Şimdi Ara

Xiaomi Mi Note 3 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (119. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.249
Cevap
152
Favori
534.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuya biraz hareket gelsin öncelikle mavimi siyahmı konusunda yorumumu yapayım seçmekte kararsızlık yaşayanlara yardımcı olmak adına bir kaç foto koyalım.
    ilk önce mavisinden aldık 1 hafta öncede siyahını kılıfsız kullanmayacaklar için çok bir fark yok kılıf koyu renk mavinin çoğunu kapatıyor, saydam silikon aldık fakat o da pek güzel olmadı. kılıfsız kullanacaklar ve siyah telefon takıntısı olmayanlar için söylüyorum mavi gerçekten bir başka güzel kendine hayran bırakan bir telefon haline geliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: skynet

Anladım hocam eyvallah
    Çok şükür ki bana denk gelmedi öyle bir cihaz inşallah böyle de devam eder

Nerden ne kadara aldınız donma yokmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mersinaki M kullanıcısına yanıt
    ben mi zevksizim bilemedim ama mi6 nın fotoları daha iyi geldi.

• Yok hocam on gündür maşallah bir kez bile donmadı
    Hepsi burada dan aldım 1400 tl civarına

• Çok parmak izi bırakıyor o yüzden kılıfla kullaniyorum.On cam içinde daha cam filmi bulamadim filimsiz devam

• Kamerası konusunda bir kaç tespit yapayım çünkü 90 puanı gören beklentiyi çok yükseltiyor.
    herşey den önce fiyatı düzeyinde bakarsak konuya kamera çok çok iyi,
    Yok ben amiral gemileri ile karşılaştırırım derseniz özellikle az ışıkta ve gece çekimlerinde bariz geride. lakin kullanılmayacak gibi değil sadece amiral gemi seviyesinde değil lg g4 ün az ışık kapasitesi mi note 3 ten en az 2 gömlek gömlek üstün malesef. manuel mod ile bir yere kadar telafi edilebiliyor.

gündüz ve iyi ışık konusunda ben bir amiral gemisinden eksiğini pek görmedim portre iyi ışıkta çok çok iyi.
    optik sabitleme bence iyi çalışıyor 1/4 e kadar titreme olmadan foto çekilebiliyor böylece manuelde isoyu 1-3 durak düşürebiliyorsunuz buda az ışık çekimlerinde büyük fark yaratabiliyor.

ön kamera her nekadar 16 mp olsada malesef yine amiral gemiler gibi değil 8 mp lik lg g4 ün ön kamerası yine mi note 3 ten üstün.
    lakin dediğim gibi ortalama üzerinde en iyiden kötü durumda

ben kamera performansını beğendim ama en iyi kameranın bu telefonda olmadığının farkındayım.

videoyu pek deneyimleyemedim.

• tifosi41 T kullanıcısına yanıt
    Mavi renk gerçekten çok şık görünüyor.

Fakat mavi rengin farklı tonları mı mevcut acaba, HB'daki resmin mavi tonu çok farklı görünüyor:

(mi logosunun altındaki yazıları neden bantladınız?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 9 Mart 2018; 15:41:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabit Fikir

Mavi renk gerçekten çok şık görünüyor.

(mi logosunun altındaki yazıları neden bantladınız?)

imei yazmıyor ama alışkanlık

Mesajıma ekleme yapana kadar cevap yazmışsınız

Mavi rengin 2 farklı renk tonu mu var, bu konuda bilginiz var mı?

• Sabit Fikir kullanıcısına yanıt
    sorunuzu görmedim.
    hayır mavi de tek renk var resimdeki mat çıkmış.

• Arkadaş bu telefonda donma falan yok, kapanıp açılma yok, iadeye gelen telefonların jelatin takılıp sıfır gibi satılması diye bir şey satıcının terbiyesizliğidir cihazla ilgili bir durum değil, iade eden de beğenmediği için de iade edebilir, illa sorunu var diye değil.. 3 günde 1500den 1300 e inmesi yukarıda dendiği gibi puanlarla çeklerle oluyor.. yeni telle değişse bile sorunların devam etmesi diye bir şey duyduğum en komik ifadelerden biri, elektronik şans işi, 10 ürün süperdir ama aynı ürünün 1 tanesinde üretimsel hatalar olabilir, o sorunlu çıkan cihaz da öyle mimlenir..

