Şimdi Ara

Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU] (429. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.921
Cevap
182
Favori
763.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 427428429430431
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Türbülans Havayolları A.Ş

Aynen bu fiyata muadili olan cihaz yok, ben bir çok marka model kullandım.. orta-üst segmentte kullandığım en iyi telefon note 10 lite, samsung a71'e göre geri kaldığı durumlar var mı var ama elde tutuş, premium hissi vermesi ve en önemlisi batarya performansı bazı olumsuz yönlerini gölgede bırakıyor. Hdr 10 destekli ekran olmasıda ayrı bir güzellik, arkadaşımda a71 var Netflix de cinayet süsü filmini açtık yan yana koyduk gerçekten çok fark ediyor görüntü kalitesi. Arkadaşım bu hafta sonu a71 satıp note 10 lite alacak çünkü adam sürekli netflix de film dizi izliyor o görüntü kalitesini gördükten sonra telefonundan soğudu

Alıntıları Göster
    Bence goruntu kalitesi olarak telefondan soğuyacak fark yok. Sadece mi note 10 lite'in netfilix hdr lisansı var. Giris paketi kullanmayanar hdr olarak izleyebilir. YouTube'da zaten a71in de hdr desteği mevcut ama size katılıyorum, bir cok açıdan mi note 10 lite daha iyi bir telefon.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ercaner jr.

Burada laf sokmadan kimse rahat edemiyor mu? Ortaya laf atma kardesim alinti yap ki hem o bazıları hem de ne demek istedigin net belli olsun ;)

Yine de cevabını vereyim, sorun degil.

Mesela '' Samsung arayuzune bile iyi diyorlar, en berbat arayuz samsung'ta''.
    Bunu neye istinaden yaziyorsun?
    En son hangi one iu arayüzünü kullandin merak ediyorum? Ve hangi durumlar icin saka gibi kotu?

Bak ilk sayfada en cok begenilen mesajlara goz at lütfen. ilk ikisinde benim telefondan ne beklediğimi daha net gorursun. O vakit kimsenin iphone 11 pro max performansi beklemedigini de anlarsın. Bu telefon modelini kutsallastirmaya veya marka fanatigi olmaya gerek yok. 4 ay'dir kullandigim bir modelin on kamerasi ve arayuzu kotu diyemeyecekmiyim yani :) senin de yazdigin gibi bataryasi, ekrani, arka kamerasi iyi evet on kamerasi ve yazilimi kotu. Yalnız son sayfalara bakarsan ekrandan sikayet eden insanda hayli fazla.

Alıntıları Göster

Benim anlamadığım sen neden her mesaja cevap yazma isteği, neden her şeyi kendine yazılmış gibi hissetme mecburiyeti duyuyorsun? Ben sana ne soru sordum ne de cevap bekledim.

Kendi deneyimlerimle Samsung un en berbat arayüze sahip olduğunu savunuyorum. Halen de öyle. Yavaşlığı, kararsızlığı, takılması, sorun çıkarması gözlemlerime dayanıyor, yeterli mi bu cevap sana?

Ben herhangi bir markanın fanatiği değilim. Şuan hem iPhone hem Samsung kullanıcısıyım. Her elektronik aletin artısı/eksisi vardır. Kullandığım iphone'a bakarsak tüm iphone ların en büyük ve tek sorunu pildir. Samsung un kullanıcı arayüzünün berbatlığıdır bana göre. İkisinin de artısını da sayarım daha fazla.

Belki bu telefonu alınca ben de benzer sorunlar yaşayacağım onun garantisi yok, belki de en çok ben gömeceğim telefonu, onu şuan bilemiyorum. Ben kendi kriterlerime göre, kullanım şartlarıma göre en uygun telefon bunun olduğunu düşündüm, muadili Samsung daha iyi özellikli olsa bile geçmiş ve güncel kullanıcı deneyimlerimle tercih etmeyeceğimi söylüyorum.

Burası forum, herkes istediği görüşü forum kuralları çerçevesinde belirtir, kimse de karışamaz. İsteyen dikkate alır, isteyen almaz. Ben kimseyi yanıltıcı, kararını etkileyici yorum yapmıyorum.

• Buranın iyice suyu çıkmış belli, telefon ile aalakli soru soruyoruz bilgisi olup cevaplayan yok. Herkes bir tartışma peşinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

Benim anlamadığım sen neden her mesaja cevap yazma isteği, neden her şeyi kendine yazılmış gibi hissetme mecburiyeti duyuyorsun? Ben sana ne soru sordum ne de cevap bekledim.

Kendi deneyimlerimle Samsung un en berbat arayüze sahip olduğunu savunuyorum. Halen de öyle. Yavaşlığı, kararsızlığı, takılması, sorun çıkarması gözlemlerime dayanıyor, yeterli mi bu cevap sana?

