Şimdi Ara

Xiaomi Mi Notebook Air ile tanışın (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
1
Favori
4.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sen beni bloklamamışmıydın? Hadi güle güle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu adama laf anlatamazsin bosa vakit harcama

• quote:

Orijinalden alıntı: TIME

bu adama laf anlatamazsin bosa vakit harcama

aynen dostum boşver gitsin, bilen biliyor markayı zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: barocker

Yaw abicim Apple taklit etme konusunu gerçekten abarttilar artık. Bu kadar kolaymı bu işler yahu. Android üzerine tema giydirmekle, macbook kasasının benzerini yaptırıp içine windows koymakla Apple olunmaz. Sen önce kendi yazılımını ve platformunu geliştirde görelim, ama sıfırdan sana ait olacak, yapamazlar çünkü hazıra konan asalak firma bunlar. Biraz google dan tırtıkla bişeyler biraz apple dan arakla derken al sana büyük firma Xiaomi öylemi? Hepsini geçtim daha tedarik olayını bile çözemediler, dünyaya açılamadılar hala Applecılık oynuyorlar kendi pazarlarında. Yıllardır ülkemize ha geldi ha gelecek dedik gelemediler çünkü bir samsung bir lg bir htc gibi değiller aslında, bildigin balon yani bu firma. Mi4 den sonra telefon konusunda da bozdular zaten.

Hocam yanlış anlamada 20 yıllık Apple, Türkiyede 6-7 yıldır aktif bir şekilde deli gibi satmasına rağmen yoktu.

Türkiye'den kazandığı para belki şuan kaç yüz milyon dolar. Kaç bin telefon sattı kaç bin macbook sattı kim bilir ama ülkede sadece hâla İstanbul'da 2 mağaza mevcut.

Benim için iyi niyet önemlidir. Şu markaya ait 1 ürün kullanmadım. Taşınabilir bataryasını da almak nasip olmadı ama adamlar 16 gb 299 dolar, 64 gb 399 dolar gibi saçma, sivri uçlu bir fiyat çıkartmıyorlar önüne.

Xiaomi isterse dünyanın en başarısız firması olsun sırf uygun, düşük kâr marjı çok satış sürümden kazanma mantığı bile tercih sebebidir.

Xiaomi'nin 15-20 dolara verdiği powerbank'i Apple yapsa 100 dolardan satar.
  • Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt
    Ya abicim bu nasıl bir mantık şunu aşın ve anlayın artık yahu, Xiaomi eğer diğer markalar gibi Türkiye ye resmi yollarla gelseydi fiyatları yine böyle ucuzmu olurdu sanıyorsunuz. Sen bugün bir samsung yada apple telefonu elini sallasan heryerde buluyorsun ya bunun adı tedarik işte, adamlar telefonlarını dünyanın öbür ucundan buraya getiriyorlar birde senin beğenmediğin 2 tanecik mağaza açıyorlar, birde üstüne ülkenin vergileri biniyor garanti vs derken fiyat yükseliyor, sonra neymiş efendim Xiaomi 19 dolar apple yapsa 99 dolarmış:) gülünç yani bu mantık, tamam apple yine daha pahalı olurdu ama bu kadar uçurum olmazdı, sonuçta tedarik yok lojistik yok garanti yok servis yok extra vergiler yok, herkes el altından aliyor satiyor ucuz olacak tabi, yok bide pahalı olsaydı, vergi ve tedarik olayını araştırın hocam bunlar öyle basit yükler değil ve senin benim cebinden çıkıyor bu yükler.

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barocker -- 1 Aralık 2016; 17:46:27 >
  • quote:

Ya abicim bu nasıl bir mantık şunu aşın ve anlayın artık yahu, Xiaomi eğer diğer markalar gibi Türkiye ye resmi yollarla gelseydi fiyatları yine böyle ucuzmu olurdu sanıyorsunuz. Sen bugün bir samsung yada apple telefonu elini sallasan heryerde buluyorsun ya bunun adı tedarik işte, adamlar telefonlarını dünyanın öbür ucundan buraya getiriyorlar birde senin beğenmediğin 2 tanecik mağaza açıyorlar, birde üstüne ülkenin vergileri biniyor garanti vs derken fiyat yükseliyor, sonra neymiş efendim Xiaomi 19 dolar apple yapsa 99 dolarmış:) gülünç yani bu mantık, tamam apple yine daha pahalı olurdu ama bu kadar uçurum olmazdı, sonuçta tedarik yok lojistik yok garanti yok servis yok extra vergiler yok, herkes el altından aliyor satiyor ucuz olacak tabi, yok bide pahalı olsaydı, vergi ve tedarik olayını araştırın hocam bunlar öyle basit yükler değil ve senin benim cebinden çıkıyor bu yükler.

