Şimdi Ara

Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU] (230. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.921
Cevap
182
Favori
763.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Note 10 lite ile oppo reno 3 arasında kalmıştım. Oppo reno 3 alarak bu kararsızlığımı bitirdim. Kullanan arkadaşlara hayırlı olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tandemetu

Note 10 lite ile oppo reno 3 arasında kalmıştım. Oppo reno 3 alarak bu kararsızlığımı bitirdim. Kullanan arkadaşlara hayırlı olsun.
    Güle güle kullanın güzel telefon ben sadece NFC yok diye tercih etmemiştim.
  • vuysal kullanıcısına yanıt
    Hayır nfc var hocam hepsiburadada yok yazıyor ama yanlış yazmışlar. Aslında düzeltmeleri gerek.

• İstanbul Beyefendisi kullanıcısına yanıt
    Bendeki durum ışığın tam açık olduğu durumda gri üzerinde çok az farkediliyor. Sizinki kadar çok değil ve çok daha kısa sürüyor. Şimdiye kadar otomatik modda ve tam ışık ayarlarında kullanmadığım için farketmedim sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: birisi007

Bendeki durum ışığın tam açık olduğu durumda gri üzerinde çok az farkediliyor. Sizinki kadar çok değil ve çok daha kısa sürüyor. Şimdiye kadar otomatik modda ve tam ışık ayarlarında kullanmadığım için farketmedim sanırım.
    Ekran parlaklığını en yükseğe aldığınızda çok bariz belli oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ckm

pil kullanim istatistiklerine gelen guncelleme cok kotu oldu dogru durust kac saat ekran suresi aldigimi goremez oldum arkadaslar baska bir yer var mi son sarjdan itibaren tam ekran suresini gosteren
    üstadım güvenlik uygulamasının üzerine basılı tutun. uygulama bilgisine tıklayın ardından en altta güncellemeleri kaldır a tıklayın. ben öyle yapıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: necirvan1212

üstadım güvenlik uygulamasının üzerine basılı tutun. uygulama bilgisine tıklayın ardından en altta güncellemeleri kaldır a tıklayın. ben öyle yapıyorum

Alıntıları Göster
    Allah razı olsun eski haline döndü miui 12 böyle gereksiz güncellemlerle gelecekse gelmesine gerek yok...
  • vuysal kullanıcısına yanıt
    NFC var olmasaydı tercih etmezdim ödeme olarak kullandığım yöntem

• Arkadaşlar yurtiçi note 10 lite a MIUI 12 nasıl yüklerim

• sambos S kullanıcısına yanıt
    Sonradan Android Auto yüklemenize gerek yok. Android 10 ile işletim sisteminin içerisine gömülü şekilde geliyor. Aracınıza bağladığınızda otomatik olarak aktif olacaktır. Ben Astra K aracımda sorunsuz kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HumWE

NFC var olmasaydı tercih etmezdim ödeme olarak kullandığım yöntem
    sağlık olsun aldık artık Note 10 lite
    şu yakınlık sensörü hallolursa süper bir cihaz , telefonu yakınlık olarak kulağıma dayamadığım için sorun yaşamadım ama ekran görüntüsü almış yine de bir iki tane konuşma esnasında :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: vuysal

şu yakınlık sensörü hallolursa süper bir cihaz , telefonu yakınlık olarak kulağıma dayamadığım için sorun yaşamadım ama ekran görüntüsü almış yine de bir iki tane konuşma esnasında :)

Alıntıları Göster
    Yukarıda bir arkadaş bu yöntemi yazmış ben denedim ve sorun kalktı ortadan 10 arama test ettim sıfır sıkıntı yani şuan

Gyro Kalibrasyonu: (Telefonla görüşme esnasında ekranın kapanmaması sorununu gidermek için. Kesin çözüm mü ya da işe yarıyor mu bilmiyorum. Ama bende işe yaradı gibi ve ayrıca deneyen 3-4 kişiden de olumlu dönüş aldım. Denemekte fayda var. Bir şey kaybetmezsiniz.)

1- Ayarlar/Telefon Hakkında/Tüm Özellikler'e giriyoruz
    2- Çekirdek sürümü yazan satıra art arda 5-6 kez tıklıyoruz ve test menüsüne giriyoruz.
    3- Sağ üstteki 3 noktaya tıklayıp additional tools bölümüne giriyoruz.
    4- 8. satırda yer alan Gyro Calibration Tool'a giriyoruz ve calibrate diyoruz. Bu kalibrasyon işini 2-3 kez yapmakta fayda var. Garanti olsun.
    5- Test menüsünü kapatıp telefonu yeniden başlatıyoruz.

• Cihazı kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu. Almayı düşünen arkadaşlara şimdiye dek edindiğim izlenimleri özetlemek istedim. Ben satın almadan önce forumdan çok yardım aldım. Umarım bu yazacaklarım da birilerine yardımcı olur.
    iPhone 5s'ten geçtiğimi ve 2010'dan bu yana da iPhone dışında bir akıllı telefon kullanmadığımı belirteyim.