Ben herhangi bir markanın fanatiği değilim. Şuan hem iPhone hem Samsung kullanıcısıyım. Her elektronik aletin artısı/eksisi vardır. Kullandığım iphone'a bakarsak tüm iphone ların en büyük ve tek sorunu pildir. Samsung un kullanıcı arayüzünün berbatlığıdır bana göre. İkisinin de artısını da sayarım daha fazla.

Belki bu telefonu alınca ben de benzer sorunlar yaşayacağım onun garantisi yok, belki de en çok ben gömeceğim telefonu, onu şuan bilemiyorum. Ben kendi kriterlerime göre, kullanım şartlarıma göre en uygun telefon bunun olduğunu düşündüm, muadili Samsung daha iyi özellikli olsa bile geçmiş ve güncel kullanıcı deneyimlerimle tercih etmeyeceğimi söylüyorum.

Burası forum, herkes istediği görüşü forum kuralları çerçevesinde belirtir, kimse de karışamaz. İsteyen dikkate alır, isteyen almaz. Ben kimseyi yanıltıcı, kararını etkileyici yorum yapmıyorum.

Alıntıları Göster

Samsung arayüzünü bilmem ama o kendi işlemcisi çöp. Snapdragon üzerine işlemci tanınmam. Dünya para ver otomatik wifi geçişi bile yapamasın işlemci.

Ben M30s satıp Mi note 10 lite aldim bir daha Samsung mu tövbe. Xiaomi yazılım, donanım, tasarım Samsung ile asla kiyaslanamaz. O nedenle burada sürekli Samsung kıyaslaması yapılması boş muhabbet.

Söyleyince de hemen saldırıya geçiyorlar. Gidin kardeşim her modelin kendi başlığı var, kafaniza göre takılın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

Alıntıları Göster
    Ilk önce son yazdığın paragrafa tamamen katıldığımı belirteyim.

Ben herseye cevap yazma isteği duymuyorum tabi ki.

Ozellikle 2 gündür sanki baska markaları savunuyormusum gibi bir tartisma dönerken sen kalkip direk ortaya, 'bazıları' samsung arayuzune iyi diyor saka gibi yazip ve ardindan 'bazilari' iphone 12 performansi bekliyor dersen ister istemez bu donen tartismaya katilmis oluyorsun ve daha önemlisi samsung arayüzu ile ilgili takildigin durumu bizzat yazan da benim.

Cevap olarak belirttiğin yavaslik, kararsizlik, kasma vs gibi durumlari sen hangi samsung cihazda yaşadın bilemiyorum ama ben bu saydığın durumlarla hic karşılaşmadim. Guncel ve donanimi orta seviye olan hic bir kullanıcıdan da duymadim. Ama tam aksine xiaomi forumlarinda arayuzden hosnut olmayan costum arayuze gecen ve nasil geçilir rehberi hazırlayan bir cok başlık görüyorum. Bu konunun ilk sayfasinda da mevcut. Herseyi gectim Mi note 10 lite kullanmıyormussun ama kullanan birinin one iu ile kiyaslamasina saka gibi yazabiliyorsun.

Ha sanırım demek istediğin, ben aslinda seni kastedip ortaya yazayım ama sen ustune alinip karsilik vermemelisin. Madem burasi forum herkes saygi çerçevesinde isteği gorusu yazabilir. Yalniz bir kac gündür malesef öyle olmuyor. Telefonun on kamerasi diyafram acikligi kotu yazdim diye 2 gundur saldiranlari görüyorsundur. 1 tek cumlemde mi note 10 lite berbat almayin, a71 vs telefonlar daha iyi yazmismiyim? Telefonun fiyati belli, yuksek beklentiye girmeden kullaniyorum zaten. Bana gore hala 4000 tl'ye kadar alınabilecek en iyi telefonlardan biri bu. Millet mi note 10 lite da sensor problemi var diye almaya korkarken ben a71'i yeni alamama ragmen bu telefona geçiş yaptım. Ama eksik gördüğüm yonleri belirtim diye rahatsız olup feveran edenler var. Burasi sadece bu telefonu kullananlar icin oluşturulmadi, akli karisik olup baska markalar arasinda kalan bir cok kisi mevcut. Mesela benimle beraber a71 den gecen arkadas kisa sure de memnun kalmayip telefonu elinden cikardi. Herkes eksik, dolu telefonun her yönünü bilmek ister. Zaten ben soru soranlar harici cevap atmadim. Misal on kameraya onem veren biirine bu telefonu mu al diyelim?

Neyse uzatmanin anlami yok. Senin gibi bende iphone, samsung ve mi note 10 lite kullanip, ona gore gozmlemlerimi aktardım ama taktir edersin ki (kastim sana degil) kimsenin hem ne yazacagima hem hangi konu da takilacagima karismaya hakki ve haddi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercaner jr. -- 27 Ekim 2020; 18:59:40 >

• Beyler cidden şu kavgaya bir son verelim, forum burası üyeleri incitmeden veya saçma konuşmadan isteyen istediği paylaşımı yapabilir.

