Şimdi Ara

Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU] (386. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.921
Cevap
182
Favori
763.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben öyle rom falan uğraşmak istemiyorum. Aldığım gibi kullanıyorum. Bu şekilde rom falan kurmadan uygulama kasası çıkmıyor anladığım kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: piperka106

Ben öyle rom falan uğraşmak istemiyorum. Aldığım gibi kullanıyorum. Bu şekilde rom falan kurmadan uygulama kasası çıkmıyor anladığım kadarıyla.
    Bende rom kurmadım ve kutudan çıktığı gibi kullanıyorum neyse ki bana tr versiyonu denk geldi diğer versiyonlardan daha iyi, bende varsayılan olarak uygulama kasası var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • NightBlue-S kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam şimdi anladım. Ayarlardan uygulama kasasını aktif ediyorum ama bir türlü gelmiyor. Çözemedim bir türlü. Teşekkürler.
  • quote:

Tamam hocam şimdi anladım. Ayarlardan uygulama kasasını aktif ediyorum ama bir türlü gelmiyor. Çözemedim bir türlü. Teşekkürler.
    Sizin versiyon nedir mı mi eu mu? Ayarlardan çekip atar mısınız?

• quote:

Hocam özelden mesaj yazamıyorum kusura bakmayın. Şurdaki yazan koddan bahsediyorum telefon hakkındaya girince çıkar.

Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU]

Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU]

• quote:

Hocam sizin versiyon mı versiyonu mı ve eu versiyonda uygulama kasası çalışmıyor tr versiyonda çalışıyor ru versiyonu bilemiyorum.

Anladım hocam. Versiyonu değiştirme gibi bir durumum yok sanırım. Ancak rom atabilirim değil mi ?
  • quote:

Anladım hocam. Versiyonu değiştirme gibi bir durumum yok sanırım. Ancak rom atabilirim değil mi ?
    Bildiğim kadarıyla rom değiştirir gibi versiyonlar arası geçişte yapabilirsiniz ama bl kilidi açık olması lazım sanırım.

Tamamdır hocam. Teşekkür ederim bilgi için.
  • quote:

Tamamdır hocam. Teşekkür ederim bilgi için.
    Rica ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: hakankabaoglu

Arkadaşlar bu telefonla yeni çıkan 7000 mah bataryalı Samsung galaxy m51 arasında kaldım tabiki Samsung un bataryası çok daha yi en az 4 5 saat fazladan ekran süresi verecektir ama ekran olarak bunda amoled m51 de süper amoled var bildiğim kadarı ile sizce tüm özelliklere bakıldığında hangi telefonu almalıyım? Neden belirtirseniz sevinirim
    Hocam ben de a71 de var. Super amoled sadece isimlendirme ile alakali bir durum, yoksa ta s2 de kullanilan ekran teknolojisi mevcut. Yani normal amoled ten ustun bir yani yok. Hatta %5-%10 civarı parlaklikta yeşillenme sorunu olabiliyor. Bu durum ayni paneli kullanan s10 lite'ta da soz konusu. Ayrica mi note 10 lite da hdr 10 plus var. Görüntü cok daha keskin gözüküyor ve renk gamutu samsung gibi sarimtirak degil.

Bataryasi da cok başarılı, 2 gunu zorluyor. 6000 mah bataryali m30s'ten gecen bir arkadas vardi, dediğine gore sarji ondan daha iyi gidiyormuş. Elbette m51'in ekran suresi biraz daha iyi olacaktir ama aralarında afaki bir fark olacagini düşünmüyorum. Cunku samsung arayüzü sarj konusunda biraz savruk. Ben a71 ile bir gunu zar zor çıkarıyorum ki 4500 mah batarya kapasitesi de az sayilmaz.

