Şimdi Ara

Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı! (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.999
Cevap
137
Favori
310.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı!

Son gönderdiğiniz linkten yaptığım deneme İşleminin 15. Dakikası ne led de bir değişiklik var ne başka birşey son durumda bu
  • Elinizde ch340, pl2303, cp2102 tarzı bir usb ttl adaptör var mı?

• 0ldskool kullanıcısına yanıt
    Hocam ne olduklarını bile bilmiyordum da şimdi netten baktım malesef yok
    Xiaomi Router Modelleri ve OpenWrt Firmware [ANA KONU] - OpenWrt 23.05.2 Yayınlandı!

Bu arada yarım saat oldu hala birşeyler oluyor acaba olucak ama geç mi olucak
  • şevki dilsiz Ş kullanıcısına yanıt

Anladım eğer bir tane usb ttl adatör olsaydı iş çok basit olurdu.

Son olarak IP ayarlarınızdan emin misiniz? Atladığınız bir adım olabilir mi? Ayrıca antivirüs, firewall tarzı program kullanıyorsanız çalıştırdığınız pxe server'ı engelliyor olabilir.

Bir de başka bir bilgisayarda deneme imkanınız var mı?

Bunlardan başka bir şey gelmiyor aklıma şuanda. Tarif ettiğim işlemleri yapıyorsanız olması gerekiyor halbuki.

Hocam herşeyi tekrar tekrar kontrol ettim yasak var haftaiçi anca o adaptörden temin edebilirim aldıktan sonra size burdan tekrar ulaşssam olur mu birde tam olarak hangisini almam gerekir
    Hocam selam nasılsınız ? Xiaomi AX3600 düşünceniz nedir tavsiye edermisiniz ? Yeni bir router ihtiyacım oldu fakat bu üründe USB girişi olmaması beni tereddüt ettiriyor.

Bu kadar uzun sürmüyor aslında. Cihaz uboot recovery moduna girip dosyayı almamış gibi görünüyor. DHCP isteği alıyor. Sanırım router kurtarma moduna girememiş.

Programı kapatın.

En son gönderdiğim linkteki programı açın, gerekli ayarları yapın-kontrol edin.

Cihaza elektrik vermeden önce reset tuşuna basın 10 saniye kadar.

Reset tuşunu bırakmadan elektrik verin. Işık yanıp sönmeye başlamadan bırakmayın.

Normalde pxe server cihaza yazılımı göndermeye başlıyor. Toplamda 7-8 bilemedin 10dk kadar sürüyor. Sonra mavi ışık.

Ondan sonra 2 dk mavi ışık halinde bekliyoruz. Sonra elektriği keserek kapatıp açıyoruz. İş bitiyor.

• Merhaba,

Ben kullanmadım tecrübem yok ama yurtdışında kullanan kişilerin yorumlarından okuduğum kadarıyla çok güzel bir cihaz olmuş. Yakın bir geçmişte international versiyonu da çıktı. Ayrıca geliştiriciler cihaza openwrt desteği sağlamak için yoğun çalışıyorlar. O yüzden benim de hedef tahtamda şuanda. Ben de merakla takip ediyorum yakından. Hayırlısı olsun.

Ama sizin de belirttiğiniz gibi USB portu eksikliği can sıkıyor maalesef. Fiyatı ve donanımı güzel, usb'si eksik bir cihaz. O donanıma 2 tane USB 3 portu yakışırdı halbuki.

Dediklerinizi tekrar kontrol edip tekrar denedim ya bir yerde yanlış eksik yapıyorum yada olmuyor acaba size teamwiwer yada görüntülü bağlanıp gösterme şansım var mı öğlen 2 den beri bunun uğraşıyorum deliricrm artık
    Eğer yanlışım yoksa araştırdığım kadarıyla openwrt desteği gelmiş kolay bir şekilde yapılabiliyormuş. Ayrıca global versiyonu çinden 90$ + vergi şeklinde getirtilebiliyor. Bu ürünü mü alsam yoksa şuan kullandığım ve memnun olduğum r3p ürünün r3d 1 tb lık versiyonunu mu alsam karar veremedim. 200 dolar gibi bir fiyatı var. Sadece 1tb dahili hdd için değer mi bilemedim. Fakat araştırdığıma göre r3d nin openwrt desteği yokmuş sanırım.