Edit: imla

Abicim iyi güzel hoş diyorsun. Bunun vergisi osu busu yok diyorsunda bana şunu açıklar mısın?

32 gb'lik bellek yongası ile 128 gb'lik yonga arasında ne kadar fiyat farkı olabilir fabrika da?

Apple'ın politikasını eleştiriyorum yoksa Xiaomi beni ilgilendiren bir firma değil. Apple senelerdir el altında satılıyordu çok mu ucuzdu?

Tabiki de resmi olarak ülkede bulunmamasını desteklemiyorum.

Arkadaşlar bu şirket zamanında aklını kullanmış çalışanları,mühendisleri,kurucuları kafa patlatmışlar teknoloji dünyasına yön verecek standartları oturmuşlar ama paranın tatlılığı ile karakterlerinden,azimlerinden,akıllarından ödün vermiş,veriyor durumdalar.

Apple'ki laptoplardaki günümüz touchpad/klavye konumunu ilk yapan şirket. Fakat bugün bakıyorsunuz Apple o zamanlardan aldığı özgüvenle koca laptoba 2-3 port koyuyor. Onuda farklı bir port üzerinden koyuyor istediğin hiçbir şeyi takamıyorsun? Diyor ki bak benim aksesuarım var al onu kullan.

Hadi kutu içeriğinde verse diyeceğim adam işin olduğunda kullan işin olmadığında laptobun incelik avantajından faydalan dese yine tamam diyeceğim yok.

Adamlar yakında bataryayı çıkartacaklar. Diyecekler ki priziyle verdik size zaten prizsiz kullanmak isteyen ekstra batarya alsın. Hem de istediği kapasitede falan diye de ağzımıza bal çalsa ticari taktik ile.

Süper abi çok zekice ben zaten batarya ile kullanmıyorum ki laptobu,telefonu diyeceğiz. Tabiki de ülkemize resmi olarak geldiğinde fiyatında bir okkalı vergi,kâr payı,nakliye masrafı vb. şeyler olacak.

Alın Apple fiyatları;

iPhone 7 Siyah;

32 GB 3249 TL
    128 GB 3649 TL

Sizce 1 bilemediniz 2 yonga üzerinde fabrikadan çıkarken 32 ile 128'lik ürünler arasında kaç dolar fark olabilir ?

Rahmetli Steve Jobs,

Hatalı bir şekilde ürettikleri o anten sorunu olan iphonelarla ilgili şu şekilde telefonu kullanmayın dedi mi dedi.

Bu adamlar 100 üzerinden 10 saatlik teknoloji,arge üzerine çalışıyorlarsa 80 saatte psikolojik etki,pazarlamaya odaklanıyorlar.

Alternatifleri yok kendilerini her geçen yapabilecek o kadar imkanları varken düzeni bozmayalım 2 senede bir ellere yeni bir tane dağıtalım. 1-2 yeni özellik ekleriz. Aynı sorunları görmezden geliriz. Yenilikler yapalım derken eski alışkanlıkları söker atarız kullanıcıların elinden mantığı var.

Bir dükkana gidiyorsunuz ayıplı mal veriyorlar. Diyorsunuz bu böyle böyle e böyle tutmayın hepsini böyle yaptık diyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 1 Aralık 2016; 18:8:38 >
  • 4 GB & 128 olanı almak isteyen varsa irtibata geçebilir. Yakın zamanda gelecek.

• Haftaya geliyor 4 GB olanı. İsteyen varsa pm atsın.

• Türkiye 'ye gelir mi diye soracam ama cevabı biliyorum sanırım :(
  • Xiaomi Notebook Air 12 satan var mi? Arıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mpolat35

Haftaya geliyor 4 GB olanı. İsteyen varsa pm atsın.