Ekstra 2 gb ram'in de oyunlarda ve günlük kullanimda hissedilir bir farkini görmedim.
    Geriye kalan biraz daha sarj suresi, hafiza karti destegi ve daha iyi on kamera. Bunlar sizin icin elzemse m51. Ama Malzeme kalitesi, hdr curve ekran, arka kamera (xiaomi video sarsıntı onleme ve fotoğraflarda ki renkleri gerçekci yansitma da cok daha basarili) sizin icin daha önemliyse mi note 10 lite tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercaner jr. -- 2 Ekim 2020; 11:12:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hakankabaoglu

Arkadaşlar bu telefonla yeni çıkan 7000 mah bataryalı Samsung galaxy m51 arasında kaldım tabiki Samsung un bataryası çok daha yi en az 4 5 saat fazladan ekran süresi verecektir ama ekran olarak bunda amoled m51 de süper amoled var bildiğim kadarı ile sizce tüm özelliklere bakıldığında hangi telefonu almalıyım? Neden belirtirseniz sevinirim
    Samsung pişmalıktır, eşimde note 8 var samsung ekran amoled yanığı dolu rezalet.
  • Arkadaşlar, herkese selam.

2013'te Iphone 5 ve sonrasında yine Amerika'da iken değiştirdiğim 5S ile anısı var diyerekten bu güne kadar geldim. Aslında yine bir Iphone ile yola devam etmek isterken fiyatların uzay olduğu ile karşılaştım. Taleplerimi karşılayan en uygun fiyatlı telefonun Xiaomi Note 10 lite olduğunu bazı ufak araştırmalar ve eş dost tavsiyesi üzere karar verip telefonu almış bulundum. 7 yıl sonrası Iphone eko sisteminden Xiaomi Note 10 Lite 128 GB / 6 GB RAM İLE çıkmış bulundum.

Yazılan bir çok şeyi özellikle ilk mesajda ki her şeyi yapmaya çalıştım, Play Protect'i kapatmak hariç.

Bunların üzerine bir iki sorum olacak, merak etmeyin hangi cam koruyucuyu alacağım diye sormayacağım ^^

Bu aletin 40 küsür saatlere kadar şarjının dayandığını iddia ediliyor. Telefon dün elime geçti akşama kadar data transferi şu bu derken şarjını %20 yaptım ve burada ki düz rakamlarda şarja koyun tavsiyesi üzere %20 de şarja taktım saat 20:23 civarıydı %100 oldu ve çıkardım. Üzerine bir miktar instagram yoğun Whatsapp ve MİU12 indirdim. Bugün standart kullanım saat 14:19 şarjım %59, (Şu bir gerçek Iphone ile bunu görmek benim için mucizeydi) 24 saati tamamlayacağına ikna olmuş durumdayım ancak bu durumda 40 küsür saati göremeyeceğini düşünüyorum. Pil kullanım istatistikleri ekran görüntüsünü de ekledim. Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan pilin daha uzun gitmesi konusunda benim yanlış yaptığım bir şey mi var yoksa beklentim mi çok, bunu cevaplamasını rica edeceğim.

Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU] Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU]

İkincisi sanırım Android ile WP'nin genel bir problemi, gelen fotoğraf otomatik galeriye kaydolsun istemiyorum ancak sonrasında manuel olarak nasıl indireceğimi de bulamadım. Bu konuda yardım rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brhm-Sert -- 2 Ekim 2020; 14:29:5 >

• Brhm-Sert kullanıcısına yanıt

Cihazınızın pil gücü bir iki hafta içinde daha da artacaktır.

Wp görselleri için wp ayarlarında galeride görünmemesi için ayarları mevcut.

Hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • birisi007 B kullanıcısına yanıt
    Hocam ben cihazı bırak iki haftayı 19-Temmuz-2020 den beri kullanıyorum, kaç ay oldu , mi11 de 7 saat civarı alıyordum, mi12 yükledim 6 saat civarı oldu, bütün pil ayarlarını yaptım 1 .sayfada anlatılan ve onun haricinde ekstradan Xiaomi/Adb Tools programı yardımıyla gereksiz arka planda ne kadar proğram var, mi video mi müzik google servisleri vs. devre dışı bıraktım, ama nafile. Sorun nerde anlam veremiyorum. Halen daha şarjı çabuk bitiyor, Ekran kapalıyken sorun yok akşamdan sabaha sadece %2 şarj gidiyor. Bi oyun oynayım basit bi oyun veya uygulama farketmez hemen azalıyor. Hatta düşük amperli şarj cihazı ile denedim 10w lık mesela yine aynı kardeşim. Söylenenler sanki benim telefon için değilde başka model cihazdan bahsediyomuşuz gibi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superdestek -- 2 Ekim 2020; 15:6:0 >
  • birisi007 B kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun dileğiniz ve yanıtınız için teşekkür ederim.