Dediğiniz gibi 2 adet USB portu koymaları gerekirdi buna anlam veremedim ihtiyaç mı kalmadı yada USB li versiyon mu çıkaracaklar bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FistArrow -- 4 Aralık 2020; 21:55:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: şevki dilsiz

Bu arada yarım saat oldu hala birşeyler oluyor acaba olucak ama geç mi olucak
    Ayni sorunu yasadim . Farkli bir pc ile deneyin duzelecektir. 2 cihazimda w10 olmasina ragmen 1 saat denedim cozemedim. Farkli bir pcde 10snde cozuldu sorun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Denedim hocam onuda denedim herkes yaptığına göre sorun bende herşeyi eksiksiz yapıyorm ama demek ki biyerde beceremiyorum pek de anladığım işler değil kuaför adamım ben olmadı yani para da emek de çöp
    Hocam endişe etmenize gerek yok söylendiği gibi adımları dikkatlice yaptığınızda cihazınız açılacaktır.
  • Mi 4c için padavan kurulumu
    https://forum.miuiturkiye.net/konu/mi4c-tek-tus-padawan-yazilimi-yukleme.100317/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M540 -- 20 Aralık 2020; 21:42:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

Xiaomi Mi Router 4A Gigabit Edition için bugün kendi hazırladığım firmware dosyasını paylaşıyorum. İsteyen arkadaşlar yükleyip kullanabilir. Kendim kullanıyorum bir sorun yok ama kendi cihazınıza yükleyip kullanmak sizin sorumluluğunuzdadır. Herhangi bir problemde ben sorumlu değilim.

Özet olarak içeriği şöyle:

1. base sistem olarak bugün en son çıkan snapshot kullandım. Güncel yazılım, güncel kernel, yeni fixler hazır geliyor.
    2. luci (192.168.1.1 adresindeki grafik arayüz hazır gelir)
    3. dahili adblock (doğrudan router üzerinden reklam engelleme)
    4. nft-qos (ağdaki mac adresine ve/veya IP adresine hız sınırlama, hanımın telefonu 10 Mbps download/2 Mbps upload, çocuğun hızı 8 Mbps/1 Mbps olsun gibi gibi)
    5. sqm (online oyunlardaki ping, lag sorunlarını çözmek için bufferbloat engelleme yazılımı-smart queue management)
    6. upnp (programlar için otomatik olarak port açma yazılımı. torrent, oyun vs için işe yarar.
    7. wireguard (doğrudan router üzerinden vpn), openvpn desteği eklemedim çünkü wireguard varken çok eski ve yavaş kalıyor.
    8. wpa3-sae wifi şifre desteği var
    9. wifi ağda US ülke koduyla beraber 199 mW, 23dBm wifi yayını yapabiliyor. Normalde 100 mW sınırlı.

Download: https://anonfiles.com/1bT226v1p1/openwrt-ramips-mt7621-xiaomi_mi-router-4a-gigabit-squashfs-sysupgrade_bin

sha1sum: da25eca74e422f8f052dc765e5bd2ce487d0ca7f

UYARI: Firmware bugün için güncel değildir.

Snapshot sürümleri; test maksatlı sürümler olduğundan; bu sürümlerin ideal kullanım ömrü kısa oluyor.

Bu firmware'ün amacı hazırladığım .config dosyasını test amaçlıydı ve testi sorunsuzca geçti.

Fakat yeni sürüm hazırlamak için bu aralar vaktim yok maalesef sene sonu yaklaştığından işlerim çok yoğun.

Eğer güncel bir custom firmware kullanmak isterseniz; her şeyini kendiniz hazırlayıp bilgisayarınızda derleyebilirsiniz. Veya ufak tefek program ekleme gibi basit değişikler yapacaksanız chef denilen online firmware hazırlama rehberimden faydalanabilirsiniz. Kolay gelsin.

https://forum.donanimhaber.com/xiaomi-mi-router-modelleri-ve-openwrt-firmware-ana-konu-openwrt-21-02-0-yayinlandi--135790478-20#146960835

edit: ekleme

Sayın hocam merhabalar. Önceden yardımınızla openwrt kurmuştum. Tekrar teşekkürler.

Sizin bu yazılımı cihaz arayüzünden Flash new firmware image kısmından mı yapmamız gerekiyor. Bir de bunu yaparken kablo ile bağlanmak şart mı, wifi üzerinden yapabilir miyiz.

kSizin bu güncellemeyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tb_fb -- 5 Aralık 2020; 15:10:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam router konusunda pek bilgim yok bazı aklıma takılan sorular var.5gHz desteği olmayan bir modemin sinyallerini router ile 5gHz ye çekmek gibi bir durum mümkün müdür?Routerlerin modemle uyumunu nasıl anlayabilirim?Yardım ederseniz çok mutlu olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arteria -- 5 Aralık 2020; 12:24:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

Xiaomi Mi Router 4A Gigabit Edition için bugün kendi hazırladığım firmware dosyasını paylaşıyorum. İsteyen arkadaşlar yükleyip kullanabilir. Kendim kullanıyorum bir sorun yok ama kendi cihazınıza yükleyip kullanmak sizin sorumluluğunuzdadır. Herhangi bir problemde ben sorumlu değilim.

