Şimdi Ara

Xiaomi Mi Note 10 Pro Türkiye'de satışa sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Xiaomi'nin yeni oyuncağı Mi Note 10 Pro, n11.com ve hepsiburada.com üzerinden satışa çıktı. n11'de 5.999 TL'ye satılıyor ve Xiaomi'nin yeni Airdots kulaklık hediyesiyle birlikte geliyor. Hepsiburada'da ise 6.199 TL'den başlayan fiyat etiketine sahip.

Cihazın özellikleri

Telefon, sahip olduğu özelliklerle göz doldursa da Mi Note 10 modelinin üzerine, "pro" takısı ve artan fiyat haricinde pek bir şey koyamıyor. Note 10'daki 6 GB RAM'in bu modelde 8'e çıktığını görüyoruz. Ayrıca bazı küçük kamera geliştirmeleri de mevcut. 5 arka kameralı iki cihazın da ana kamerası 108 megapiksel değerinde. Yine Note 10 modelindeki gibi, 5260 mAh değerinde büyük bir pili var.

Ekran içi parmak izi algılayıcısına sahip telefon, 30W hızlı şarj cihazı ile 65 dakikada tam şarj olanağı sağlıyor. Mi Note 10 Pro'nun detaylı teknik özellikleri şöyle:

Boyutlar: 157,8 x 74,2 x 9,7 mm       • Ağırlık: 208 gr.

Ekran: 6,47 inç büyüklüğünde AMOLED, 1080 x 2340 piksel ve 398 ppi yoğunluğunda

Ekran-kasa oranı: %87,8

En yüksek ekran parlaklık değeri: 600 nit

Koruma: Ön ve arka camlar: Corning Gorilla Glass 5

İşletim  sistemi: Android 9 P; MUI 11

RAM: 8 GB       • Pil: 5260 mAh, dahili (Lityum-Polimer)
    Yonga seti: Qualcomm Snapdragon 730G (8 nanometre)

Grafik işlemci: Adreno 618
    Dahili hafıza: 256 GB       • SD Kart desteği: Yok      

Arka kamera: 108 MP + 12 MP + 5 MP + 20 MP + 2 MP değerlerinde 5 kamera. Çift tonlu dört flaş. 2160p/30 fps video kaydı yapabiliyor.

Ön kamera: 32 MP (f/2.0) değerinde, HDR özellikli. 1080p çözünürlüğünde 30 fps video kaydı yapabiliyor. 

Özgül soğurma oranı (SAR değeri-Avrupa): Baş: 1.11 W/kg   Vücut: 1.39 W/kg

Diğer özellikler: FM radyo, NFC, Bluetooth 5.0, çift sim kart desteği

• 2016'dan beri Xiaomi kullanıyorum, Xiaomi güncelleme vermese de olur, telefonlar bugdan geçilmiyor. 4 senedir doğru dürüst bir kamera ve galeri uygulaması yapmayı bile beceremediler. Ben kullanmaya başlarken miui 7 vardı, şu an 11 var. Üstüne ne koymuşlar neyi geliştirmişler diye bakıyorum neredeyse hiç. Şunu da söyleyeyim Miui 9 yüklü Redmi Note 3'üm hala evde duruyor. Yemin ederim Miui 11 yüklü Redmi Note 6 Pro'dan daha akıcı çalışıyor, adamlar git gide berbat etti sistemi.

Ayrıca 108 MP safsatasına inanıyor musun gerçekten? İlkokul çocuğu gibi "off be 108 megapikseel" mi diyorsun? Bir arkadaşımda Mi 9T, diğer arkadaşımda S8+ var. Mi 9T 48 MP, S8+ ise 12 MP. Fotoğraf çekiyoruz, arada ne detay ne renk olarak doğru dürüst bir fark oluşmuyor. En azından 48 MP hatrına detayların çok daha keskin olması gerek dedik ama aradaki fark neredeyse gözle görülmeyecek derecede (Evet Mi 9T 48 MP modunda iken denedik bunları.) Pratikte ise her türlü S8+ daha iyi.
    Bir zamanlar buralar zaomi fanboyları ile doluydu .fanboy olmalarının kerametinide zaomi kalitesi olarak açıklamaya çalışıyorlardı .fiyatı ucuz alıyoruz demiyorlardı da Samsung tan hızlı ,Samsung'tan daha iyi video çekiyor gibi iddiaları vardı .ve o yazılarının altına hep şunu yazardım .gün gelecek zaomi Samsung ile aynı fiyattan satılacak.o gün geldiğinde aynı parayı verip hangi markayı satın alacağınızı çok merak ediyorum derdim .ve o gün geldi aslında merakım da hiç yoktu zaten .aynı parayı verip hangi markanın fan ı olacaklarını o günde biliyordum .
  • Sar değerlerine bak maaşallah

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu telefon bu fiyattan girdi ise. Mi 10 kaç paradan dan girecek acaba. 7000-8000

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kusura bakmayın ama Çinli bir markanın telefonuna ancak uygun fiyat/performans oranını yakalarsa para veririm. Bana göre hiçbir şekilde albenisi yok.