Tasarımdan başlayalım. Mi Note 10 Lite çok şık bir telefon. Piyasadaki tüm telefonlar artık birbirine benziyor malum. Kavisli ekran, alüminyum çerçeve ve cam kasa ile tam bir premium cihaz görünümünde. Ağırlık konusuna gelirsek. Ben neredeyse bu telefonun yarı ağırlığındaki 5s'ten geçtim ancak bana hiç ağır gibi gelmedi. Telefon bakınca kalın ama tutunca değil. Fakat tek elle kullanmak imkansız gibi. Ben alışkındım tek el kullanımına. Bu telefonu tek elle tutunca hiçbir şey yazamıyorum. Klavyeye mi alışamadım bilmiyorum ama kelimelerin yarısını yanlış yazıyorum. Ancak iki elle odaklanıp yazınca doğru yazabiliyorum. Silme tuşuna basacağım derken harflere basıp duruyorum. Sanırım hem klavyeye hem de büyük telefona henüz tam alışamadım. (Bu konuda önerilere açığım)

Ekran muazzam. Ben hep diyordum ki yahu yıllarca hd bile olmayan ips panel kullandım bir eksikliğini hissetmedim. Nedir ki yani ekran ekran. Ama öyle değilmiş. Amoled denilen meret gerçekten farkını ortaya koyuyor. Ekran çok canlı. Yalnız kavis olayı alışıncaya kadar biraz zorlayacak gibi. Kenarlara dokunmak bazen zor oluyor. Yukarıda bahsettiğim klavye sorunu da muhtemelen bu yüzden. Çok ciddi bir sıkıntı değil ama kullanıma ufak da olsa etki ediyor şimdilik.

Batarya konusunda ben eşekten inip deveye zürafaya hatta dinozora falan binmiş gibi oldum. Eğer sürekli oyun oynamıyorsanız bu telefonun bataryasını günlük işlerle 1 günde bitirmek imkansız gibi bir şey. Gerçi bitse ne olur? 70 dakikada tamamen doluyor. Normal bir kullanıcı 20-30 dakikalık şarla günü rahat çıkarır.

Arayüz gayet akıcı. Donma, takılma, kasma yaşamadım. Twitter hariç. Twitter'da scroll yaparken takılma-kasma oluyor. Sanırım uygulamanın kendisi ile alakalı. Zira diğer hiçbir şeyde bu durum yok. Isınma yaşamadım ben. Yani elbette cihaz buz gibi çalışmıyor ama gayet normal seviyede ısınıyor. Ancak oyun falan oynarken ne olur bilemiyorum. Ben oyun oynamıyorum.

Herhangi bir şebeke ya da wifi çekim sorunu yaşamadım şu ana dek. Umarım yaşamam.

Arka kamera bence standart hatta standart üstü kullanıcı için çok iyi. Çok çok iyi. Yani bir telefonda "daha iyi kamera" ihtiyacı olur mu bilmiyorum. Bence günümüz şartlarında olmaz. Ama ön kamera daha iyi olabilirdi. Bence üreticiler arkaya 54686313 tane kamera koymak yerine ön tarafa daha iyi kamera koysalar daha mantıklı bir iş yapmış olurlar. Görüntülü görüşme ve ben her ne kadar kullanmasam da selfie artık hayatın bir parçası. Bundan ön kamera kötü anlamı çıkmasın. Yeterli ışık varken oldukça iyi. Ama düşük ışıkta vasat.

Ses yüksekliği çok iyi. Ses kalitesi konusunda yorum yapabilecek kadar uzman değilim. Beni tatmin etti.

Gelelim sıkıntı olabilecek durumlara. Yakınlık sensörü stabil değil. 10 aramanın 2-3 tanesinde devreye girmiyor ve ekran kapanmıyor. Gerçi ben Gyro sensörünü kalibre ederek sorunu şimdilik çözdüm. Umarım kalıcı bir çözümdür. Yine de bu seviyede bir telefonun böyle hayati bir sorunla piyasaya sürülmesi ve çıkalı birkaç ay olmasına rağmen sorunun henüz çözülmemesi sıkıntılı bir durum. Bir diğer konu da parmak izi. Ekrana gömülü olduğu için çok eleştiremiyorum. Ama yeterince hızlı ve stabil değil. Onu da kalibre ettim gerçi bir miktar düzelme var ama fiziksel okuyucular gibi değil. Olmasını beklemek de acımasızlık olur tabi. iPhone 5s'in fiziksel okuyucusu gibi diyebilirim. Arada bir okumuyor, arada bir geç açılıyor falan ama 10 defanın 7-8'inde sorunsuz ve hızlı tanıyor. Fakat yüz tanıma olduğu için parmak izine çok da gereksinim olmuyor. Yüz tanıma gayet hızlı. Karanlıkta bile gayet iyi çalışıyor.
    Telefonun kutusundan kılıf çıkıyor olması çok iyi. Uyumlu kılıf arama derdi yok en azından. Ama keşke üzerinde ekran koruyucu ile gelseydi. Bazı cihazlarda bu var artık. Kavisli olması nedeni ile uyumlu ekran koruyucu bulmak biraz sıkıntı. Keşke Xiaomi bunu düşünseymiş.

