Şimdi Ara

Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU] (469. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.921
Cevap
182
Favori
763.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 467468469470471
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FrankGallagherx

Kendi adaptörü ile mtühiş ısındı hocam neysa bir sarj daha bitsin tekrardan bakacağım galiba amazfit uygulaması süzüyor bakalım sağolun

Alıntıları Göster
    Evet kendi adaptörü 30w olduğu için ısınıyor ben bu yüzden 10w kullanıyorum Bluetooth açık olsa bile bu kadar şarj yemesi fazla bence bi de 3 defa falan 10w la şarj edin hangisi daha iyiyse onunla devam edersiniz. Bana göre 10w daha sağlıklı çünkü cihaz ısınmadığı için pili yıpratmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

1 aydır telefonu kullanıyorum. 2 hafta google aramalar ile kullandım, 2-3 haftadır da true phone ile yapıyorum aramalarımı, 10 sn de konuştuğum oldu 1,5 saat de ama hiç sensör sorunu yaşamadım iki uygulamada da.

Benimle birlikte işyerinde 4 arkadaş aynı telefonu aldı, onlara da soruyorum onlar da yaşamamış öyle bir sorun.

Konunun ilk mesajının bence de güncellenmesi lazım, özellikle kılıf ve ekran koruyucu tavsiyesi olarak.

Benim kullandığım kılıf, siyah rengini kullanıyorum, yaklaşık 10 sayfa önce detaylı fotoğraflarını paylaştım:

https://urun.n11.com/cep-telefonu-kiliflari/xiaomi-mi-note-10-lite-kilif-kaliteli-karbon-kapak-P389837089?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Kullandığım ekran koruyucu:

https://urun.n11.com/ekran-koruyucu/xiaomi-mi-note-10-zore-3d-curve-egimli-oval-nano-ekran-koruyucu-P402834339

Temperli cam/film karışımı bir şey. Çizilmeyi önler ama kırılmayı sanmıyorum. Kırılmayı önleyecek, garanti edecek bir cam koruyucu yok dünyada.

Pil hızlı gidiyor diyen arkadaşlar, "uygulama pil tasarrufu" ekranından whatsapp, instagram, bankacılık uygulamaları, mail vs gibi acil olarak gördükleri uygulamalar dışındaki uygulamaların pil kullanım ayarlarını "arkaplan etkinliklerini sınırla" olarak ayarlamalarını tavsiye ediyorum.

Ben şuanda Xiaomi Super Wallpaper Mars ve Dünya hareketli duvar kağıtları ile ve 24 saat bluetooth açık (mi band için) şeklinde kullanıyorum, en ağır kullanımda 6,5-7 saat, ortalama kullanımda da 10 saat ekran süresi aldım. Kullandığınız uygulamaya göre de değişiyor tabiki. Ben ortalama 8 saat ekran süresi alıyorum desem bunun 2,5 saati brawl star ve rumble stars gibi oyunlardan oluşuyor, geri kalanı da sosyal medya, whatsapp, mail, iptv falan.

Hocam amazfit uygulamasını kısıtlasam o zamanda saate bildirim gelmeyecek :(

• quote:

Orijinalden alıntı: NightBlue-S

Evet kendi adaptörü 30w olduğu için ısınıyor ben bu yüzden 10w kullanıyorum Bluetooth açık olsa bile bu kadar şarj yemesi fazla bence bi de 3 defa falan 10w la şarj edin hangisi daha iyiyse onunla devam edersiniz. Bana göre 10w daha sağlıklı çünkü cihaz ısınmadığı için pili yıpratmıyor.

Alıntıları Göster

Neyse hocam artık ilk sarja bağlıyorum olmadı saat uygulamasını silip bluteeoht ve gps kapatıcaz tamam yani sarj gider ama bu kadar aniden olması sasırttı ben mesela ipadde 100 den düşmesi 40 dakikayı buluyor

• ben de dün aldım telefonu. İlk çektiğimde sanki benim de çok hızlı düştü şarjı ama sonradan kendine gelmeye başlıyor gibi

• NightBlue-S kullanıcısına yanıt

Hocam peki telefonun kendi adaptörü dışındaki bir adaptörle şarj etmek telefona zarar vermez mi? Mesela bende de sony'nin adaptörü var ek olarak ama yine de xiaomi'nin 30lukla şarj ediyorum bir zarar vermesin diye

• quote:

Orijinalden alıntı: MistırVinçestır

Hocam peki telefonun kendi adaptörü dışındaki bir adaptörle şarj etmek telefona zarar vermez mi? Mesela bende de sony'nin adaptörü var ek olarak ama yine de xiaomi'nin 30lukla şarj ediyorum bir zarar vermesin diye

Aslında dediğinizde haklısınız ama aşırı ısınma bence pile daha fazla zarar veriyor ayrıca merdiven altı bişey takmıyorum sonuçta apple ın adaptörü
  • NightBlue-S kullanıcısına yanıt

He evet ısınmaya oranla verdiği zarar tabiki daha azdır o açıdan haklısınız hocam

• quote:

ben de dün aldım telefonu. İlk çektiğimde sanki benim de çok hızlı düştü şarjı ama sonradan kendine gelmeye başlıyor gibi

Neysa bakalım hocam umarım düzelir onun dısında telefon güzel şimdlik iphonelardaki gibi ön kamerada portre modundaki arkayı siyahlaştırma olması cok hoşuma gitti gündüz vakti selfiler iyi sonuç verir bu mod ile :)

• Daha önce dediğim gibi sık kullanmadığınız ve bildirim gelmesi önemli olmayan uygulamaların pil kısıtlamalarını yapın. Bende de mi band 4 var, mifit uygulamasını arkada sabitledim kapatmıyorum hiç. iPad ile kıyaslamak doğru olmaz pili.
    Pil zamanla oturuyor, ben de kendi şarjı yerine samsung hızlı şarj ile gece yatarken şarja takıyorum, öyle kullanıyorum. Son 2 haftaki gözlemlerime göre 4,5-5 saat ekran süresi sonunda %50-60 arası şarjım oluyor. Bence çok çok iyi.