Ne kadar fiyatı

• drjacob kullanıcısına yanıt
    Çok zor hocam gümrük vs farkı ile macbook fiyatına yaklaşır bir de ekstra kargoları var bunların :)

ben 1-2 satıcıyla konuşayım yi m1 fotoğraf makinesinden getirteceğim bunları da bir sorayım bakalım
  • barocker kullanıcısına yanıt
    Xiaomi kendisi gelseydi fiyatları böyle ucuz olmazdı tabi, daha da ucuz olurdu.

Xiaomi toptan satış yapmaz. Çin'de %17 KDV dahil perakende fiyatından alan Çinli vatandaş üstüne kar koyarak bunu al-sat yapan sitelere satar. Türkiye'ye ithal etmek isteyen ithalatçılar da ancak bunlardan tedarik eder. Yani perakende satış fiyatı üzerine Çinli vatandaşın karı, bunun üstüne al-satçının karı, onun üstüne ithalatçının ve buradaki perakendecilerin karı gelir.

El altından temin eden kaçakçılardan almıyorsanız 2 yıl garantilidir (örneğin Delta Servis gibi), ayrıca minimum 160TL olmak üzere %25 ÖTV, yanında %7 TRT bandrolü ayrıca ÖTV ve TRT bandrolünün eklendiği fiyatın üstüne %18 KDV eklenir.

Xiaomi'nin kendisi gelmesi durumunda bütün bu aracıların kar payları ortadan kalkar.

Çin'de Apple'ın ve Xiaomi'nin kendi internet sitelerindeki resmi fiyatlarıyla kıyasladığımızda 32GB iPhone 7 ile 32GB Mi5 arasında 3.37 kat, 32GB Mi5s ile 2.84 kat fiyat farkı vardır.

Bu fark 32GB iPhone 7 Plus ile 32GB Mi5 arasında 3.99 kat iken, 32GB Mi5s için 3.36 kattır.

Xiaomi'nin resmi pazarlarından birisi olan Hindistan'da 32GB Mi5 iPhone 7'den 2.6 kat ucuzken, Plus'tan 3.13 kattır.

Mi5'in tasarımı G5'in tasarımından açık farkla çok daha güzel. Zaten G5 kendi neslinin açık ara en çirkin amiral gemisidir.

Siyah çerçeve bir tasarım seçimidir. 5.15 inçlik 16:9 formatlı bir ekranın genişliği 64.1 mm'dir. Mi5'in genişliği ise 69.2 mm'dir. Bu da her iki yanda ekranın bitiminden telefonun bittiği yere kadar 2.55 mm olduğu anlamına gelir. 3 mm'nin altı ince kabul edilir.

iPhone 7'de bu rakam her iki yanda 4.25 mm'dir.

LG G2'de 3.1 mm, G3'te 3 mm, G4'te 3.75 mm, G5'te ise 3.95 mm'dir.

Mi5'te alt ve üst boşlukların toplam uzunluğu ise 30.6 mm'dir.

iPhone 7'de bu rakam 34.2 mm'dir.

LG G5'te ise 32.1 mm'dir.

Mi5 içindeki 3000mAh'lik bataryaya rağmen 7.3mm'dir. Ağırlığı sadece 129 gramdır. 7.1mm'lik iPhone 7'nin 1.5 katı kapasitede bir bataryası vardır. Daha büyük bir ekranla biraz daha büyük bir gövdesine rağmen daha hafiftir.

