Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi Note 2 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
19
Favori
24.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bnede geçen Cuma günü aldım hepsiburadadan 64 gb olanı PİNTİ satıcısından halen daha kargoyu bekliyorum inş. memnun kalırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kikiemre61

Bnede geçen Cuma günü aldım hepsiburadadan 64 gb olanı PİNTİ satıcısından halen daha kargoyu bekliyorum inş. memnun kalırım.

Kesinlikle memnun kalacaksınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayirli olsun, cihaz gercekten cok guzel. Hem hizi hem ozellikleri olarak.
  • yEmreozc kullanıcısına yanıt
    İnş. usta öyle olur birde benim takıldığım bir konu var

Benim satın aldığım cihaz bu linki altda burda global version belirtilmemiş fakat 128 gb olanında global version olanı belirtilmiş bir sorun yaşarmıyım bu konuda birde ne farklılık oluyor global versionunda sanırım güncelleme alamıyoruz global değilse.

http://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-note-2-64-gb-dual-sim-ithalatci-garantili-p-HBV0000077KPY?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.telefon.pla&gclid=EAIaIQobChMIzIiLptel1gIVEoGyCh0SPwQ2EAQYASABEgLpPfD_BwE

128 gb olan satışı kaldırmışlar ama Parantez içinde global version yazıyordu.
  • kunduns K kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim üstde diyer arkadaşa verdiğim cevapdaki soruyu sizede soruyorum :)
  • quote:

Benim satın aldığım cihaz bu linki altda burda global version belirtilmemiş fakat 128 gb olanında global version olanı belirtilmiş bir sorun yaşarmıyım bu konuda birde ne farklılık oluyor global versionunda sanırım güncelleme alamıyoruz global değilse.

http://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-note-2-64-gb-dual-sim-ithalatci-garantili-p-HBV0000077KPY?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.telefon.pla&gclid=EAIaIQobChMIzIiLptel1gIVEoGyCh0SPwQ2EAQYASABEgLpPfD_BwE

Direk Türkiye bandını desteklemesiyle ilgili, xiaomi telefonları sanırım 800 bandiydi, Türkiye bandını desteklemiyor, yani internet çekimleri 4.5 g ye ulaşmıyor. Fakat note 2 128 gb modeli global versiyon olarak üretildi, yani 800 bandını da destekliyor.

İnternet hızında bir sıkıntı yaşar misiniz, yaşayanı görmedim forumlarda, İstanbul dışında olanlar biraz muzdarip okuduklarıma göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: yEmreozc

quote:

Direk Türkiye bandını desteklemesiyle ilgili, xiaomi telefonları sanırım 800 bandiydi, Türkiye bandını desteklemiyor, yani internet çekimleri 4.5 g ye ulaşmıyor. Fakat note 2 128 gb modeli global versiyon olarak üretildi, yani 800 bandını da destekliyor.

İnternet hızında bir sıkıntı yaşar misiniz, yaşayanı görmedim forumlarda, İstanbul dışında olanlar biraz muzdarip okuduklarıma göre.

Sadece internet sıkıntısı varsa pek sorun değil Turkcell kullanıyorum bende 4.5 gb yi desteklemiyorsa sorun olabilir aslında fakat güncellemelerden mahrum olmayalımda benim için önemli olan bu Turkcell de sorun yaşarmıyız acaba diğer kullanan arkadaşlardanda yorum alabilsek iyi olurdu.
  • Arkadaşlar mis5plus ile mi note 2 arasında. kararsız kaldım.

Kamera şarj konusunda şüphelerim var.

Ayrica oled ekran kullanılmış ghost screen sıkıntısı yaşayan var mı?

Geçmiş sayfaları okudum ama Türktelekom da 4.5G de herhangi bir sıkıntı varmıdır?

Teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yEmreozc

quote:

Sadece internet sıkıntısı varsa pek sorun değil Turkcell kullanıyorum bende 4.5 gb yi desteklemiyorsa sorun olabilir aslında fakat güncellemelerden mahrum olmayalımda benim için önemli olan bu Turkcell de sorun yaşarmıyız acaba diğer kullanan arkadaşlardanda yorum alabilsek iyi olurdu.

Turkcell sorun olmaz. Güncelleme direk gelir.

• Ordan Geçenbay kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgilendirme için içimi rahatlattınız :)
  • Mi5 plus Türkiye de daha revaçta, bana sorucak olursanız note 2 6 gb ram 128 gb hafıza li olanı öneririm ben kullanıyorum. Hem daha yeni model hem daha yüksek ram ve hafıza.

Note 2 ler oled panel, ghost ekran olma olasılığı var, benim telefon daha yeni, bi belirti görmedim şu zamana kadar, inşallah da görmem.

Mevzu GSM firmasinin hangisi olduğu değil, 800 bandını desteklemiyor doğal olarak 4.5g çekimlerinde sıkıntı yasatacaktir, 3g in hızı da yeterli gelebilir fark etmeyebilirsiniz bile.