Şimdilik söyleyeceklerim bunlar. Özel olarak sormak istediğiniz bir şey olursa buradan sorabilirsiniz. Herkes faydalanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: vuysal

Alıntıları Göster
    Reno 3'un tasarimini beğendiğim icin benim de radarima girmisti ama o fiyat segmentinde işlemcisi biraz geride kalmis. Ayrica reno serisi 6 ay'da bir model çıkarıyor. Reno 4 cikti bile.

• P30 pronun ekranı ile aynı idareten onun ekran koruyucusu nu alıp takmak ne kadar mantıklı..

• ekran koruyucusu önerecek var mı bu şekilde kullanmaya çekiniyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercaner jr.

İade almazlarsa ve thh ile ugrasmak istemezseniz gorusme sırasında ekran kilitini kullanabilirsiniz. Aslinda oldukça pratik bir yöntem. Tabi cok telefon gorusmesi yapanlar bana göre mutlaka Bluetooth kulaklik kullanmalı. Hem daha pratik hem de sar değerine karsi bir nebze önlem alınmış oluyor.

Sizin cihazin bataryasi daha cok yeni oldugu icin kapasitesinin oturmasi bir iki haftayi bulacaktır. Sarj süresi gercekten basarili.

Alıntıları Göster
    Bende de olmadı hiç. Açıkcası bende katılıyorum hatta ekleme yapacağım.

Bu telefonda 3.5mm çıkış varken Bluetooth a gerek yok. Hem onun şarjı hem onun da beyne uyguladığı bir emf ve radyasyon var.

2.4ghz de yayın yapıyor ne olursa olsun.

Telefonun kulaklık ile ses kalitesi gayet iyi. Benim için 3.5mm Jack tercih sebebi

• 1- Ayarlar / Şifreler & Güvenlik / Konum/ Tarama/ Wifi ve Bluetooth tarama seçeneği devre dışı olmalı.
    google maps sadece gps ile çalışır, navigasyonunuz doğru konum vermez.

2- Ayarlar / Şifreler & Güvenlik / Gizlilik: Cihazımı bul kapalı olmalı.
    cihazı bir yerde unutursanız bulma şansınız kalmaz.
    ki ben aldıktan 2 hafta sonra kayak merkezinde düşürdüm
    1 ay sonra bu özellik sayesinde buldum.

5- Ayarlar / Şifreler & Güvenlik / Gizlilik / Özel Erişim/ Cihaz yönetimi uygulamaları / ne varsa devre dışı bırakın.
    burada cihazımı bulu kapatırsanız 2.maddeye bağlıdır

9- Mesajlar / Ayarlar / mi mesaj - kapalı
    bunu kapatırsanız telefonunuz açılışta aktivasyon smsi gönderebilir.
    saçma bir şekilde kapatırlırsa cihazımı bul devre dışı kalabiliyor.

11-Ayarlar / Uygulamalar / Sistem uygulama ayarları / Güvenlik / Tüm seçenekler - kapalı
    16-Ayarlar / google / Güvenlik / Google play project - kapalı (hiçbir işe yaramıyor)

bunları devre dışı bırakıp da güvensiz apkları kurmayın

bilmediğiniz ayarları kurcalamayın derim ben nokta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadistica -- 17 Ağustos 2020; 14:50:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: s.h.a.

P30 pronun ekranı ile aynı idareten onun ekran koruyucusu nu alıp takmak ne kadar mantıklı..
    Mi note 10, note 10 pro ve p30 pro'nun ekran koruyucuları birebir uyuyor. Piyasada mi note 10 için ekran koruyucusu seçenegi cok, alip kullanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: sadistica

1- Ayarlar / Şifreler & Güvenlik / Konum/ Tarama/ Wifi ve Bluetooth tarama seçeneği devre dışı olmalı.
    google maps sadece gps ile çalışır, navigasyonunuz doğru konum vermez.

2- Ayarlar / Şifreler & Güvenlik / Gizlilik: Cihazımı bul kapalı olmalı.
    cihazı bir yerde unutursanız bulma şansınız kalmaz.
    ki ben aldıktan 2 hafta sonra kayak merkezinde düşürdüm
    1 ay sonra bu özellik sayesinde buldum.

5- Ayarlar / Şifreler & Güvenlik / Gizlilik / Özel Erişim/ Cihaz yönetimi uygulamaları / ne varsa devre dışı bırakın.
    burada cihazımı bulu kapatırsanız 2.maddeye bağlıdır

11-Ayarlar / Uygulamalar / Sistem uygulama ayarları / Güvenlik / Tüm seçenekler - kapalı
    16-Ayarlar / google / Güvenlik / Google play project - kapalı (hiçbir işe yaramıyor)

bunları devre dışı bırakıp da güvensiz apkları kurmayın

bilmediğiniz ayarları kurcalamayın derim ben nokta.

Yalniz bu açıkken, telefonu her kapatip actigimizda sms gönderdiği için faturaya yansiyor. Ben o yuzden kapattim.

• 
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.