Ayrıca, Xiaomi'nin Facebook'taki resmi Türkiye sayfasından mesaj attım güncelleme olayını.. Gelen cevap:

Merhaba, mi ingilizce sayfası geç güncellendiği için sayfada gözükmemektedir. Cihazın global sürümü olduğu için güncellemeler alacaktır

Konuyu trollemeye çalışanlar dağılabilir artık, bizi rahat bırakın lütfen

Edit: Kelime düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahbap -- 9 Mart 2018; 15:53:2 >

Hayırlı olsun. İki telefonun da panel üreticisi aynı mı? Farklı ise ekranların renk sıcaklığında değişiklik var mı?

Cevabınız için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tifosi41

Kamerası konusunda bir kaç tespit yapayım çünkü 90 puanı gören beklentiyi çok yükseltiyor.
    herşey den önce fiyatı düzeyinde bakarsak konuya kamera çok çok iyi,
    Yok ben amiral gemileri ile karşılaştırırım derseniz özellikle az ışıkta ve gece çekimlerinde bariz geride. lakin kullanılmayacak gibi değil sadece amiral gemi seviyesinde değil lg g4 ün az ışık kapasitesi mi note 3 ten en az 2 gömlek gömlek üstün malesef. manuel mod ile bir yere kadar telafi edilebiliyor.

gündüz ve iyi ışık konusunda ben bir amiral gemisinden eksiğini pek görmedim portre iyi ışıkta çok çok iyi.
    optik sabitleme bence iyi çalışıyor 1/4 e kadar titreme olmadan foto çekilebiliyor böylece manuelde isoyu 1-3 durak düşürebiliyorsunuz buda az ışık çekimlerinde büyük fark yaratabiliyor.

ön kamera her nekadar 16 mp olsada malesef yine amiral gemiler gibi değil 8 mp lik lg g4 ün ön kamerası yine mi note 3 ten üstün.
    lakin dediğim gibi ortalama üzerinde en iyiden kötü durumda

ben kamera performansını beğendim ama en iyi kameranın bu telefonda olmadığının farkındayım.

videoyu pek deneyimleyemedim.

Hocam bende kısmetse 1-2 hafta sonra note 3 geçiceğim 5sden sonra kamerasi nasıl batarya performansı nasıl çok sıkıldım arayüzden kamerasini direk çekmek için istiyorum hiç oyalanmaan beni memmun eder mi? bataryasi olarakta beni tatmin eder mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: tifosi41

Konuya biraz hareket gelsin öncelikle mavimi siyahmı konusunda yorumumu yapayım seçmekte kararsızlık yaşayanlara yardımcı olmak adına bir kaç foto koyalım.
    ilk önce mavisinden aldık 1 hafta öncede siyahını kılıfsız kullanmayacaklar için çok bir fark yok kılıf koyu renk mavinin çoğunu kapatıyor, saydam silikon aldık fakat o da pek güzel olmadı. kılıfsız kullanacaklar ve siyah telefon takıntısı olmayanlar için söylüyorum mavi gerçekten bir başka güzel kendine hayran bırakan bir telefon haline geliyor.

hocam elde tutus hissiyati nasıl mavinin kilifsiz kayıyor mu 5s 4.0 incdi bu 5.5 inc kullanımı sıkıntı cıkarır mı? iphone 5sden sonra kamerasi ve pil performansi beni memmun edermi

• quote:

Orijinalden alıntı: belmethos

Cevap vermeyeyim diyorum ama olmayacak galiba, beyefendi burada telefon kameralarini birbiri ile kiyasliyoruz. Profesyonel kameralar ile değil haliyle bu telefonu o listedeki ustundeki telefonlarla veya altinda ki telefonlarla kiyaslayin lutfen. Ayrica o listelere, antutu skorlarina bende itibar etmiyorum ama adamlarin yaptigi testleri ve karsilastirmalarin ne kadarini yaptiniz.

Eşime aldığım s7 edge, aldigim da en iyi kameralardan biriydi , o da az ışıkta zorlaniyor , hareketli nesneleri cekemiyor. Mercimek tanesi kadar sensor ile yapilabilecekler sınırlı , haliyle google gibi yazilima abanmak zorundalar....

Ayrica biz mukemmel demekdik kameraya ama kiyasla degerlendirmeniz gerekiyor... En iyi kamera icin 4000-5000 tl odemeniz gerekiyor. Ne diyoruz biz bu paraya alinabilecek daha iyi kamerali telefon yok... Aksini iddia ediyorsaniz buyrun atin bir kiyaslama test inceleyelim.

Buyrun testin detayi...