Özet olarak içeriği şöyle:

1. base sistem olarak bugün en son çıkan snapshot kullandım. Güncel yazılım, güncel kernel, yeni fixler hazır geliyor.
    2. luci (192.168.1.1 adresindeki grafik arayüz hazır gelir)
    3. dahili adblock (doğrudan router üzerinden reklam engelleme)
    4. nft-qos (ağdaki mac adresine ve/veya IP adresine hız sınırlama, hanımın telefonu 10 Mbps download/2 Mbps upload, çocuğun hızı 8 Mbps/1 Mbps olsun gibi gibi)
    5. sqm (online oyunlardaki ping, lag sorunlarını çözmek için bufferbloat engelleme yazılımı-smart queue management)
    6. upnp (programlar için otomatik olarak port açma yazılımı. torrent, oyun vs için işe yarar.
    7. wireguard (doğrudan router üzerinden vpn), openvpn desteği eklemedim çünkü wireguard varken çok eski ve yavaş kalıyor.
    8. wpa3-sae wifi şifre desteği var
    9. wifi ağda US ülke koduyla beraber 199 mW, 23dBm wifi yayını yapabiliyor. Normalde 100 mW sınırlı.

Download: https://anonfiles.com/1bT226v1p1/openwrt-ramips-mt7621-xiaomi_mi-router-4a-gigabit-squashfs-sysupgrade_bin

sha1sum: da25eca74e422f8f052dc765e5bd2ce487d0ca7f

UYARI: Firmware bugün için güncel değildir.

Snapshot sürümleri; test maksatlı sürümler olduğundan; bu sürümlerin ideal kullanım ömrü kısa oluyor.

Bu firmware'ün amacı hazırladığım .config dosyasını test amaçlıydı ve testi sorunsuzca geçti.

Fakat yeni sürüm hazırlamak için bu aralar vaktim yok maalesef sene sonu yaklaştığından işlerim çok yoğun.

Eğer güncel bir custom firmware kullanmak isterseniz; her şeyini kendiniz hazırlayıp bilgisayarınızda derleyebilirsiniz. Veya ufak tefek program ekleme gibi basit değişikler yapacaksanız chef denilen online firmware hazırlama rehberimden faydalanabilirsiniz. Kolay gelsin.

https://forum.donanimhaber.com/xiaomi-mi-router-modelleri-ve-openwrt-firmware-ana-konu-openwrt-21-02-0-yayinlandi--135790478-20#146960835

edit: ekleme

flash yaptıktan sonra sıfırlama yaptım pcden dhcp bağlanmıyordu. Şuan güncel bir şekilde kullanıyorum teşekkürler.

Wifi 5ghzde 23dbm aktif yaptım ama 2.4ghzde en fazla 20dbm görünüyor sebebi nedir? 2 tarafında bölgesi CN olarak seçili

software bölümünde 46 tane güncelleme var yapmak gerekiyor mu yoksa hiç kurcalamayalım mı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_aTRa_X -- 5 Aralık 2020; 15:16:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

flash yaptıktan sonra sıfırlama yaptım pcden dhcp bağlanmıyordu. Şuan güncel bir şekilde kullanıyorum teşekkürler.

Wifi 5ghzde 23dbm aktif yaptım ama 2.4ghzde en fazla 20dbm görünüyor sebebi nedir? 2 tarafında bölgesi CN olarak seçili

software bölümünde 46 tane güncelleme var yapmak gerekiyor mu yoksa hiç kurcalamayalım mı :)

Alıntıları Göster

Nasıl yükledimiz hocam bunu. Flash new firmware image bölümünden mi? Ben oradan deneyip yaptım oldu gibi ama şu cn ve 23 dbm olayını yapamadım, göremedim bir türlü.

• quote:

Orijinalden alıntı: tb_fb

Nasıl yükledimiz hocam bunu. Flash new firmware image bölümünden mi? Ben oradan deneyip yaptım oldu gibi ama şu cn ve 23 dbm olayını yapamadım, göremedim bir türlü.

Alıntıları Göster

evet flash new firmware bölümünden yapıyoruz

wifi bölümünden ilgili wifiye edit e basıyorsunuz yukarda Device Configuration bölümü var orada yan sekmede advanced settings e girip CN china yapıyorsunuz modeme reset atıyorsunuz ayarlar driver defaultdaysa otomatik 23dbm oluyor.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.