G5'in ise plastik kaplaması vardır.
  • Guaire kullanıcısına yanıt
    Abi sen ne diyorsun ya yapma lütfen aç biraz ekonomi oku ithalat ihracat nedir ne değildir araştır. Senin bahsettiğin aracıların hepsinden daha fazla vergi alıyor bir kere devlet. Daha lojistik, servis ve mağaza zincirini saymıyorum bile. Ayrıca tasarım konusu göreceli, öyle milimetre hesabı falan yapınca komik olmuş. Bana göre kötü ve birçok kişide bu siyah şerittten şikayetçi. Neyi savunuyosun bildigin oyun var tasarımda, ekran kapalıyken screen body oranı yüksek görünsün daha bir al benisi olsun diye ama ekran bi açıyorsun saçma sapan bir boşluk var, şık olmamış tam tersi dandik olmuş. Sen beğeniyorsan bişey diyemem dediğim gibi göreceli bir konu ama senin tasarım konusunda hiçbir söylediğini dikkate almam buradan bunu çıkarabilirim. Ayrıca yıl 2017 olacak yakında hala ios ve android ekosistemlerindeki donanımlardan bahsediyorsun. Yahu ona bakarsan Apple A9 işlemci iki çekirdekli işlemci ve 2gb ram ile nice android amiral gemisini öttürüyor. Yani ios ve android in ihtiyaç duyduğu işlemci, ram yada pil farklı. Android cihazlarda çok güçlü işlemci ve fazla fazla ram kullanıldığından enerji tüketimi de haliyle daha fazla, sen nasıl olurda ios cihazdaki pil ile android cihazdaki pili kıyaslarsın. Birinde enerji ihtiyacı ve tüketimi daha az olduğu için 2000 mah pil ile günü kurtarırsın digerinde aynı kullanım ile en az 3000mah pile ihtiyaç duyabilirsin. Sonuçta kağıt üzerinde biri 2000mah diğeri 3000mah ama gerçek kullanımda birbirine yakın süreler alınır, en azından uçurum olmaz yani arada. Alacağın 4-5 saat ekran süresi zaten.

• barocker kullanıcısına yanıt
    Kardeşim sen ekranın gövdeye oranından bahsedersen, bunu gizlemek için siyah çerçeve var dersen sana mm'sine kadar ölçü verirler. Ölçüleri gizleyecek diyorsan ölçülere bakarsın. Örneğin adı geçen LG G5'in ölçülerine de bakarsın.

Gizlemek istiyorsan ekranı komple siyah yaparsın olur biter. Hiç tartışmam bile, senin öznel değerlendirmen seni bağlar, biraz somut rakamlar var ortada.

Bakarsın ölçülerine bir şey gizlemek için yapıp yapılmadığını rakamlardan anlarsın. Eski HTC Desire modellerinde de vardır o, örneğin Desire 816...

Xiaomi Mi Notebook Air ile tanışın

Siyah çerçeve var diye ikisini bir torbaya atıp ortak değerlendirme yapamazsın.

Benim beğenmemem değil mesele.

Apple donanım olarak Android amiral gemilerinden geride değil. İki çekirdek işlemci ile Android amiral gemisi öttürüyor demenden anladığım kadarıyla teknik bilgin az. Çekirdek vardır çekirdek vardır. Kıyaslama yaparken CPU çekirdeğinin silikon alanı/enerji sarfiyatı oranına bakarsın mesela veya silikon alanı/performans oranına bakarsın. Apple'ın 2 çekirdeği çip üzerinde ARM'ın 4+4 big.LITTLE konfigürasyonun 8 çekirdeği kadar yer kaplar. Qualcomm'un özelleştirilmiş 4 çekirdeği de aşağı yukarı bu kadar yer kaplar.

Apple'ın yaklaşımı tek çekirdek performansını arttırmak için çok büyük bir çekirdek kullanmaktır. Yoksa başka kimsede olmayan bir yetenek değil.

Apple'ın ekran çözünürlüğü düşüktür. Eş güçte bir GPU ile daha fazla performans vermek için ekran çözünürlüğünden kısmıştır. Aynı zamanda güç sarfiyatını düşürür.

Apple bunlara rağmen hala batarya performansında geridedir.

Depolama birimi de daha hızlıdır. Bu da uygulama açma hızını etkiler.

Yeni nesil iPhone çıktığında yıl sonuna doğru Apple donanımda biraz öne geçer, yeni yılın başında da Android'ler öne geçer.

Ayrıca noktayı anlamamışsın. Günümüzde li-ion bataryaların hacimsel yoğunlukları 700Wh/L noktasında aşağı yukarı. Burada belli bir hacimdeki telefondaki batarya kapasitesinden bahsediyoruz.

Bu da tasarımın bir parçasıdır.

Apple ile fiyat kıyaslaması yaparsan Apple'ın dizaynına, çerçevelerinin boyutuna da bakılır. Ölçüleriyle bakılır...