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-note-3-exceptional-images-bells-whistles/

Bu arada 16:9 da detay kaybı sebebini de açıklayalım... sensörler 4:3 cekiyor, 16:9 yaptığınızda cropluyor alet...O yuzden detay az... Benim bildiğim bütün telefonlar da öyle haliyle Xiaomi nin hatası değil...

Bahsettiğiniz tiz sesli videoları bilgisayara alıp dinlediniz mi, hala tiz mi yoksa telefonun hoparlörü sebebiyle mi kulağınıza tiz geliyor.

Sizden ricam bundan önce hangi telefonlari kullandiniz kamerası bu telefondan iyi onu söyleyebilir misiniz? Hangi telefon ile kiyasladigignizi merak ettigimden soruyorum.

Kamera yazılımının en büyük eksisi bana göre oto HDR . rootlayip , camera2 apiyi etkinlestirip google camera kurmak gerek ama hayatimda ilk defa garantisi bitene kadar telefonu rootlamayacagim ...

Profesyonel makineyle kıyaslayan yok zaten, s7 edge'den iyi dediğiniz için ben note 5 ile karşılaştırdım. Ne derseniz deyin gözümün gördüğünü değiştiremezsiniz. Bu paraya daha iyi kameralı telefon mu diyorsun lg g4 kamerada bundan 3 gömlek üstün mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şekilsiniz ya

quote:

Orijinalden alıntı: belmethos

Cevap vermeyeyim diyorum ama olmayacak galiba, beyefendi burada telefon kameralarini birbiri ile kiyasliyoruz. Profesyonel kameralar ile değil haliyle bu telefonu o listedeki ustundeki telefonlarla veya altinda ki telefonlarla kiyaslayin lutfen. Ayrica o listelere, antutu skorlarina bende itibar etmiyorum ama adamlarin yaptigi testleri ve karsilastirmalarin ne kadarini yaptiniz.

Eşime aldığım s7 edge, aldigim da en iyi kameralardan biriydi , o da az ışıkta zorlaniyor , hareketli nesneleri cekemiyor. Mercimek tanesi kadar sensor ile yapilabilecekler sınırlı , haliyle google gibi yazilima abanmak zorundalar....

Ayrica biz mukemmel demekdik kameraya ama kiyasla degerlendirmeniz gerekiyor... En iyi kamera icin 4000-5000 tl odemeniz gerekiyor. Ne diyoruz biz bu paraya alinabilecek daha iyi kamerali telefon yok... Aksini iddia ediyorsaniz buyrun atin bir kiyaslama test inceleyelim.

Buyrun testin detayi...

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-note-3-exceptional-images-bells-whistles/

Bu arada 16:9 da detay kaybı sebebini de açıklayalım... sensörler 4:3 cekiyor, 16:9 yaptığınızda cropluyor alet...O yuzden detay az... Benim bildiğim bütün telefonlar da öyle haliyle Xiaomi nin hatası değil...

Bahsettiğiniz tiz sesli videoları bilgisayara alıp dinlediniz mi, hala tiz mi yoksa telefonun hoparlörü sebebiyle mi kulağınıza tiz geliyor.

Sizden ricam bundan önce hangi telefonlari kullandiniz kamerası bu telefondan iyi onu söyleyebilir misiniz? Hangi telefon ile kiyasladigignizi merak ettigimden soruyorum.

Kamera yazılımının en büyük eksisi bana göre oto HDR . rootlayip , camera2 apiyi etkinlestirip google camera kurmak gerek ama hayatimda ilk defa garantisi bitene kadar telefonu rootlamayacagim ...

Profesyonel makineyle kıyaslayan yok zaten, s7 edge'den iyi dediğiniz için ben note 5 ile karşılaştırdım. Ne derseniz deyin gözümün gördüğünü değiştiremezsiniz. Bu paraya daha iyi kameralı telefon mu diyorsun lg g4 kamerada bundan 3 gömlek üstün mesela.

Hocam o da kronik sorunlu maalesef

• Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt
    iki panelde aynı sharp çıktı kutudan çıktığı gibi ekran lg g6 ile karşılaştırdığımda beyazlar bariz sarıydı ayarları yapınca düzeldi.

Anladım, sağ olun cevap için.

• Şekilsiniz ya kullanıcısına yanıt
    lg g4 kronik bir şekilde anakart yanması sonucu bootlopp oluyordu, bir sürü insan bu yüzden sıkıntı çekti, kıyasladığınız telefon bırakın kamerayı, sırf kendi kendine problemli
    i

• 
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.