Bunla ilgili şüpheniz varsa 128 gb modelini alın derim, global versiyonda 800 band çalışıyor.

Batarya iyi gidiyor, interneti hiç kapatmiyorum, günde 1 buçuk saat telefon görüşmem var, battle bay oyunu oynuyorum 40 dk yaklaşık, mesajlaşmam var, 5 saat ekran süresi alıyorum rahat rahat.

Kamera konusunda harika bir kamerası yok, orta düzey. Bu telefona yakışmamış.

Özetlemek gerekirse note 2, mi5 plus i döver. (128 gb versiyonu)

• yEmreozc kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir ısınma söz konusu mu çünkü bundan yaklaşık 2 ay önce foruma güvenip Moto Z aldım .

Şık,ince,kullanışlı bir telefon fakat video izlerken ısınma yaşadım.

Özellikle telefondan film,dizi izleyen birisiyim.

Telefonun video performansı nasıl peki veya çok kullanıldığı zaman ısınma mevcut mu ?

Ayrıca kaç saatte şarj oluyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SavaqarY -- 15 Eylül 2017; 14:8:23 >
  • SavaqarY kullanıcısına yanıt
    Hocam 2.4 ghz hiza sahip sogutucusuz islemciden bahsediyoruz, bence isinmasa bir tuhaflik vardir :) Cok rahatsiz edecek kadar isindigini gormedim su ana kadar, ama isiniyor kullanima gore. Ekran olarak Oneplus 3T kullanmis birisi olarak siyah performansi bazi durumlarda cok basarili degil. Bir de karanlik ortamda isigi kisamiyorum inanilmaz parlak :) En kisikta dahi yani ama cok buyutulecek bir sorun degil. Onun disinda yok eski ekran kullanmislar yok berbat ekran kullanmislar onlarca yazi okudum bence sorunsuz bir ornek aldi iseniz gayet iyi.

Hizli sarji hic olcmedim acikcasi bisey diyemiyecegim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunduns -- 15 Eylül 2017; 16:13:7 >
  • SavaqarY kullanıcısına yanıt
    Yaz aylarında ısınma var. Kış aylarında yada serin havalar da öyle bir problemle karşılaşmadım. Ancak ısınma durumu büyütülecek bir şey değil. Sonuçta bu aletler pasif soğutma kullanıyorlar ve pasif soğutmada oda sıcaklığıyla orantılı. 35 derece hava verken haliyle işlemcinin idle sıcaklığıda 35 oluyor. 5 derecelik oynama 40 derece olması bile hissettiriyor. Ancak öyle bir yerde yağun birikme yaşamadım. Telefon ısıyı oldukça iyi yayıyor diye düşünüyorum. Hızlı şarj ile 2 saatte 0 dan 100 oluyor. 2 saat çok gibi gelebilir ancak içerisinde 4000 mah ın üzerinde bir pil var bu cihazın. Ayrıca günü çıkartmak adına aşırı başarılı diyebilirim. Büyük ekranına rağmen 5 saat ekran alabiliyorum. Çok yoğun kullanımda (oyun, internet,müzik,4.5g full açık) düşse düşse 4 saat 20 dakikaya düşüyor ekran süresi. En azından ben en fazla bu kadar düşürebildim.

Edit: Ekrandan çok memnunum. Hiç bir şekilde ghosting sorunuyla karşılaşmadım. Tek sorun karanlıkta az kısılabiliyor olması. Okuma moduna geçerek gözleri daha az rahatsız hale getirebiliyoruz. Öyle kullanıyorum bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FunYouFools -- 15 Eylül 2017; 16:5:33 >
  • Teşekkürler değerlendireceğim görüşlerinizi.

• Arkadaşlar çektiğiniz fotolardan paylaşırsanız kararsız kalan kişilere yardımcı olursunuz ayrıca ekran süreleri de olursa tadından yenmez :))

• Cihaz elime geçti tek kelimeyle tasarım olarak harika herhangi bir sorun yada kasma yok tabi bunun için uzun süre denemek lazım ama genel olarak tam bir premium havası var çok lüks ve seri bir cihaz gönlünüz rahat alabilirsiniz.

Ayrıca cihaz ile ilgili bilgili arkadaşlara bir sorum olucak cihaz android 6 ile geliyor bildiğim kadarı ile android 7 güncellemesini note 2 de alıcak tarhini bilen yada öngeren varmıdır?
  • Xiaomi mi note 2 4/64 ve oneplus 3t 6/64 arasında kaldım. Hangisini alsam acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen717181

Xiaomi mi note 2 4/64 ve oneplus 3t 6/64 arasında kaldım. Hangisini alsam acaba

Tasarımda kesinlikle note 2 de donanım olarak yakınlar birbirlerine note 2 performans açısındanda tasarım açısındanda bence döver one plusu :D ayrıca 7.0 gelicek note 2 ye bir süre sonra ozamanki performansı artıcakdır diye düşünüyorum iyice.
  • Hb sitesinden almayı düşünüyorum bu ay sonunda uzun süre kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.