• Arkadaşlar mi note 10 lite 128-8 gb ile 128-6 gb ramli model arasında kaldım. Kullanan arkadaşlar, aralarında çok performans farkı var mı ? Telefonu alınca 4 5 yıl kullanırım ve pubg-cod mobile gibi oyunlarla pek aram yok. Günde 1 2 el oynarım en fazla. Sizce 6 gb ramli model ileride sıkıntı çıkar mı kasma donma olarak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PaxTR -- 27 Ekim 2020; 19:45:9 >
  • Herkese merhaba. Bu telefonu uzun süredir kullanıp da aşağıdaki problemlerden herhangi birini yaşamamış olan var mı acaba?
    - Yakınlık sensörü
    - Dokunmatik hassasiyeti / ghost touch
    - Ghost screen

• serdar_35_07 S kullanıcısına yanıt
    Nfc açık, HCE cüzdanı, Dokundur ve öde kısmında varsayılan ödeme yöntemi olarak vakıfbank seçili. Ödeme yapmak için vakıfbank uygulamasını açıyorum ve temassız olarak ödüyorum.

• Arkadaşlar soruma cevap bulamadım, ana ekranında yatay modda dönmesi için ne yapmalı mıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: OdinOCTA

Arkadaşlar soruma cevap bulamadım, ana ekranında yatay modda dönmesi için ne yapmalı mıyım?
    Ana ekranda, kendi arayuzunde dönmüyor. Microsoft launcher da bu var ama istersen deneyebilirsin hocam. Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: webjini

Beyler kayan pencere özelliğini kulplanamiyorum, daha önce oluyordu. Herhangi bir özelliği devre dışı bırakmış olabilir miyim
    Kayan pencerelerin acilip kapatilma opsiyonu yok.

Arka plandaki uygulamalari kapatma menusunu acinca sol ust koseden istediğim programi seçebiliyorum ben. Buradan acmayi denedin mi hocam.
    Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU] Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU]

• quote:

Bence goruntu kalitesi olarak telefondan soğuyacak fark yok. Sadece mi note 10 lite'in netfilix hdr lisansı var. Giris paketi kullanmayanar hdr olarak izleyebilir. YouTube'da zaten a71in de hdr desteği mevcut ama size katılıyorum, bir cok açıdan mi note 10 lite daha iyi bir telefon.

Alıntıları Göster

Arkadaş görüntü yönetmeni olunca anlıyor tabi farkı, true phone uygulamasından çekincem vardı ama beklediğimden çok iyi çıktı şimdi daha iyi oldu telefonum

• PaxTR kullanıcısına yanıt
    Sorun çıkacağını sanmam 6 gb rami hala full kapasite kullanabilen bi telefon yok zaten piyasada

• DaRK_KniGHT_ kullanıcısına yanıt
    Sağol dostum. 6 ramli model bile 3900lere yanaşmışken 8 ramli olana 4bin vermek düşündürdü. Yorumun için teşekkür ederim.

• Arkadaşlar bu aux girişinden müzik açınca cızırtı yaşayan var mı benim gibi acaba?

• quote:

Ana ekranda, kendi arayuzunde dönmüyor. Microsoft launcher da bu var ama istersen deneyebilirsin hocam.

Alıntıları Göster

Teşekkürler hocam. Cidden neden eklemezler bu özelliği anlamak güç.

• quote:

Orijinalden alıntı: srvngrc

Nfc açık, HCE cüzdanı, Dokundur ve öde kısmında varsayılan ödeme yöntemi olarak vakıfbank seçili. Ödeme yapmak için vakıfbank uygulamasını açıyorum ve temassız olarak ödüyorum.

benim sorunum telefon değişikliğinden dolayıymış önceki telefonumda da NFC kullanıyordum telefon değişikliğinden dolayı banka(maximum) güvenlik önlemi olarak kapatmış yarın bankayı arayıp bilgi alacağım yardım için teşekkür ederi.

• Arkadaşlar selamlar,
    Minik bir maruzat dile getirmek isterim sizlere, miui 12 de şarjın hızlı bir şekilde tükendiği dile getirmiş kullanıcı arkadaşlar, şuan bende miui 11 var güncelleme geldi 730 kusur mb, güncellemeyi yapmayalımiyim? Güncelleme yapan arkadaşlar dan yorum ve tavsiye desteği rica ederim saygılar

• OdinOCTA kullanıcısına yanıt
    MS launcher indirdim bugün. Gerçekten tavsiye ederim. Çift tık kapama var. Sola kaydırınca çıkan hızlı bakış menüsü özelleştirilebiliyor ki bu çok aradığım bir şeydi iPhone'dan geçen biri olarak. Poco da iyiydi ama onda bildirim sorunu vardı.

• 
Sayfa: önceki 427428429430431
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.