• Bunca yıllık xiaomi'ciyim ama aynı fiyatta herhangi bir Samsung alır geçerim yüzüne bile bakmam açıkcası. İşin cılkını çıkardılar.

• Bir zamanlar buralar zaomi fanboyları ile doluydu .fanboy olmalarının kerametinide zaomi kalitesi olarak açıklamaya çalışıyorlardı .fiyatı ucuz alıyoruz demiyorlardı da Samsung tan hızlı ,Samsung'tan daha iyi video çekiyor gibi iddiaları vardı .ve o yazılarının altına hep şunu yazardım .gün gelecek zaomi Samsung ile aynı fiyattan satılacak.o gün geldiğinde aynı parayı verip hangi markayı satın alacağınızı çok merak ediyorum derdim .ve o gün geldi aslında merakım da hiç yoktu zaten .aynı parayı verip hangi markanın fan ı olacaklarını o günde biliyordum .

• Samsung'un Amiral telefonlarının fiyatlarından haberiniz yok galiba. Böyle telefon vergisi ve aç gözlü distribütör oldukça ucuz telefon ne yazık ki kalmayacak.

• 108 megapiksel kamera yap ama 4k/60fps çekemesin.

• Kızıyorsunuz da kurdan ve vergilerden bahseden yok hiç. Yine iyi geliyor bu telefonlar bu ülkeye...

• quote:

Orijinalden alıntı: LazerBülbül

108 megapiksel kamera yap ama 4k/60fps çekemesin.
    İşlemci 730G yerine 855 olsaydı olurdu.

• Sirchade kullanıcısına yanıt
    108MP Samsung bulursan aynı fiyata bana da sardır 2 tane. A80 var aynı işlemci bandında bir tek; onun da yazılım desteğini unut bir sene sonra Samsung sonuçta; 2 sene geriden geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaximillianFoe

108MP Samsung bulursan aynı fiyata bana da sardır 2 tane. A80 var aynı işlemci bandında bir tek; onun da yazılım desteğini unut bir sene sonra Samsung sonuçta; 2 sene geriden geliyor.
    2016'dan beri Xiaomi kullanıyorum, Xiaomi güncelleme vermese de olur, telefonlar bugdan geçilmiyor. 4 senedir doğru dürüst bir kamera ve galeri uygulaması yapmayı bile beceremediler. Ben kullanmaya başlarken miui 7 vardı, şu an 11 var. Üstüne ne koymuşlar neyi geliştirmişler diye bakıyorum neredeyse hiç. Şunu da söyleyeyim Miui 9 yüklü Redmi Note 3'üm hala evde duruyor. Yemin ederim Miui 11 yüklü Redmi Note 6 Pro'dan daha akıcı çalışıyor, adamlar git gide berbat etti sistemi.

Ayrıca 108 MP safsatasına inanıyor musun gerçekten? İlkokul çocuğu gibi "off be 108 megapikseel" mi diyorsun? Bir arkadaşımda Mi 9T, diğer arkadaşımda S8+ var. Mi 9T 48 MP, S8+ ise 12 MP. Fotoğraf çekiyoruz, arada ne detay ne renk olarak doğru dürüst bir fark oluşmuyor. En azından 48 MP hatrına detayların çok daha keskin olması gerek dedik ama aradaki fark neredeyse gözle görülmeyecek derecede (Evet Mi 9T 48 MP modunda iken denedik bunları.) Pratikte ise her türlü S8+ daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirchade -- 15 Şubat 2020; 21:21:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cool Storm

İşlemci 730G yerine 855 olsaydı olurdu.

Alıntıları Göster
    olsaydı olurdu. evet. ama yok.
  • BaatılRhymer kullanıcısına yanıt
    eskiden iphone alanla alay ederdik artık bunu alanla ederiz

• YSNYNR kullanıcısına yanıt
    Amirali gemiyi bilmem snapdragin 855 li Samsung telefon 10 tane zaomi eder
    https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s10_lite-9917.php
    Xiaomi Mi Note 10 Pro Türkiye'de satışa sunuldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Süper f/p telefonu. Açık ara üst sengmentin en iyi telefonu f/p olarak. 3300 liraya böyle bir telefon yok.

• 600 nit az bence bende 600 nit değerinde bir telefon kullanıyorum yaz aylarında full parlaklık olmadan görmek çok zor oluyor.

• LazerBülbül kullanıcısına yanıt
    çok istek olursa verdik demek için 4k 60 fps verirler xiaomi'nin birkaç telefondada çıktığında 1080p 60 fps yada 4k 60 fps yoktu sonradan yazılım güncellemesi ile eklemişlerdi. 4k 60 fps bu işlemci ile gelirsede kaliteden taviz vererek geldi demek için verirler.

• Merak etmeyin, iki ay sonra 2500'e düşer
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.