Telefon fiyatına göre çok iyi özelliklere sahip, dahası oldukça fiyat da artıyor. Şu zamanda bence en büyük olay pil.
  • quote:

Daha önce dediğim gibi sık kullanmadığınız ve bildirim gelmesi önemli olmayan uygulamaların pil kısıtlamalarını yapın. Bende de mi band 4 var, mifit uygulamasını arkada sabitledim kapatmıyorum hiç. iPad ile kıyaslamak doğru olmaz pili.
    Pil zamanla oturuyor, ben de kendi şarjı yerine samsung hızlı şarj ile gece yatarken şarja takıyorum, öyle kullanıyorum. Son 2 haftaki gözlemlerime göre 4,5-5 saat ekran süresi sonunda %50-60 arası şarjım oluyor. Bence çok çok iyi.

Telefon fiyatına göre çok iyi özelliklere sahip, dahası oldukça fiyat da artıyor. Şu zamanda bence en büyük olay pil.

Sağolun hocam bekleyim o zaman şuan pubg indirdim münkünse sarjı bitirip takıcam inşallah sabaha kadar dursun sarjda hem ipad adaptörü ile daha sağlıklı dolar diye düşünüyorum

• Pili sonuna kadar bitirmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence aceleniz yoksa turbo şarja çok lüzum yok. Acil işiniz olur o zaman kullanılır. Bende iphone varken ev,iş,araba,pc çantasında 4kablo vardı şimdi tek. İş pcsi için type c to type c kablo aldım lazım olur diye. Şuan mesela %62 şarjım var 3 saat 54 dk kullanım var. 1saat 7 dk telefon görüşmesi, 25 dk görüntülü arama, 51dk oyun, 36dk twitter vs diye gidiyor.
  • MegaWolt38 kullanıcısına yanıt

Usta meslek ne senin durup dururken merak ettim :D

• quote:

Bence aceleniz yoksa turbo şarja çok lüzum yok. Acil işiniz olur o zaman kullanılır. Bende iphone varken ev,iş,araba,pc çantasında 4kablo vardı şimdi tek. İş pcsi için type c to type c kablo aldım lazım olur diye. Şuan mesela %62 şarjım var 3 saat 54 dk kullanım var. 1saat 7 dk telefon görüşmesi, 25 dk görüntülü arama, 51dk oyun, 36dk twitter vs diye gidiyor.

Yok hocam acil bir durumum yok bundan sonra 10 w ipad sarjını kullanacağım teşekkür ederim kullanım değerlerinide paylaştığınız için.

• quote:

Orijinalden alıntı: birisi007

Pili sonuna kadar bitirmeyin.

Bitiremedim hocam zaten şuan halen %70 sarj var sabahın bu saatinde zaten oyun oynamam pek ama pubg baya sarıyor bu telefonda güzel oynatıyor beğendim.

• quote:

Usta meslek ne senin durup dururken merak ettim :D

Mali Müşavirim neden sordun :)

• arkadaşlar selamlar. Realme 7 Pro ve bu cihaz arasında çok kaldım, telefonda oyun oynamıyorum bu mevhum benim için tamamen klansman dışı. ancak açık alan & kısmi kapalı alan (kapalı alandan kastım viyadük altı ya da yüksek binalarla çevrili yollar vs) GPS performansı benim için çok önemli.

elimdeki kullanageldiğim OnePlus 5 bu konuda artık bana saç baş yoldurur olduğu için (aradığım adresi bulmaya çalışırken habire kopan ve bağlanan GPS yüzünden sapakları, kavşakları vs kaçırıp haybeden benzin yakıyorum) ve öyle 6 ay ya da senede bir, iki senede bir vs telefon değiştiren kişilerden olmadığım için parayı verdikten sonra pişman olmak istemiyorum ve Realme 7 Pro'nun kullanıcılarının yazdığı forum başlığına baktığımda son kullanıcı deneyiminin pek de iyi olmadığı intibası edindim. fakat burada durum nedir çözemedim, cihazın kronik kusur ve problemleri var mı? varsa nelerdir ve kolayca üstesinden gelinebilen şeyler mi? ya da üreticisi varsayımsal olarak sorunları (sorun var demiyorum, bilmiyorum da. eğer varsa diyorum) kabul edip bir güncelleme vs sunacağını belirtiyor mu?

az buz bir para değil neticede, 4200TL para vermek durumunda kalacağım. sorunlar yumağının birinden kurtulup bir yenisine batmak istemiyorum.

şimdiden teşekkürlerimle.

• UnicornKnight kullanıcısına yanıt

Tavsiyem 2700-2800 tl'ye (128 GB) garantisiz alıp, keyfinize bakmanız yönünde olur. Garanti için 1400-1500 tl fark az değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efebora06 -- 17 Aralık 2020; 12:25:48 >
  • GPS performansını soruyorum, belirttiğiniz hususlara dair kişisel görüşlerim bana kalsın da tadımız kaçmasın yok yere.

• UnicornKnight kullanıcısına yanıt

Benim tadım kaçmaz merak etme.

GPS performansını bilmiyorum,bilenler yazar umarım...

• 
Sayfa: önceki 467468469470471
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.