Sorun şu ayarlardan galeride görünme seçeneğini kapatıyorum her fotoğrafın inmesini istemiyorum galeriye, sonrasında istediğim fotoğrafı tek tek yada seçerek kaydetmek istiyorum.
  • superdestek kullanıcısına yanıt
    Kullanım alışkanlıkları önemli. 6 - 7 saat ekran süresi alıp 2 gün şarj bitmiyorsa yine sorun yok demektir. Uzun ekran süresi pilin durumu için kıstas değildir. Ekranı birkaç dakika açık tutup cihazı günlerce açık tutabilrsiniz. Android de fazla enerji tükenten uyguamaları tamamen yok etmek diye birşey yok. Sistem işleyişi gereği arkada yine birçok uygulama çalıştırır. Bunun önüne geçemezsiniz. Tabii kullanmadığınız uygulamaların daha fazla donanım tüketmesini da istemeyiz.
  • Brhm-Sert kullanıcısına yanıt
    Bu bahsettiğiniz olayında ayarları yine wp ayarlarında mevcut. Ben öyle kullanıyorum. "Veri ve depolama kullanımı" altında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brhm-Sert

Arkadaşlar, herkese selam.

2013'te Iphone 5 ve sonrasında yine Amerika'da iken değiştirdiğim 5S ile anısı var diyerekten bu güne kadar geldim. Aslında yine bir Iphone ile yola devam etmek isterken fiyatların uzay olduğu ile karşılaştım. Taleplerimi karşılayan en uygun fiyatlı telefonun Xiaomi Note 10 lite olduğunu bazı ufak araştırmalar ve eş dost tavsiyesi üzere karar verip telefonu almış bulundum. 7 yıl sonrası Iphone eko sisteminden Xiaomi Note 10 Lite 128 GB / 6 GB RAM İLE çıkmış bulundum.

Yazılan bir çok şeyi özellikle ilk mesajda ki her şeyi yapmaya çalıştım, Play Protect'i kapatmak hariç.

Bunların üzerine bir iki sorum olacak, merak etmeyin hangi cam koruyucuyu alacağım diye sormayacağım ^^

Bu aletin 40 küsür saatlere kadar şarjının dayandığını iddia ediliyor. Telefon dün elime geçti akşama kadar data transferi şu bu derken şarjını %20 yaptım ve burada ki düz rakamlarda şarja koyun tavsiyesi üzere %20 de şarja taktım saat 20:23 civarıydı %100 oldu ve çıkardım. Üzerine bir miktar instagram yoğun Whatsapp ve MİU12 indirdim. Bugün standart kullanım saat 14:19 şarjım %59, (Şu bir gerçek Iphone ile bunu görmek benim için mucizeydi) 24 saati tamamlayacağına ikna olmuş durumdayım ancak bu durumda 40 küsür saati göremeyeceğini düşünüyorum. Pil kullanım istatistikleri ekran görüntüsünü de ekledim. Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan pilin daha uzun gitmesi konusunda benim yanlış yaptığım bir şey mi var yoksa beklentim mi çok, bunu cevaplamasını rica edeceğim.

İkincisi sanırım Android ile WP'nin genel bir problemi, gelen fotoğraf otomatik galeriye kaydolsun istemiyorum ancak sonrasında manuel olarak nasıl indireceğimi de bulamadım. Bu konuda yardım rica ederim.
    Hayırlı olsun. Bataryanın tam kapasiteye ulasmasi 1-2 haftayı buluyor. Bu süreçte sarj oldukça kendine gelecektir. iphone'dan geçmiş biri olarak sarj süresinden cok memnunum.

• 
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.