Siyah çerçeve estetik açıdan beğenilmiyor. Çerçeveleri gizlemek için kullanıldığı iddiası ise başka bir konu. HTC'den alışıldığı için öyle devam edip gidiyor.

Örneğin G2'deki gibi beyaz ekran üzerinde önce 1mm civarında bir siyah çerçeve atarsın, sonra beyaz çerçeve atarsın. 2.5D cam koyarsın. Bir de camı tutan gövdenin çerçevesi eklenir. Katman katman gizlersin, bakar adam ne kadar ince der.

Apple örneğinde de bazı modellerde simsiyah ekran ile başlar. 2.5D cam ile devam eder. Sonra kenarına kıvrım verilmiş gövde ile devam eder, halbuki o ekrana göre fazlasıyla geniştir.

Burda da simsiyah ekranda (ki siyah modellerde var) 2.5D cam olsa idi o eleştiri yapılmayacaktı, oysa ki genişliği, dolayısıyla kullanım kolaylığı artmayacaktı.

Keza alt üst boşluk meselesinde de LG G5'ten kötü durumda olmadığı gibi ölçülerine göre Samsung S6'dan da geri değil.

Orada da alt tarafta ince uzun bir parmak izi tarayıcı olması yanıltıyor.

Bu telefon resmi olarak ithal ediliyor, bütün vergilere tabi.
  • quote:

Yaw abicim Apple taklit etme konusunu gerçekten abarttilar artık. Bu kadar kolaymı bu işler yahu. Android üzerine tema giydirmekle, macbook kasasının benzerini yaptırıp içine windows koymakla Apple olunmaz. Sen önce kendi yazılımını ve platformunu geliştirde görelim, ama sıfırdan sana ait olacak, yapamazlar çünkü hazıra konan asalak firma bunlar. Biraz google dan tırtıkla bişeyler biraz apple dan arakla derken al sana büyük firma Xiaomi öylemi? Hepsini geçtim daha tedarik olayını bile çözemediler, dünyaya açılamadılar hala Applecılık oynuyorlar kendi pazarlarında. Yıllardır ülkemize ha geldi ha gelecek dedik gelemediler çünkü bir samsung bir lg bir htc gibi değiller aslında, bildigin balon yani bu firma. Mi4 den sonra telefon konusunda da bozdular zaten.

Firma bana kalırsa Çin'in teknolojik atılım firması. Yaptıklarının keyfini de büyük oranda Çinliler sürüyordur. Adamlar yerli milli üretim yapıp halkına uygun fiyatla kaliteyi sunuyorlar. Apple'ın Çin'deki pazar payını kırıyorlar ihtiyaç var ki yapıyorlar. Bence takdir etmek gerekir.
  • 13,3" i5 işlemcili 8GB RAM & 256 GB SSD 'li modeli alacak olan varsa pm ile irtibata geçebilir.
  • mpolat35 kullanıcısına yanıt
    Fiyat nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Öncelikle terbiyesizlik yapmayacaksın, o kadar cahilsinki kendini haklı sanıp bana hakaret ediyorsun. O tasarımı daha önce yaptılar ama senin gibi cahiller ilk xiaomi yaptı sanıyor, hadi sen bilmiyorsun tamam ama senin gibi cahil insanlar birde bilen kişilere hakaret ediyor ya ona üzülüyorum ben. Araştır biraz cahil herif.

benim mesajimda senin sahsina hakaret yok iyi oku

esas senin mesajinda bana hakaret var ve sikayetimi de ettim

o tasarimi sharp in yaptigini biliyoruz ben ilk xiaomi yapti demedim zaten ama sharp o tasarima yakismayacak kadar kotu bir donanim koyarak telefonu olu dogurdu ve zaten telefonu bulmak imkansiz gibi birseydi

ben kendim de iphone dan gectim bu kadar fanatiklige gerek yok

eger iphone ekran kasa orani o kadar kotu ki ne yazik ki iphone 7 almadim halbuki ekosistem olarak ios ekosostemi tercihim

apple kusura bakmasin. tasarim ekibi bir sene boyunca sadece jet black rengini dizayn edebilmisler

onuncu yil geyigi yapmayalim lutfen
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.