Şimdi Ara

Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU] (226. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.921
Cevap
182
Favori
763.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler. Launcher ayarlarından hallettim bildirim işini.
    Parmak izi işini de çözdüm. Hatta eskisinden çok daha hızlı ve stabil şu an. Kalibrasyon yaptım. Nasıl olacağını çözememiştim. Yapmak isteyen olursa şöyle yapılıyor.
    Test menüsünde sağ üste tıklayıp additional toolsa geliyoruz. Altta fingerprintn kalibrasyonu var. 2 adımlı bir uygulama. Beyaz daireye gelecek şekilde önce bir ayna koyuyoruz ekrana. İşlemi başlatıyoruz. İlk aşama bitince bu kez ayna yerine siyah temiz yüzeyli bir cisim koyup next diyoruz. Kalibrasyon bitiyor.
    Dikkat etmek gereken 2 şey var. Başlamadan eski parmak izlerini kaldırmak gerekiyor. Bir de telefon ekranını temizlemek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu telefon için Android auto yüklüyorum ama açmıyor bu konuda bilgisi olan var mı ????

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sambos S kullanıcısına yanıt
    1-2 sayfa geride çözümü vardı,apk kurmaya gerek yoktu yazıyordu sanırım..
  • Arkadaşlar selamlar. Bu telefonu alalı 10 gün falan oluyor, Amazon'dan aldım. şimdi telefonda şöyle bir sorun gördüm. Örnek veriyorum, ana menüdeyim ve WhatsApp'a giriş yaptım. WhatsApp'ın arka planında ana menüdeki ikonları çok silik bir şekilde görmeye devam ediyorum. Kisa bir süre sonra yavaş yavaş iyice silikleşmeye başlıyor ve tamamen kayboluyor. Başka bir örnek ise YouTube'da video izliyorum, videoyu kapatıp ana menüye döndüğüm zaman YouTube ikonları falan aynı şekilde beyaz zeminde silik bir şekilde gözükmeye devam ediyor, sonra kendiliğinden kayboluyor. Bu bir sorun ise telefonu iade edeyim. Amazon'da 30 gün iade hakkı var.

• Bana gelen garanti belgesinde genpa yazıyor fakat genpa sitesinden sorgulayınca çıkmıyor. Amazon'dan aldım gerçi sıkıntı olmaz ama yine de merak ettim.

• İstanbul Beyefendisi kullanıcısına yanıt
    İade edin, ekranda sorun olduğu belli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efebora06 -- 16 Ağustos 2020; 9:24:44 >
  • Telefonumda bir sorun var ve sorunu tam olarak ne anlayamadım açıksa.Burayı aylardır en başından beri takip ediyorum ,hiç bu soruna denk geleni de göremedim.

Telefon açıkken ekran süresi dolduğunda yani kendi kendine kapanırken, ekran bir tık kararır ve sonra komple kapanır biliyorsunuz ki.Benim telefonda ise otomatik ekran kilitleme süresi dolup ,ekran bir tık karardıktan sonra tam ekran kapanması gerekirken ekran bir anda komple beyaz oluyor açılıyor ve sonra kapatabiliyor(sürekli olmuyor günde 7-8 kere yaşanıyor) .
    Bu sorun ekranı ben kapattığımda olmuyor,kendi otomatik kapatırken oluyor .
    İlerde çoğalır mı , zararı olur mu kafamda soru işaretleri var.
    Bunu yaşayan var mı bir tek beni mi buldu acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbmağduru -- 16 Ağustos 2020; 9:32:55 >

• srvngrc S kullanıcısına yanıt
    Hocam bu sayfayı diyorsanız sıkıntı yok. Garanti ile alakalı değil burası.

Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU]

Canlı desteğe yazıp sorgulatmanız lazım veya telefonla aramanız

• Arkadaslar merhaba

En iyi reklam engelleme programi hangisi gerek internette dolasirken gerek youtube veya herhangi bir uygulama tiklayinca reklam sayfasi aciyor bunu nasil asabiliriz ?

• İstanbul Beyefendisi kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ne yazık ki aynı problem bende de var. Destek için beklemedeyim henüz. Üst yazılarda durumu izah ettim fakat forumdaki arkadaşlar çok sallamadı beni :) sorunun kronik olduğunu yazdım. İlerleyen süreçte buraya aynı sorunla gelen arkadaşlar olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: XuaS

Kardeşim ne yazık ki aynı problem bende de var. Destek için beklemedeyim henüz. Üst yazılarda durumu izah ettim fakat forumdaki arkadaşlar çok sallamadı beni :) sorunun kronik olduğunu yazdım. İlerleyen süreçte buraya aynı sorunla gelen arkadaşlar olacaktır.
    O zaman en iyisi telefonu amazon'a iade etmek. Çok da beğenmiştim telefonu, yerine ne alacağım onu düşünüyorum.

• XuaS X kullanıcısına yanıt
    Hayalet ekran sorununun tek çözümü ekran değişimi? Garantili ise servise,garanti yok ise soğuk su içmeye, geçmiş olsun...

Şu kronik lafını da her olumsuz duruma kullanmayın, kronik olsa her cihazda olur

• efebora06 kullanıcısına yanıt
    Yakında burada "hayalet ekran sorunu var" mesajları dolarken tekrardan tartışalım bu konuyu :)

• Xiaomi'nin amoled ekranlı cihazlarında 2 farklı üreticiden temin ettiği paneller kullandığını ve bunlardan birinde hayalet ekran sorunu yaşanabildiğini okumuştum. Ama doğrudan bizim cihazla ilgili değildi. Ekran üreticisini gösteren Bi yazılım var mıdır? Aida64 göstermiyor.

• XuaS X kullanıcısına yanıt
    Bu sorun 9 SE,9T,9T PRO,NOTE 7-8 hepsinde çıktı ama KRONİK değil, çıkmaz demiyorum, kronik diyerek genelleme yapmak yanlış diyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efebora06 -- 16 Ağustos 2020; 11:47:57 >
  • Kronik diyemeyiz bence ama oled, amoled panellerde bu tür sorunlar çıkabiliyor. Bunu en aza indirmek için ise mümkünse siyah temalar kullanılmalı ve bir görüntü ekranda çok uzun bir süre kalmamalı. Ayrıca parlaklığı çok yüksek kullanınca da bu risk artıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skadi -- 16 Ağustos 2020; 12:19:14 >
  • Yakınlık sensörü sorunu yaşayanlar mutlaka test ekranından gyro sensörünü kalibre etmeyi denesin. Eğer çözülürse geri bildirim yaparsınız ilk mesaja eklenebilir çözüm olarak.
    Parmak izinden memnun olmayanlar da yukarıda bahsettiğim şekilde kalibrasyon yapabilir.

• vuysal kullanıcısına yanıt
    Clio 2013 model aracımda Yandex navigasyonla bir sorun yaşamadım hocam. Siz cözebildiniz m?i

• lotr89 L kullanıcısına yanıt
    Bende youtube'dan müzik dinleyemedim. Vaktim yoktu ilgilenemedim.

• 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.