Şimdi Ara

Xiaomi Mi Note 3 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.249
Cevap
152
Favori
534.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mersinaki M kullanıcısına yanıt
    3 aya yakın oluyor batarya aynen devam , ilk sayfalarda yazmıştım sorunla ilgili onuda hardreset ile halletmiştim nazar değmesin.

Global sürüm

Sahp panel

Tam kurcalayamadım

Ama çok karizma bı cihaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ben de mavi renk ile aranıza katıldım. mi5s'ten geçiş yaptım. n11'de dün 1502 tl'den satış açılmıştı, üstüne bi de kupon ve indirim çekiyle 1370 e falan geldi. panel sharp, herhangi bir ışık sızması ya da videolarda ses karıncalanması yok. antutu testinde 138 bin puan aldı. batarya daha ilk kullanımda olmasına rağmen ortalama 5-5.5 dakikada yüzde 1 azalıyor ekran açıkken. yani günlük kullanımda 7-7.5 saat gibi bir ekran süresi bekliyorum.

ekran mi5s'e göre daha soluk. renkler daha gerçekçi ama mat. mi5s'in ekranı biraz daha canlı ve renkler daha parlak duruyor. mi note 3'ün de öyle olmasını tercih ederdim. bunun dışında gözüme takılan bir olumsuzluk olmadı.
  • Arkadaşlar çift hat aktif mi kullanılıyor ikisine de çağrı geliyor mu yoksa hatları seçmek mi gerekiyor kullanmak için

• mi note 3 için 1500 TL ye dün N11 de fiyat varmış indirimlerle 1370 TL ye alan olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 10 Şubat 2018; 18:37:01 >
  • Mi note 3 mavi hb alınma jdi panel

Performans 8
    Kamera 8
    Yazılım arayüz 5
    Sensörler 8.5
    Kasa kalitesi 5
    Ekran 4
    Ses 6

Genel anlamda ekran harici iyi bir cihazdır,, 4 g de 40 MB lik Ziraat Mobil uygulamayı 10 sn altında indirip çalıştırır,, tek kusur ekran ve kasa kalitesi, ekran önemliydi, bu ekrana fazla dayanamam motion çok zayıf,, Sony de çift sim yoktu mecbur bunu denedik,,

• Hangi satıcı 1500 den sattı?

• quote:

Orijinalden alıntı: aateshh

Hangi satıcı 1500 den sattı?

hocam satıcı techpazar.1502 görünüyordu fiyat(n11'in kendi indirimi olmuş olabilir ya da satıcı o fiyattan açmıştır bilemiyorum), 6 tane görünüyordu kalan ürün sayısı. stokta kalan ürün sayısı 4'e düştükten sonra fiyat 1583 oldu tekrar. yani sadece 2 kişi 1502'den alabildi, biri de bendim :) 44 liralık kupon ve de 75 tl de puanla beraber 1370'e falan denk gelmiş oldu.

faturada 1583 yazıyor yalnız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite00 -- 10 Şubat 2018; 20:28:16 >
  • İyi yakalamışınız hocam şimdi de 1529 dan satıyor ama siyah rengi yok. Mi5s de güzel telefon du. İyi günler de kullanın.

• aateshh A kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam . evet mi 5s de güzel , 6-7 aylık telefondu aslında. donanım ekran falan çok iyiydi ama tasarımı hoşuma gitmiyodu. özellikle note 3'ün mavisi baya cezbetti.

maviye baya rağbet var yakında stoklarda kalmayabilir :)
  • arkadaşlar başlığı takip ediyorum hep soru soru soru alalım mı ? o mu iyi bu mu iyi ? bunlar bence yeterince açıklanmış 41 sayfa post atılmış hala cihaz iyi mi diye soranlar var. Hazır konmayın arkadaşlar cihaz çok güzel. O kadar videolar var, miui forum var gidin izleyin okuyun karar verin. biraz da kullanan arkadaşlar kullanım detaylarımızı paylaşalım. kimler hangi temaları kullanıyor, hangi yazı tipini kullanıyor, kılıf ve ekran koruyucu olarak neler aldınız vs :)
    hocam mi taşıyıcı ile son arananlar listesine varana kadar aktardım eski note 3 pro'dan yeni mi note 3e... whatsapp ve spotify'ı aktarmıyor. bir de banka uygulamalarında sorun oluyor. onun haricinde 17track gibi bir kaç öenmsiz uygulamada daha sorun cıkardı (sorun derken uygulamayı attı ama uygulamadaki bilgileri atmadı).

bence tek secım mi taşıyıcı
  • WalterWhite00 kullanıcısına yanıt
    Hocam peki ön ve arka kameralar Mi5s e göre nasıl. Açıkçası note 3 ün kameralarının o kadar da iyi olduğunu düşünmüyorum.

