanıyorum

Estağfurullah ne rahatsızlığı hocam

Sorun yok mavi ışık iyi anlamdadır.

İşlem tamamlandığında mavi ışık sabitlenmiş mi olacak hocam birde programda tamamlandığına dair bir çıktı olacak mı videodaki arkadaş detaylı bir şey söylememişte

Evet işlem bitince siz hiç ellemeyin. Işık sabit maviye dönecek. Sonra o mavi ışık sabit halde 2-3dk kadar daha çalışsın hiç kurcalamayın. Ardından elektriği söküp 10 saniye kadar bekleyin geri takın. Tekrar boot etsin yine mavi ışık sabit yanınca işlemin başarılı olduğundan emin olabiliriz. Sonra kutudan yeni çıkan ürün gibi tekrar kurulum yapmanız vs gerekiyor.

Teşekkür ederim hocam 10 dakikayı geçti sabitlenmedi ama bekliyorum yardımınız için sağolun
  • Flood olacak ama bu işlemi daha önce gerçekleştirmiş birisi var mı mavi yanıp sönüyor hala sabitlenmedi cihazda arıza vs mi var bu durumda ne anlamam gerekir

Hayda ben yine yeni mesaj göremeyimce sorun halloldu sandım.

İşlem bu kadar sürmez hocam. Tüm iş maksimum 15 dk zaten. Sen cihazı kapat aç yap belki firmware yüklenmiştir ama led bug’a girmiştir. Bir dene. Yine olmazsa en başından bir daha yükleme işini tekrar et. Dosya transferi bu kadar süremez. Çünkü denenmiş yöntem bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Kapatıp açtım hocam ama şimdide turuncu ışık yanıp sönüyor hala wifi sinyali vs gözükmüyor

Anladım. Tamam o zaman en kolayı tekrar yükleme yapmayı deneyin. Çünkü başka bir yolu yok yazılımsal olarak kurtarmanın. Bundan ötesi doğrudan spi flash programlayıcı vs ile çip seviyesinde yazılım atma. Onun için de alet edevat gerekiyor.

Ayrıca tftp ile yine olmazsa miwifirepair ile de deneyebilirsiniz. O da benzer mantık.

Aslen denedim az önce onunla da test.bin yazanı attım cihaza upload oluşunu gördüm ışık tekrar yanmaya başladı sürekli öyle bekliyorum kısmetim de yok sanırım kullanmak çöp oldu cihaz ilk günden
  • Çok ilginç cihaza yazılım gönderildiyse kurulum yapması gerekiyor. Onu beklediniz biraz? Yoksa yine olmadı diyip kapattınız mı hocam?

Bir de eliniz altında ch340, pl2303, cp2102 tarzı bir usb ttl adaptör var mı? Cihaz seri bağlantıda ne konuşuyor size?

Yaklaşık 20 dk hatta belki daha fazla bekliyorum mavi ışık yanıp sönmeye başlıyor sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: alicandogu

Yaklaşık 20 dk hatta belki daha fazla bekliyorum mavi ışık yanıp sönmeye başlıyor sadece

farklı bir bilgisayarla deneyin sorun %100 çözülecektir.

• M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    2 bilgisayar ile denedim lakin bugün başkasıyla denerim
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.