• aateshh A kullanıcısına yanıt
    mi5s'in ekranında renkler daha sıcak. mi note 3'de daha gerçekçi ve soğuk. ben sıcak renkleri sevdiğimden ekranı biraz mutsuz etti açıkçası. kamera açısından da fotoğraflarda bu renk sıcaklığı belli oluyor haliyle. gündüz kıyaslama fırsatım olmadı.

akşam oda ışığında ;

ön kamera : her ikisinin netlik seviyesi aynı. mi5s'te renkler daha sıcak ve oda ışığını daha çok yansıtıyor fotoğrafa, fotoğraftaki ışık şiddeti daha yüksek oluyor.

arka kamera: mi note 3 daha net çekiyor , dolaptaki kaplamanın çizgileri falan daha net belli oluyor mesela mi note 3'le çekilende, ama renkler daha soğuk (renklerin sıcaklığı soğukluğu ekrandan kaynaklı olabilir) oda ışığı ile ilgili yine aynı şey. mi note 3 odanın ışığını daha gerçekçi algılıyor, mi 5s daha ışıklı gösteriyor fotoğrafı. yapay ışık için bu bir avantaj olabilir.

yani kısacası gece çekiminde netlik olarak mi note 3 > mi 5s, renkler ve ışık olarak mi5s > mi note 3

gündüz kıyaslama yapabilirsem editlerim. ama mi 5s'in gün ışığında çok iyi fotoğraflar çektiğini biliyorum. incelemelerde de zaten kamera açısından mi note 3'e kadarki en iyi xiaomi telefondu pixel ile aynı lensi kullandığından ötürü.

edit : bilgisayara atıp kıyasladım. bilgisayarda ışık ve renk sıcaklıkları arasında fark yok yani mi5s'in ekranından ötürü öyle görünüyormuş. gece kapalı mekan yapay ışık çekiminde bariz olarak note 3 daha net fotoğraflar veriyor. mi5s'te noise bariz daha fazla.

mi note 3:
    https://ibb.co/nASHO7
    https://ibb.co/fJemGS
    https://ibb.co/knikAn

mi 5s:

https://ibb.co/cewYwS
    https://ibb.co/dKLhqn
    https://ibb.co/fPwYwS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite00 -- 10 Şubat 2018; 23:34:48 >

• arkadaşlar bu arada ilk şarjı kaç saat yaptınız ? ben kutudan çıktğında yüzde 64 olan bataryayı yüzde 18e kadar indirip taktım ve 3-4 saat şarjda tuttum. yeterli mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hot_sauce

hocam mi taşıyıcı ile son arananlar listesine varana kadar aktardım eski note 3 pro'dan yeni mi note 3e... whatsapp ve spotify'ı aktarmıyor. bir de banka uygulamalarında sorun oluyor. onun haricinde 17track gibi bir kaç öenmsiz uygulamada daha sorun cıkardı (sorun derken uygulamayı attı ama uygulamadaki bilgileri atmadı).

Uygulama bu galiba dimi hocam teşekkürler.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miui.backup.transfer

• quote:

Orijinalden alıntı: WalterWhite00

arkadaşlar bu arada ilk şarjı kaç saat yaptınız ? ben kutudan çıktğında yüzde 64 olan bataryayı yüzde 18e kadar indirip taktım ve 3-4 saat şarjda tuttum. yeterli mi ?

Hocam yüzde 100 e gelince çekin yeterli. İlk şarj gibi bir durum yok artık. Eski batarya teknolojilerinde kaldı onlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

Merhaba, 2 sorum vardı:

1)çift tıklaayarak ekran açma tamam da, masaüsyünde boşluğa çift tıklayarak ekran karartma yok mudur?

Xiaomi Mi Note 3 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

2) LTE yazıyor, sim1de takılı turkcell.

Ama uygulamasında şöyle diyor neden?

Uppp

• quote:

Orijinalden alıntı: mersinaki

quote:

Orijinalden alıntı: hot_sauce

Uygulama bu galiba dimi hocam teşekkürler.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miui.backup.transfer

Mi mover adı bende ayarlarda var ben uygulama insidirmedim. Ayarlarda aramaya yazın mi taşıyıcı şeklinde çıkar

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.